Dodaj do ulubionych

O jakże jestem szczęśliwa

15.11.11, 10:19
nic w mózgu mi się nie kiwa
myśl żadna mi się nie plącze
wesoło fruwa zajączek....!!!
--
"Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
(aut.: ToJaJurek)
Obserwuj wątek
    • damakier1 Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 13:38
      To ja Wam taki optymistyczny wątek zakładam, a Wy nic? Myślałam, że zaroi się od wpisów dziarskich, skocznych, radosnych na miarę pięknego tego listopada, a tu cisza, ponuractwo i wzruszenie ramion...
      Ale i tak:
      O jakżem wesoła od rana
      chociaż we Dworze kaszana
      hej, ludzie, czy w całym Forumie
      nikt się radować nie umie?

--
      • ploniekocica Re: Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 13:57
        Ja się z Damą nie raduję,
        bo od rana sutaszuję
        i haftując jak najęta
        jestem okropnie zajęta.
        Dopiero gdy skończę broszkę
        to się poweselę troszkę.

Lecz nie upłynie wiele wody w Wiśle,
        jak sobie nowe zajęcie wymyślę.
        Musi mieć zajęte dłonie
        ta Kocica, która płonie!

--
        Jarosław Kaczyński to jedyny polityk, który ma wizję.
        Fonię niestety też.
          • ploniekocica Re: Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 15:55
            trzecikot napisał:

> Chłopa ci trza! I to nał!

Co ma piernik do wiatraka? Że zacytuję klasyka.

Menadżera mi trza i fotografa i to nał. Żeby się zajął stroną handlową i marketingową sztuki przez duże SZTU (nie mylić ze Szczuką). Ot co! Może być to nawet facet byleby umiał sprzedać wytwory rąk moich za odpowiednią cenę.
            --
            Fonię niestety też.
            • dupetek :) 15.11.11, 16:25
              Połowa listopada, a tu koty harcują:)

Ps. A czym się zajmujesz Płonąca, jeśli można spytać? Uprzedzam, że menadżerem nie jestem.
              --
              kaczka, jak to kaczka
              --
              Lubię lody!
              • ploniekocica Re: :) 15.11.11, 17:18
                Generalnie tworzę :)
                Hendmejdem artystycznym się zajmuję kompletnie unikatowym, ale ponieważ jestem PA, a nie handlowcem galerie wykorzystują mnie aż miło. A te galerie, w których mogłabym sprzedać dzieła rak moich za prawdziwe pieniądze nie dopuszczają, bo jestem dla nich za tania ( tzn. sprzedaję w tych wykorzystujących galeriach coś warte 300 złotych za stówę a te ekskluzywne mnie nie chcą bo u nich podobna rzecz kosztuje 1000 i moje uczciwe 300 "wybije" ich produkty).
                Dodatkowo albowiem jestem PA nie umiem robić rzeczy wartych 20 i sprzedawać za 100, jak większość czyni, bo w tym kawałku jestem perfekcjonistką i pracoholiczką. Oraz kocham to robić. A do handlu nie ma za grosz talentu.

Fonię niestety też.
                • tw_wielgus Re: :) 15.11.11, 18:03
                  A serwisy aukcyjne? Np. Allegro?
                  Określasz cenę minimalną, nie musisz się targować, klienci sami podbijają cenę.
                  --
                  I sent my CV to the Apple. Unfortunately they didn't have jobs
                  • ploniekocica Re: :) 15.11.11, 18:13
                    To jest dobre rozwiązanie dla tych, co 20 chcą zamienić na 50.
                    Ja robię rzeczy potwornie pracochłonne dla bardzo wyrafinowanych klientów, którym naprawdę zależy na unikatowości i sztuce przez duże sztu. A tacy nie szukają przedmiotów luksusu na allegro.
                    To nawet nie jest kwestia dzikiego zarobku, ale chociażby częściowej rekompensaty za wkład pracy. Potrafię siedzieć nad jednym projektem kilka dni i ścibolę do bólu oczu. A i tak tych naprawdę ambitnych projektów nie realizuję jeśli nie mam konkretnego zamówienia, bo galerie biorą za duży procent.
                    --
                    "Sprzedaję kit. Wciskanie gratis."
                    • tw_wielgus Re: :) 15.11.11, 18:25
                      Od czegoś trzeba zacząć, chyba że wolisz siedzieć wymyślać kolejne przeciwności i maglować problem z każdej strony.
                      Są również portale zagraniczne, tematyczne itp.
                      Wstawianie do galerii wykluczyłaś w poprzednim poście, w tym wykluczyłaś pomysł sprzedaży on line.
                      A co do zamieniania 20 na 50 to ja parokrotnie zamieniłem 300 na 700zł, wiec nie mów mi, że nie ma klienteli i na allegro handluje się tylko najtańszym badziwiem. Handluje się wszystkim, luksusowymi autami też.
                      --
                      Piorunochron na kościelnej wieży jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy czasami miewamy wątpliwości.
                      • tw_wielgus Re: :) 15.11.11, 18:30
                        www.przewodnik.ekspozycje.pl/polska-15sztuka-66.html
                        --
                        Fałszywe argumenty zwalcza się najlepiej nie przeszkadzając w ich wykładaniu.
                      • ploniekocica Re: :) 15.11.11, 18:34
                        A czy ja mówię, że siedzę i magluję? Napisałam, że szukam fotografa i menadżera, żeby wykorzystać potencjał mój, a nie, że siedzę i wymyślam przeciwności. Siedzę i ścibolę zielone cudo do czarnego płaszcza :)
                        Menedżer jest mi potrzebny, abym włożywszy stówę w materiały i kilka dni pracy bardzo ciężkiej w sumie miała gwarancję, że produkt finalny w ciągu jakiegoś tam czasu sprzedany będzie, bo tak jestem skazana na robienie rzeczy ładnych, ale nie przepięknych. Rozumiesz?
                        --
                        "W przyrodzie tak już jest, że jak coś jest małe, cherlawe i niezbyt mądre, to musi być jadowite" R.Kipling
                        • ploniekocica PS 15.11.11, 18:37
                          PS. Ja naprawdę mam sporo zadowolonych klientów, ale kupują ode mnie rzeczy nie do końca takie, jak chciałabym robić. Po prostu.
                          --
                          "Kocice nie grzeszą rozumem a płonące używają go bardzo rzadko." made by człowiek radziecki
                          • tw_wielgus Re: PS 15.11.11, 18:52
                            Ale Ci klienci to pewnie znajomi i znajomi znajomych, tak?
                            W ten sposób nie wypłyniesz na szersze wody ze swoimi pomysłami, bo przeważnie ktoś z polecenia będzie chciał coś podobnego, co ma ten znajomy, u którego to widział ( podoba mi się to zdanie, które przed chwilą skonstruowałem, majstersztyk inżynierii słownej).
                            --
                            I sent my CV to the Apple. Unfortunately they didn't have jobs
                            • ploniekocica Re: PS 15.11.11, 19:06
                              Nigdy nie zrobiłam dwóch identycznych projektów (chyba, że był to komplet) i sama nie potrafię odtworzyć swojego dzieła, bo projekt powstaje na etapie produkcji.
                              Jeśli znajomi znajomych to kupują gotowe rzeczy - mam duży wybór, bo lubię to robić. Albo wybierają jedynie kolor.
                              --
                              "Sprzedaję kit. Wciskanie gratis."
                              • tw_wielgus Re: PS 15.11.11, 19:13
                                No to tak już zamąciłaś, że przestaję rozumieć. Czyli nie oni Ci mówią, co by chcieli a kupują to co Ty im proponujesz. Zatem wraca pytanie - w czym problem?
                                Klientela nie z tej półki?
                                --
                                Piorunochron na kościelnej wieży jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy czasami miewamy wątpliwości.
                        • tw_wielgus Re: :) 15.11.11, 18:48

ploniekocica napisała:

> A czy ja mówię, że siedzę i magluję? Napisałam, że szukam fotografa i menadżera
                          > , żeby wykorzystać potencjał mój, a nie, że siedzę i wymyślam przeciwności. Sie
                          > dzę i ścibolę zielone cudo do czarnego płaszcza :)
                          > Menedżer jest mi potrzebny, abym włożywszy stówę w materiały i kilka dni pracy
                          > bardzo ciężkiej w sumie miała gwarancję, że produkt finalny w ciągu jakiegoś ta
                          > m czasu sprzedany będzie, bo tak jestem skazana na robienie rzeczy ładnych, ale
                          > nie przepięknych. Rozumiesz?

Jak najbardziej rozumiem. Z tym, że w Twoim zamyśle to chyba mencenas a nie manager.
                          Rozumiem że nie ciagnie Cię do handlu, rozmów z klientami, załatwiania formalności. Ale uczyń ten malutki kroczek ten pierwszy żeby zrobić i sprzedać rzecz ładną, zarobić owe "100 zł" na to żeby kupić materiały i robić rzeczy piękne.
                          Fotki możesz przecież zrobić sama. Gdybyś przygotowywała katalog( prospekt) na wystawę to oczywiście że pomoc profesjonalisty. To oferty na portal aukcyjny nie jest to konieczne chociażby z powodu ograniczen technicznych.
                          Masz aparat, lub przynajmniej jakie takie foto w telefonie?

--
                          Stosowanie środków antykoncepcyjnych to zabójstwo dziecka, które mogło zostać poczęte.
                          • ploniekocica Re: :) 15.11.11, 19:00
                            Tewuwu, najdroższy, a Ty przeczytałeś moje posty? Wystawiam swoje ładne rzeczy w galeriach, także internetowych. Sama też robię zdjęcia, które nie są niestety najwyższej jakości, bo maleńkim przedmiotom robić profesjonalne zdjęcia wcale nie jest łatwo i w związku z tym nie oddają one urody tych przedmiotów. Sama też pakuję i wysyłam rzeczy zakupione i zbieram za nie dobre recenzje. Klienci do mnie wracają. Problem nie polega na zrobieniu pierwszego kroku, ale na wskoczeniu na inny poziom, a tu już potrzebuję pomocy profesjonalistów, czy półprofesjonalistów.
                            A cała dyskusja wynikła z powodu Czeciego, który jak to świnia seksistowska kulinarna sugerował, że haftuję z powodu frustracji, a nie z powodów biznesowych i artystycznych.
                            --
                            "Kocice nie grzeszą rozumem a płonące używają go bardzo rzadko." made by człowiek radziecki
                            • tw_wielgus Re: :) 15.11.11, 19:11
                              Seksista kulinarny...?! B mi się podoba ( określenie oczywiście, dojaśniema żeby nie było plotek).

Twój biznes plan trochę nie trzyma się kupy, albo ja czegoś nie rozumiem.
                              Masz zbyt, popyt przewyższa podaż i nie w cenach nawet problem a w tym że robisz rzemiosło a nie sztukę, tak?
                              Zamarzyłaś sobie, że można połączyć to co chcesz robić z tym przykrym obowiązkiem jakim jest zarabianie na chleb. Ten wyższy poziom to świat galerii, wystaw i tych cmokających nad kieliszkiem martini koneserów? Jeżeli tak, to z ulicy się tam nie trafia. To hermetyczne środowiska.
                              --
                            • trzecikot Re: :) 15.11.11, 20:53
                              A cała dyskusja wynikła z powodu Czeciego, który jak to świnia seksistowska kulinarna sugerował, że haftuję z powodu frustracji, a nie z powodów biznesowych i artystycznych

:D
                              --
                              Do deski deska i jest imprezka!
      • ave.duce Re: Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 18:05
        Uśmiech nie schodzi mi z lic,
        gdy po gumnie kic, kic, kic...
        aaam sobie tu i taaam
        i tak wszak codziennie mam.
        --
        ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz?
        Jaki nowy nick sobie zrobisz po następnych wygranych wyborach przez PIS? ...
        > Ruski99
        Forum ze Dworum/Freedom
        • damakier1 Re: Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 19:44
          Ach powiedz mi, droga Ave,
          gdy kicasz - czy skubiesz trawę?
          Bo jeśli skubiesz, to musi -
          rąbnęłaś image* Trusii.

* image, dla zachowania właściwego rytmu, należy czytać - image.

-------------
          • ave.duce Re: Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 20:56
            Ach, mówię Ci, Damo droga,
            kicam ci ja jak stonoga!
            A stonogi znane z tego,
            że nie rąbią nic cudzego.
            --
            > Ruski99
            Forum ze Dworum/Freedom
            • damakier1 Re: Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 21:09

Na stonogę teraz kolej,
              Więc gramoli się powoli,
              Wlecze setkę nóg, a na nich
              Tyleż ma trzewików tanich.
              I przebiera już nogami,
              Przytupuje trzewikami,
              Zwinna, zgrabna, lekka, wiotka -
              To przynajmniej nie czeczotka!
              Jedna noga drugą goni,
              Trzecia drepcze tuż koło niej,
              Czwarta noga z jedenastą,
              Sześćdziesiąta z dziewiętnastą,
              Osiemnasta z pięćdziesiątą,
              Siódma zaś z dziewięćdziesiątą.
              Drży estrada w takim pląsie,
              A stonogi nogi rwą się,
              Jeszcze, jeszcze! - a trzewiki
              Przytupują w tak muzyki
              - To mi taniec! - rzekł starosta -
              Nikt stonodze w nim nie sprosta!
              Rejent począł klaskać żwawo,
              Tłum zawołał: - Brawo! Brawo!
              A stonoga od strażaków
              Otrzymała bukiet maków.

--
              • ave.duce Re: Kurdi-moldi, co jest? 15.11.11, 22:14
                Na FzD dzisiaj hopsa
                słynna trupa Pana Dropsa?!
                --
                > Ruski99
                Forum ze Dworum/Freedom
    • ave.duce O jakże jestem szczęśliwa 17.11.11, 17:50
      mucha w zupie mi nie pływa
      ani tym bardziej w bigosie
      więc mam fszystkie muchi w nosie... !!!
      --
      @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
      „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
      > Forum ze Dworum/Freedom
    • ta Re: O jakże jestem szczęśliwa 18.11.11, 00:45
      13.11.2011 o godz 14 z minutami Dama przestała słuchać, oglądać i czytać ( o czym zameldowała w wątku odpowiednim). Wystarczyły dwa dni terapii, by poczuła się szczęśliwą, o czym melduje w tym wątku.
      Potwierdzam terapii tej skuteczność, już po jednym dniu odwyku czuję się lepiej, niebo bardziej błękitne jest, powietrze bardziej pachnące, sen lepszy i porozmawiać z pająkiem się chce ( w tym roku inwazja pająków na zamieszkanie moje nastąpiła).
      O jednym jednak zapomnij Damo, Damom fałdy się nie prostują nigdy.
      Hej.
    • ave.duce O jakże jestem szczęśliwa 19.11.11, 09:34
      że wciąż i wciąż jestem żywa
      za oknem mgły i opary
      zaraz się udam w szuwary.
      --
      "szczególnie znienawidzonego prezydenta, byłego dziś, nieżyjącego, ś.p. mojego brata" >
      Prezes Jarosław K.
      Forum ze Dworum/Freedom
    • ave.duce O jakże jestem szczęśliwa 20.11.11, 20:56
      że Dama dziś spolegliwa,
      pewnie się znowu objadła
      i w drzemkę mocną zapadła.
      --
      "szczególnie znienawidzonego prezydenta, byłego dziś, nieżyjącego, ś.p. mojego brata" >
      Prezes Jarosław K.
      Forum ze Dworum/Freedom
      • damakier1 Re: O jakże jestem szczęśliwa 20.11.11, 21:04
        Ach, jakżeś, Ave, to zgadła,
        żem tak się okropnie objadła?
        Brzuch rośnie mi, głowa się kiwa,
        o jakże jestem szczęśliwa!
        --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki