01.09.13, 05:02
już nastał...Miałam odgrzebać mój wąt ponuraka, który sczezł w zakamarkach forum i nawet go znalazłam lecz nie wyciągam. Dlaczego? Bo wszystko się zmieniło. Chociaż nie- nadal nie lubię jesieni i zimy i na samą myśl o zimnych dniach robi mi się lodowato jednak POGODZIŁAM SIĘ z przemijaniem i to się zmieniło. Wtedy kurczowo trzymałam się życia a słońce i lato pozwalało mi mieć nadzieję, teraz krótsze dni, mrok i chłód aż tak mnie nie dołują. Pogodziłam się.
Wrzesień. Żegnaj lato! Będę tęsknić. W zimne wieczory słuchać będę tego:

Obserwuj wątek
      • ewa9717 Re: Wrzesień 01.09.13, 10:28
        Dzidziu Be, chyba więcej nas tęskniących...
        Dziś już niepływalnie raczej, deszczu grzybnego też na razie nie widać, ale nic to, zawsze można się po lesie bezinteresownie popałętać.
    • humbak Re: Wrzesień 01.09.13, 11:36
      Pragnę z mej podmorskiej perspektywy zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o aurę, to już ze 2 tygdnie mamy jesień. Mnie to akurat cieszy. Upałów delikatnie mówiąc nie lubię a przy obecnych temperaturach nocnych śpię jak zabity. Poranki są cudne wręcz. Poza tym Ziemia zasługuje na odpoczynek pod śnieżną kołderką. Nie był to łatwy rok. Dużo opadów, dużo upalnych dni. Namęczyła się.
      --
      "Wake up! Time to die."
      Wiadomokto
    • gat45 Re: Wrzesień 01.09.13, 11:36
      I bardzo dobrze. Tak trzymać, Dzidziu Be. A do jesieni można się przekonać, naprawdę. To przepiękna pora roku. No ale ja od zawsze lubię i tę złotą, i tę szarą i ponurą. I długie wieczory.

Zniknęłam na kilka dni, bo czasem coś takiego przeczytam na forum - nawet naszym - co mną trzęsie i czuję, że mogłabym odpisać niemile, a nawet niegrzecznie. Powinnam rzec, że szczególnie na naszym, bo na FK już chyba nic mnie nie zaskoczy. Trząchnęło, przeszło. I bardzo dobrze.
      • ave.duce Re: Wrzesień 01.09.13, 16:45
        gat45 napisała:

> I bardzo dobrze.

No nie wiem.
        --
        @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
        „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
        > Forum ze Dworum/Freedom
        • dzidzia_bojowa Re: Wrzesień 01.09.13, 23:43
          ave.duce napisała:

> gat45 napisała:
          >
          > > I bardzo dobrze.
          >
          > No nie wiem.

Chyba jednak dobrze, Ave:) Wydaje mi się, że wiem jak odczytałaś mój wpis. Dobrze odczytałaś;) Ale wiesz...przychodzi taki moment, że człowiek wyznacza sobie inne cele, inne priorytety i do tych straconych już szans przestaje przywiązywać aż taką wagę. Uważam, że należy skupić się na tym co jest dzisiaj i chłonąć to "dzisiaj" całym jestestwem.
          Jutro na przykład rano idę na grzyby. Nie wierzę w to co mówią ludzie, że grzybów nie ma. To nic! Zapuszczę się głębiej w las ( a skraj lasu mam niemal za domem) i może coś znajdę:)
          Za nieco ponad tydzień lecę do Londynu i będę tam słuchać muzyki, chodzić do muzeów i robić mnóstwo innych przyjemnych rzeczy, na ile pozwolą mi siły. Być może niedługo już tego nie będę mogła robić więc póki mogę chłonę świat i tak jak napisałam na wstępie POGODZIŁAM SIĘ.
          • dzidzia_bojowa Re: Wrzesień 01.09.13, 23:48
            Właściwie to teraz nie nie jestem pewna, do którego "bardzo dobrze" odniosła się AVE:))) Taki tekst wysmażyłam chyba niepotrzebnie:)) Bo przecież to mogło być do "bardzo dobrze", że Gatu przeszło trząchnięcie i zdaniem Ave, "nie bardzo". Kurczę, zawsze z czymś wyjadę a potem się wstydzę:( Ave skasuj mój poprzedni wpis, jeśli to było do Gata, dobrze?
              • gat45 Re: Wrzesień 02.09.13, 11:46
                Też uważam ten post za bardzo piękny. I na dodatek bardzo mądry (kto by się tego spodziewał po tej rudej i bezczelnej łuczniczce, co się cudzych gorsetów czepia?)
                Z obserwacji własnych dodam, że tę wymuszoną rezygnację z niektórych celów można konstruktywnie przekuć na atut : czegoś nie mogę już robić, siły nie pozwalają na tyle. Moje rówieśniczki psioczą na wiek. A ja się nie starzeję, ja byłam chora ! Nie lata, tylko trucizna lecznicza. I nie jest gorzej niż kilka lat temu, tylko o wiele lepiej ! I tok ! W dziesiątkę, łuczniczko !
    • damakier1 Re: Wrzesień 01.09.13, 14:19
      A ja właśnie ten schyłek lata i pączkującą jesień najbardziej chyba w całym roku lubię. Żeby jeszcze te dni się tak szybko nie skracały....

A to, na koniec lata, wszystkim Dworzanom w prezencie:

--
      "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
      (aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
    • ave.duce Re: Wrzesień 01.09.13, 14:41
      The order is
      Rapidly fadin'.
      And the first one now
      Will later be last
      For the times they are a-changin'.

Lubię wszystkie pory roku i wszystkie pogody...
      3mka, Dzidziu!
      --
      ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
      Forum ze Dworum/Freedom
      • damakier1 Nie i nie! 01.09.13, 22:59
        Po pierwsze nie sztampowe, a po drugie nie trochę.
        --
        "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
        (aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
      • magdolot Re: Wrzesień 01.09.13, 23:23
        A ja Ci Dzidziu złotobrązową jesień stranglersową polecam:

Golden brown texture like sun
        Lays me down with my mind she runs
        Throughout the night
        No need to fight
        Never a frown with golden brown

Every time just like the last
        On her ship tied to the mast
        To distant lands
        Takes both my hands

Golden brown finer temptress
        Through the ages she's heading West
        From far away
        Stays for a day

Never a frown
        With golden brown
        Never a frown
        With golden brown

www.youtube.com/watch?v=qUHUX_U5iXs
    • man_sapiens Re: Wrzesień 01.09.13, 23:05
      Trochę to nieładnie tak jeden wpis po drugim, ale ja toleruję jesień - ze względu na tą melodię:

W tysiącach genialnych i niegenialnych wykonań.
      --
      Nie dziw się tym, którzy potrafią być dobrzy bez Boga, użalaj się raczej nad tymi, którzy potrzebują Boga, by być dobrymi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka