Dodaj do ulubionych

Czy notariusz może mieć stronę www?

01.07.13, 13:54
Cześć

Nie jestem prawnikiem, ale mam pytanie związane z tym zawodem.

Stworzyłem stronę internetową dla kancelarii notarialnej, znajdującą się na 1 stronie wyników wyszukiwania w google dla frazy: Notariusz Lublin.

Powyższą gotową i działającą stronę chciałem sprzedać. Dzwoniąc do różnych kancelarii otrzymałem informację, że notariusz nie może się reklamować - posiadać strony. (inne odpowiedzi to: zastanowię się, mamy stronę, mamy ogłoszenia, nie ma osoby decyzyjnej).

Z tego co przed napisaniem tego posta przeczytałem, notariusze mogą mieć strony internetowe.
Notariusze mogą mieć strony internetowe | Gorący Temat

Niestety artykuł z rp nie wskazuje dokładnych namiarów na "uchwałę":
"Zgodnie natomiast z uchwałą Krajowej Rady Notarialnej z lutego 2008 r. notariusze mogą mieć strony internetowe swoich kancelarii.".

Gdybym miał jakiś numer tej uchwały to mógłbym się łatwo na niego łatwo powoływać.

Podobnie, przydatna byłyby mi data wyroku Sądu Najwyższego uchylającego uchwałę Warszawskiej Izby Notarialnej, która zakazywała notariuszom posiadania stron internetowych.

Proszę o pomoc w ustaleniu, mi nic więcej się nie udało znaleźć.
Edytor zaawansowany
  • ekwinfo 07.07.13, 08:50
    Może mieć stronę www

www.ksiegi-wieczyste.info
  • oloina 10.07.13, 17:23
    jak to nie może, skoro moja Pani notariusz - bardzo dobra i poważana, ma notariusz-wola.warszawa.pl/
  • ekwinfo 10.07.13, 17:26
    Może zechce opisać kancelarie notarialną na tej stronie. Wpisy są za darmo.
  • zagorny4 03.04.14, 08:53
    To chyba jakas legenda miejska, każdy dobry i uznany notariusz ma swoją stronę internetową. Ja swojego znalazłem przez internet własnie: www.katowicenotariusz.pl.
  • clio35 09.04.14, 14:48
    może nie legenda a poważne podejście do tematu? ;) z moim było podobnie notariuszem: notariusztorun.info
  • irmaopa 19.05.14, 13:53
    ale w czym poważne podejście do tematu? że jakiś notariusz nie ma strony internetowej, bo nie rozumiem. moja pani notariusz też ma stronę i nie mogę powiedzieć, żeby podchodziła do tematu niepoważnie.
  • sellasje 21.05.14, 16:27
    Regulamin notariatu RP: "krajowa rada notarialna zezwala notariuszom na posiadanie stron internetowych", info potwierdzone, uzyskane osobiście od Pani <a style="text-decoration: none;" href=""www.dobrynotariusz.szczecin.pl/3/3" >notariusz</a> podczas mojej ostatniej wizyty w kancelarii.
    pozdr
  • agaaata80 18.08.14, 21:32
    tak, jak najbardziej może, tylko że jej treść jest określona Uchwałą Krajowej Rady Notarialnej. Nie może być nic ponadto co znajduje się np na tej stronce szczecinnotariusz.eu/
  • promoweb 16.10.14, 17:26
    Jak najbardziej polecam uczciwą i kompetentną Grażynę Lewicką- Pani notariusz z Lublina
    Notariusz Lublin. Kancelaria notarialna Grazyna Lewicka

123www.pl napisał(a):

> Cześć
    >
    > Nie jestem prawnikiem, ale mam pytanie związane z tym zawodem.
    >
    > Stworzyłem stronę internetową dla kancelarii notarialnej, znajdującą się na 1 s
    > tronie wyników wyszukiwania w google dla frazy: Notariusz Lublin.
    >
    >
  • alota 17.12.18, 20:53
    Jakie są wymogi prawne z tym zwiazane nie wiem, ale wiem, że od kiedy Pani notariusz uratowała mi cztery litery i pomogła rozwiązać coś, co ktoś wcześniej zaplątał, polecam zawsze i wszędzie, a skoro ta Pani ma, to chyba można
    kancelariaposyniak.pl

--
    kancelariaposyniak.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.