Dodaj do ulubionych

The Shell News

23.09.19, 15:42
Z mojej muszelki widać inaczej. Spoglądając przez wąską szparkę niby widać niewiele ale za to ostro i wyraźnie. To co widzę dziś niestety nie nastraja optymistycznie. To jest totalny upadek społeczeństwa. Jak długo jeszcze potrwa ten stan degrengolady, wszechogarniającego kłamstwa, chciejstwa, nieuczciwości. Ja, "Asparagus z Muszelki" zaczynam to ciężko odchorowywać. Nie mogę rzucić tego wszystkiego i ruszyć tam gdzie trawa jest bardziej zielona a ludzie wokół witają co dzień uśmiechem. Jedyne co mi pozostaje to chyba zamontować w muszelce solidne rygle i niepotrzebnie nie wyglądać na polską rzeczywistość 2019.

Straciliśmy dziejową szansę na stworzenie od podstaw społeczeństwa obywatelskiego. Widać Polacy na aż taki dar od losu zwyczajnie nie zasłużyli. Czekają nas być może nawet dziesięciolecia powolnego upadku i nikt raczej tego już nie powstrzyma. Szkoda.

--
... Moje wyspy szczęśliwe ...
... Pozytywnie zakręcona xxx ...
Mój świat igłą malowany
... Pozytywnie zakręcona 2 xxx ...
Edytor zaawansowany
  • inna57 24.09.19, 15:14
    Ja "Asparagus z Muszelki" protestuję przeciwko tej nagonce wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25228735,prawicowy-twitter-obraza-grete-thunberg-i-lituje-sie-nad-nia.html#s=BoxOpImg4
    Jedyny dom jaki mamy to ta planeta. Jest nas za dużo. Wyciskamy z tej planety co się tylko da w zamian pozostawiając całe hałdy odpadów. Albo się opamiętamy, ograniczymy konsumpcję, przyrost naturalny, zamiłowanie do luksusu albo może jeszcze nie nasze dzieci, może nie wnuki, może nawet nie prawnuki ale w ciągu kilku kolejnych pokoleń wyginiemy jako gatunek na własne życzenie.
    Greta ma 100% racji. Ona jako ZA czuje i rozumie więcej i wprost.
    Wyginiemy jak dinozaury po ultrakrótkim epizodzie ludzkości na planecie Ziemia. "Dinusie" też z lubością obsrywały przez wiele milionów lat nasz glob, doprowadzając do degradacji środowiska. Aż w końcu przyleciała z głębin kosmosu zbłąkana asteroida i zrobiła z obsrywaczami ostateczny porządek. Tyle tylko że w tzw. międzyczasie dinozaury (a przynajmniej jedna ich linia) zdążyły na tyle wyewoluować aby przetrwać do naszych czasów. My na ewolucję już nie mamy czasu.

--
    ... Moje wyspy szczęśliwe ...
    ... Pozytywnie zakręcona xxx ...
    Mój świat igłą malowany
    ... Pozytywnie zakręcona 2 xxx ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka