Dodaj do ulubionych

podatek za przekazanie nieruchomości

04.02.11, 08:57
Czy jest podatek w sytuacji przepisania nieruchomości przez rodziców na dziecko?
Obserwuj wątek
          • cccykoria Re: podatek za przekazanie nieruchomości 07.02.11, 19:44
            Chcę synowi "przepisać" mieszkanie, też miałam na myśli darowiznę, oczywiście zaraz by zamieszkał w nim. Pytanie, czy ktoś z Państwa może doradzić, jaka forma najlepsza, aby w przyszłości żona nie miała żadnych praw? w razie W. Obecnie jest kawalerem ma dziewczynę i nie spieszno mu do żeniaczki.
            --
            Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę.
            — Paulo Coelho
              • cccykoria Re: podatek za przekazanie nieruchomości 10.02.11, 14:07
                pkjohnson napisał:

> Nikt(rodzeństwo ani żona) nigdy nie będzie miał praw do tego mieszkania jeśli P
                > ani zawrze z synem umowę o dożywocie

Dziękuję serdecznie ,ale nie chodzilo mi o rodzeństwo, tylko przyszłą małżonkę.

--
                — Paulo Coelho
            • bezpocztyonline Re: podatek za przekazanie nieruchomości 07.02.11, 21:49
              cccykoria napisała:

> Chcę synowi "przepisać" mieszkanie, też miałam na myśli darowiznę, ocz
              > ywiście zaraz by zamieszkał w nim. Pytanie, czy ktoś z Państwa może
              > doradzić, jaka forma najlepsza, aby w przyszłości żona nie miała żad
              > nych praw? w razie W. Obecnie jest kawalerem ma dziewczynę i nie spi
              > eszno mu do żeniaczki.

Normalnie - darowizna.
              Co jest nabyte przed ślubem, lub po ślubie, ale spadkiem lub darowizną, jest majątkiem osobistym danej osoby - współmałżonek nie ma wtedy żadnych praw do tego majątku.
              • cccykoria Re: podatek za przekazanie nieruchomości 10.02.11, 14:43
                bezpocztyonline napisała:

> cccykoria napisała:
                >
                > > Chcę synowi "przepisać" mieszkanie, też miałam na myśli darowiznę
                > , ocz
                > > ywiście zaraz by zamieszkał w nim. Pytanie, czy ktoś z Państwa
                > może
                > > doradzić, jaka forma najlepsza, aby w przyszłości żona nie miał
                > a żad
                > > nych praw? w razie W. Obecnie jest kawalerem ma dziewczynę i ni
                > e spi
                > > eszno mu do żeniaczki.
                >
                > Normalnie - darowizna.
                > Co jest nabyte przed ślubem, lub po ślubie, ale spadkiem lub darowizną, jest ma
                > jątkiem osobistym danej osoby - współmałżonek nie ma wtedy żadnych praw do tego
                > majątku.

Dziękuję serdecznie i mam jeszcze jedno pytanie.

Brat ma w spadku po tacie "część ułamkowa" tak jak ja i moje rodzeństwo w nieruchomości(dom z gruntem ).Po śmierci mamy jeszcze nie przeprowadziliśmy sprawy, ale ja dziedziczę testamentem.Brat wraz z żoną( zołzą ) zamieszkuje do dziś.Czy w razie jego śmierci, jakby zmarł pierwszy, przed żoną, Ona nie dziedziczy? muszę to wiedzieć. Teraz mam kłopot bo bratowa się szarogęsi a dla mojej mamy była wredna.Obiecałam to mamie, że zrobię porządek, jak na razie nic mi nie wychodzi.

--
                — Paulo Coelho
                • bezpocztyonline Re: podatek za przekazanie nieruchomości 10.02.11, 19:35
                  cccykoria napisała:

> Brat ma w spadku po tacie "część ułamkowa" tak jak ja i moje rodzeń
                  > stwo w nieruchomości (dom z gruntem). Po śmierci mamy jeszcze nie przep
                  > rowadziliśmy sprawy, ale ja dziedziczę testamentem.

OK, ale brat ma prawo do zachowku. Równowartość połowy tego, co by odziedziczył, gdyby nie było testamentu.

> Brat wraz z żoną (zołzą ) zamieszkuje do dziś. Czy w razie jego śmierci, jakby
                  > zmarł pierwszy, przed żoną, Ona nie dziedziczy?

Oczywiście, że dziedziczy - po swoim mężu. To, czego on będzie właścicielem w chwili swojej śmierci.

Mają dzieci?

Jeśli tak, to ona dziedziczy z dziećmi - w równych częściach, nie mniej niż 1/4.

Jeśli nie, to ona dziedziczy wspólnie z całym rodzeństwem swojego męża, ale ona wtedy dziedziczy połowę, a reszta do podziału dla rodzeństwa.
                  • cccykoria Re: Dzięki śliczne bezpocztyonline 13.02.11, 12:17
                    Brat nie ma dzieci, będzie po sprawie miał malutką część i tak będzie mógł mieszkać z tą zołzą. Na razie nie zakładam sprawy, muszę to przemyśleć, jak również była to wola mamy, nie mogę odrzucić, matnia..
                    --
                    www.youtube.com/watch?v=xXNORt_utR8

(*)(*)(*)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka