Dodaj do ulubionych

konflikt o opłaty i użytkowanie pomieszczeń

14.05.15, 16:05
Witam. Jestem właścicielką domu w którym mój wujek ma ustanowioną dożywotnią służebność mieszkania. Mam z nim problem bo jest nałogowym alkoholkiem, nie daje żadnych pieniędzy na opłaty tylko wszystkie przepija. Ja założyłam niedawno rodzinę i mieszkam w tym domu wraz z mężem i matką a za 3 miesiące rodzi się nasze dziecko. Nie wyobrażam sobie życia z takim patologicznym osobnikiem pod jednym dachem! Chcę odciąść go od reszty domu robiąc mu osobne wejście a zamurować od strony wewnętrznej. Czy moge to zrobić? Jestem zdesperowana i załamana. Czy ktoś miał podobną sytuację? A moźe można się go pozbyć w inny sposób?
Edytor zaawansowany
  • mecenas_warszawa 08.07.15, 15:11
    Proszę zapoznać się z treścią dokumentu (aktu notarialnego) na mocy którego ustanowiono dożywotnią służebność mieszkania dla wuja. Zapewne dowie się Pani z niego, że wuj żadnych opłat dokonywać nie musi, a służebność dotyczy całego mieszkania. Picie jest inną sprawą. Można pić cicho i spokojnie( i wtedy, mimo że jest to dla Państwa uciążliwe, trudno będzie pozbyć się wuja. Można nadużywając alkoholu popełniać przestępstwa czy wykroczenia (jeśli grę wchodzą awantury, groźby karalne, wymachiwanie siekierą, dewastacja). Wuja można spłacić i/abo generalnie spróbować rozwiązać sprawę polubownie. Służebność nie spada z nieba. Najczęściej ktoś dokonuje na rzecz bliskiej osoby z rodziny darowizny (domu, ziemi z domem), a w zamian obdarowany zobowiązuje się zapewnić temu komuś dach nad głową do śmierci. Sugeruję udanie się po poradę prawną do miejscowego radcy prawnego. Usługi radców prawnych są obecnie na każdą kieszeń.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka