Dodaj do ulubionych

A co się dzieje w temacie bigosu?!

27.03.13, 17:51
Świątecznego.
--
... I’m the leader, I’m the leader, I’m the leader of the gang I am ...
> Forum ze Dworum/Freedom
Obserwuj wątek
    • damakier1 Re: A co się dzieje w temacie bigosu?! 27.03.13, 19:31
      Otósz... w temacie bigosu świątecznego nie dzieje się nic. Bo ja mam na ekranie komputera takiego gadżeta, że jak włączę, to mi się kartka kalendarzowa w prawym górnym rogu pokazuje i stąd wiem, że jest marzec, a nie żaden cholerny grudzień.
      Dzięki tej kartce wiem, że nie Boże Narodzenie, a Wielkanoc świętować będziemy. A jeśli Wielkanoc, to dziać się zaczyna nie w temacie bigosu, a w temacie STUDZININY.
      --
      "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
      (aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
      • gat45 Re: Pisanki napisane? Kraszanki ukraszone? 30.03.13, 09:38
        Się przypomina, że post ścisły obowiązuje w sobotę DO momentu poświęcenia jadła. Wiec ci,których dręczy głód : koszyczki w dłoń i kierunek na najbliższy przybytek pański. Na szczęście stopień ukościelenia jest w PL taki, że nikt nie będzie miał daleko.
          • gat45 Re: Pisanki napisane? Kraszanki ukraszone? 31.03.13, 13:09
            A ja tradycyjnie w Wielkanoc rozpoczynam kompletowanie Pudełka Bigosowego. To znaczy zrobiłam mu miejsce w zamrażalniku. Z pewnością trochę zostanie z jagnięcego udźca, mimo że zaraz będę miała przy stole kilkoro osobników z wielkim zamiłowaniem do jedzenia. No to ja tę resztówkę - do Pudełka. I tak aż do Andrzejek albo i lepiej, do tuż-przed-Bożym-Narodzeniem będę zbierać mięsne nadwyżki i chomikować w PB. Potem ma się bigos z naprawdę wielką różnorodnością mięsiw, co w przypadku tego dania jest zaletą przeogromną. O.
            • damakier1 Re: Pisanki napisane? Kraszanki ukraszone? 31.03.13, 17:21
              Właśnie przed chwilą Śniadanie Wielkanocne się zakończyło i goście moi od stołu odeszli. Może i ja Pudełko Bigosowe sobie wyrychtuję i zacznę zbierać.
              --
              "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
              (aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
              • gat45 Re: Pisanki napisane? Kraszanki ukraszone? 31.03.13, 19:32
                Damo Czcigodna, sposób to sprawdzony od lat i gwarantowany. Oprócz zalety oczywistej - podręcznej obfitości mięsiw do bigosu, kiedy nadchodzi czas wyciągania Wielkiego Specjalnego Sagana - PB posiada on jeszcze i tę dobrą stronę, że nic nie musimy kombinować, kiedy się nam przeliczyło ilościowo i mamy superatę. Dla Ciebie z Twoim zwierzyńcem może jest to mniej kłopotliwe, ale dla mnie to wielka ulga : wyrzucić nie miałabym serca, a przepisy na spożytkowanie resztek prawie zawsze wymagają ogromnej dłubaniny. A tak - myk, do PB i sumienie spokojne. Aha, z mięs przyrządzonych w sosie własnym sos też zbieramy do PB (w iościach rozsądnych). No i nie kroimy na drobne kawałki jak do bigosu - to dopiero po odmrożeniu.
                Smacznego w grudniu !
          • ave.duce Brawo, Dorolo! 01.04.13, 11:40
            --
            @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
            „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
            > Forum ze Dworum/Freedom
    • ploniekocica Z radości, że 03.04.13, 09:55
      święta się skończyły upiekłam torcik marchewkowy, który jest w pierwszej dziesiątce najlepszych ciast ever IMO oraz zrobiłam sałatkę z kuskusem razowym.
      Oraz szukam na allegro maszynki do robienie ravioli. Na szczęście następne święta dopiero w grudniu :)
      --
      "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby". Stefan Kisielewski
      • scoutek Re: Z radości, że 03.04.13, 10:27
        ploniekocica napisała:

> Na szczęście następne świę
        > ta dopiero w grudniu :)

po widoku za oknem sądząc to już jutro

--
        z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
        moviemovie.blox.pl
        • ploniekocica Re: Z radości, że 03.04.13, 10:33
          scoutek napisała:

> ploniekocica napisała:
          >
          > > Na szczęście następne świę
          > > ta dopiero w grudniu :)
          >
          > po widoku za oknem sądząc to już jutro
          >
          >

Nieno, ta zima kiedyś musi minąć. Zazieleni się, urośnie kilka drzew. Zimny poniedziałek gorącą stanie się niedzielą. To co niepozmywane samo zmyje się.

Idę wsadzić naczynia do zmywarki, żeby się spełniło :)
          Kupiłam trawę dla kotów na balkon. Będzie dobrze!

--
          "Kocice nie grzeszą rozumem a płonące używają go bardzo rzadko." made by człowiek radziecki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka