Dodaj do ulubionych

Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II

12.06.18, 08:10
twitter.com/Dorota_Brejza/status/1005722358273867776
Klamra ;)

Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa

forum.gazeta.pl/forum/w,89075,158510272,158510272,Pierwsza_Dama_Pani_Prezydentowa_Dudowa.html
--
... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
Forum ze Dworum
Obserwuj wątek
      • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 21.06.18, 04:48
        To Pani nie widzisz, że właśnie Pierwsza wyszła do ludu? Ku ludowi - znaczy? Skończyły się pałacowe tiule, żorżety, atłasy i adamaszki, się poszło więc do Koko Szmatel czy innego Kupciuszka i się nabyło strój stosowny: formalny, ale swobodny, barwny, ale patryjotyczny i godny, no i to siedzenie w pepitę, na czerwonej szpilce wsparte - wzór Matki-Polki, żony-karmicielki, zalotnej kochanki. Całość tak przemyślnie skrojona, aby w każdej chwili (na każdym miejscu i o każdej dobie) można było rzucić precz wuwuzelę i ruszyć w te pędy na lotnisko, żeby oficjalnie powitać naszych mistrzoskich piłkarzy (co tylko patrzeć, jak na ojczyzny łono dopowrócą) albo ziemniaków naskrobać do obiadu, okna umyć.
        • magdolot Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 21.06.18, 14:14
          A czy Trusii umkło, jak fspaniale nasza Pierwsza Para wspiera niepełnosprawnych? Te matki zue we Sejmie miesioncami kiszą onych biedaczków, a Nasza Pierwsza Para jednego [dyżurnego?] se wzięła na mecz. Rajusiu, jacy dobrzy! Norrrmalnie, Kaja Godek w przedbiegach wysiada. Pierwsza Mama Niepełnosprawnych?
          Ja znana chamka jestem, więc stawiam oną kropeczkę nad "i" i nic mi, kurna, nie zadrży.

--
          "Po stronie pisu jest mądrość połączona z cierpliwością" - by Matigrypl :-)))))
          • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 21.06.18, 18:50
            Nie umkło, ale wątku prześmiewczym niezręcznie mi było zacytować:

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie powstała specjalna strefa kibica! Dudowie zaprosili do niej m.in. studentów amerykańskich uczelni uczestniczących w 2. edycji stażu prezydenckiego, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach, zawodników Olimpiad Specjalnych oraz uczestników Oratorium im. Św. Jana Bosko.

• trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 30.06.18, 08:41
      Duda Agata znowu kibicowała, tym razem odziana w koszulkę z godłem Wolski; skoro jednak mąż jej od dawna lansuje markę patridiotyczną redisbad, stworzoną dla wszelkiej maści narodowców wyklętych, nie dziwi nic.
      Troszkę tylko może zastanawia, że gdyby to Nergal w takiej koszulce paradował, albo jakaś Doda - wrzask by się podniósł, że świętości narodowe szargają, a tak - nic się nie stało, wręcz przeciwnie - miłością do Ojczyzny dysząca Pierwsza Kibicka pokazuje suwerenowi, jakie trendy obowiązywać będą oficjalnie i to już niedługo.

• trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 20.08.18, 09:16
      Aż serce roście pacząc na te (wyw)czasy.

Pierwsza Agata znów przyprawiła redaktorki d/s mody o palpitacje, wapory i szybsze serc kołatanie.
      Oto Pierwsza Garsonka użyła australijskiego słońca i aż oczu nie da się oderwać od brzoskwiniowego odcienia jej skóry - wygląda zjawiskowo! - piszą, na nogach ma szpilki - upewniają. W kolorze fuksji. Nadały one stylizacji pazura. - cieszą się. Aha.

A już wybór białego garnituru ze spodniami w kant (no ba!) z marynarką (wojenną?! - nieee) i rozkosznym szyfonowym fru fru z przodU to naprawdę udana, ale i odważna stylizacja Agaty Dudy. - usłużnie donoszą.
      Dodać wypada, że kreacja - jak zwykle, idealnie wtapia się w tło, jest biała jak ściana, jak duch Hopkirka.
      Oto zjawisko w całej krasie - nikt by nie zauważył, że spoczywa na jasnej kanapie, gdyby nie rzeczone szpilki. Na nogach.
    • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 03.09.18, 08:17

Niema, niczym abądź, Pierwsza Małżonka robiła, co mogła, żeby ściągnąć niesfornego Adriana z mównicy - ostrzegawczo machała łokciami, ruszała brwiami, kciukami, kołysała się na boki, a nawet coś wysyczała (- Daj spokój, Kaziu - ?). Wreszcie, wbiwszy w niego oczy jak sztylety, niemal przygwoździła go do podłogi: wszystko na nic, w Niezłomnego jakby szatan toruński wstąpił:
      Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,
      Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha
      I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha,
      I zagrał. (...)
      Napełnił wnet, ożywił knieje i dąbrowy,
      Jakby pisiarnię w nie wpuścił i rozpoczął łowy.
      (...)
      Tu przerwał, lecz róg trzymał; wszystkim się zdawało,
      Że Adrian wciąż gra jeszcze, a to echo grało:
      - Miałeś, chamie, złoty róg...
    • ave.duce Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 03.09.18, 16:53
      wzorem dla niejakiej Jaki, która o swoim mężu na spędzie Pi$ rzekła tak: "Chciałabym, by pamiętali państwo, że jest to człowiek, który zarówno w życiu publicznym, jak i przede wszystkim prywatnie, jest taki stabilny i pewny; można na niego liczyć i można być pewnym, że wszystko co sobie zaplanuje, zrealizuje (...) Wszyscy znacie mojego męża, Patryka Jakiego, jako osobę bardzo energiczną, zaangażowaną, bardzo, bardzo pracowitą. I to jest oczywiście prawda, ten obraz jest jak najbardziej prawdziwy ..."

--
      Precz z kaczyzmem i demokraturą!
      Forum ze Dworum
      • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 03.09.18, 20:15
        "I to jest oczywiście prawda, ten obraz jest jak najbardziej prawdziwy ..."
        Bidulka musiała to sobie często powtarzać, żeby wykuć na blaszkę.

Myślenie życzeniowe (za Wiki) – sposób rozumowania i podejmowania decyzji opierający się na wizji „optymistycznego scenariusza” w miejsce odwoływania się do dowodów i racjonalności. Może być także jednym z objawów psychozy reaktywnej, nerwicy, a nawet schizofrenii. Przed wojną Melchior Wańkowicz ukuł termin chciejstwo.

Przeżyjmy to jeszcze raz?

"Można by powiedzieć, że Andrzej posiada komplet tych cech, które według mnie powinien posiadać ojciec rodziny. Jest przede wszystkim człowiekiem bardzo słownym. Daje mi i córce poczucie bezpieczeństwa (...) dołoży wszelkich starań, by dotrzymać zobowiązań, które składa teraz. On przywiązuje wielką wagę do danego słowa, uważa je za świętość."

Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochudzki Ryszard, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki.

• trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 26.09.18, 14:15
      Zagraniczne podróże nie służą Najpierwszej Małżonce i wyraźnie ma to coś wspólnego z limuzynami - w drodze do i z samochodu jest niespokojna, pobudzona, wykonuje nieoczekiwane gesty, nie kontroluje zachowania. Czy stan zdrowia Pani Prezydentowej nie martwi jej otoczenia?

• ta Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 27.09.18, 00:40
        Trusiu, a może jest odwrotnie? Dotychczas pierwsza pani kontrolowała swoje zachowanie bardzo starannie, a teraz jej pupuściło na amerykańskiej diecie i się wyluzowała. Może właśnie teraz zachowuje się tak, jak zazwyczaj i tak, jak lubi?
        Podryguje, wymachuje rękami i wycina hołubce? Kto tam ją wie?

--
        Jarosław Kaczyński: "Natomiast ja nie miałem swojej grupy. Grupę stanowiliśmy tylko z bratem"
        Mateusz Morawiecki:" Nawet jak się potykamy, to potykamy się dobrym potykaniem"
        • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 27.09.18, 08:29
          Tak jest. Pierwsza Agata wychodzi z założenia, że za granicą się nie liczy, więc puszczają jej hamulce, jak na szkolnej wycieczce. Na co dzień udaje kogoś kim nie jest, a nikt jej do tego nie przygotował. Jak widać, czasami człowiek musi, inaczej się udusi, stąd taneczne popisy, powitania w przysiadach i podskokach, grymasy ze śmiechu do łez, całusy, biegi przełajowe, a czasem i jarmarczna pyskówka.
          A rano znów jest śliczna,
          liryczna i apetyczna.
          To muśnie coś jak jaskółka,
          to uśnie w słońcu jak pszczółka.

Brrr.
    • ave.duce Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 19.10.18, 07:05
      doczeka się godziwej zapłaty za swoją ciężką pracę?

next.gazeta.pl/next/7,151003,24058037,agata-duda-dostanie-etat-nawet-13-5-tys-zl-miesiecznie-dozywotnio.html#a=90&c=145&t=2&g=a&s=BoxBizImg1

ps. pozostałe prezydenckie żony niech się zbytnio nie cieszą. Pi$$ im najpierw da, a potem znowelizuje ustawę i baj, baj many!

--
      Forum ze Dworum
    • ave.duce Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 03.01.19, 21:45
      "Super Express" stworzył subiektywny ranking najlepiej ubranych kobiet w polskiej polityce. Do pomocy tabloid wziął projektanta Daniela Jacoba Dalego. W przeglądzie na pierwszym miejscu znalazła się Agata Duda.

Trzecie miejsce należy natomiast do byłej premier Beaty Szydło, która została doceniona za umiejętność czerpania z klasyki. Ku naszemu zaskoczeniu, Daniel Jacob Dali wyróżnił także Krystynę Pawłowicz, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. W jego opinii świetnie promuje polską modę.

Padłam.

danieljacobdali.com/
      ... skąd się wzięło "Dali" w jego nazwisku?
      - Miałem możliwość mieszkania w jego domu mieszkaniu w Madrycie ...
      Polskiego nazwiska Daniel nie używa.

Proste jak budowa cepa.
      --
      Forum ze Dworum
      • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 04.01.19, 08:06
        Dali, nie dali, nie każdemu dali.

Prokop: A na nazwisko jak masz naprawdę, powiesz?
        Dali: Nie, nie za bardzo.

Skąd pseudonim Dali?
        Jak miałem siedemnaście lat mieszkałem w Madrycie i tam miałem kontakt z jego rodziną.

Od czego zacząłeś projektować, jaka była pierwsza część garderoby, którą zrobiłeś samodzielnie i dla kogo?
        Dali: Dla siebie. Potargałem prześcieradło.
        Wellman: No to trochę mało projektanckie. Potargał. W nocy mu się tak zrobiło, że nóżkami porobił tak.

Strasznie niestały w uczuciach ten młodzian (co biednie był i z chłopska odzian).
    • ave.duce Głusi - głuchej... 10.01.19, 22:07
      "Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych złożyło petycję do premiera Mateusza Morawieckiego o przyznanie pensji pierwszej damie."

Wiele osób dziwi się, że Agata Duda milczy, nie zabiera głosu w sprawach istotnych (zwłaszcza dla kobiet). A ona po prostu NIE SŁYSZY...
      --
      "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
      > K. Jarosław

Forum ze Dworum
    • ave.duce Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 27.01.19, 21:23
      raczyła stwierdzić: "To jest wielka duma dla mnie, nie tylko jako małżonki prezydenta, ale jako Polki..."

www.rp.pl/Spoleczenstwo/190129437-Agata-Kornhauser-Duda-na-SDM-w-Panamie-Wielka-duma-dla-mnie-ze-nasza-ojczyzna-jest-tak-wspaniale-reprezentowana.html

--
      Forum ze Dworum
      • ave.duce Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 27.01.19, 21:36
        I jeszcze to: "Szukajcie przyjaźni, rady i pomocy ludzi, którzy postępują zgodnie z tym, w co wierzą i co głoszą", czyli: trzymajcie się z dala od kaczystów ;)

www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,507,pierwsza-dama-na-swiatowych-dniach-mlodziezy.html

--
        Forum ze Dworum
      • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 28.01.19, 08:26
        Jest moc?

A widziała pani pierwsza małżonka prezydenta niektórych Polaków wyniki badań stanu czytelnictwa? 62 procent narodu nie czyta wcale, 38 czyta - w tym osoby czytające np. instrukcje obsługi, ogłoszenia... 9 słownie: dziewięć procent przeczytało co najmniej siedem książek w ciągu zeszłego roku.

Proboszczowie jeszcze w latach powojennych zakazywali czytania Biblii, żeby mieć monopol na "wiedzę". Wszystko idzie w dobrym kierunku.
    • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 12.06.19, 14:39
      Wielbiciele donoszą, że Agata Duda pokazała się podczas gali AgroLiga 2018 i kolejny raz rozłożyła świat mody na łopatki. Była nauczycielka języka niemieckiego ubrała się w długą białą sukienkę. Dopasowała do niej czerwone baleriny i pasek w tym samym kolorze. Kropką nad i jej wyjściowego looku był wyprostowane włosy oraz delikatny makijaż.

Rozdeptana czerwoną baleriną, z wyprostowanymi na baczność włosami, oczuff oderwać nie mogę od Pana Trzymającego Parasol.
    • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 07.07.19, 10:50
      "Dlaczego media o tym milczą? Agata Duda miała dość nietypowe spotkanie, sprawa jest bardzo poważna"
      Łaaał - myślę, i co czytam tam?
      Agata Duda udała się na bardzo ważne spotkanie. Pierwsza Dama, której często zarzuca się, że nie bierze aktywnego udziału w polskim życiu publicznym, zdecydowała się na odbycie bardzo poważnej rozmowy z duchownymi. Aż dziw bierze, że żadne medium o tym nie mówi. Zważając na to, że za rok kończy się prezydentura Andrzeja Dudy, to żona może namówić go, aby wspomógł księży w ich misji niesienia pomocy. Można zakładać, że traki ruch ze strony pary prezydenckiej zwiększyłby szansę Andrzeja Dudy na reelekcję.

No, to jesteśmy w domu.

http://gfx.archwwa.pl/wp-content/uploads/2019/07/duda-orionisci-705x356.jpg

P.S. Duda-mąż z orionistami jest blisko - ostatnio z ciężko chorym księdzem urządził sobie sesję w szpitalu.
    • trusiaa Re: Pierwsza Dama Pani Prezydentowa Dudowa II 06.11.19, 10:15
      Czy wiecie, co zrobiła Pierwsza Agata? Ona zdeklasowała holenderską królową. Biedna królowa pewnie pakuje swoje niemodne ciuszki i lada chwila ogłosi abdykację.
      Triumf Agaty był kwestią przypadku - o spotkaniu dowiedziała się w hotelu, więc złapała co było akurat pod ręką: wystąpiła w ciepłym hotelowym szlafroku, na szyję zarzuciła obrus i pożyczoną od kelnera kamizelkę, głowę przystroiła słodkim drobiażdżkiem, a w garści ścisnęła portmonetkę z drobnymi .

https://s3.viva.pl/newsy/agata-duda-w-holandii-2019-532685-GALLERY_600.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka