Dodaj do ulubionych

Nagłówki z Dziennika Łódzkiego

06.09.18, 12:08
Sąsiednie, najstarsze forum o książkach - kiedyś kipiące życiem - dziś niestety dogorywa. Więc trafiłem tutaj z płonną? nadzieją, że może czasem uda się porozmawiać o literaturze. I w tym klimacie - nieudolnej fraternizacji - wyznaję Wam że zostałem fanem Dziennika Łódzkiego, chociaż w tym mieście nigdy nie byłem. Ściślej, portalu internetowego, ale te ich nagłówki!
Po kolei... szukając informacji o polskich, przedwojennych Żydach trafiłem przypadkowo na wywiad: dzienniklodzki.pl/pawel-spodenkiewicz-przed-wojna-zydzi-stanowili-jedna-trzecia-mieszkancow-lodzi/ar/3742023
- a tam m.in. taka ciekawa wzmianka:

"Było bardzo wielu żydowskich lekarzy, prawników, dziennikarzy, nauczycieli. To też miało przyczyny historyczne, bo dla kultury żydowskiej typowy był pęd do wiedzy. Kiedyś chodziło o wiedzę religijną, potem to przeszło w zamiłowanie do wiedzy świeckiej. Na wszystkim się oszczędzało, ale na książkę i szkołę musiało starczyć."

Mentalność ciut odległa od dzisiejszej... ale nie o tym chciałem... Kliknąłem na główną str. wspomnianego portalu - a tam już literatura w czystej postaci, kreowana nie przez imaginację a przez życie, cytuję nagłówki:

1. Dyktafon ucznia zarejestrował... seks nauczycieli!

2. Bandyci z paralizatorem zaatakowali studentkę
w tekście m.in.: "Napastnicy ukradli notatnik i płytę CD warte w sumie 10 zł i uciekli w stronę torów kolejowych."

3. Brutalny napad w sklepie! Kibol z Łodzi wraz z kochanką skatował swoją żonę i wyrwał jej dziecko! Dramatyczne chwile nagrały kamery [FILM]
w tekście m.in.: "Mąż na odchodne uderzył mnie i ekspedientkę pięścią w twarz i też wybiegł ze sklepu."
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka