Dodaj do ulubionych

podatek od sprzedaż nieruchomości - przekr. 2 lata

27.05.08, 15:05
Witam, mam pytanie odnośnie podatku od nieruchomości.
Dostałem z US wezwanie do zaplaty ww. podatku 10% + odsetki.
Stad moje pytanie czy musze go placic, czy jest mozliwosc rozwiazania tej
sprawy z korzyscia dla mnie?
Sytuacja wyglada nastepujaco:
2001 - zaciagnalem kredyt na budowe domu, po 2,5 roku sprzedałem nieruchomość,
a wiec zgodnie z ustawa, art. 21 nie zachowalem okresu 2 lat od dnia
zaciagniecia kredytu do dnia sprzedazy.
Czy musze placic, czy jest moze jakies inne wyjscie?
Dziekuje i pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 27.05.08, 20:28
    na co wydano pieniądze ze sprzedaży nieruchomości?
  • 27.05.08, 21:00
    pieniadze wydalem na splate kredytu zaciagnietego na budowe domu...
  • 27.05.08, 21:57
    jeżeli wydał Pan pieniądze na taki cel - jest szansa na uniknięcie
    podatku. Ja bym poświęcił trochę czasu na sprawdzenie tego przed
    płaceniem podatku

    Ale diabeł tkwi w szczegółach = przewertować trzeba trochę papierów
    związanych z tą transakcją, daty, umowy

    Odpowiedzi musi Pan szukać w art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku
    dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym z okresu
    przeprowadzenia całej transakcji. Trzeba dopasować przepisy do
    sytuacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.