Dodaj do ulubionych

Sojusz tronu z ołtarzem

17.09.18, 07:32
Rząd dusz plus kasa od władzy to recepta na pełny zamordyzm.
Ile jeszcze ludzkość potrzebuje upokorzeń ze strony samozwańczych szamanów, zanim przejrzy na oczy i pogoni cynicznych, pazernych oszustów precz?

Edytor zaawansowany
 • ave.duce 17.09.18, 10:58
  Nieprędko ;)

  1.bp.blogspot.com/-RYiAkNhcjso/VaZ3C0U9uPI/AAAAAAAAHsw/UkEQco3tCY8/s320/1926729_1485193858381304_2450103259204524450_n.jpg

  --
  Precz z kaczyzmem i demokraturą!
  Forum ze Dworum
 • ave.duce 23.09.18, 11:07
  Abp Gądecki: "Kto jest wolny jako chrześcijanin i nie poddaje się tym dążeniom przyziemnym tego świata, ten jest automatycznie najlepszym obywatelem Rzeczpospolitej."
  I o co ten raban? Chrześcijan w Polsce jak na lekarstwo, wolnych chrześcijan jeszcze mniej, a tych "niepoddających się"
  - pewnie blisko lub = zera. Zatem "automatycznie" taki "najlepszy obywatel" nie istnieje.

  --
  ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
  Forum ze Dworum
 • trusiaa 23.09.18, 12:28
  "Automatycznie najlepszy obywatel RP"? O takim śpiewał proroczo Obywatel GC:

  wstajemy równo o godzinie DX
  a przedtem wszyscy śnimy równe sny
  pod kranem program mycia nr 3
  Centralny Wyrównywacz nadał mi
  równe buty równe zęby nos
  równy w stronę baz produkcji krok
  równą farbą malujemy wciąż
  równe hasła w koło: równy bądź bądź

  (...)
  Nierówni myślą że to źle Równym być
  chcą ładnie pachnieć chcą być chudzi
  chcą tyć
  Centralny Wyrównywacz wskaże nam ich
  i jeszcze dzisiaj założymy im:
  równe buty równe zęby nos
  równy w stronę baz produkcji krok
  równą farbą wyrównamy ich
  równym hasłem: masz równym być


 • ave.duce 24.09.18, 09:52
  Z tymi zębami to przesadził ;)

  i.iplsc.com/internauci-smieja-sie-z-uzebienia-jaroslawa-kaczynskiego-kie/0004TSX8ILEBBPMY-C322-F4.jpg
  d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/13/bd/ff/4fe5b5ea057ec_o,size,1068x623,q,71,h,8aa032.jpg
  i.iplsc.com/andrzej-duda-podczas-spotkania-z-donaldem-tuskiem/0004ZMLPCT2T0HH0-C116-F4.jpg
  --
  Precz z kaczyzmem i demokraturą!
  Forum ze Dworum
 • trusiaa 24.09.18, 10:52
  Frądowi i ich zaprzyjaźnieni księża prześcigają się w pomysłach na oswajanie, bagatelizowanie, ośmieszanie filmu, którzy już nieźle namieszał, a przecież dopiero nieliczne zbuntowane owieczki dotarły do kin.

  ,,Kler - Protestuj razem z nami! Oto 7 sposobów Dziś, kiedy wiele osób będących przeciwnikami Kościoła, czy też po prostu nieświadomych tego, jaki jego obraz Smarzowski przedstawia w „Klerze”, będzie udawać się na seans, my zróbmy coś zupełnie innego. Oto nasze propozycje:1. Modlitwa o nawrócenie ateistów i antyklerykałów 2. Dziesiątka (a najlepiej 5) różańca za księży 3. Wzięcie udziału we Mszy świętej w jednej z powyższych intencji 4. Lektura Pisma Świętego 5. Zamiast antyklerykalnego paszkwilu – obejrzenie filmu o tematyce religijnej 6. Spełnienie jednego bądź kilku uczynków miłosierdzia 7. Lektura książki o tematyce religijnej.

  Kto i dlaczego poparł dofinansowanie ,,Kleru''?Wielkie kontrowersje wywołuje fakt, że ,,Kler'' otrzymał dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Dokonano tego już za rządów PiS, ale na mocy decyzji Magdaleny Sroki, mianowanej do instytutu przez poprzednią władzę. Jest to tylko kolejną wskazówką miary degrengolady Platformy Obywatelskiej.

  Dziś premiera ,,Kleru. Ale do kina iść nie ma sensu. (...) Mówiąc krótko: hucpa dla plebsu, która ma rozbudzić i pogłębić antyklerykalne nastroje. Że dał na to PISF choćby złotówkę, jest skandalem wprost niewyobrażalnym. Trzeba powiedzieć wyraźnie, co się o tym myśli - i do kina po prostu nie iść.

  Ks. Andrzej Luter wystawia ,,Klerowi'' miażdżącą ocenę: Jest po prostu zbyt prostacki. Zbyt jednostronny. Jest to film z góry założoną tezą, skrajnie jednowymiarowy i momentami bardzo publicystyczny. "Myślę, że formuła filmowa Smarzowskiego po piętnastu latach od „Wesela” powoli wyczerpuję się. Ile razy można robić filmy według identycznego schematu?'' - konstatuje.

  Terlikowski: W reakcji na emisję filmu ,,Kler Wojciecha Smarzowskiego nie brakuje w polskim internecie silnych nie reakcji. (...),,grzeszni, czasem nawet bardzo grzeszni i jednocześnie bardzo zwyczajni ludzie zostali wybrani przez Boga, by przez nich - ale zawsze w osobie Jezusa Chrystusa - dokonywać przeistoczenia i odpuszczać grzechy'' dobrze oczywiście, gdy księża żyją moralnie i dążą do świętości, ale nawet jeżeli są całkowicie grzeszni, i tak dokonują mocą Ducha Świętego przeistoczenia oraz odpuszczania grzechów.To jest wielka prawda o katolickim kapłaństwie i to jest wielka nadzieja dla każdego z nas.

  www.fronda.pl/a/ks-gniadek-kler-przepadl-szkoda-ze-za-nasze,115815.html. Film „Kler” przepadł we wszystkich głównych kategoriach na 43. FPFF w Gdyni. Rację miał więc ks. A. Luter, że o wiele ciekawsze byłoby, gdyby na przykład reżyser pokazał bunt księdza, jego walkę o ewangeliczną wizję Kościoła i swego kapłaństwa, którego nie chce porzucić.

  Zdemaskowanie antykatolickiej propagandy ,,Ten film jest adresowany właśnie do młodego pokolenia, żeby osiągnąć tzw. efekt irlandzki, żeby zohydzić Kościół wśród młodego pokolenia i wśród kolejnych wschodzących pokoleń tak, żeby już za kilkanaście lat zrobić „odpowiednie referenda”, które wywrócą całkowicie porządek moralny w kraju'' - mówił prof. Grzegorz Kucharczyk o obrzydliwym ,,Klerze'' Wojciecha Smarzowskiego.

  Dobra decyzja! W Ostrołęce ,,Kleru nie grają (...) A kto by krzyczał, że to cenzura, niech wie, że gardłuje na próżno. Nie jest cenzurą niedopuszczanie emisji filmów, które uderzają w haniebny sposób w największe świętości. A przedstawianie katolickich księży, szafarzy sakramentów chrystusowych, w tak beznadziejnie fatalnym świetle, jak czyni to ,,Kler'', jest po prostu skandaliczne i nie zasługuje na aprobatę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka