Dodaj do ulubionych

Zapytanie do starszyzny dworskiej

02.08.14, 14:05
Szanowne Staruchy!
Nie sądzicie, że najwyższa już pora by spisać Deklarację Wiary Emerytów i Rencistów?
--
"Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
(aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
Edytor zaawansowany
  • ave.duce 03.08.14, 07:49
    Byłabym za kolektywnym spisaniem Deklaracji Wiary bywalców FzD, o!
    --
    ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
    Forum ze Dworum/Freedom
  • dzidzia_bojowa 03.08.14, 07:53
    O! I to jest bardzo dobra koncepcja! Ciekawe co z tego wyjdzie...Jestem zaintrygowana.
  • ave.duce 03.08.14, 08:31
    Najstarsi mają pierwszeństwo ;)
    --
    ... I’m the leader, I’m the leader, I’m the leader of the gang I am ...
    > Forum ze Dworum/Freedom
  • damakier1 03.08.14, 10:02
    Alesz skund, alesz skund...! Pierfszeństwo zafsze majom Najmiłościwiej Panujonce!
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • smutas13 03.08.14, 17:47
    damakier1 napisała:

> Alesz skund, alesz skund...! Pierfszeństwo zafsze majom Najmiłościwiej Panujonc
    > e!

Siem rozumie, samo przez siem...
    Jestem za!

--
    ...i chodzi tylko o to jedynie, by świat wyglądał tak, jak powinien...
    Piotr Bukartyk
  • ave.duce 04.08.14, 08:02
    A kto jest władzą ustawodawczą na FzD? LUD z Damą na czele, howgh!
    --
    "szczególnie znienawidzonego prezydenta, byłego dziś, nieżyjącego, ś.p. mojego brata" >
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • man_sapiens 04.08.14, 16:49
    Może zacząć w tej deklaracji od stwierdzenia wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy?
    --
    Wolę siebie lubiącą ludzi niż siebie kochającą ludzkośćSzymborska
  • gat45 04.08.14, 17:41
    Nnnnnnnnnnno nie wiem. Jedne są ruchome i wypadają zawsze w te same dni tygodnia, a drugie sztywnie siedzą na kalendarzu. I tu, i tu są zady i walety. Mam nadzieję, że rozwinie nam się głęboka i twórcza dyskusja nad tym niebłahym problemem.
  • dzidzia_bojowa 04.08.14, 20:00
    Ja wiem. Tutejszy lud nie daje się wtłoczyć w ramy i dlatego deklaracja sumienia ani żadna inna nie przejdzie. Wszyscy się tu lubimy ale potrafimy się ładnie spierać. Żadna ujednolicona deklaracja nie ma szans, tak myślę. Możemy jednak spisać jednostkowe deklaracje osobiste, których będziemy się trzymać jak pijany płotu. Każdy swoich.
  • tojajurek 04.08.14, 20:14
    Oooo, właśnie!
    https://bi.im-g.pl/im/58/68/fa/z16410712V,a.jpg
  • man_sapiens 04.08.14, 21:16
    > Nnnnnnnnnnno nie wiem.

Skoro nie wiesz, to znaczy, że potrzebujesz Deklaracji. Zaufaj mi. Albo chociaż Chazanowi.
    --
    Nie dziw się tym, którzy potrafią być dobrzy bez Boga, użalaj się raczej nad tymi, którzy potrzebują Boga, by być dobrymiNN.
  • magdolot 04.08.14, 23:56
    > Skoro nie wiesz, to znaczy, że potrzebujesz Deklaracji. Zaufaj mi. Albo chociaż
    > Chazanowi.

Chazanowi?!
    Uff! Uff!
  • jot6 05.08.14, 07:35
    pozwolę sobie cichutko - wolę święta wielkanocne,bo są krótsze,a dzień dłuższy...
  • gat45 05.08.14, 08:36
    Jakie krótsze, jakie krótsze ? Z oficjalnie wolną sobotą W. ma trzy wolne dni ciurkiem zawsze, a BN dwa, chyba ze kalendarz wyjątkowo przychylny.
  • ave.duce 05.08.14, 22:38
    może ktoś optuje za "majowymi" lub - dajmy na to - 15 sierpnia?
    --
    @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
    „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
  • ave.duce 05.08.14, 22:46
    a tak w ogóle, to nie ma sobie co głowy zawracać innymi, gdyż albowiem w Deklaracji Wiary bywalców FzD jedynym świętem winien być 3 kwietnia i juszszsz.
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • damakier1 05.08.14, 23:32
    No i wreszcie mamy punkt pierwszy: Nie będziesz obchodzić świąt innych niż Święto 3. kwietnia.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • ave.duce 06.08.14, 14:33
    damakier1 napisała:

> No i wreszcie mamy punkt pierwszy: [i]Nie będziesz obchodzić świąt innych niż [
    > b]Święto 3. kwietnia[/b][/i].

Mamy - Ty i ja, a reszta też ma?
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • damakier1 06.08.14, 14:47
    Fszyscy, którzy się pod deklaracją podpiszą. Tak myślę, ale wiesz, kto tu rządzi ;)
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • man_sapiens 06.08.14, 22:13
    Osobniki, które się nie podpiszą - też, bo się za nich podpiszemy w trosce o ich sumienia. W końcu trzeba dbać o innych.
    --
    Wolę siebie lubiącą ludzi niż siebie kochającą ludzkośćSzymborska
  • trusiaa 06.08.14, 20:59
    Aleszsz nauralnie.

Mam drugi punkt: Nie będziesz miał cudzych wieści przed Newswieściami.

Ewentualnie: Wyłącznie NW czytać będziesz.
  • dzidzia_bojowa 07.08.14, 05:28
    Ponieważ ufam Wam bezgranicznie i wiem, że tylko ogólnego dobra i szczęśliwości dla wszystkich tu pragniemy to awansem podpisuję się pod wszystkim, co uchwalicie w Deklaracjach wszelakich. Podpisuję się awansem bo zaraz jadę do Wrocławia. Może uda mi się zajrzeć w ciągu dnia, na wszelki wypadek macie mój podpis:
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/xf/wj/ex3u/LvgndNVCMHqQYa44RB_1.jpg
  • trusiaa 07.08.14, 09:12
    Dzidziu? Masz zupełnie taki sam podpis jak ja??? A już D identyczne norrmalnie :)

To mię nie dziwi jednak, albowiem: ffszyscy jesteśmy Dzikimi Kamieniami.
  • damakier1 07.08.14, 10:50
    Ffszyscy??? Cziżby...???
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • dzidzia_bojowa 07.08.14, 12:46
    Dama się puszy, że nie jest Dzikim Kamieniem ale ja tam się nie wstydzę, mogę być jak fszyscy. Trusieńko, podobieństwo charakteru pisma wynika z podobieństwa charakteru w ogóle- tak wyczytałam w mądrych książkach, którym wierzę.

Jadę pociągiem. Trzęsie niemiłosiernie, duszno, tłoczno, siedzący naprzeciw trąca mnie kolanem a ja wew duszy warczę bo jestem typ aspołeczny i adotykalny oraz dzisiaj wyjątkowo nieprzysiadalny. Ktoś w głębi wagonu głośno opowiada przez telefon o operacji babci, że jej wycinano, że leży, że się jej sączy a mnie niedobrze się robi. Pociąg sunie niespiesznie( bo to pociąg osobowy jest, nie pospieszny). Konstatuję patrząc przez okno wagonu na mijany krajobraz, że na Dolnym Śląsku już żniwa zaczną się lada dzień. Nie rozróżniam co prawda rodzajów zbóż dojrzewających na polach ale po kolorze wydaje mi się, że już pora.
    Jeszcze będę tak jechać i jechać, nawet nie wiem jak długo.
    O, a teraz się dowiedziałam z opowieści pani w średnim wieku( nie mnie opowiadała ale siedzącej obok pani), że Jolka zostawiła męża, samochód, wygodne życie i dwoje dzieci, wynajęła mieszkanie i żyje z młodszym facetem. I że ona, ta Jolka, to nie ma sumienia, żeby takiego dobrego męża zostawiać. Ja tam nie wiem, nie oceniam. Zresztą nie pytano mnie o zdanie a uczyniono jedynie niemym świadkiem dramatu porzuconego męża.

Słyszę, że pani w średnim wieku używa najbardziej obrzydliwego słowa jakie znam: "zajebiste" natychmiast więc zakładam słuchawki na uszy i nie będę słuchać więcej rynsztokowej mowy. Gdyby powiedziała "kurwa", "pierdolę" czy ostatecznie "chuj", to mogłaby zdzierżyć, "zajebistego" nie zniosę!

Dobra, jadę dalej...
  • trusiaa 07.08.14, 13:46
    Ha :)

Sytuacją podróżną poruszona do głębi przytoczę obrazek jeszcze świeży.

Powrót z Helu (czyt. Road from Hell)
    Zamiast obiecanego wypasionego katamaranu podpływa łupinka niczym z rejsu Kazimierz-Puławy. Tłum dziki (jednak Kamieni nie stwierdziłam i to był ból). Nieliczni szczęśliwcy oddychają świeżym, nocnym powietrzem, reszta - upchnięta jak sardynki w rozgrzanej, zalatującej spalinami puszce. Po dwóch godzinach docieramy do Gdańska. Przede mną szykuje się do wyjścia rodzina z synalkiem sześcioletnim, który wcześniej z całych sił umilał mi plażowanie - z repliki karabinu snajperskiego z celownikiem optycznym strzelał do wszystkiego co się ruszało. Pozabijał pół plaży (włączając swoich mądrych i dobrych rodziców). Tatuś niósł teraz nieprzytomnego synka, zwisającego mu z ramienia jak szmatka. Ktoś z załogi, zauważywszy, że stateczek przechyla się niebezpiecznie na jedną burtę, zaprosił nas uprzejmie do przejścia wokół statku. Na co tatuś bardzo się zdenerwował, rzucił słowem publicznym i nazwał tego pana debilem, co każe latać w kółko. Na znajome wyrazy synek ocknął się i wychrypiał: Karabin?! Tata na to: - Jest, jest, śpij.

No ba!

P.S. Rejs to Hell ubarwiła mi dziewuszka - trzyletnia blondyneczka z warkoczykami. Nudziło się biedactwo strasznie, po godzinie oświadczyła, że jej niedobrze i prawie do końca rejsu kasłała rozdzierająco. Licznie zgromadzona rodzina nabijała się z niej dobrodusznie. No to udowodniła, że nie żartuje. Pięć minut przed dotarciem do portu oberwałam rykoszetem.

W ogóle miałam szczęście do dzieci - podczas obiadu towarzyszyli mi Alanek i Brajanek. Polskie pacholęta lat trzy i pięć. Głośni.
    Ale to zupełnie inna historia.
  • ploniekocica 07.08.14, 16:19
    Ja tak daleko jak Wy latoś (mam nadzieję, że jeszcze) nie jeździłam, ale nawet autobusy miejskie mogą dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Antropologiczno-werbalnych.
    Upał straszliwy, niedziela, pora przedwieczorna, wsiadam do autobusu przed Ikeą, czyli na końcu świata. Razem ze mną wsiada para koło trzydziestki z wózkiem wypełnionym ze trzymiesięcznym dzidziusiem. Facet staje trzymając wózek, a kobieta siada na wolnym miejscu (jak każdy normalny człowiek, bo droga długa, z nieba się leje, a zakupy bywają meczące) i wtedy jej partner zaczyna "upierdliwić" wysokim, pełnym pretensji głosem.
    - A ty dlaczego siadasz?
    - Bo jestem zmęczona.
    - Czym jesteś zmęczona niby? (no jasne matka małego dziecka absolutnie nie ma być czym zmęczona)
    - Jestem od szóstej na nogach.
    - Ja ciebie w ogóle nie rozumiem ostatnio, nic nie robisz tylko siadasz i siadasz, wszędzie byś siedziała....
    I dalej w te klocki.
    Już, już miałam go zabić, gdy nagle odezwał się na cały autobus facet wyglądający na drobnego pijaczka, takiego, co to jeżdżą do Ikei załapać się na darmową kawę.
    - Panie, zamknij się pan w końcu, chyba po to pan bóg stworzył nas z dupami, żebyśmy na nich siedzieli.
    No!

--
    "W przyrodzie tak już jest, że jak coś jest małe, cherlawe i niezbyt mądre, to musi być jadowite" R.Kipling
  • trusiaa 07.08.14, 13:14
    damakier1 napisała: Ffszyscy??? Cziżby...???

Siedem dziewcząt z Albatrosa, Tyś jedyna.
  • damakier1 07.08.14, 15:18
    Nadmieniam, że wcale się nie puszę. Po prostu stoję na straży prawdy historycznej, sprawiedliwości społecznej i... co to było jeszcze? - acha! - ...gospodarki socjalistycznej.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • trusiaa 07.08.14, 18:06
    Wszyscy jesteśmy Wildsteinami (oprócz Damy Kier) - tak brzmi prawda nasza najprawdziwsza.

I to się na punkt Deklaracji Wiary Bywalców nadaje jak najbardziej.
    Jak nie, jak tak.
  • damakier1 07.08.14, 18:34
    Po trzykroć tak!!!

Ach, Trusiuu Przenajmądrzejsza! Cóż myśmy byśmy bez Ciebie zrobili...!
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • trusiaa 07.08.14, 18:49
    Się przeraziłam, że pszemondżała, ale jak nie to: uff.

http://img.ehowcdn.com/article-new-thumbnail/ehow/images/a08/c0/nv/foster-infant-rabbit-800x800.jpg
  • trusiaa 07.08.14, 18:51
    O o o! I jeszcze punkt: Tu wolno palić.
  • tojajurek 07.08.14, 19:45
    Mnie proszę wypisać z tego. Moge ostatecznie robić za Einsteina, choć bardziej mi pasuje Zweistein. Żadnych dzikich nie zdzierżam.
  • gat45 07.08.14, 20:03
    "...wyrywał się i wierzgał przeciw ościeniowi...."
    Nic to nie da, o ToTyJurku. Tak po prostu ten świat jest ułożony i protesty na nic się nie zdadzą. Jesteś Wildsteinem, jako i my ffffszystcy (oprócz Damy Kier). Pomyśl chwilkę : czy podejrzewasz którekolwiek z nas o lubienie bycia Wildsteinem ? No ? Sam widzisz - każdy swój krzyż nieść musi (oprócz Damy Kier). Przyjmij więc swój los z pokorą, jako i my czynimy (oprócz Damy Kier).
  • ploniekocica 07.08.14, 20:12
    A ci fffszyscy z krzyżem dziko kamiennym niech pamiętają, że ja Kocica jestem jeszcze na dodatek Dziwiszem udającym Wildsteina. Albo odwrotnie. Tak, że mam krzyż podwójny. I na dodatek z relikwiami ten krzyż. O!
    --
    "Im większe zero tym bardziej nadęte"
  • gat45 07.08.14, 20:32
    Zapłakałam nad Tobą, o Kocico (tu łza w miejsce kropki padła)
  • tojajurek 07.08.14, 22:08
    Mógłbym przyjąć, że w głębi jestestwa jestem Elfem (tajnym, rzecz jasna).
    Stare przekazy irlandzkie (a oni znaja się na tych tajemnych sprawach, jak mało kto) powiadają tak (w skrócie):
    Kiedy Panbuk stworzył już świat i wszystkie te rzeczy potrzebne i niepotrzebne, zasiadł na swym złotym tronie, zadowolony z siebie, a aniołowie śpiewali chórem pieśni na jego cześć. W końcu jednak Panbuk, przyciśniety potrzebą, powiedział słynne "Pchepracham" i poszedł do niebiańskiej wygódki. Aliści jeden z aniołów, zdeprawowany w głebi ducha Belzebub, wykorzystał ten moment, zasiadł na złotym tronie i oświadczył, że teraz on będzie panował. A część aniołów - znudzona tym chóralnym śpiewaniem - oddała mu cześć, mając nadzieję że coś zyskają na tym przewrocie pałacowym. Jednakowoż po jakimś czasie Panbuk wrócił z wygódki i - zobaczywszy co sie wyprawia - zapałał gniewem. Przekląwszy Belzebuba i jego popleczników od ostatnich zasrańców i zdrajców Narodu Niebieskiego, rzucił klątwę, po której podłoga niebios rozstąpiła się i Belzebub, wraz ze zbezczeszczonym złotym tronem spadł nieuchronnie prostą drogą do Piekła. W ślad za Belzebubem pospadali w piekielne czeluście jego poplecznicy i wszelkiej maści niebiańscy wywrotowcy. Aliści w tym zamęcie i rozgardiaszu pospadało w dół sporo aniołów niezorientowanych w sytuacji i otumanionych, albo w ogóle stojących zbyt blisko nagle zrobionej dziury w niebiańskiej podłodze. I Panbuk, w swojej dobroci, wstrzymał ich lot do Piekła, pozwalając im wylądować na ziemi i stworzyć tam plemię obdarzone szczególnymi mocami i wyjatkowymi talentami. I stąd właśnie wzięły się Elfy.
    Ta wizja tajnej historii świata podoba mi się.
  • ave.duce 11.08.14, 08:57
    tojajurek napisał:

> Mógłbym przyjąć, że w głębi jestestwa jestem Elfem (tajnym, rzecz jasna).

Alesz proszę bardzo! W niczym to nie zmienia znanego powszechnie faktu, że

forum.gazeta.pl/forum/w,89075,152432119,152598639,Re_O_pchepracham_.html
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • magdolot 08.08.14, 00:45
    trusiaa napisała:

> Wszyscy jesteśmy Wildsteinami (oprócz Damy Kier, która [jak ustalił Magdolot*] jest Stellą Maris) - tak brzmi prawda nasza najpr
    > awdziwsza.
    >
    > I to się na punkt Deklaracji Wiary Bywalców nadaje jak najbardziej.
    > Jak nie, jak tak.

* zawartość nawijasu kfadratowego jess jeno do pszypomnienia faktu, a nie samochfalstfa, fięc "na czysto" ją pomijamy, no.
  • magdolot 08.08.14, 00:47
    errata do Magdolota:
    do = dla
    [żem dzisia skołowana kosssmicznie - hop! dziś dziś hop! dziś dziś hop!]
  • trusiaa 08.08.14, 07:19
    A mię się (mięsie?) do przypomnienia podoba, ładniej brzmi niż kupa mięci i wewogle jest takie na miejscu, praktyczne i racjonalne. Bardzo, bardzo.

A punkt: Wszyscy jesteśmy Wildsteinami (oprócz Damy Kier, która [jak ustalił Magdolot] jest Stellą Maris) - tak brzmi prawda nasza najprawdziwsza ff całości powinien wejść do Deklaracji howgh.

I jeszcze w PeeSie dla Jurka: z chwilą gdy dotarła do nas prawda ta straszliwa, że my ffszyscy W. jesteśmy na Forum rozległy się jęki, płacz i zgrzytanie zębów. Niektórzy z nas protestowali gorąco, ale na nic się to nie zdało: praffda jet brótalna.
    Deklaracje - Ffszyscy? MoRZe, ale ja na pewno nie! mijają się z celem, bo i tak każdy widzi, że Dama, jedna jednością - Niepokalana, a my? Cusz (tu wzruś ramionami).
  • damakier1 16.08.14, 10:52
    ŁoMatkoPrzenajśfiętsza, że też ja taki doskonały fprawdzie i prostocie fpis przeoczyłam!
    Trusiuu, chylę!
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • trusiaa 16.08.14, 14:06
    Ależ Damo, zwyczajna to rzecz: dawno mię ośffieciło, że z Faktami się nie dyskutuje.

http://cdn.babyccinokids.com/wp-content/uploads/2011/05/white-rabbit-england2.jpg
  • damakier1 16.08.14, 14:26
    W tym rzecz, że nie każdego ośffieca. Chylę.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • dupeteczek 07.08.14, 13:47
    Nooo, ale ta nasza klauzula sumienia powinna łamać prawo polskie, albo co najmniej regulamin forum gazeta.pl.! Bez tego warunku nie będziemy męczennikami:(
    --
    kaczka, jak to kaczka

lubię lody:)
  • ave.duce 11.08.14, 15:01
    Trolle rulez!

=> Inkubator i matecznik trolli <=
    --
  • jola.iza1 07.08.14, 23:34

--
    Nie jestem rzecznikiem Putina
  • ave.duce 11.08.14, 15:02
    Flądra smażona, mniam.
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • jola.iza1 22.08.14, 17:23
    www.poezja-spiewana.pl/index.php?str=lf&no=10608
    Nie jestem rzecznikiem Putina
  • ave.duce 23.08.14, 16:08
    piotras122.wrzuta.pl/audio/1GsAdsWtZzx/krystyna_sienkiewicz_-_ryby_zaby_raki_1984
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 22.08.14, 09:56
    Propozycji do Deklaracji c.d. dalszy:
    Sygnał do rozpoczęcia się daje jesieni Dama - gotując LECZO, zima się zacząć może gdy w SDGDGB JEJ bigos dojrzeje, zaś Inna jest zwiastunką wiosny.
  • damakier1 22.08.14, 11:30
    A lato???
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • trusiaa 22.08.14, 12:19
    A z latem mam zagwozdkę i słoniocy się dopraszam.
    Mieliśmy jednego myszę lata-jącego, ale przecież Dwór porzucił.

Nie można by przyjąć, że na Dworum są trzy pory roku?
  • gat45 22.08.14, 12:26
    Lato ogłasza ToOnJurek chrupnięciem pierwszego ogórka małosolnego.
  • damakier1 22.08.14, 12:48
    Rzekłaś!
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • tojajurek 22.08.14, 15:54
    Łokurdejeżuśmaryja!
    Dzięki za przypomnienie. A tak już od dawna się zastanawiałem czego mi brak w organizmie.
    Małosolnych!
    Lece do piwnicy po garnek kamionkowy.
  • damakier1 22.08.14, 16:08
    Znakomicie! Ja w SDGdGB leczo pichcę, że to niby jesień, jesień już..., a Ty na to ryms! - gar kamionkowy na małosolne nastawiasz. Tym sposobem będziemy mieli długie, cudnie ciepłe schyłkowe lato splecione z piękną, ciepłą i złotą wczesną jesienią.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • gat45 22.08.14, 16:17
    Rzekłaś !
  • trusiaa 22.08.14, 18:36
    Fiuuuuu: się porobiło

http://33.media.tumblr.com/6ab6a2f3a45de06455ef4086fe075389/tumblr_n82cf4rNmJ1trwii0o1_500.jpg
    Yin i yang są współzależne. Jedno nie może istnieć bez drugiego, tak jak dzień nie może istnieć bez nocy, światło bez ciemności. Męskie miesza się z żeńskim, przeciwieństwa się przyciągają: leczo gorące z zimnym ogórkiem, słodycz z kwaskowatością - czysta pikanteria.

Łaaaaał.
  • trusiaa 27.08.14, 17:41
    Sygnał do rozpoczęcia się daje jesieni Dama - gotując LECZO, zima się zacząć może gdy w SDGDGB JEJ bigos dojrzeje, Inna jest zwiastunką wiosny, a lato ogłasza ToOnJurek chrupnięciem pierwszego ogórka małosolnego.

Sam się dalszy ciąg dopisuje:
    Damie pranie schnie i kiedy świeci, i kiedy pada.
  • ave.duce 04.09.14, 10:48
    prośba - zbierz to wszystko wespół w zespół - Deklarację czas skończyć ;)
    --
    "szczególnie znienawidzonego prezydenta, byłego dziś, nieżyjącego, ś.p. mojego brata" >
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 04.09.14, 11:04
    Juuuuuuszsz?

Fatk, że Najważniejsze i Oczywiste Prawdy Niepodważalne zebrać będzie łatwo, ale last-but-not-least jeszcze nie padło.

Po namyśle: może fakticznie w jednym miejscu zebrać je, a ciąg dalszy dopisze się (sam)?

http://ec.l.thumbs.canstockphoto.com/canstock12489455.jpg
    Z dołu za rymcymcymy się hopsasa.
  • ave.duce 04.09.14, 11:26
    Od czegoś summa summarum trzeba zacząć ;)

Ale przed robotą - posil się:

http://4.bp.blogspot.com/-R3nOSnrI98Q/TyGzSCgg00I/AAAAAAAAACM/V3m5TiH1zqo/s320/bunny-eat-vegetarian-food-lettuce-cute-animal.jpg
    --
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 04.09.14, 11:32
    Listeczka skrawkiem posilona (bo marfefki nie dowieźli?!) w jednym mniejscu gromadzę:

Deklaracja Wiary bywalców FzD

Preambuła:

Pierfszeństwo zafsze majom Najmiłościwiej Panujonce! (by Dama)
    Władzą ustawodawczą na FzD jest LUD z Damą na czele, howgh! (by Ave)

1. Nie będziesz obchodzić świąt innych niż Święto 3. kwietnia.

2. Nie będziesz miał cudzych wieści przed Newswieściami, ergo: Wyłącznie NW czytać będziesz.

3. Wszyscy jesteśmy Wildsteinami (oprócz Damy Kier, która [jak ustalił Magdolot] jest Stellą Maris) - tak brzmi prawda nasza najprawdziwsza.

4. Sygnał do rozpoczęcia się daje jesieni Dama - gotując LECZO, zima się zacząć może gdy w SDGdGB JEJ Bigos dojrzeje, Inna jest zwiastunką wiosny, a lato ogłasza ToOnJurek chrupnięciem pierwszego ogórka małosolnego.

5. Damie pranie schnie i kiedy świeci, i kiedy pada.

Puenta:

Dama: - No i wreszcie mamy
    Ave: - Mamy - Ty i ja, a reszta też ma?
    Dama: - Fszyscy, którzy się pod deklaracją podpiszą.
    Man_Sapiens: - Osobniki, które się nie podpiszą - też, bo się za nich podpiszemy w trosce o ich sumienia. W końcu trzeba dbać o innych.
  • ave.duce 05.09.14, 12:39
    Jeżeli nikt nic nie ma naprzeciwko - ani niczego nie dodaje (czeka się do niedzielnego wieczoru najbliższego), to tylko wypada się podpisać, a potem wykuć.
    --
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 06.09.14, 17:00
    Że na pamięć/kupa mięci w sęsie?
    I jakaś komisja będzie znienacka dopadała bywalców i wyciągała ich w środku nocy z łóżek lub od stołu z imienin, w celu wyegzekwowania bezbłędnej recytacji Deklaracji???

A jeśli ma się sklerozę (ja mam) to można będzie narysować/wyśpiewać?
  • ave.duce 06.09.14, 17:55
    O, Trusiuu, skarbnico mądrości!
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 07.09.14, 16:43
    Tera będzie na mnie, a jusz miałam nadzieję przyczyną Waszej radości być.
  • damakier1 06.09.14, 19:01
    Jeszcze jest konieczne zadeklarowanie nadzwyczajnej mądrości i pracowitości Trusii. Ja dzień cały i noc, bez wytchnienia deklarację takową wymyślam i fciąsz wybitna mądrość i pracowitość trusina za mało objawiona mi się zdaje.
    Ale każdy chyba przyzna, że bez punktu takowego, to całą Deklarację o kant...
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • trusiaa 07.09.14, 16:57
    Yyyy... że jak?

Damoż Najłaskawsza
    http://swwsw.files.wordpress.com/2011/11/171_1.jpg
    Służka Pani i Podnóżka.

P. S. Gruntownie i pracowicie to potrafię głaskać kota, jak ciocia Mela jedna.
  • ave.duce 07.09.14, 22:40
    No i dzie ten punkt?
    --
  • damakier1 08.09.14, 00:10
    Takiego ważnego punkta, to przed Wodzową Najjaśniejszą nikt się przedstawić nie ośmieli.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • ave.duce 08.09.14, 15:50
    damakier1 napisała:

> Takiego ważnego punkta, to przed Wodzową Najjaśniejszą nikt się przedstawić nie
    > ośmieli.

Nad "wodzową" jest Pani Prezydent Gat... - i tylko Ona godna dodać ten punkt, howgh!
    --
  • trusiaa 08.09.14, 16:24
    damakier1 napisała: Takiego ważnego punkta, to przed Wodzową Najjaśniejszą nikt się przedstawić nie ośmieli.
    ave.duce napisała:
    Nad "wodzową" jest Pani Prezydent Gat... - i tylko Ona godna dodać ten punkt, howgh!

A pod Wami oraz bywalcami najzasłużeńszymi,na końcu, pod mietłą - mła.

Dajcież pokój z punktami specyjalnemi. Projekt gotowy jest i basta: zatwierdzony? to niechaj zawiśnie na gwoździu stosownym.
  • ave.duce 08.09.14, 18:51
    Ciii...
    --
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 09.09.14, 07:56
    Topszsz.
  • damakier1 09.09.14, 16:50
    ośmielam się zaproponować:

Postanowione zostało, że niedościgłym ideałem mądrości i pracowitości, który podziwiać i do którego niestrudzenie dążyć będziesz, jest nie kto inny, a nasza Trusiaa Kochana.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • ave.duce 09.09.14, 18:35
    damakier1 napisała:

> ośmielam się zaproponować:
    >
    > Postanowione zostało, że niedościgłym ideałem mądrości i pracowitości, który
    > podziwiać i do którego niestrudzenie dążyć będziesz, jest nie kto inny, a nasza
    > Trusiaa Kochana.

Mówimy - Trusiaa, a w domyśle - mądrość i pracowitość,
    mówimy - mądrość i pracowitość, a w domyśle - Trusiaa.

I jeszcze jeden punkt: najważniejszym meblem jest szezlong, ewentualnie rekamiera. a nie byle jaki żyrandol!

Może być?
    --
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 10.09.14, 10:44
    Najważniejszym meblem jest szezlong, ewentualnie rekamiera, a nie byle jaki żyrandol!
    Ten punkt jest sUszny jak najbardziej.

Ale ten drugi... czy ja wyglądam jak Kaczor?!
  • inna57 10.09.14, 10:54
    Ty Trusiuu akurat nie ale...

http://cdn.hotfrog.co.za/companies/Duck-Rabbit-Studios/images/Duck-Rabbit-Studios_24352_image.png
    http://i643.photobucket.com/albums/uu157/savethetunas/Rabbit-duck--10418.jpg
    --
    fotoforum.gazeta.pl/a/28841,11.html
  • trusiaa 04.09.14, 14:01
    Aniemówiłam?
  • dzidzia_bojowa 04.09.14, 15:02
    Chyba pojadę jutro do Szczecina. Pranie nie chce mi wyschnąć:(
  • trusiaa 04.09.14, 15:14
    Ducha nie gaś: mię nie schło dni czy. Pod rząd.

P.S. A mówiłam pszecierz: - Ave, nie będzie merytorycznie?
  • damakier1 04.09.14, 16:13
    Jedź! Sznur w ogrodzie wolny.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • dzidzia_bojowa 04.09.14, 16:19
    Właśnie wyobraziłam sobie minę Damy gdybym zjawiła się z koszami prania pod jej bramą z radosnym uśmiechem i zawołaniem: no to jestem! :) A potem wieszałabym swoje barchany, pościel i ręczniki zasłaniając świat cały Damie i wszystkim domownikom.
  • ploniekocica 04.09.14, 16:44
    dzidzia_bojowa napisała:

> Właśnie wyobraziłam sobie minę Damy gdybym zjawiła się z koszami prania pod jej
    > bramą z radosnym uśmiechem i zawołaniem: no to jestem! :) A potem wieszałabym
    > swoje barchany, pościel i ręczniki zasłaniając świat cały Damie i wszystkim dom
    > ownikom.

Ha! To mię przypomniało wychowawczynię moją z liceum, czyli czasów prehistorycznych. Miała pseudonim Wyżymaczka, fryzurę na panią Loską, zawsze nienaganny strój i makijaż w stylu tejże i chociaz jako nauczycielka w ogóle nie była wymagająca nikt jej nie lubił. Bo jakaś taka bezpłciowa była, przesłodzona i za bardzo chciała być lubiana. Otóż przed maturą w paroksyzmie słodyczy stwierdziła, że zawsze w dzień nauczyciela możemy a nawet powinniśmy ją odwiedzać. W ramach miłości nauczycielsko-uczniowskiej. Oczywiście natychmiast zapomnieliśmy o tym zaproszeniu. A Wyżymaczka kilka miesięcy potem wyjechała do RFN, bo jej mąż miał jakieś niemieckie korzenie.
    Parę lat później zjechaliśmy się (we wrześniu zresztą) z różnych miejsc studiowania i przy alkoholu wspominaliśmy szkolne czasy i wtedy ktoś rzekł, że zna adres pani W. w Duseldorfie.
    Niedługo myśląc na mocnym rauszu udaliśmy się na całodobową pocztę, gdzie wygrzebując zrzutkowe złocisze nadaliśmy telegram: "Będziemy u Pani 14 października. Cała klasą oprócz Eli. IVB"
    I też długo i wielokrotnie wyobrażaliśmy sobie jej minę.
    --
    "... rasowe smoki są przeważnie szczupłe, poważne i bardzo muzykalne. Są tak muzykalne, że nigdy nie słuchają muzyki. Muzyka je drażni i w tym rozdrażnieniu zjadają ludzi." B.Krupska
  • ave.duce 05.09.14, 19:19
    ploniekocica napisała:

> Niedługo myśląc na mocnym rauszu udaliśmy się na całodobową pocztę, gdzie wygrz
    > ebując zrzutkowe złocisze nadaliśmy telegram: "Będziemy u Pani 14 października.
    > Cała klasą oprócz Eli. IVB"

I co, byliście?
    --
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • damakier1 04.09.14, 17:35
    Dzidziu, nie bój żaby! powitam Cię serdecznie z dobrą miną.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • ave.duce 04.09.14, 17:23
    Z pełnymi ustami? Ty?!
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • gat45 10.09.14, 11:23
    Niech każdy Bywalec FzD zadeklaruje tutaj, co u niej/niego należy czcić i za co ją/go szanować, a potem się to wpisze do Karty.
  • damakier1 10.09.14, 12:10
    Och, u mnie to bardzo proste: za ordery!
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • gat45 10.09.14, 12:11
    U mnie też : za swobodę wypowiedzi i tupet
  • ave.duce 11.09.14, 08:26
    Jeżeli o mnie chodzi: za wyczerpujące wypowiedzi oraz umiłowanie prezesa&co*.

* co. to nie tylko poddani prezesa.
    --
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 11.09.14, 10:53
    Za wierność niedościgłemu Ideałowi i za uszy. I siekacze.
  • inna57 10.09.14, 12:17
    Inność (separatyzm ????)
    --
    fotoforum.gazeta.pl/a/28841,11.html
  • tojajurek 11.09.14, 20:07
    Pesymizm radosny.
  • ta 12.09.14, 22:16
    Proszę o umieszczenie w deklaracji:
    Każdy jeden przyjmuje do wiadomości, że każdy drugi, oraz on sam gołabki spożywa porą zimową do full napełnienia, a one zaś wg receptury lwowskiej sporządzone być mają.Polewanie dobra narodowego sosami, zwłaszcza pomidorowym jest surowo zakZane i podlega ściganiu.

Ten punkt jest dla mnie priorytetowy i dlatego upraszam.
  • dzidzia_bojowa 12.09.14, 22:31
    No nie wię, nie wię... Czy to obligatoryjne? To napełnianie się gołompkami?
  • ta 12.09.14, 22:37
    Każdy ulubieniec gołompków wie, że napełniać trzeba do dziurki, inaczej to nie to. I dlatego.
  • damakier1 12.09.14, 23:02
    Nadmieniam, że dokładny przepis damykier na gołąbki po lwowsku znajdziecie tu:
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • ta 13.09.14, 12:24
    Damo, uniżenie się chylę.
    Gołompek wg przepisu Damy jest wzorcem gołompka.
    I to gdzieś koniecznie zapisać trzeba, np w prepreambule czegokolwiek.
  • gat45 13.09.14, 12:34
    Do full napełnienia - zgoda, bo to dla mnie jeden gołąbek słusznych rozmiarów bądź dwa pomniejsze. Receptura lwowska - jak najbardziej (a jest jakaś inna ?). Ale ja się jednak domagam możliwości polania. Na przykład grzybowym, jak mi się akurat zechce zrobić.
  • dzidzia_bojowa 13.09.14, 12:40
    Gat, nie pozwolą Ci, nieugięci są.;)) Albo bez sosu albo wcale, tak że musisz się pogodzić.
  • gat45 13.09.14, 14:17
    Dobra ! Nie pozwolą, to wcale nic całkiem zupełnie nie będę jadła i schudnę do zaniku, tra la la !
  • damakier1 13.09.14, 15:15
    Gatu, absolutnie spokojnie i do woli polewać sobie możesz. Wystarczy, żebyś wiedziała, że się gołąbków tych nie polewa. Ja, wiedząc, że w żadnym wypadku, absolutnie i pod żadnym pozorem - z upodobaniem leję na one gołąbki amerykański Honey Barbecue Sauce.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • ta 13.09.14, 16:08
    Jest wiele innych receptur, co gwałt gołąbkom czynią okrutny.
    Gołąbek jest jeden jedyny niepolewany, a naskwarkowany ślicznie po wierzchu.
    To jedno.
    To drugie zaś, to hołd składam mężu Damy, że w cierpliwości znosi mazganie barbecośtam po wzorcu gołąbka.
  • damakier1 13.09.14, 16:11
    Gdzie było napisane, że w cierpliwości?

--

Wrona i inne zwierzaki
  • ta 13.09.14, 16:26
    No ja tyle lat maźgasz, to cierpliwy conie?
    A, że wyrzeka i skarży o nożu w serce wbijanym, to tylko wentyl ;)

Nawiasem nikt z wielkiej rodziny zgromadzonej lata temu przy stole Babci Oli ze Lwowa, a jakże, nie ośmielił się nawet bąknąć o jakimś sosie, gdy podawała gołąbki (a ilość ich była nieskończona...ech...) Babunia chyba by zawału na śmierć dostała.
  • ave.duce 15.09.14, 14:30
    placek!
    --
    Prezes Jarosław K.
    Forum ze Dworum/Freedom
  • damakier1 15.09.14, 16:36
    Trusiaa ma placek - to się nadaje do Deklaracji jak najbardziej.

--

Wrona i inne zwierzaki
  • trusiaa 15.09.14, 17:55
    damakier1 napisała: Trusiaa ma placek - to się nadaje do Deklaracji jak najbardziej.

Prostuję: Trusiaa ma plecak.

https://lh6.googleusercontent.com/--qUtr_kWv18/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAABc/TQbBp2cUELE/photo.jpg

Ten plecak.

Się ścina, się rżnie - jest plecak jest sĘs.
  • ave.duce 15.09.14, 18:02
    Każda Trusiaa nosi placek w plecaku.
    --
  • damakier1 15.09.14, 20:57
    Każda Trusiaa nosi placek w plecaku. Na pleckach.

--

Wrona i inne zwierzaki
  • ta 16.09.14, 07:04
    Na pleckach w plackatym plecaku placek ofkos
  • trusiaa 16.09.14, 07:44
    Każda Trusiaa nosi placek na pleckach w plackatym plecaku.

Taki product placement (byle na placu) mam w małym palcu!

https://img1.etsystatic.com/032/0/9454737/il_340x270.604206935_4pln.jpg
  • gat45 16.09.14, 08:47
    Kto wstawi "placebo" w ten śliczny ciąg ? Bo ja jakoś nie mam natchnienia.
  • trusiaa 17.09.14, 07:02
    Każda Trusiaa nosi placebo-placek na pleckach w plackatym plecaku.Taki product placement (byle na placu) ma w małym palcu!
  • ave.duce 16.09.14, 18:49
    damakier1 napisała:

> Każda Trusiaa nosi placek w plecaku. Na pleckach.
    >

Wydało się: Trusiaa ma plecy!
    --
  • trusiaa 17.09.14, 07:14
    ave.duce napisała: > Wydało się: Trusiaa ma plecy!

Plecyma i palcyma palpacyjnie podłoże badam, a pleciugi dostają palpitacji.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS8wVZxGnLbdPDhaGN4CvjlxRDSlKwVzQ4kpkm4j4SdKFhomTUJkA

• damakier1 17.09.14, 09:59
    Trusieńko, chyba nie plecyma, a plecmi?

--

Wrona i inne zwierzaki
  • trusiaa 17.09.14, 10:23
    Damo, oczywiście masz rację, jak zwykle zresztą - do plecyma Ave mię przymusiła, mówiąc plecy ma :(
  • ave.duce 17.09.14, 12:51
    No nie! Są dwie szkoły: falenicka i otwocka. Obie formy: plecyMA i plecMI są równoprawne, ale... charakteryzują skłonności użytkownika - pierwsza - ku altruizMU, druga - ku EGOizMU.
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 17.09.14, 13:02
    I co ja wolę?

http://th09.deviantart.net/fs71/150/i/2011/273/3/a/good_bunny__bad_bunny_by_balba_bunny-d4bcoru.jpg
  • ave.duce 17.09.14, 18:04
    Na dwoje Trusiaa wróżyła?
    --
  • trusiaa 18.09.14, 07:31
    Czarno to widzę.
  • ave.duce 18.09.14, 12:49
    No ba!

http://www.quizol.pl/static/data/2010/10/16/2/300x250/1295.jpg?1314949399
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • trusiaa 18.09.14, 14:37
    Nie mam pojęcia co mi wyszło, bo test padł w połowie, aleee: te pytania to Pani osobiście układała, bo mię przytkało? ;)
  • ave.duce 18.09.14, 15:36
    Niestetyż, nie pamiętam ;)
    --
  • trusiaa 18.09.14, 15:57
    Yhym.

http://www.avatarsdb.com/avatars/bunny_glasses.gif
  • magdolot 18.09.14, 16:17
    Łaaaa! Jestem realistą. Podobno. A zafffsze uważałam, żem niepoprawną optymistą...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka