Dodaj do ulubionych

Zyrafy i koty

30.11.12, 18:15
czy zauważyliście kiedy, jak pięknie chodzą żyrafy ?
jakby nie było kopytek, tylko miękkie poduszeczki kocie.
i ta szyja jak faluje.
koty mają podobny sposób chodzenia.
wczoraj patrzałam jak moja mała zbliża się do miski z wodą.
brak długiej szyi, ale gracja, elegancja, spokój ten sam.
Obserwuj wątek
    • damakier1 Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 18:53
      Bo kociczka to nic innego, tylko żyrafa GMO.

--
      "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
      (aut.: ToJaJurek)

wwwtrembil.blox.pl/html
    • zbigniew_clapton Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 19:04
      Przypomniał mi się dowcip:
      Żyrafa spotyka zajączka (ale może być kotek) i mówi - wiesz kotku, jak to fajnie mieć taką długą szyję? Mozna sobie sięgnąć świeży listek z rosnącej wysoko gałęzi, mozna z daleka lwa wypatrzyć, można się napić czystej wody, gdy ta przy brzegu błotnista, można...

- te, żyrafa, a rzygałas kiedyś?
      --
      Jarek oddaj fartucha!
    • tojajurek Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 19:09
      Z przykrością doniosę, że żyrafy chodzą zupełnie inaczej niż koty. Jako nieliczne ze zwierząt stawiają równocześnie obie lewe nogi, a potem obie prawe naraz.
      Koty stawiają równocześnie prawą przednią z lewą tylną i lewą przednią z prawa tylną.
      Ale oba zwierzaki chodzą z wyjątkową gracją.
      Jak dziewczyny.
      • gat45 Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 19:17
        Jak dziewczyny, powiadasz... Fakt. Dzisiaj, na zakupach bywszy, z przyjemnością obserwowałam taką jedną, jak z wyjątkową gracją stawiała równocześnie prawą przednią i lewą tylną. I bardzo jej z tym było do twarzy. A i szyję miała dłuuuuuuuuugą. Koleżanka na nią wołała "Nadine".
        - Nadine, patrz, jakie ładne, cętkowane.... O takie parasole we wzór lamparci jej szło.
        • tojajurek Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 20:03
          gat45 napisała:

> Jak dziewczyny, powiadasz... Fakt. Dzisiaj, na zakupach bywszy, z przyjemnością
          > obserwowałam taką jedną, jak z wyjątkową gracją stawiała równocześnie prawą pr
          > zednią i lewą tylną. I bardzo jej z tym było do twarzy. A i szyję miała dłuuuuu
          > uuuugą. Koleżanka na nią wołała "Nadine".
          > - Nadine, patrz, jakie ładne, cętkowane.... O takie parasole we wzór lamparci j
          > ej szło.

W aproposie przypomniało mi się, jak kilka dni temu obejrzałem niechcący na Eurosporcie walkę w K-1 (gdzie się walą pięściami i kopsają gdzie popadnie). Otóż nasz komentator obserwując walkę powiedział z uznaniem: "...Ten zawodnik wyjątkowo często używa lewej przedniej nogi!". I tak było.
    • olga_w_ogrodzie Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 20:33
      niestety, w kwestii gracji żyraf przegrywa nawet Marilyn M.

a i to stąpanie kotów z tak wielkim przekonaniem, że są sobie panem/paniami iż, nic tego nie zniszczy...- bezcenne.
      delikatnie, od kruchych piętek poczynając po stąpnięcie na paluszki - tak miłe w dotyku - takie miękkie.
      cichuśkie, ale silne, wytworne, że nic tylko powiedzieć : - Ojej, Najmilsza, naucz mnie.

kocham psy za te spojrzenia i zapach sierści - ZAWSZE wierne oczy, gdy tylko wiedzą, że są kochane.
      wybaczą wszystko.
      ale koty mnie zadziwiają.
      tyle godności, gdy same biedne, głodne, w zimnie.
      psa jaki gad oszuka.
      kota nie.
      • ploniekocica Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 21:02
        Ils ont insulté les vaches
        ils ont insulté les gorilles
        les poulets
        Ils ont insulté les veaux
        ils ont insulté les oies les serins
        les cochons les maquereaux les chameaux
        ils ont insulté les chiens
        Les chats
        Ils n`ont pas osé.

--
        "Kocice nie grzeszą rozumem a płonące używają go bardzo rzadko." made by człowiek radziecki
        • gat45 Re: Zyrafy i koty 30.11.12, 21:22
          Zabiłaś mi ćwieka. Teraz będę kombinować intensywnie, jak by to można oddać po polsku. Zacznę od listy zwierząt, które weszły do języka jako obelgi lub conajmniej określenia deprecjonujące. Potem się wybierze odpowiedniki. A na samym szarym końcu będzie się tłukło głową o mur : jak oddać to litanijne "ils ont insulté". Aż wreszcie w oparach dymu pojawi się dłoń, która na obolałym murze napisze dokładnie to, co być powinno. Byle zdążyć zapamiętać, bo taki napis znika bardzo szybko. Mane, tek.......
    • gat45 Specjalnie sobie obejrzałam film o żyrafach 02.12.12, 07:32
      bo mi się coś w tym kocio-żyrafim porównaniu nie spodobało. Tak więc, obejrzawszy, zgłaszam sprzeciw : żyrafy stąpają ostrożnie i niepewnie, jakby się na każym kroku obawiały potknięcia. Jest to miłe dla oka, bo wzruszające jak pierwsze kroki niemowlaka, ale gracji w ich chodzie nie mogę się dopatrzeć. A kot jest cały z gracji zrobiony, od czubka nosa po czubek ogona. W jego sposobie chodzenia jest płynność, on nie stawia łapek, on idzie całym sobą. Chyba w ogóle kocia gracja polega na tej "integralności" kota : kot jest sobą całym sobą, a nie poszczególnymi częściami ciała. A żyrafa zdecydowanie ma nogi oddzielnie.
            • damakier1 A co???!!! :) 06.12.12, 19:07
              Jak nie Karolek, to może ten?

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/va/ph/itjd/lZ3y5z65emMPbAbpBA.jpg

--

wwwtrembil.blox.pl/html
              • gat45 Re: A co???!!! :) 06.12.12, 19:28
                Tego się tu bardzo lubi. Ave, Gat, no i Szop oczywiście.

Ale wiesz co, Damo : nie ma u Ciebie zwierza, którego bym nie lubiła. Gepardy wkleiłam z nadzieją, że uda Ci się sfotografować równie namiętny pocałunek między nieśmiałym Zimką i piękną panną Maszką.
                • damakier1 Re: A co???!!! :) 06.12.12, 21:39
                  TAKIE RZECZY to między naszymi kotami w ogóle się nie zdarzają. Co innego między kotami a Szopkiem. Szopek każdego kota traktuje o wiele namiętniej, a już na pewno natarczywiej.
                  --

wwwtrembil.blox.pl/html
                  • ave.duce Re: A co???!!! :) 06.12.12, 22:33
                    No wiem.wiem, że się wygłupiaMY trochę ;)
                    --
                    @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
                    „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
                    > Forum ze Dworum/Freedom
      • ploniekocica Re: UWAGA : dozwolone od 18 lat 06.12.12, 16:27
        Łomamo! Okiem rzuciłam i przeczytawszy "assassinato" oczywista linka nie otwarłam. Oraz pomyślałam, że Gatu coś się stało bardzo złego, że takie drastyczne linki wkleja.
        Dopiero rzuciwszy po raz drugi zobaczyłam, że oko nieprecyzyjne było i o pasję, a nie o morderstwo chodzi.
        Dużo bym przez to oko straciła.
        A Fszystko to wina okrutnika ryżego Tuska oraz anihilatora Putina!
        Fszędzie widzę zamach i mowę nienawiści. Fszędzie!
        --
        "Im większe zero tym bardziej nadęte"
        • tojajurek dozwolone od 18 lat - KOTA? 07.12.12, 00:56
          Teraz technika śledzenia i podglądactwa poszła tak do przodu, że można kotu na szyi przyczepić maleńką kamerką o dużej pojemności i wypuścić futrzaka na pola, dachy, ogródki działkowe i rezydencje sąsiedzkie, gdzie futrzak odbywa gry i zabawy ludu kociego.
          Kiedu złachany wraca bladym świtem do domu - to tylko zdjąć mu kamerkę, dać coś na wzmocnienie, a samemu potem epatować się wyczynami seksualnymi oraz boksersko-awanturniczymi pomysłami ulubieńca.
          Podobno duża rzecz.
          • magdolot Re: dozwolone od 18 lat - KOTA? 07.12.12, 01:14
            I od razu koci pan się czuje waaadcą apsolutnym, Tomkiem z nagim torsem nad walizką kasy... Może mu dla pewności na fiuta tę kamerkę tak?
            I jusz żadnych tajemnic bidne źwierzątko nie może mieć, żadnej intymności, żadnego kącika tylko dla siebie? To się nazywa pszemoc!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka