Dodaj do ulubionych

umowa autorska o dzieło, a podatki...

28.05.08, 00:47
Mam pytanie dot. Progu podatkowego przy zawieraniu umowy o dzieło autorskiej ( 50% kosztów przychodu). Po pierwsze czy istnieją bezwzględne progi podatkowe dot. takiej umowy? jęsli tak, to czy istnieje jakaś możliwość, by skonstruować tak umowę, by uniknąć rozliczeń wg. tzw. Progu podatkowego, jeśli przekroczy się pewną kwotę sumy rocznych umów o dzieło?

Okazało się, ze w rozliczeniu pitu 37 za 2007, moje dochody przekroczyły ten próg( brałam na siebie umowy, by zaoszczędzić papierkowej roboty związanej z wypisywaniem umów dla kilku osób) i musiałam zapłacić , zamiast zwrotu podatku, jaki zawsze dostawałam.

Teraz dowiedziałam, ze 2006 weszły w życie przepisy na mocy, których po przekroczeniu pewnego progu (10k euro) będzie trzeba płacić VAT. wiem ze jest spory bałagan z tym i tak naprawdę interpretacja zależy od danego urzędu skarbowego , ale słyszałam, iż odp. skonstruowana umowa o dzieło rozwiązuje sprawę, i można zawrzeć klauzule "zawarto umowę zg. z treścią Art.15 ust.3 pkt.3 ustawy o VAT z 11.03.04 o podatku od towarów i usług następującej treści" lub "za skutki wynikające z wykonania dzieła ponosi odpowiedzialność zlecający" . Niestety nie wiem co to w praktyce oznacza.
bardzo proszę o pomoc!
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.