Dodaj do ulubionych

Jestem przeciw

07.11.18, 15:11
prewencyjnym zakazom. Nie tędy droga.
--
"ten rząd obalą kobiety!"
Forum ze Dworum
Edytor zaawansowany
  • inna57 07.11.18, 15:29
    A co w zamian proponujesz. Być przeciw jest bardzo łatwo.

Powtórka z historii nawet jako farsa dla nas może być tragiczna w skutkach.

--
    ... Moje wyspy szczęśliwe ...
    ... Pozytywnie zakręcona xxx ...
    Mój świat igłą malowany
    ... Pozytywnie zakręcona 2 xxx ...
  • ave.duce 07.11.18, 15:54
    Proponuję, żeby manifestacji nie zakazywano, a - w razie potrzeby - rozwiązywano.

ps. tak samo łatwo jest być za...

--
    ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
    Forum ze Dworum
  • 99venus 07.11.18, 21:22
    Jestem ZA!
    To nie jest prewencja.To jest negacja postaw niezgodnych z prawem.

--
    Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
    Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
    Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
  • magdolot 08.11.18, 01:07
    Zgadzam się z Wodzową. Nie tędy droga.
    Podoba mi się natomiast postawa Hanny G-W: Macie się zachowywać, bo jak tylko dacie mi najmniejszy pretekst, to wypad z baru. Tak jest i demokratycznie i pedagogicznie.

Ale tu role są fszak rozpisane [dobry i zuy prezydęt], bo to są przecie naczynia połączone. W dużym stopniu przez nieformalny strajk w policji. Domniemywam, że policja zostaje rzucona na Warszawę i tam jej wystarczy, a zakaz ma na celu mniej bojową część "sił patriotycznych" tam przekierować. Na zasadzie małej Mi - Lepszy jest mały drań niż duży, bo małego łatwiej stłuc. Mały drań Międlar z garstką rycerzy łatwiejszy do spacyfikowania, gdy patriotyczne rodziny z dziećmi się pod nogami nie pętają, a patriotyczne podrostki udały się na główne obchody.

Myślę, że tym razem* platformiane włodarze się porozumiały, bo po świeżo wygranych w miastach wyborach dzika chryja akurat w miastach jest pisim bardzo na rękę, że jusz nie fspomnę o ffffstydzie przed śfffiatem jak się gdzieś pozwoli na hajlowanie jakimś łysym.

* tym razem - pani minister edukacji na spółkę z panią [?] minister zdrowia mogły potraktować szkolne dzieci jak bandę cholernych ćpunów i potem łaskę drożdżówek publicznie negocjować, bo u nas jak się chce ukrzywdzić milusińskich to można kompletnie od czapy i na dodatek na chama, w razie czego wsypę się wytłumaczy ogólnymi dobrymi chęciami, a z faszystami to trzeba baaaardzo uważać...

--
    "Nie mam zaufania do faceta który z powodu piątku obgryza pierogi z mięsem dookoła." - by Honkers
  • gat45 08.11.18, 08:40
    A ja mam wrażenie (graniczące z pewnością), że pani Hanna otworzyła puszkę z całym rojem pandorr. Coś porównywalnego z precedensem PO usiłującym wrzucić na samym końcu kadencji nowych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego. Gorzką, żrącą i trującą czkawką nam się to odbije, wypominanie nigdy się nie skończy. Już jedno chłopię spod wiadomych znaków wymachuje Konstytucją (i ma rację), stawiając się tym samym na równi z Obywatelami RP i - po prostu - nami. SZKODA. Bardzo mi się podobało, że Konstytucja stała się emblematem federującym ludzi, z którymi się zgadzam. I pani Hania mi - nam - to zabrała. To straszna cena za taki gest, symboli nie wolno lekceważyć. Będziemy gorzko żałować.
    FUJ. Mam dużego i paksudnego absmaka.
  • inna57 08.11.18, 09:34
    Ja akurat odnoszę wrażenie że większość z upodobaniem czyta Konstytucję po łebkach i wybiórczo.

Naszym największym nieszczęściem jest to że rządzą nami albo lenie albo nieudacznicy. Poprzednicy też używali Konstytucji bardzo wybiórczo dzięki czemu mamy całą masę "organizacyjek" wprost faszyzujących które już dawno powinny być z mocy prawa i Konstytucji zdelegalizowane. To że używając różnych kruczków prawnych legalizują one swoją nielegalną (z mocy Konstytucji) działalność pod szyldami a to instytutów (patrz Instytut Trzeciej Pozycji) a to stowarzyszeń (patrz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości) nie zwalnia państwa jako takiego z odpowiedzialności za ogół obywateli a zwłaszcza za tych którzy nie identyfikują z ideami wprost niezgodnymi z Konstytucją.

Rządzący łamią Konstytucję wprost i z rozmysłem naginając ją w sposób niegodny do swoich bieżących potrzeb. Tak jest chociażby z członkami opus dei w rządzie. Jest to zgodnie z Konstytucją niedopuszczalne a niestety jest faktem.

Siłą państwa jako takiego jest siła jego Konstytucji i prawa. Dlatego nawet wybór wiewióra nie bardzo zaszkodzi USA jako państwu bo ta głośno rycząca krowa może poruszać się wyłącznie w ramach obowiązującego prawa i Konstytucji. Konstytucji którą świadomi obywatele znają, szanują i starają się przestrzegać jej zapisów. A ci którzy aspirują do obywatelstwa muszą zdać egzamin z jej znajomości a następnie przysiąc jej wierność.

Pani Prezydent Warszawy swoim gestem wyraziła wyłącznie poglądy większości. Już naziole zawłaszczyli rocznicę Powstania Warszawskiego. Kiedyś ta data, z uwagi na historię mojej rodziny, była ważna i w szczególny sposób celebrowana tak samo jak wiele innych rocznic w tym również 11 listopada.

Nie czas żałować róż gdy płoną lasy.

--
    Mój świat igłą malowany
  • gat45 08.11.18, 13:05
    inna57 napisała:

[...]
    >
    > Nie czas żałować róż gdy płoną lasy.
    >

No nie wiem. Od zawsze miałam kłopot z tą cud piękności maksymą. I jak bym nie kombinowała, to mi wychodzi, że tylko z żalu za różami można czerpać energię do gaszenia lasów. Bo te niby prozaiczne lasy gasimy chyba po to, żeby móc po wszystkim odtworzyć różane ogrody? Czy warto by było cokolwiek gasić, gdyby ostatecznym celem nie była róża?

Paralela niezbyt może ewidentna, ale w mojej głowie to się łączy : historia o pewnym starozakonnym panu, który w 1941 nie skorzystał z okazji emigracji do Chile. Oznajmił, że jeżeli pogłoski, które nadchodzą ze wschodu, są prawdziwe, to on nie widzi potrzeby ratowania swojego życia. W takim świecie żyć nie chce. No i długo nie pożył.

Więc gaśmy, ale żałujmy róż ile się da i póki jeszcze pamiętamy, do czego one podobne.
    Chociaż zawsze zostanie nam przynajmniej imię róży...
  • magdolot 08.11.18, 09:46
    Ja też już mam, bom bom bom se njusy zaktualizowała, a to panie dziejaszku kalejdoskop z wirówką, a ja w niem byłam 100 lat za białymi Polakami, jakem pisała. Hańci zapowiedź o tkwieniu w Centrum Bezpieczeństwa z trzymaniem ręki na pulsie to zamierzchła przeszłość i teraz pełny burdel fszędzie, w dodatku dwudniowy. Małż właśnie się awanturuje mailem z pracodawcem o to, czy 12 ma wykłady czy nie, a prezydent Duda ma czas do 26 na podpisanie święta 12-go lub nie. Ja wiem, że 12 grzecznie idę do szkoły, małż ciągle nie.
    Jak jeszcze zobaczę prezydenta przepychającego się na czele marszu rządowo-narodowego z Bobuniem Winnickim, to chyba mi się przeleje od tej całej walki o prymat...

Ja chromolę, nasz ulubiony duopol znakomicie na wyprzódki rozpirza w drobny mak ffffszystko w ramach wewnętrznej konkurencji o miano lepszej połówki. A Schetynę w tym bajzlu zebrało na wprowadzanie euro. Joł! Ma chłopiec świetny tajming. Już mi niedobrze od samych nagłówków.

Jesteśmy narodem fenomenalnie samowystarczalnym. W sęsie nie potrzebujemy fcale żadnych ruskich troli, żeby mieć fszędzie permanentny burdel. Wujcio Putin na nas może zdrowo przyoszczędzić. Nie potrzebujemy fcale żadnych innych narodów, szczególnie ościennych, żeby drzeć z nimi koty i gdyby nas wystrzelono na Marsa i tak tam dziki burdel będzie ze dziko dartym kotem bratnim. W dodatku rudym samcem po każdej możliwej stronie.

„Naród nasz jak lawa/ z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa/ Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi/ Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi” - czy Micek to naprawdę mówił o patriotach i targowiczych paskudach, czy najzwyczajniej o elytach polytycznych oraz szarych ludziach? Bo tak normalnie, to na ulicy jakoś nie widać, żeby ktoś świrował jak ten popieprzony świecznik. 11-go to może być widać na ulicy, offszę, ale cuszszsz... dołożono starań.

Może powinno się losować oficjeli z ogółu obywateli zamiast ich, kurna, wybierać?

--
    "Po stronie pisu jest mądrość połączona z cierpliwością" - by Matigrypl :-)))))
  • inna57 08.11.18, 09:50
    Możesz małżonka uspokoić stosowną ustawę PAD podpisał jeszcze wczoraj a dziś już została opublikowana w Dzienniku Ustaw więc 12 listopada wszyscy (z wyjątkiem lekarzy) byczymy się za nasze.

--
    Mój świat igłą malowany
  • magdolot 08.11.18, 10:02
    Ja się nie byczę tylko idę do szkoły. A małżowi byczenie się przyda. Gorzej ze studentami.

--
  • inna57 08.11.18, 10:39
    A kto się tym przejmuje.

A był taki piękny prezent dla Narodu z którego tenże by się cieszył. Dać wolne 24 grudnia kiedy to i tak praktycznie nikt nie pracuje.

--
    Mój świat igłą malowany
  • magdolot 08.11.18, 13:57
    No i znowu Platfusy mocno przeceniłam. Myślałam, że mają troszku mózgu a ony tam jednak majo siano. :-(
    I ta sieczkarnia im się, kurna, należy.
    Se ubzdurały że pisiacko tupną...
    --------
    Żadna ze stron nie zachowuje się odpowiedzialnie.
    I JAK tu nie być zuą i zafffszoną symetrystą, ja się pytam?!

Może kibole okażą trochę rozsądku?! A ftedy... wyjdą na niewinnie prześladowanych patriotów.

Fantastyczne stulecie niepodległości. Się rodzi we człeku pytanie: I PO CO?!

--
    "Nie mam zaufania do faceta który z powodu piątku obgryza pierogi z mięsem dookoła." - by Honkers
  • 99venus 08.11.18, 21:57
    Mam całkowicie odmienne zdanie.
    HGW zakazała marszu ponieważ organy odpowiadające za bezpieczeństwo MSWiA oraz Policja olały władze Warszawy.
    Każdorazowo marsze kończyły się burdami,bijatyką,eksponowaniem ksenofobicznych,nacjonalistycznych,antysemickich,naziolskich haseł.Decyzja HGW -bez względu na decyzję sądu przerzuca odpowiedzialność na rząd.Głupota Dudy powoduje,że i on ochoczo zgłosił się do udziału w tej awanturze.HGW za kilka dni odchodzi i najprawdopodobniej ma dupie komentarze,ataki pisich.
    Jako uzupełnienie mój komentarz w innym wątku:
    To już nie jest piekna katastrofa tylko narastający burdel państwowy.To co obserwujemy od kilku dni pokazuje kompletne niedołęstwo PiS,głupotę ich polityków i nieumiejętność znalezienia remedium na zbliżającą się totalną kompromitację tego rzadu.Z całą pewnością w niedzielę będziemy oglądali na ulicach Warszawy(i pewnie Wrocławia i może innych miast) chaos,rozróby,naziolskie watahy i w tym wszystkim nie wiedzącego co z sobą zrobić Dudę i Morawieckiego.A nawet może przez przypadek coś sie przydarzy innym frajerom z PiS zaplątanym w ten wielotysięczny zamęt.
    Wprawdzie minister obrony narodowej zapewniał publicznie,że policja zapewni bezpieczeństwo ale na wszelki wypadek wyprowadza na ulice wojsko.Do wydarzeń przygrywać będzie orkiestra reprezentacyjna WP.Nie zdziwie się jak relacje z obchodów świeta narodowego jednego z europejskich(??) krajów przekażą największe stacje tv na świecie.
    Najlepszym komentatorem na bieżąco tych wydarzeń byłby moim zdaniem Owsiak.
    A byli tacy co się oburzali,że państwo polskie zostało scharakteryzowane jako ch....,dupa i kamieni kupa.

--
    Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  • 99venus 09.11.18, 17:13
    Usłyszałem w radio,że rząd rozmawia z narodowcami na temat problemów związanych z marszami.O czy tu mówić?

--
  • magdolot 10.11.18, 02:30
    Jak to o czym?! O ratowaniu Polski. :-(

Wychodzi na to, że z Hani przedni katalizator. Myślę, że będzie grzecznie. Psy chyba ciągle na L4, to kibola wrażliwego nie fkurwią swym wrednym istnieniem. Dzielny PiS rzutem na taśmę uratował rocznicę, a Platfusy są niedemokratyczne i gardzą prostym obywatelem, niekonstytucyjnie i zgoła okropnie. Narodowce dostąpiły nobilitacji. Od tej pory należy im mówić "Panie Faszysto", nieprzystojnie nie "tykać", bo ony z Prezydentem chadzają pod rączkę.

Platfusy znowu dały się ograć? Nie, nie będę się modlić o rozróbę. Choćby dlatego, że nie lubię rozrób i pewien squat pamiętam ja Hani i nawet sądzę, że ona go dała oblegać na tyle długo, żeby mieszkańcom dobrze poszło w pięty.

Pis pograł psiarnią z rozmysłem? Widziałam nagłówek o porozumieniu, więc to bardzo możliwe. Lecz gdyby Hania ustała na demokratycznych nogach i jak zapowiedziała trwała w Centrum Bezpieczeństwa gotowa na rozróbę, to narodowce by nie spacerowały z prezydentem, bo prezydent by speniał i został w piwnicy. A teraz powinien w niej siedzieć Sienkiewicz, na wszelki wypadek, bo jeszcze znowu coś z dymem puści...
    Ciekawe, czy Hania mogła poprosić o pomoc wojsko? Oficjalnie i głośno.
    Dobrze, że chociaż Rafałka pod tą dziurawą spódnicą schowali.

--
    Mierżą mnie ludzie tak mali, że szkoda że wciąż ich widać. By Magdolot.
  • 99venus 10.11.18, 08:54
    Nie zgadzam się z tym fundamentalnie.
    Co udowodnił PiS?Udowodnił,że nie posiada żadnych kwalifikacji,ani merytorycznych ani moralnych żeby rządzić Polską.Dowodem "organizacja" święta niepodległości czyli burdel nad burdelami i procedowanie o wolnym dniu 12 listopada.
    Wam pisowcy kury szcz... prowadzać a nie za rządzenie się brać.
    Będzie jeden marsz.Duda na czele klubów Gazety Polskiej,kiboli,narodowcow i nazioli.
    Wszyscy zaproszeni na wspólny marsz.
    Ja dziekuję.Z naziolami nie chodzę.
    Czegoś tak zenujące i ohydnego dotychczas nie było.No z wyjatkiem Targowicy

--
  • magdolot 10.11.18, 14:12
    W sprawie marszu PiS dzięki Hani już prawie udowodnił, że kwalifikacje ma większe. Udowodni jak na marszu będzie spokojnie.

I jeśli tak się stanie, to ja zostaję symetrystą. Oficjalnie.

Bo ja tej bandzie płacę za sensowne działanie, a nie za przerzucanie odpowiedzialności i pozowanie do kamer.
    Nie płacę im za dzielenie ludzi na tych co mogą istnieć i tych, których istnienie jest obciachem dla Polski.
    Jeśli Obywatele RP zostaną targowicą za stwierdzenie, że konstytucja jest także dla kiboli i nawet narodowców, to obstaluję tiszerta z napisem SYMETRYSTKA i będę go nosić dumnie. Tu ma być miejsce dla wszystkich, także dla klubów Gazety Polskiej i kiboli.
    Naoglądałam się postów na fejsie GW, postów ludzi którzy zdają się sądzić, że druga strona jest na tyle gorszym sortem, że należy im zabronić istnieć, a najlepiej spałować i wywalić za Ural. To podobno są moi, ci demokraci którzy się szczycą byciem "gorszym sortem".... Nie tędy.
    Mam nadzieję, że nie skończę jak Wielgus. Mam nadzieję, że symetryzm mnie przed tym obroni.

Bo jak w praktyce działa taki symetryzm? Życiowo. Jeśli dwie koterie wchodzą w spór na takim poziomie, który uniemożliwia w miarę normalne funkcjonowanie czegokolwiek, to obie należy wypieprzyć równiutko na śmietnik. Już nie pomaga, że któraś ze stron ma trochę więcej racji.
    Byłam w zarządzie stowarzyszenia młodych stfurcuff i w łonie zarządu wypączkowała walka o prymat. Mocarne ego ustosunkowanego beztalencia do cna rozłożyło stowarzyszenie. Byłam po drugiej stronie sporu. I w pewnym momencie do mnie dotarło, że niczyja wygra już nie uratuje stowarzyszenia, bo za daleko to poszło. Mogliśmy wygrać spór i zostać we własnym gronie, ale to było gówno warte. Taki triumf na zgliszczach. Przekonałam moich, żebyśmy oddali władzę całkiem nowym ludziom. Ludziom spoza sporu.

A teraz fundamentalne pytanie.
    KO twierdzi, że każdy demokrata musi głosować na KO żeby odsunąć od władzy autorytarny PiS, że dopiero jak go odsuniemy to się będziemy kłócić o kolor kafelków w łazience.
    Doprawdy?
    A kto wprowadził do ordynacji metodę d'Hondta? I po co on to zrobił?
    Czy przypadkiem nie po to, żeby były dwie partie i żeby tą drugą można było straszyć?
    Czy przypadkiem nie po to, żeby nigdy i za nic nie dopuścić do żłobu żadnego nowego gracza?
    No i teraz my wespół w zespół mamy nie być targowicą i głosować na naszą łaskawcę, a reszta może nastąpi kiedyś potem.
    A jaką motywację będzie mieć nasz łaskawca kiedyś potem, by dyskutować o tych kafelkach. Choćby tylko o tych od d'Hondta?
    Żadnej. Bo dyżurny straszak będzie pysznie śfieżutki. I będzie działał jak złoto.

To jest genialny sposób przerzucenia odpowiedzialności na wyborcę. Bo w tej układance wyborca ma być odpowiedzialny, a władza może robić cokolwiek jej strzeli do głowy. I to wyborcę rozlicza się z głosowania, a nie władzę z rządzenia. I tak dobrze poszczute elektoraty będą się gryzły nawzajem, a władza może hulać. To dużo fajniejsze dla wszystkich mieszkańców świecznika, niźli jakaś zafffszona dyktatura. Mogą się zamieniać w "ratowaniu Polski". No, żyć nie umierać!

Będziemy w czarnej dupie dopóki nie będzie na stole cyrografu, że d'Hondta się zgilotynuje.
    Cała reszta to pikuś i ochłapy do nęcenia lemingów, żeby je kopać w określony punkt dupy.

--
    "Powoływanie się na wielkie wartości jest najskuteczniejszą strategią ukrywania własnego zepsucia. Nie mamy dziś społeczeństwa obywatelskiego, mamy społeczeństwo mafijno-klerykalne." Tadeusz Bartoś
  • kanciasta 10.11.18, 15:15
    magdolot napisała:

>
    > To jest genialny sposób przerzucenia odpowiedzialności na wyborcę. Bo w tej ukł
    > adance wyborca ma być odpowiedzialny, a władza może robić cokolwiek jej strzeli
    > do głowy. I to wyborcę rozlicza się z głosowania, a nie władzę z rządzenia. I
    > tak dobrze poszczute elektoraty będą się gryzły nawzajem, a władza może hulać.
    > To dużo fajniejsze dla wszystkich mieszkańców świecznika, niźli jakaś zafffszon
    > a dyktatura. Mogą się zamieniać w "ratowaniu Polski". No, żyć nie umierać!

I to jest sedno sprawy!

--
    :-))
    Ba.
  • 99venus 10.11.18, 19:43
    PiS niczego nie udowodnił oprócz jednej rzeczy już dawno powszechnie znanej:narodowcy,kibole,naziole to ich elektorat.Nie jest prawdą,że prawo do demonstracji i wolność słowa jest zezwoleniem na demonstracje sierot po Adolfie i pospolitej hołoty.Prawo do wolności słowa nie jest prawem głoszenia haseł nazistowski,antysemickich,
    ksenofobicznych.
    Metoda d'Hondta ma swoje wady ale i ma zalety.10 partii w sejmie lub sejmiku nie jest dobrym rozwiazaniem.
    Nie ma w chwili obecnej niczego ważniejszego od pogonienia PiS.
    Można sprawdzić,że od dłuzszego czasu krytykowałem PO.Dzisiaj też mówię,że to PO odpowiada za wygraną PiS ale nie zmienia to faktu,ze żyć z PiSem się nie da.

--
  • ave.duce 10.11.18, 21:01
    A kto poparł w 2010 roku zmianę w ustawie o umowach międzynarodowych?

www.prawo.pl/prawo/polexit-wystarczy-zwykla-wiekszosc-w-sejmie,309011.html

Trza poszukać głosowania...

--
    "ten rząd obalą kobiety!"
    Forum ze Dworum
  • magdolot 11.11.18, 13:55
    Okropnie nakłamałam więc się rumienię i piszę erratę.

Przedwczoraj usiłowałam wyguglać, który osieł nam fsadził w ordynację strasznego pana d'Hondta i żem tego nie doszła. Znalazłam jeno info, że po samorządowych 2014 SLD się domagał wprowadzenia metody Sainte-Lague tudzież audycję radiową w której Zandberg opierdalany mocno przez prowadzącą [chyba Lewicką] składał PO i N propozycję zrewidowania d'Hondta. A w Wiki jest na ten temat mało czytelne zdanie i dopiero dziś w nocy [bo mię sumienie gryzło, że ja tak bez pewności oskarżenia rzucam] wyślipiłam we Wiki malutki odnośnik cyferką do pracy, w której naukoffce przeprowadzały symulacje rozkładu mandatów w zależności od metody przeliczania głosów. I tam było wreszcie jasne zdanie, że myśmy używali d'Hondta już w czasach II RP i we wszystkich wyborach w III RP z dwoma wyjątkami. Pierwsze wyjątko, to wybory 1991 a drugie to 2001 i fffftedy AWS-UW rzutem na taśmę zmieniło ordynację wprowadzając metodę Sainte-Lague, by zmniejszyć wygraną SLD i w ten sposób mu upierdzieliło z wygry 24 mandaty. A ja jakiś szwindel z ordynacją pamiętałam i tak go przypisałam PO na spółę z PiS-em i ffffszystko mi się zgodziło oprócz kasy.

W ramach karniaka zacytuję podsumowanie pracy panów Pająka, Tarasiewicza i Tarnawskiego "Probabilistyczny model wyborów organów przedstawicielskich", w której porównywane są 4 metody[d'Hondt, Sainte-Lague, zmodyfikowana S-L i Hare-Niemeyer]:

"Dowiedzieliśmy się, że manipulacja wielkością okręgu może całkowicie zmienić wyniki wyborów - w skrajnym przypadku wybory wygrać może partia o dużym, lecz nie największym poparciu.
    Ogólne zależności, które udało nam się zaobserwować:
    • dla bardzo małych okręgów (1,2) wyniki zwracane przez poszczególne metody są identyczne
    • dla średnich okręgów (4,5) wyniki diametralnie się różnią. Metody Dhondta i zmodyfikowana Sainte Lague różnicują wyniki, faworyzując duże a dyskryminując małe partie. Pozostałe metody zaś maja tendencję do zrównywania wyników co jest zjawiskiem niepożądanym ( wszak wybory mają służyć wyłonieniu zwycięzcy)
    • wraz z dalszym wzrostem rozmiaru okręgów różnice w przydziale mandatów ponownie maleją."
    -----------------------------
    I dodam, że u nas są średnie i duże okręgi [7-20] a z pracy wynika, że wielkością graniczną jest 10. W związku z powyższym ułaskawiam pana d'Hondta i nie domagam się gilotynowania, tylko uzbrajam się w cierpliwość, choć to cholernie trudne i zapewne jeszcze po wielekroć wyjdę z siebie i rycząc stanę obok i okropnie przeklnę.

I teraz nie wiem i nie potrafię powiedzieć, JAK nas wkręcono w faktyczną dwupartyjność z łykaniem przystawek. Być może narastający konflikt tak ma. Podtrzymuję wypowiedź o faktycznym przewaleniu odpowiedzialności na wyborcę, co jest dla świecznika fajniejsze niźli dyktatura i z pewną modyfikacją [odejmując teorię spiskową] o braku motywacji zwycięskiej KO do omawiania z jakimiś maluchami koloru kafelków w łazience.
    Widziałam gdzieś myśl niegłupią o swego rodzaju lakmusowym papierku - jeśli Schetyna koalicyjnie depcząc własne ego zaproponuje Kosiniakowi ewentualny stołek premiera, to taki ruch poważnie wzmocni parlamentarne szanse PSL i tak KO może liczyć na więcej głosów na wsi, bo wieś przestanie spostrzegać PSL jako parlamentarną przystawkę. Pożyjemy zobaczymy czy PO traktuje KO poważnie... I oby nam gały z orbit za bardzo nie wyszły.

Część mego trafienia szlakiem zawdzięczam głosowaniu na światłego Platfusa do rady miasta [odważnie poparł wszystkie żądania Strajku Kobiet]. Na widok Hanusi kulawo wygłaszającej swoje oświadczenie gwałtownie naplułam se we brodę, że w ramach odpisiania kraju olałam ja swoich, których wreszcie mam i pożałowałam mego głosu oddanego Platfusowi. A część trafienia szlakiem zawdzięczam wyborczym wybroczynom Skalskiego na którego mam alergię.

A na deser ciekawostka - ordynacyjny szwindel AWS-UW zaowocował orzeczeniem TK, że grzebać w ordynacji można nie później niż pół roku przed wyborami. To tego pilnujmy.

Idę zawalczyć z gęsią w ramach świętowania. Duża jest i się broni. Bu.

A Łętowskiej to ja niestety wierzę jak Zawiszy i bardzo okropnie mnie martwi odkrycie jak łatwym jest Polexit i bym ja komuś chętnie urwała łapę za głosowanie takie zanim nacisnął cuś, że się w czerep nie puknął.

--
    "Naród wypranych" - by Pies_na_czarnych
  • ave.duce 09.11.18, 15:47
    ps. paszport (kończący mi się w tym roku) - przezornie - wyrobiłam sobie w zeszłym roku.
    --
    Precz z kaczyzmem i demokraturą!
    Forum ze Dworum
  • inna57 09.11.18, 18:12
    Pomyśl co będzie gdy trzeba będzie to wszystko odkręcać. A wszystkiego łatwo odkręcić się nie da.

--
    Mój świat igłą malowany
  • magdolot 10.11.18, 01:19
    Farciara! Ja właśnie wniosek składam. :-(

--
  • fo.e 10.11.18, 09:40
    bóg, horror, ojczyzna
    lepiej nie mogli wymyślić

--
    Before we step off on this next mission, I'm reminding you of who your enemy is. THE Enemy.
  • ave.duce 01.03.19, 09:19
    Lawina skarg na paszporty z hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna"

https://bi.im-g.pl/im/ce/04/17/z24134350V,Projekt-nowego-paszportu--Pod-polem-z-data-urodzen.jpg

Cudnie!
    --
    Forum ze Dworum
  • trusiaa 01.03.19, 15:22
    Dlaczego ten napis układa się w taki kształt?
  • fo.e 01.03.19, 19:26
    ojczyzna szykuje się pożerać

--
    Nie broniła swoich opinii, ponieważ miała sprzeczne poglądy na niemal wszystko. A jednak nie można było na nią wpłynąć.
    Ursula K. Le Guin
  • magdolot 01.03.19, 22:00

Będę miał ryj uwięźnięty w "Bób, horror, dziczyzna" jakby Żaba Monika mnie łykła i bym w niej był uwięźnięty?!
    Ojapie!
    Pójdę f końcu po paszport, bo zaczyna mnie pilić, a potem się mścić będę. Howgh.
    Bodnar, ratuj!

--
  • ave.duce 16.11.18, 19:18
    Gratuluję nie tylko hasełka (BHO), ale i towarzysza podróży - Dmowskiego ;)

--
    ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
    Forum ze Dworum
  • trusiaa 17.11.18, 09:44
    To było wredne ;)
  • ave.duce 18.11.18, 18:09
    Jako 1/2 Xenofanta (ta zua!) - nie zaprzeczę.

--
    Forum ze Dworum

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.