Dodaj do ulubionych

100 = 3 lata niepodległości, wg Urbana :)

15.11.18, 23:12
Warto obejrzeć. :)

www.youtube.com/watch?v=mbHetM358bA
Edytor zaawansowany
  • erte2 16.11.18, 11:13
    Wybacz, ale ten człowiek wzbudza we mnie odruchy wymiotne, niezależnie od tego co i o czym mówi.
  • taziuta 16.11.18, 12:22
    erte2 napisał:

> Wybacz, ale ten człowiek wzbudza we mnie odruchy wymiotne, niezależnie od tego
    > co i o czym mówi.

Jeden z najmądrzejszych Polaków i wielki polski patriota? Możesz uzasadnić dlaczego?
  • erte2 16.11.18, 23:52
    taziuta napisał:
    Jeden z najmądrzejszych Polaków i wielki polski patriota?

A czy ty potrafisz to uzasadnić?
  • taziuta 17.11.18, 09:03
    erte2 napisał:

> taziuta napisał:
    > Jeden z najmądrzejszych Polaków i wielki polski patriota?
    >
    > A czy ty potrafisz to uzasadnić?

Twoje odruchy wymiotne? Nie.

Natomiast jeśli pytasz o moje postrzeganie Urbana, to tak, potrafię.
  • erte2 17.11.18, 22:28
    taziuta napisał:
    Natomiast jeśli pytasz o moje postrzeganie Urbana, to tak, potrafię.

No to słucham.
  • taziuta 18.11.18, 09:05
    erte2 napisał:

> taziuta napisał:
    > Natomiast jeśli pytasz o moje postrzeganie Urbana, to tak, potrafię.
    >
    > No to słucham.

Po kolei. Skoro ja pierwszy zadałem pytanie, to jako pierwszy powinienem dostać odpowiedź.
  • ave.duce 18.11.18, 07:49
    W czym się przejawia/ł patriotyzm Urbana?

--
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum
  • taziuta 18.11.18, 09:02
    ave.duce napisała:

> W czym się przejawia/ł patriotyzm Urbana?

Służył ekipie, która uratowała Polskę przed wojną domową i interwencją Rosji. Czyli służył Polsce, jak najlepiej umiał. Tak wówczas jak i dzisiaj punktuje głupotę i zakłamanie naszych postsolidaruchów, ksenofobów i innych zadufanych w sobie 'patriotów', którzy jako jedyni wiedzą czym ten patriotyzm jest.

Od początku transformacji jego gazeta jako jedyna pokazywała przekręty ludzi z nowej 'władzy'/elit postsolidarnościowych. Musiał więc przez te pożal się boże elity zostać obrzucony błotem i stygmatyzowany tak skutecznie, że dzisiaj u wielu budzi 'odruchy wymiotne'.

• taziuta 18.11.18, 09:10
    taziuta napisał:

> ave.duce napisała:
    >
    > > W czym się przejawia/ł patriotyzm Urbana?
    >
    > Służył ekipie, która uratowała Polskę przed wojną domową i interwencją Rosji. Czyli służył
    > Polsce, jak najlepiej umiał. /.../

Przypomnę, że ekipa której służył rozpoczęła reformy rynkowe i doprowadziła do bezkrwawego przekazania władzy i transformacji reżimu w demokrację. Jeśli to nie jest patriotyzm, to nie wiem co nim jest...
  • behemot17-13 18.11.18, 13:05
    > Przypomnę, że ekipa której służył rozpoczęła reformy rynkowe
    Ale to była ta sama ekipa co wcześniej doprowadziła do potężnego kryzysu. Inaczej pisząc, zrobili kupę i w swojej łaskawości próbowali pozbierać swoje odchody nazywając (kupę) reformą. Zreformować bagno dosypując rodzimy nawóz to żadna reforma.
    Dalej.
    i doprowadziła do
    > bezkrwawego przekazania władzy i transformacji reżimu w demokrację.
    Co do bezkrwawego są wątpliwości, pomijając "bezkrwawego" nie doprowadziła. Stała pod ścianą, bez wyboru, a nie,mieli wybór - dogadać się z ówczesną opozycją, uwłaszczyć się na spuściźnie po peerelu za zgodą ww. albo robić kupę pod siebie przez najbliższe dekady.
    Jeśli to ni
    > e jest patriotyzm, to nie wiem co nim jest...
    No niestety czy też z ubolewaniem stwierdzam - nie wiesz co to jest patriotyzm. Podsumowując, glistę ubrałeś w barwy narodowe i jakoś Ci to nie przeszkadza, wręcz odwrotnie.
    PS. przepraszam za brutalny język i niegrzeczny też.

--
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • taziuta 18.11.18, 13:22
    behemot17-13 napisał:

> Ale to była ta sama ekipa co wcześniej doprowadziła do potężnego kryzysu. Inaczej pisząc,
    > zrobili kupę i w swojej łaskawości próbowali pozbierać swoje odchody nazywając (kupę)
    > reformą. Zreformować bagno dosypując rodzimy nawóz to żadna reforma.

Interesująca opinia.

> Co do bezkrwawego są wątpliwości, pomijając "bezkrwawego" nie doprowadziła. Stała pod
    > ścianą, bez wyboru, a nie,mieli wybór - dogadać się z ówczesną opozycją, /.../

Interesująca opinia. Szczególnie jeśli uwzględni się słabość (stopień zinifiltrowania przez SB) ówczesnej opozycji. :)

> No niestety czy też z ubolewaniem stwierdzam - nie wiesz co to jest patriotyzm.

Cieszę się, że są ludzie którzy WIEDZA czym jest patriotyzm. Bez nich by zaginął, zapewne...

• p.a.d.a.l.c.o.w.a 18.11.18, 16:47
    (...) Znano z telewizji jego okrągłą twarz, jego odstające uszy, jego głos, jego wypowiedzi, i nie znoszono go. („– Pamiętacie ten program, gdzie było o jego oczach, uszach i w ogóle? Że niby to wszystko oznacza, że jest łajdakiem?
    A myśmy się śmiali! Fizjonomiści mają rację, wygląd świadczy o człowieku(??), trzeba było się
    go wystrzegać, a myśmy się śmiali!”) Słowem – szedł we właściwym kierunku. Na razie tylko
    go nie znoszą, na razie tylko mu się dziwią. Jeszcze jeden krok, a będą go nienawidzić. I o
    to chodzi. To jest sława, jedyna dostępna sława: tyle wie od dziecka. No, jeszcze tylko krok,
    najwyżej dwa: już jest u progu. Wystarczy go przestąpić, nic łatwiejszego. Inni są o miliony
    lat świetlnych od tego progu. Już podnosi nogę, żeby nad nim przejść i być po drugiej stronie.
    Jest rzecznikiem rządu w czasach pokoju i buntu. Jednego z wielu buntów. Żyje ciągle w
    wynajętym mieszkaniu, między maszyną do pisania a knajpą. Tyle że pokazują go w telewizji.
    Stale go teraz pokazują w telewizji. Pewnego dnia ktoś mu mówi, że widział na murze
    napis: URBAN TO CHUJ. A on się zrywa: „Gdzie to było? Pojedźmy tam! Chcę zobaczyć na
    własne oczy!” Bierze samochód, podjeżdża, widzi napis – i jest szczęśliwy. O byle kim na
    murach pisać nie będą. Byle kogo tak nienawidzić nie będą.
    O Wicherku na murach nie pisano (...)

fragment z "Urban" - Anna Bojarska <---- bardzo warto przeczytać całość, ponad 250 stron. Chyba mniej łatwo byłoby wówczas z tymi kalumniami ;-)
  • magdolot 19.11.18, 15:32
    Ouuuups! Żarcik zamienił się w proces, jak to w Polszcze. A ja tutaj się wpiszę.
    Odnośnie żarciku - brak w niem XX-lecia, ale obrazuje on celnie co nieco.

Książki nie czytałam, ale Urbanowi przynajmniej dwóch rzeczy nie zapomnę. Ubawu przez wkurw w ciemnej nocy stanu wojennego, kiedy to nasi patriotyczni aktorzy zawodząc założyli na głowy tragicznę czarnę sukienkę i znikli i tylko śfinie siedziały f kinie i... jedyną atrakcją był Urban. I chwała mu za to. I za "Nie", które czytane od deski do deski przez samotnę matkę bez perspektyw, co jeździła do szkoły rowerem, bo ją stać nie było na bilet tramwajowy, było cudowną ożywczą łyżką dziegciu w katolicko-nibywolnościowym ocipieniu i dawało uwierzyć, że nie wszyscy tak do cna zdurnieli, że kiedyś minie ten wysyp straszydeł.

Śmiem postawić tezę, że urbanowy udział w ty naszy wolności nie mniejszy był niż papiża. Bo naród we teatrzyku do kompletu okropnie potrzebuje najprawdziwszego Diaboła, a Jaruzelski się nie do końca nadawał.

I śmiem postawić jeszcze jedną tezę, że w naszej rzeczywistości martyromantycznej, odruchowo owijającej się w kir popłakując i odwijającej się z kiru w atakach pięknego samobójczego romantyzmu, by się weń znowu zawijać... Rzeczywistości we której podniosłych porywach wciąż nie stać nas ani ciut na normalność i fffszyscy wyrywają se Polskę jak ten kawał sukna, żeby ją na wyprzódki pięknie uratować i nasładzają się tym ratowaniem do cna by se selfiaki na tle flagi pierdolnąć... ten Urban Jerzy jest na wagę złota. I trwa jak wredna drzazga wbita we dupę ułana i się nie daje wyjąć ani wygryźć, stłamsić, skopać, wyrzucić, wgnieść w podłogę i nieustająco się wkręca upierdliwie nie dając się ułanowi pogrążyć w samouwielbieniu i kontemplacji przepięknych lampasów, że już w ogóle nie fspomnę o ostrogach. Teza brzmi: Jerzy Urban jest ideałem Stańczyka i nie umywa się doń smętna zadufana we swej mądrości dzwonkowata cipa z obrazu Matejki, co ją tak wielbimy i mamy ją w głowie. A nasz wieloletni ciężki wkurw i nienawiść do zniewalających uszu jego błyskotliwych świadczą właśnie o tym, że bardzo dobrze on robi robotę stańczykową, a to i ciężka i niewdzięczna robota.

I smuta, że teraz Urban do swego "Nie" dopłaca przesiadując w piwnicy a nie na salonach, bo to chyba oznacza że sobie karlejemy i bezkarnie możemy pogrążać się w galarecie. No i następcy nie ma. :-(

--
    "Po stronie pisu jest mądrość połączona z cierpliwością" - by Matigrypl :-)))))
  • magdolot 19.11.18, 17:27
    I jeszcze jeden detal:

Jest taka postać biblijna od tysiącleci barrrrdzo dobrze wykorzystana przez bogobojnych żydów, co ma imionko Haman. I narpief się pości przykładnie, potem raniutko się odreagowuje fszyściutko i dokładnie na zuym Hamanie owym, tupiąc i hałasując, jak tylko padnie znienawidzone imię drrrrania, a potem jest KARNAWAŁ!

I ów Haman to także składowa Diaboła Stańczyka Urbana.

--
    "Jasne, bo takie sfałszowane taśmy to można kupić w każdym sklepie ze sfałszowanymi taśmami." - by Krynolinka
  • behemot17-13 18.11.18, 17:08
    Tak, podzieliłem się z Tobą WIEDZĄ. Trzeba być naprawdę zafiksowanym na punkcie człowieka bardzo inteligentnego o moralności napiszę - nieprzyzwoitej. To nie mieści się w głowie, latami służył panom bez cienia refleksji nad samym sobą, wstawiał swoją facjatę w okienku w kolorach czarnych i białych nie dostrzegając że świat jest przecież kolorowy. Człowieka nie ocenia się po tym jak zaczyna i jak kończy, sumuje się jego czyny a czyny haniebne cośkolwiek w przewadze.

--
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • taziuta 18.11.18, 17:36
    behemot17-13 napisał:

> Tak, podzieliłem się z Tobą WIEDZĄ. Trzeba być naprawdę zafiksowanym na punkcie
    > człowieka bardzo inteligentnego o moralności napiszę - nieprzyzwoitej. To nie
    > mieści się w głowie, latami służył panom bez cienia refleksji nad samym sobą, w
    > stawiał swoją facjatę w okienku w kolorach czarnych i białych nie dostrzegając
    > że świat jest przecież kolorowy. Człowieka nie ocenia się po tym jak zaczyna i
    > jak kończy, sumuje się jego czyny a czyny haniebne cośkolwiek w przewadze.

WIEDZĄCYCH nie przekona, tak jak fanatyków religijnych...

I mogę tylko polecić, za koleżanką z postu wyżej:
    "Urban" - Anna Bojarska <---- bardzo warto przeczytać całość, ponad 250 stron. Chyba mniej łatwo byłoby wówczas z tymi kalumniami
  • behemot17-13 18.11.18, 17:55
    Napisałeś - nie przekonam fanatyka religijnego i podparłeś się wpisem ciut wyżej. Zaprawdę powiadam Ci, jesteś wyznawcą umiarkowanym, takim co rozumie ludzi, jest tolerancyjny i przede wszystkim i ponad wszystko obroni swoje racje. Wiesz co, ten wielokropek więcej mówi o Twoim stosunku do adwersarzy, więc odpowiem ...

--
  • taziuta 18.11.18, 19:33
    behemot17-13 napisał:

> Napisałeś - nie przekonam fanatyka religijnego i podparłeś się wpisem ciut wyże
    > j. Zaprawdę powiadam Ci, jesteś wyznawcą umiarkowanym, takim co rozumie ludzi,
    > jest tolerancyjny i przede wszystkim i ponad wszystko obroni swoje racje. Wiesz
    > co, ten wielokropek więcej mówi o Twoim stosunku do adwersarzy, więc odpowiem
    > ...

Wątek dotyczy wyliczanki dokonanej przez Urbana. Nie rozumiem co może powstrzymać inteligentnego człowieka od zapoznania się z nią, i odniesienia się do niej. Stygmatyzowanie i unikanie z związku z tym oceny/dyskusji świadczy wg mnie o lenistwie umysłowym.

A wieszanie psów na patriotach z okresu PRL to prapoczątek mowy nienawiści, z którą dziś w Polsce mamy do czynienia w wykonaniu POPiS-u. Tego nie przewidzieliście, geniusze?!
  • ave.duce 18.11.18, 18:07
    > służył Polsce, jak najlepiej umiał. /.../

Boszsz, powalający argument. Jakże użyteczny dla "genetycznych patriotów", którzy kroczą śladami Urbana, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

--
    "ten rząd obalą kobiety!"
    Forum ze Dworum
  • taziuta 18.11.18, 19:25
    ave.duce napisała:

> > służył Polsce, jak najlepiej umiał. /.../
    >
    > Boszsz, powalający argument. Jakże użyteczny dla "genetycznych patriotów", którzy kroczą
    > śladami Urbana, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Tia..., cieszę się że nie skorzystałaś z tak dobrej okazji by przypomnieć (jak to miałaś w zwyczaju), że należałem do PZPR. To prostaczkom już wszystko by wyjaśniło. Nie muszą (z kimś takim) polemizować, nie muszą zastanawiać się nad argumentami. Jakże miło i wygodnie. Stygmatyzowanie to specjalność lemingów, btw. Niezbyt mądre zwierzątka...
  • ave.duce 18.11.18, 21:34
    Zacytuj, bo jakoś sobie nie przypominam (ale wszak pamięć ludzka zawodna jest), żebym wytykała ci przynależność do PZPR.
    Sam się stygmatyzujesz.

ps. w mit o lemingach wierzą niezbyt mądrzy ludzie.
    --
    Precz z kaczyzmem i demokraturą!
    Forum ze Dworum
  • taziuta 18.11.18, 21:49
    ave.duce napisała:

> Zacytuj, bo jakoś sobie nie przypominam (ale wszak pamięć ludzka zawodna jest),
    > żebym wytykała ci przynależność do PZPR.
    /.../

Wystarczy, że poszukasz we własnych wpisach na tym forum. Przypominałaś co najmniej kilka razy, że należałem do PZPR i zapytywałaś, że skoro się tego nie wstydzę, to nie rozumiesz o co mi chodzi. A chodziło mi i chodzi o to samo. O wskazywanie przez Ciebie innym uczestnikom forum, że opinie takiego 'raroga' mogą olewać, bo wicie rozumicie...

Tak jak z Urbanem. Nie warto nawet otwierać linka i się do niego odnieść, bo przecież Uban to odruchy wymiotne. Jakże typowo bezmyślnie/leminże. :/
  • ave.duce 18.11.18, 22:34
    O ile mi wiadomo to na "oskarżycielu" spoczywa obowiązek dowiedzenia winy.

> O wskazywanie przez Ciebie innym uczestnikom forum, że opinie takiego 'raroga' mogą
    > olewać, bo wicie rozumicie...
    ?

Nie bronię nikomu podziwiać kogokolwiek. Zajrzałam do linku - mnie ta Urbanowa wypowiedź niczym nie zachwyciła. Żartu nie zauważyłam, najwyraźniej rzeczywiście mam inne poczucie humoru.

ps. użalaj się nad sobą sam, mnie w to nie mieszaj.
    --
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum
  • taziuta 18.11.18, 22:48
    ave.duce napisała:

>
    > ps. użalaj się nad sobą sam, mnie w to nie mieszaj.

Twierdzisz, że zmyślam? Cóż, mogę Ci tylko współczuć sklerozy...
  • taziuta 18.11.18, 19:42
    ave.duce napisała:

> > służył Polsce, jak najlepiej umiał. /.../
    >
    > Boszsz, powalający argument. /.../

Czyli z całą resztą się zgadzasz? A może zabrakło kontr-argumentów?...
  • ave.duce 18.11.18, 21:20
    Urban nie jest jedynym, który popełnia błąd: 100 rocznica odzyskania niepodległości to nie to samo, co 100 lat niepodległości.

--
    ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
    Forum ze Dworum
  • taziuta 18.11.18, 21:51
    ave.duce napisała:

> Urban nie jest jedynym, który popełnia błąd: 100 rocznica odzyskania niepodległości to nie
    > to samo, co 100 lat niepodległości.

Cóż, najwyraźniej jego poczucie humoru jest innym od Twojego, skoro nie zrozumiałaś żartu. Twoja strata...
  • colec 21.11.18, 20:38
    Prawdę powiedziawszy - niezależnie od tego, że jako publicysta Urban w dalszym ciągu jest facetem sporego formatu - to w niektórych swoich filmikach po prostu błaznuje. Albo może jestem za głupi i nie rozumiem tego.
  • magdolot 21.11.18, 21:36
    Bardzo dobry dobór określeń, moim zdaniem. Format ma chyba coś do rzeczy. Na przykład takie porównanie:
    Urban - format i błaznowanie.
    Budyń - brak formatu i wychodzenie na głupa.

--
    "Powoływanie się na wielkie wartości jest najskuteczniejszą strategią ukrywania własnego zepsucia. Nie mamy dziś społeczeństwa obywatelskiego, mamy społeczeństwo mafijno-klerykalne." Tadeusz Bartoś

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka