Dodaj do ulubionych

Pomódlmy się

14.05.19, 12:14
za Aleksandrę Klich naczelną Wysokich Obcasów i wicenaczelną Wyborczej

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,24778966,arcybiskup-glodz-pluje-w-twarz-ofiarom-a-co-moze-zrobic-zwykly.html#S.-K.P-P.-B.1-L.1.glowka
PS. Jeśli miałabym komuś wytłumaczyć, dlaczego od pewnego czasu piany na ustach dostaję od hurra feminizmu i hurra poprawności politycznej i w ogóle modelowej lemingowatości w najgorszym tego słowa znaczeniu, którą propagują takie panie (oraz panowie), to teraz już nie muszę. Koń jaki jest każdy widzi!

--
i need my own personal jesus someone to hear my prayers someone who cares
Edytor zaawansowany
  • trusiaa 14.05.19, 13:25
    W jakiej intencji? O zdrowe nogi, bo na rozum za późno?
    Też szlag mnie trafia na ludzi, którzy w obronie wiary, w obawie, żeby nagle nie runął ich system wartości, wypierają szokujące ich fakty, że KK z założenia jest firmą ubezpieczeniową na życie wieczne, zatrudniającą niewierzących, zdemoralizowanych cyników podających się za boskich przedstawicieli, handlującą zbawieniem niczym kołdrami i garnkami, a swoich klientów mającą w pogardzie i wykorzystującą ich w każdy najpodlejszy sposób.
    Ci ludzie naiwnie wierzą, że Kościół nie jest wcale taki zdemoralizowany, na jaki wygląda, bo "przecież jest cała masa wspaniałych duchownych", którzy gotowi są zaprowadzić porządek, oczyścić go z degeneratów. Moim zdaniem samą przynależnością do mafijnej struktury, milczącą zgodą na zło, "wspaniali duchowni" wystawiają sobie świadectwo. Służyć ludziom można wszędzie. Poza Kościołem.
  • 99venus 14.05.19, 15:35
    Tu nie modlitwa jest potrzebna tylko ostra zdecydowana reakcja,kto wie może nawet fizyczna?

--
    Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
    Kulminacją rządów PiS powinno być nadanie imienia
    Lecha Kaczyńskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
  • ploniekocica 14.05.19, 16:15
    A mnie to co ta pani pisze denerwuje znacznie mniej od tego, gdzie to pisze i kim jest.

Bo coraz lepiej widać (mnie już nie przekonuje, bo od dawna jestem przekonana), jak bardzo te tak zwane postępowe środowiska w Polsce są zakłamane i jak powierzchowne wartości sprzedają swoim czytelnikom i oglądaczom. Głównie po to, żeby się przez moment lepsi poczuli.

--
  • 99venus 15.05.19, 08:48
    Gwoli ścisłosci miałem na myśli oczywiście Głódzia.

--
    Popieraj PiS-oni wytna ostatnie drzewo,zniszczą kraj,ogłupią polskie dzieci,rozbroją Wojsko Polskie.
  • ave.duce 14.05.19, 16:45
    proszę o przekopiowanie całości.
    --
    "ten rząd obalą kobiety!"
    Forum ze Dworum
  • ploniekocica 14.05.19, 16:50
    O matko, nie mogę teraz. Bo jestem na telefonie i w miejscu mało sposobnym :)
    Wysłałam ci dostęp legalny do tego artykułu na gazetowy.

--
  • ave.duce 14.05.19, 17:07
    Dzięki, ale poczekam, kiedy będziesz mogła.
    Nie mam zamiaru ulegać takim naciskom: "Wyraź zgodę na newsletter, aby czytać artykuł" ;)

--
    ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
    Forum ze Dworum
  • ploniekocica 14.05.19, 17:14
    Nie odejdę z Kościoła, bo uważam, że dziś każdy z nas, jego członków, powinien zrobić wszystko, żeby sprawę pedofilii w Kościele wyjaśnić, osądzić, wypalić żelazem. Dla dobra dzieci i społeczeństwa. Każdy katolik i katoliczka powinien we własnym sumieniu rozsądzić, jak się dziś zachować. Ja dzielę się z wami tym, co sama postanowiłam zrobić.
    I co teraz? - spytała mnie koleżanka. Jak ty, katoliczka, poradzisz sobie ze świadomością, że w twoim Kościele zbrodniarze krzywdzą dzieci za obojętnym przyzwoleniem kolegów księży i pod parasolem zwierzchników - biskupów? Apostazja? Czy siedzisz w tym Kościele i udajesz, że nic się nie dzieje, że to tylko kilku księży i że Pan Bóg ich osądzi?
    Ofiary są dla Głódzia byle czym
    Pedofile w sutannach gwałcili dzieci nie tylko dlatego, że są zdeprawowani, ale też dlatego, że czuli ochronę biskupów. A biskupi ich chronili i chronią, bo MOGĄ. Kościół Głódziów, Paetzów i Jędraszewskich nigdy nie będzie transparentny, pokorny, służebny, otwarty, tolerancyjny i czysty, bo to feudalne księstwo pychy, chciwości, buty, poczucia własnej racji i bezkarności.

Będzie chory dopóty, dopóki będzie wyjęty spod prawa państwa, czyli w praktyce kompletnie bezkarny.
    Arcybiskup Głódz w biały dzień mówi do kamer, że film Sekielskich to dla niego byle co, bo żyje w innym świecie, w którym nie musi nikogo przepraszać, przed nikim się tłumaczyć czy bić się w piersi - bo uważa, że to on jest od bicia w piersi. Innych. Więc wywala nieszczęsnym sponiewieranym z filmu, że ich historie to byle co.

Czyli oni sami też są byle czym.

Mówi coś takiego - i nic. Prymas Polak i arcybiskup Gądecki przepraszają i coś tam tłumaczą, reszta Episkopatu milczy, a na głowę Głódzia nie spada nawet jedno słowo krytyki ze strony innych biskupów. Napluł tym ludziom w twarz - i nic.

A Marek Jędraszewski, biskup w Krakowie, mówił w niedzielę, że z kłamstwa robi się dziś element polityki wielkiej, a właściwie jest to bardzo mała i nędzna polityka. Czyli film i historie ich bohaterów są kłamstwem.
    Jeśli czujesz się lepszy od ludzi, z których żyjesz, a oni od pokoleń są wychowywania w przekazaniu, że naprawdę taki jesteś, to przestajesz tych ludzi szanować, przestajesz ich traktować podmiotowo, a zaczynasz przedmiotowo. Bezkarność pedofilii w Kościele jest w dużym stopniu funkcją tego uprzedmiotowienia. Dziecko człowieka, z którym się nie liczysz, jest łatwiejszym łupem, bo podświadomie traktujesz je jak przedmiot. Podobnie jak kobietę czy geja.

--
  • ploniekocica 14.05.19, 17:15
    Moje sposoby na ratowanie dzieci
    Każdy katolik i katoliczka powinien we własnym sumieniu rozsądzić, jak się dziś zachować. Ja dzielę się z wami tym, co sama postanowiłam zrobić.

* Po pierwsze: nie będę milczeć. Napiszę do mojego biskupa diecezjalnego z pytaniem, co zrobi, żeby wyjaśnić wszystkie przypadki molestowania przez podległych mu księży, zadośćuczynić im (przez modlitwę, pomoc psychologiczną, finansową) i - bardzo ważne - co ma zamiar zrobić, żeby osądzić i wyrugować zbrodniarzy z życia podległego mu Kościoła. A także jak monitorować działalność księży, żeby szybko wyłapywać ludzi, którzy mogą krzywdzić dzieci. I poproszę o odpowiedź, podając swojego maila. Adresy do biskupstw można łatwo znaleźć na stronach internetowych diecezji. I namówię do tego moich znajomych. Im więcej z nas napisze listy do biskupów, tym większa będzie presja.

* Po drugie: złożę w Kościele prośbę o mszę świętą w intencji ofiar molestowania w Kościele katolickim.

* Po trzecie: napiszę do Watykanu maila z prośbą, by papież Franciszek zobaczył film Sekielskich. Z podaniem linka. I dołączę dwie prośby. Pierwszą o rozpatrzenie i osądzenie czynów i słów biskupów Głódzia i Jędraszewskiego, którzy w moim przekonaniu szkodzą Kościołowi i niszczą go. Poproszę też papieża o rozważenie zniesienia celibatu, który bez wątpienia jest jednym z powodów znacznej liczby przypadków molestowania - wielu mężczyzn nie czuje pociągu do dzieci, tylko traktuje je zastępczo w sytuacji, gdy kobiety są im niedostępne.

* Po czwarte: napiszę do Episkopatu, że żądam wprowadzenia w polskim Kościele przejrzystego systemu monitorowania księży podejrzewanych o molestowanie: każdy proboszcz powinien wiedzieć o przeszłości wikarego, który do niego trafia. Zażądam też ukrócenia procederu przenoszenia takich podejrzewanych o czyny krzywdzące dzieci z parafii do parafii.

* Po piąte: wszystkim znajomym, którzy mają małe dzieci i którzy pozwalają, by uczestniczyły w oazach, rekolekcjach, przygotowaniach do komunii czy bierzmowania i wszystkich spotkaniach, w których może dojść do ich spotkania sam na sam z księdzem, będę radziła, żeby sprawdzili, co to za człowiek, i czy można mu zaufać. Najlepiej u jego szefa, czyli biskupa diecezjalnego.

* Po szóste: napiszę do kilku polityków partii, na które głosuję, że żądam, by zrobili wszystko, żeby Kościół i zbrodniarze, którzy się w nim ukrywają, podlegali prawu obowiązującego w państwie. I poproszę o konkretny plan działań.

* Po siódme: napiszę do Jędraszewskiego i Głódzia listy z żądaniem, żeby podali się do dymisji, bo sieją zgorszenie.

* Po ósme: będę protestować przeciwko udziałowi biskupów zamieszanych w ukrywanie lub obronę pedofilów w publicznych uroczystościach, śląc listy do kurii i informując o tym w mediach społecznościowych.

* Po dziewiąte: będę regularnie modlić się za ofiary molestowania. I za polskich biskupów, szczególnie za tych, którzy - jak wskazuje ich postępowanie - prawdopodobnie nie wierzą w piekło.

Co możemy jeszcze zrobić, piszcie: aleksandra.klich@agora.pl

--
  • fo.e 15.05.19, 12:42
    a feminizm był gdzie?

kto postanawia zostać w kościele, może czegoś próbować albo siedzieć cicho. pierwsza opcja zawsze lepsza, nawet jeśli proponowane działania mało spektakularne.

jak dla mnie kościół katolicki (instytucję) można by zdelegalizować. ale po pierwsze nie oczekuję, że wielu się ze mną zgodzi, po drugie, nie mam ochoty na wojnę religijną w ogródku.

pani redaktor mogłaby dorzucić punkt o edukowaniu wierzących, by w przypadku przestępstw szli do organów ścigania, nie do biskupa. ale to w ogóle dłuższa dłuższość i prokuratura nie ta, i w ogóle gdzie nie spojrzeć, zad.

bez rzetelnej edukacji seksualnej nic z tego nie będzie. jak długo dziecko nie będzie wiedziało, że są granice, których przekroczyć nie ma prawa nikt, przypadki naruszeń będą miały się świetnie. a edukacji nie będzie, bo polska konserwa (PIS+PO i przystawki) na to nie pozwoli.

KK w Polsce po transformacji usadowił się tak solidnie, że politykom - poza wagą lekką - nie przychodzi do głowy, że rządzenie bez niego jest możliwe. plus wciąż to dziwne przekonanie, że księdzu należy się jakiś szczególny szacunek. jak oni mają się nie czuć ponad prawem?

więc choć od soboty oglądam zasięgi, to nie wierzę, by ten film był antidotum na cokolwiek (to nie ten wątek). może lekko na chwilę poprawi odkłamywaniem samopoczucie. ale tak to już być musi, że ilekroć zaplącze się wiara, noc jest ciemna i pełna strachów.
  • ave.duce 17.05.19, 07:09
    Feminizm niejedno ma imię.

--
    ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
    Forum ze Dworum
  • ploniekocica 14.05.19, 17:02
    Napisz czy dostałaś, bo najpierw mi napisali, ze poszło, a teraz marudzą, że błędny adres. A można wysłać tylko 5 razy więc czekam.

--
  • inna57 14.05.19, 22:54
    Dopiero teraz zauważyłaś że gazeta i okolice dewocieje z prędkością światła?

--
    ... Moje wyspy szczęśliwe ...
    ... Pozytywnie zakręcona xxx ...
    Mój świat igłą malowany
    ... Pozytywnie zakręcona 2 xxx ...
  • trusiaa 15.05.19, 14:17
    Prymas przemówił w Zetce. Żal kropka pe el. Równie dobrze można obejrzeć to.
  • inna57 15.05.19, 15:55
    Naprawdę wierzycie że od tej czczej paplaniny i chaotycznych, doraźnych i mglistych zmian w prawie cokolwiek się zmieni? Tu trzeba potężnego kopa, przetrzepania kościelnych kieszeni do podszewki, odcięcie od państwowego cyca w 100%. Wykluczenie ze wszystkich organów państwa osób czynnie związanych z organizacjami prokościelnymi (opus dei, ordo iuris itp). Kto to ma zrobić? Sami się wykluczą?

--
    Mój świat igłą malowany
  • 99venus 15.05.19, 21:15
    Przede wszystkim mamy w tym przypadku do czynienia z bolszewicką metodą stanowienia prawa.Jest problem to wydajemy polecenie żeby uchwalić ustawę.Ziobro-niedouczony aplikant prokuratorski nie ma pojęcia o konstruowaniu przepisów prawnych.Projekt napisany na kolanie w sposób bezmyslny.
    Zaostrzanie kar jak dowodzi wielowiekowa praktyka nie wpływa na poczynania przestępców,jeżeli dolną granicą kary sa 2 lata to zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można stosować powyżej tej granicy zawieszenie.Górna granica 30 lat jest wyssana z nieumytej głowy Ziobry ponieważ kodeks karny jako górną granicę przewiduje karę 25 lat lub dożywocia.
    O całej reszcie,łącznie z komentarzami pisowskich miernot prawnych szkoda gadać.Oni wszyscy są genetycznie niezdolni do stworzenia czegoś prawidłowego,skutecznego.
    Zabieg propagandowy mający na celu ukrycie faktycznego zapewnienia bezkarności kościelnym przestępcom którzy albo molestowali,gwałcili albo ukrywali przestępców.Mam absolutne przekonanie,że żadnemu z biskupów chroniących kryminalistów w sutannach włos z głowy nie spadnie.Cała ta sprawa pokazuje,że ludzie kk w Polsce są wyłączenie z odpowiedzialności karnej za swoje czyny.

--
  • trusiaa 16.05.19, 07:44
    99venus napisał: > Przede wszystkim mamy w tym przypadku do czynienia z bolszewicką metodą stanowienia prawa.Jest problem to wydajemy polecenie żeby uchwalić ustawę. (...)

Tak jest, a pomnożywszy to przez pozorne i chaotyczne działania episkopatu... mamy minus i minus, co daje krzyżyk na drogę.

Lubecka: - A czy abp Głódź powinien zostać zdymisjonowany? Czy powinien ponieść konsekwencje?

Prymas Polak: - I znów – tego nie wiem, dlatego że film sygnalizuje te rzeczy, że zostały zgłoszone, był rozpoczęty... mam taką nadzieję, że po zgłoszeniu był rozpoczęty proces. Nie mogę powiedzieć dzisiaj czy wydać werdyktu czy wyroku, natomiast tak jak mówiłem już zaraz po filmie, w tym moim powiedzeniu: mamy dzisiaj narzędzie, które będzie... Narzędzie, które jest, nie będzie, bo ono jest narzędziem weryfikacji dotyczącym nie tylko postępowania poszczególnego biskupa w stosunku do takich zgłoszeń, księży, ale także w stosunku do działań metropolity.
    (...)
    L.: - Jak można tę sytuację naprawić w takim razie teraz?

P.: - Pierwszą rzeczą – oczywiście je przepraszam już dzisiaj...

L: - Ale przeprosiny to już chyba za mało teraz.

P.: - Tak, dlatego żeby tego uniknąć na przyszłość, podstawową rzeczą jest dalsze trwanie i szkolenie w Centrum Ochrony Dziecka. Przeszkoliło delegatów już nie jeden raz. Musimy dalej pójść. Problem jest w tym, że w takich sytuacjach spotykamy się z dwoma rzeczywistościami: ktoś jest przeszkolony, wie, jak postąpić, ale empatii się nie wyszkoli takiemu człowiekowi. Dlatego trzeba o tym mówić.
    (...)
    Druga rzecz, która jest, o której mówiłem też w kontekście właśnie osób skrzywdzonych – przeszkolić jeszcze raz. I ten ksiądz arcybiskup Scicluna, który przyjeżdża, w następne dwa dni – tak zaplanowaliśmy – zostaje w Polsce jeszcze i będzie szkolenie dwudniowe dla naszych delegatów...

"Ja pracuję cały czas, naprawdę, ja się cały czas czegoś uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie kiedy jadę, ja się uczę w samolocie kiedy lecę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć."

Możemy spać spokojnie.
  • magdolot 15.05.19, 15:30
    A ja żem zapisała Klich na plus próbę ruszenia dupy oraz laikatu. Choć miałam niezłą radochę z bęcków, które zebrała w komentarzach.
    Bo pętając się po obrzeżach pewnej katolickiej feministki i obrączyni szycia nasłuchałam się już mocno powyżej kokardy jęków i stęków owej szacownej tudzież prześladowanej pani nad jej własną światłością w odróżnieniu od reszty trzódki, a także biadań jak to nas śfiatłych katolikuff tu jest maleńka garstka cięgiem gromadnie przez trzodę tratowana. Przy czym owe jęki tratowanej Ligii słyszałam na pytanie dlaczegoż to wierni nie próbują zrobić z tą bandą porządku, skoro ta banda jest ich, a nie moja i to oni powinni się wreszcie za nią zabrać, nie ja.

Mnię cieszy pęd do apostazji na stronie Dziewuch i cieszy mię, że wreszcie nas dygotliwie ośfiecony laikat choć pisnął. Teraz czekam na ryk. :-)

Ale ja Pollyanna jestem, a przynajmniej próbuję i ostatnio przeszłam przez obóz pracy z dala od netu oraz dokonałam przełomu od którego się właśnie rozpadam [ale w dobrą stronę :-)] i na który przez 3 lata nie miałam ja sił.

Ostatnio się dowiedziałam, że politpoprawni najpoprawniejsi w UK postulują odejście od takich form, jak "love, lovie, honey, darling, duckie" a one formy to mnię akurat dziko zachwycają. Jak pani w sklepie prosi żebym się posunęła zwracając się do mnię per "love", to ja ją od razu troszkę kocham. Jak pan sprzedaffca mi mówi, że mu akurat pożądany przeze mnie towar wyszedł, honey, to mnię się od tego miodku od razu robi lepiej. One politpoprawne debile nazywa się tam mściwie i ślicznie "snowflakes", a niepoprawne doły społeczne ciągle zwracają się do siebie z sympatią i pierdolnięte elyty majo głęboko w dupie. Jak śfiat duuugi i szeroki elyty bazę z trudem ogarniajo. Się proszą o fucka. To mię martfi - gremialna elyt piramidalna głupość. Se popatrzyłam ja na londyńskie doły i ich codzienne życie i brexit mnie nie zdziwi.

Dużo o Was myślę chociaż mnie nie widać. Strasznie miło Cię widzieć, Kociczko!
    Buziaki!

--
    "Inteligencja, ta globalna i ta rodzima, na zarobek produkuje dla suwerena taką paszę, na jaką suweren zgłasza popyt, zaś do siebie mówi rzeczy tak głębokie, że czasem sama ich nie rozumie." Andrzej Koraszewski
  • ploniekocica 15.05.19, 17:54
    A ja bym Klich zapisała na plus to co Ty, gdyby napisała to coś na swoim fejsie czy innym takim. Tak jak wcale mnie ni oburzyła specjalnie jakoś wypowiedz Hołowni Szymona, którą si okropnie zbulwersowała Gretkowska Manuela.

Mnie krańcowo martwi to z jaką łatwością "laski z elyt" dają sobą manipulować przez różne poprawne do bólu politycznie panie z WO, z których jeśli tylko lekko poskrobać opada cienka warstwa europejskiej pozłotki i wychodzi durnota, która aż boli. Bo naczelna WO może być katoliczką, al jednakowoż kretynką być nie powinna, a przynajmniej nie powinna się tym chwalić.

--
  • trusiaa 15.05.19, 18:30
    W punkt.

• magdolot 15.05.19, 19:31
    Od momętu, kiedyż to Dominika apage Wielowieyska popełniła lata temu tekścik o tym jak to ją do łez norrrrmalnie wzruszają te katolyckie obrzędki masowo brane jedynie i li z powodu konformizma... i odkąd ja żem jej odpisała, że przez takich to właśnie moje dziecka są same przeciwko rzymskim legionom, a ja potforem jestem, co onym dzieciom odmawia dobra czystego i że cud dziki, że ona pani nie dojrzała przez te swoje pieprzone łzy wzruszenia gdzieś na dnie strachu zwyczajnego i najzwyklejszej mimikry tudzież przemocy zwyczajnej... i odpisała żem jej to bardzo grzecznie i nie wydrukowali... to mię nie zdziwi już żadna elitarna katolicka kretynka ni jej pokrętne meandry. :-)
    A GW była ftedy w apogeum rozkfitu i nie walczyła o życie.

Bo miejscem opcuję ze katolicką śfiatłą feministką. I ona jesss dumna, że na zew sesemesa nie lata tupać pod "Klątwą" [coż za, kurwa, odwaga! Norrrmalnie straceńcza. :-) ], za Czarny Strajk się pomodli ale nie dołączy oraz dorosłym od lat córkom nie da, trzyma kciuki za to by obrącą szycia za bardzo się nie udało ustawy zaoszczyć, ale jak zaoszczają nie kiwnie palcem w bucie [ano dlaczego? Bo jesss szycia obrącą. ] i na dodatek uważa, że w przymusie rodzenia płoda z Downem nie ma niczego zdrożnego, najwyżej wyższa forma kompromisu, taka lepsza. No i ta cudna pani para się wykładaniem matematyki na wyższej uczelni.
    I na szczęście z nią nie rozmawiałam o żadnej pedofilii. I przynajmniej śfiatłych tekstuff ta pani nie pisze i uff.

A tak w ogóle to pełna zgoda, Kocico.
    Ja coraz bardziej wypadam z mejnnstrimu z powodu narastającej alergii na mejnstrim [tu by dłuuuugo wymieniać przekonanych o swej mocy sprawczej tudzież genialności palantuf obojga płci] i daję sobą manipulować głównie laskom z Krytyki. I jako taka coraz mniej się mogę dogadać z laskami manipulowanymi przez mejnstrim. Rowy się pogłębiają mariańskie? A może w takim śfiecie żyjemy, co w nim sensownie się dzieje jedynie po kątach? Fczoraj czytałam na Krytyce bardzo dłuuuugą Łętowską i tak strasznie mi było żal, że trzeba po nią do kąta...

--
    "Nie mam zaufania do faceta który z powodu piątku obgryza pierogi z mięsem dookoła." - by Honkers
  • trusiaa 16.05.19, 08:30
    Pisi są niesamowici: od chwili, gdy wyszło na jaw (wystarczyło zajrzeć do archiwów IPN), że Jan A., Cybula i Makulski byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB, chwycili się tej informacji, upatrując w niej wygodnego usprawiedliwienia.
    Pedofile? W KK? To jest niemożliwe - basują sobie świeccy i kościelni. Ahaaa! To byli TW. Co za ulga! To przecież wszystko zmienia. To żadni księża*, to pachołki reżimu. Pozamiatane.
    Tak jakby SB szkoliła porządnych księży na pedofilów. Pisi nie zajmują się już młodszymi księżmi, którzy TW nie byli, ale przestępcami i owszem.

*) "Pedofile w Kościele to nie są osoby wierzące - mówi portalowi DoRzeczy.pl dr Zbigniew Girzyński, polityk PiS, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.(...) SB bazowała na ludzkich słabościach. Wszelkie tematy obyczajowe – alkoholizm, stosunki z kobietami, homoseksualizm – były przez SB wykorzystywane, dawały możliwość szantażowania duchownych."
    Pan doktor niechcący dał definicję KK jako organizacji zrzeszającej osoby nieprzystosowane społecznie, niewierzące i zdemoralizowane, które ze względu na swoje "słabości" są łatwym celem służb.
  • ave.duce 16.05.19, 11:46
    > Tak jakby SB szkoliła porządnych księży na pedofilów

Całkiem jak promowanie homoseksualizmu!

--
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum
  • ave.duce 16.05.19, 11:01
    Gdzieś już napisałam, że "poprawność polityczna" często skrywa to, co komuś w głowie siedzi.
    Co do pani Klich - wyrazy współczucia. Dla płatników "Gazety". Zwłaszcza tych wierzących.
    No cóż - "Ludzie listy piszą - zwykłe, polecone". Zaświadczenie od poroboszcza - będzie na pewno bezcenne...
    --
    "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum
  • ave.duce 16.05.19, 11:04
    forum.gazeta.pl/forum/w,89075,145701267,145701267,Poprawnosc_polityczna.html
    --
    Precz z kaczyzmem i demokraturą!
    Forum ze Dworum
  • ave.duce 16.05.19, 11:22
    www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,24786656,po-filmie-sekielskich-tylko-nie-mow-nikomu-jak-ratowac-dzieci.html
    --
    "ten rząd obalą kobiety!"
    Forum ze Dworum
  • ploniekocica 16.05.19, 12:02
    Już któryś raz pnie z WO bawią się tak. Moim zadaniem brzydko. Jedna pisze jakieś kretynizmy "pod hejt", a druga polemizuje. To się świetnie wpisuje, znowu moim zdaniem, w proces robienia wody z mózgu "laskom z elyty", a raczej tym, które aspirują do bycia takimi. To jest zagospodarowywanie autentycznego gniewu, autentycznej energii kobiet na jakieś za przeproszeniem pierdoły saskie.

I w ten to sposób PIS manipuluje mózgami (prymitywnie, bo tak potrafi i taka jest potrzeba) suwerena, a media mainstreamowe manipulują mózgami elyt i do tych elyt aspirujących. Moim zdaniem równie prymitywnie. I napuszczają jednych na drugich.

--
  • inna57 16.05.19, 12:49
    Bo dla pań z WO jedyne co się liczy to wierszówka. Byle co, byle o czym. Niestety współczesne dziennikarstwo (wszędzie) sprowadza się do zorganizowania "nawalanki" pomiędzy stronami dialogu, wywiadu, dyskusji. Im bardziej się przekrzykują, im bardziej nie wiadomo o co chodzi tym lepiej. Przegrywają niestety ci którzy autentycznie mają coś do powiedzenia. Jedyne co jest istotne to ilość błota rzucona w wentylator.
    O tym jak wyglądają poszczególne portale nawet nie ma co pisać. Większość wygląda jak bazar Różyckiego w czasach PRL, pieprz, mydło i powidło i "pyzy, gorące pyzy!!!".
    Tu już nikt nie interesuje się tymi normalnymi którzy szukają informacji, jasnej opinii. Jest lepienie z plasteliny biernego odbiorcy reklam. A dlaczego? Dla kasy, wyłącznie dla kasy.

--
    Mój świat igłą malowany
  • fo.e 16.05.19, 13:56
    1. potrafię sobie wyobrazić, że dla wierzącego modlitwa + msza w intencji to konkret. 2. większość naszego istnienia to mydło i powidło. jak rozumiem, mam zamknąć oczy, uszy i nos, żeby przypadkiem nie wysączyła się ze mnie kobieca energia. 3. temat nienowy, histeria powszechna. 4. zmiany kk (kodeksu) dopiero narobią bałaganu i dadzą możliwości ochrony przestępców. 5. dzięki bogu za niejaką Kaję Godek. przez łzy, ale się człowiek uśmiechnie. 6. no i czekam na instrukcję - nie mam dzieci, nie znam księży przestępców, do kościoła nie chodzę, mam szturmować Watykan?
  • ave.duce 16.05.19, 16:46
    Co do niejakiej Godek - ona i jej podobne jednostki są groźne nie przez swoje poglądy, ale przez doprowadzenie do narzucenia ich innym. Banał? Wiem.
    Co do Watykanu - bliższa koszula ciału ;)

--
    > K. Jarosław

Forum ze Dworum
  • ploniekocica 17.05.19, 11:16
    No ok. To wyłożę, o co mi chodzi.
    Otóż ja wcale nie uważam, ze feministka nie może być katoliczką, albo niepracującą matką ośmiorga dzieci, albo miłośniczką disco polo, albo facetem. Wprost przeciwnie - uważam, że feminizm zwycięży, kiedy w końcu kobiety przestaną się oceniać, a zaczną wspierać bez względu na wszystko, co je dzieli.
    I co najważniejsze zaczną się traktować jak ludzie dorośli. Przez wiele lat WO było pismem, w którym dorosłe kobiety pisały do dorosłych kobiet. I to się czas jakiś temu diametralnie zmieniło - egzaltowane pensjonarki piszą dla egzaltowanych pensjonarek. To nie jest kwestia wieku. Taki sposób pisania odrzuca zarówno moją trzydziestoletnią, jak i dwudziestojednoletnią krewną.
    Ale dopóki piszą o kosmetyków wegańskich nad tymi z biedronki, albo o fantastycznej artystce instagramerce, która pokazuje swoją nagość feministycznie, albo o strasznym facecie, który ośmielił się napisać, że kobiety zasadniczo nie umieją pisać tekstów rockowych i jak to poniżyło rodzaj damski w całości - to pal je sześć. Kiedy jednak zaczynają pisać o sprawach poważnych w identyczny sposób to nóż mi się w kieszeni otwiera.
    Wierzysz, że naczelna WO i wicenaczelna Wyborczej o molestowaniu dzieci przez kler dowiedziała się z filmu Sekielskich? Jeśli tak to jest naiwną idiotką i niech spada na dżewo. A jeśli nie jest, to z premedytacją taką udaje, żeby co? Żeby spowodować "wzmożenie moralne klikalności", obrażając przy tym inteligencję swoich czytelniczek i manipulując tymi, które się dają na to nabrać. A takich jest niestety sporo i to we wszystkich przedziałach wiekowych. Także po osiemdziesiątce, czego najlepszym dowodem jest moja własna matka (skądinąd po dwóch fakultetach i bez demencji) - moher tefałenu ;).

No, a ja nie lubię być traktowana jak infantylna kretynka po prostu. W każdym razie nie wszędzie. Jak chcę o dupie Maryni to wchodzę na pudelka albo odpalam durny serial na netflixie, a w niektórych miejscach po prostu oczekuję poważnych, dorosłych informacji i komentarzy. Tylko tyle i aż tyle.

--
  • inna57 17.05.19, 12:48
    100% zgody. Też uważam że większość "prasowego" słowa pisanego w przestrzeni publicznej (internet, prasa papierowa) zmieniło się w nieczytelną papkę dla gawiedzi. To daje kliki, robi sprzedany nakład. Ci którzy szukają tak trafnie określonego przez Ciebie "tylko tyle i aż tyle" znajdują się dziś poza targetem. O takich jak my nikt już nie dba. A ta infantylność w niewiedzy pań naczelnej i wice przypomina mi szczerość Waldemara Pawlaka który przyznał się że przed rokiem 1990 nic o zbrodni katyńskiej nie słyszał.

--
    Mój świat igłą malowany
  • ploniekocica 17.05.19, 14:45
    Mnie to nawet nie chodzi o to, że ja nie jestem targetem i nie mam o czytać. Mogę czytać książki, prasę zagraniczną, Dwutygodnik, Krytykę Polityczną, StudioOpinii (chociaż wszystkie trzy też mi podpadły). Ja się martwię o target właśnie. Manipulowany target.
    Przykład spod dużego palca - jak wiadomo WO popiera wszystkie akcje typu #metoo, #bodypositive i chwała im za to, ale .... I tu już nie chodzi o to, że na jednej stronie: grube też jest piękne, a za chwilę Anja rubik i maści na odchudzanie, ale o sprawy poważniejsze.
    Pewnie pamiętacie aferę wielką z końca 2017 roku, kiedy to pisarz Janusz Rudnicki zmolestował okrutnie przez uszy panią reporterkę z WO, Dużego Formatu i Wyborczej.
    W skrócie o tym jest tu:
    www.wirtualnemedia.pl/artykul/pisarz-janusz-rudnicki-przeprasza-dziennikarke-wysokich-obcasow-za-nazwanie-jej-k-rwa
    www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/skandal-z-januszem-rudnickim-dziennikarka-obrazona-przez-rudnickiego/lhmx3bn
    I teraz uwaga pan Rudnicki nadal pisze w tytułach związanych z wyborczą, a tutaj komentarze do tej afery
    niniwa22.cba.pl/rudnickigate.htm
    Bardzo proszę zwrócić uwagę na nazwiska wypowiadających się i sposób , w jaki czołowe feministki zrobiły z oburzonej dziennikarki idiotkę, bo przecież Janusz tak ma.

--
  • trusiaa 16.05.19, 13:45
    Kocico, z jednej strony bardzo się cieszę, że wróciłaś nareszcie, a z drugiej uczucia mam zmięszane, bo piszesz dokładnie to, co sama napisać bym chciała, czyniąc mię "bezrobotną" :)
  • trusiaa 16.05.19, 14:36
    Sytuacja jest kuriozalna - Sekielski dał prokuraturze temat na tacy: świadków, ich konfrontacje z oprawcami (którzy potwierdzają swoje winy) oraz dowody, mówiąc oględnie, rezerwy hierarchów wobec popełnionych przestępstw. Prokuratura milczy. Z drugiej strony hierarchowie, przyciśnięci do muru, bąkają niemrawe przeprosiny i pokraczne podziękowania "za stworzenie jakże przejmującego dokumentu", bo przecież słyszeli kiedyś coś tam coś tam, ale nie aż tyle, nie mieli też pojęcia, czy sprawcy zostali należycie ukarani, a ofiarom wynagrodzono krzywdy. Kto więc, jeśli nie oni osobiście, tuszował te sprawy?
    Wyobrażam sobie, co się teraz wyprawia w kościelnych archiwach. Wszystkie ręce na pokład - niszczymy dowody, panowie. Kopie akt nie istnieją, bo ofiarom ich nie przekazywano, a prawdopodobnie wielu dokumentów nie wysłano też do Watykanu tylko ad kosz.

Jakoś niespecjalnie liczę na Franciszka, który po ogłoszeniu dymisji chilijskiego episkopatu (w liczbie trzydziestu jeden aktywnych zawodowo i trzech emerytowanych biskupów), do września zeszłego roku zwolnił siedmiu, za pedofilię lub jej ukrywanie. Zważywszy, że w każdej diecezji są/byli przestępcy biskupi musieli o nich wiedzieć.
  • inna57 16.05.19, 15:47
    Przecież nie chodzi o to żeby złapać króliczka bo to mogłoby być szkodliwe dla goniącego. Wystarczy go gonić i to też zbytnio się nie wysilając bo jeszcze nieopatrznie by się go złapało i byłby klasyczny zonk.
    Pamiętacie naszych milusińskich tak jurnie poczynających sobie w Republice Dominikany. Jeden do dziś płacze że go ze stanu wykluczyli i musi u matuli kątem pomieszkiwać a drugi który wiele mógłby wyjaśnić dostał niby jakieś tam orzeczenie że coś tam coś tam, że niby pozbawiony i "uwięziony" a nadal po rzymskich kawiarniach, dwa lata ofiar wypatrywał. Gdy już się ciepło pod dupskiem zaczęło robić i Republika Dominikany coraz głośniej dopominała się ekstradycji to ktoś usłużny "pomógł" przerwać te "męki". Później górale z honorami pogrzeb wyprawili i już, już się wydawało koloratkowym że problem jest ukryty nie tylko pod dywanem ale i pod posadzką. A tu taki numer, Australia, Irlandia, Niemcy, USA, Chile, Brazylia, Argentyna i inne zakątki i końca nie widać.
    Szanuję Franciszka ale nie wierzę w jego moc sprawczą i całkiem czyste intencje. Dla niego najważniejsze jest utrzymanie w ryzach jedności i majątku KK i temu poświęci wszystkie siły robiąc, może i piękne, ale tylko gesty pod publiczkę.
    Ale to Polacy mają największy problem bo wkrótce może na nas spaść odium którego wielu się nie spodziewa i wtedy faktycznie może być wstyd przyznać się kim i skąd się jest.

--
    Mój świat igłą malowany
  • trusiaa 19.05.19, 09:05
    19 maja Fokus TV 21:00 (kolejna emisja 24 maja o 22:50)
    "Kościół - zmowa milczenia"

Film dokumentalny: Szokujące wyniki dziennikarskiego śledztwa ujawniającego, jak władze Kościoła katolickiego chroniły duchownych oskarżonych o pedofilię. Podejrzani o przestępstwa seksualne kapłani byli przenoszeni z kraju do kraju, czasami na inne kontynenty. Nazywano to "rozwiązaniem geograficznym". Dokumentaliści docierają do tajnych dokumentów kościelnych i badają ślady transferów księży pedofilów m.in. z Kamerunu do Argentyny, a także z Ameryki do Francji i Włoch. Okazuje się, że w tego typu praktyki mógł być zamieszany nawet papież Franciszek. Gdy był biskupem Buenos Aires, aby chronić skazanego księdza, miał wpływać na argentyński wymiar sprawiedliwości.

• trusiaa 20.05.19, 07:33
    Sekielscy dokonali niemożliwego - zdobyli niezaprzeczalne dowody winy poparte zeznaniami kościelnych przestępców.

Francuscy dziennikarze, nawet mając zeznania ofiar i kopie kościelnych tajnych instrukcji, korespondencji, akt sądowych, nie zdołali skłonić podejrzanych ani ich przełożonych do obciążających ich wypowiedzi. Pokazali za to skalę przestępstw. U nas zwyrodnialcy są przesuwani między parafiami, czasem zmieniają diecezję. W KK zachodnim przerzuca się ich na drugi koniec świata - mimo listów gończych wydawanych przez miejscową policję udaje im się opuścić macierzysty zakon czy parafię i trafiają na jakiś czas np. do Afryki czy Ameryki Południowej, żeby znów wrócić do Europy i zaszyć się bezpiecznie w nowym miejscu. Wszyscy ich przełożeni są świadomi oskarżeń (ba! działają ściśle wg wewnętrznej kościelnej instrukcji), ale nie wydają swoich ziomków w ręce policji, wcale się też nie troszczą o odizolowanie ich od dzieci.
    W kontaktach z dziennikarzami o sprawie wypowiadają się z mieszaniną pogardy i rozbawienia, wiedzą dobrze, że nic im nie grozi.
    Na koniec mało dotąd znana twarz Franciszka. Jeszcze jako arcybiskup gorliwie bronił najsławniejszego argentyńskiego pedofila w sutannie, nakazał nawet sporządzenie obszernego raportu, w którym bagatelizowano problem pedofilii, np. oskarżając o dewiacje seksualne same ofiary. Kopie raportu dostarczono min. świeckim sędziom, którzy mieli wydać wyrok w sprawie. W filmie jest scena, kiedy dziennikarce udaje się dotrzeć do Franciszka podczas audiencji generalnej - na pytania o raport i obronę gwałciciela dzieci, papież nie kryje wściekłości i gwałtownie wszystkiemu zaprzecza.
  • behemot17-13 19.05.19, 09:15
    Sekwencja, poukładać swoje przemyślenia by pasowały do każdego gniazdka. A nie, poukładać nieswoje przemyślenia by wilk syty i owca cała.
    Przypodobać się a zarazem kij jakoś obok mrowiska.
    Nie chce mi się bo nie, masz rację i w punkt. Pozdrawiam.

--
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • man_sapiens 19.05.19, 12:37
    Czy w boga, tego jednego słusznego pośród 3787 fałszywych, można wierzyć tylko za pomocą pośrednika w koloratce? Czy ten bóg jest ślepy, głuchy i niemy i nie porozmawia z wiernym bez kościelnego tłumacza? Czy odejście od ziemskiej organizacji zwanej Polskim Kościołem Katolickim wyklucza wiarę? Nie rozumiem tego.
    --
    Marzę o Europie, gdzie bycie imigrantem nie byłoby przestępstwem Jan Paweł II
  • trusiaa 20.05.19, 06:47
    man_sapiens napisał: Czy odejście od ziemskiej organizacji zwanej Polskim Kościołem Katolickim wyklucza wiarę? Nie rozumiem tego.

Z sekty nie da się odejść ot tak.

Stanowisko Podkomisji Nadzwyczajnej ds. Grup Psychomanipulacyjnych Komisji Rodziny Sejmu RP, która podaje następujący opis sekty destrukcyjnej:
    zbiór ludzi o charakterze totalitarnym, naruszający podstawowe prawa człowieka lub zasady współżycia społecznego, która poprzez stosowanie technik psychologicznych i socjologicznych, wykorzystanie fizyczne, psychiczne lub materialne powoduje uzależnienie osoby od tej grupy lub jej przywódcy, a jej wpływ na jednostkę, rodzinę lub społeczeństwo ma charakter destrukcyjny.
    Podjęto także próbę stworzenia definicji sekty kryminogennej, którą określono następująco:

zespół ludzi powiązanych ze sobą wspólnym, z reguły uformowanym przez nich światopoglądem oraz stałymi bądź okresowymi formami kultowymi, pseudo kultowymi oraz organizacyjnymi, zaś cele działania tego zespołu bądź formy realizacji wynikające z ich światopoglądu, zachowań kultowych lub pseudo kultowych, nie są uznane przez państwo oraz są sprzeczne z prawem lub z zasadami współżycia społecznego.

(za Wiki)

Sekta wpaja swoim członkom strach, poczucie niższości, winy i bezradności, sama zaś jawi się jedyną drogą i ratunkiem. Dla większości zmanipulowanych w taki sposób wyznawców odejście jest straszliwą traumą; przywódcy sekty umiejętnie podsycają ten lęk groźbą i szantażem, piętnują odszczepieńców, często prześladują ich, żeby zohydzić im nowe życie.
  • ploniekocica 03.06.19, 10:37
    balanga.tv/film/sex-slaves-in-the-catholic-church/
    Ta linka nie prowadzi do niczego, ale daje tytuł filmu i temat. Kanadyjski dwuczęściowy film o wykorzystywaniu seksualnym zakonnic przez księży. Śliczny obraz JP2 i jego kamaryli.
    Musi być gdzieś legalnie, bo ja go oglądałam na nielegalu z polskim profesjonalnym lektorem a raczej lektorką. Warto jako uzupełnienie. Rzyg :(

--
  • ave.duce 04.06.19, 14:43
    Jakoś wcale mnie to nie dziwi.
    Papież Franciszek znowu potwierdzi świętość GPS2?

--
    Precz z kaczyzmem i demokraturą!
    Forum ze Dworum
  • trusiaa 15.06.19, 08:51
    Ledwie przycichły okrzyki oburzenia z powodu profanacji ołtarza przez pastafarianina z durszlakiem na głowie, gdy tymczasem w Paryżu...

Pierwsza msza w Notre Dame od czasu pożaru. Księża odprawią ją w kaskach
    W Notre Dame odbędzie się pierwsza msza od czasu pożaru. Udział weźmie w niej zaledwie 20 osób. Francuska telewizja ma transmitować ją na żywo.

I to już nie będzie żadna profanacja, gdyż Bóg rozpozna swoich.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka