Rozliczenie roczne a dodatek mieszkaniowy + styp. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W ubiegłym roku pracowałem na umowę zlecenie, dostawałem stypendium naukowe i przez pewien czas dostawałem też dodatek mieszkaniowy od urzędu miasta. Nigdy wcześniej się nie rozliczałem z urzędem skarbowym i mam w związku z tym pytania, proszę o pomoc:

1. Dostawałem przez pół roku dodatek mieszkaniowy , który urząd miasta co miesiąc przesyłał do mojej wspólnoty mieszkaniowej i w ten sposób ja dopłacałem tylko różnicę. Czy mam ten dodatek mieszkaniowy w jakikolwiek sposób wpisywać do pitu (pit-37 za umowę zlecenie) czy powinienem w picie nigdzie o tym nie wspominać, skoro jest to chyba forma pomocy socjalnej?

2. Dostawałem stypendium naukowe, ok 300 zł miesięcznie. Słyszałem o jakimś progu 380zł, powyżej którego płaci się podatek od stypendium. W jednym miesiącu dostałem wyrównanie za październik i listopad- czyli w listopadzie dostałem jednorazowo 600zł. Przez resztę miesięcy miałem po ok 300zł. Czy mam to stypendium w jakikolwiek sposób wpisywać w rozliczeniu rocznym?

Czyli moje pytanie: mam do rozliczenia rocznego wpisać na pewno pracę na umowę zlecenie, ale czy też stypendium i dodatek mieszkaniowy, czy nie? Proszę o odpowiedź i przepraszam, jeśli te pytania wydają się trywialne, ale nigdy wcześniej się nie rozliczałem z fiskusem.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.