• 3.14-roman 10.09.09, 13:11
    Odpowiednia dieta, oparta na waflach sprawia, że długość fałd skórnych, pyska ogona u psa przestaje mieć znaczenie. Pies cieszy się życiem, niezależnie od rasy.
    --
    "Mocne trunki, co ludzi przywodzą do złego,
    Muszą być warzone przez Diabła Kusego
    Po to, by się kłócili, kradli i walczyli,
    A bliźnim żadnego dobra nie czynili."
  • trusiaa 10.09.09, 13:17
    Niepokoi jednak fakt, że nie wszystkie psie karmy zawierają odpowiedni
    procent wafli. Nieuczciwi producenci zapewniają, że karma jest
    odpowiednio zbilansowana! Tymczasem zamiast wafli ryżowych dodają
    wybrakowane wafelki do lodów. Te nie tylko nie mają odpowiednich
    wartości odżywczych, ale zamiast chrupać - ciamkają co powoduje
    sklejanie i podwijanie się fafli oraz niekontrolowane ślinienie :(
  • jedzoslaw 10.09.09, 18:00
    Słyszałem nawet- i to nie jest bynajmniej legenda miejska- o przypadkach śmierci
    lub ciężkiego skrętu kiszek wskutek zjadania podrabianych wafli nieuczciwych
    sprzedawców. Oprócz wafelków do lodów dodaje się do nich żwirek akwariowy,
    niezmielone łuski z nasion, a nawet łuski z nabojów! Uważam, że należy
    powstrzymać ten nieuczciwy proceder, który uderza w dobre imię Firmy Kupiec!
    --
    Czy pamiętasz kraciaste flanele ?
  • beatrix-kiddo 11.09.09, 06:34
    Jednakowoż, należy też zwrócić baczną uwagę na postać wafli w karmie.
    Niedopuszczalne jest bowiem dodawanie przez niektórych nieodpowiedzialnych
    producentów wafli firmy Kupiec jedynie z lekka pokruszonych. Mój pies po takiej
    karmie doznał sklejenia fafli waflami firmy Kupiec i konieczna była interwencja
    weterynarza!
    Wafle (f.K.) w karmie winny być drobno zmielone (co producent powinien oznaczyć
    na opakowaniu karmy), dzięki czemu uniknie się sklejania fafli, a nasz pies
    będzie cieszył się długim i radosnym życiem.
    Osobiście polecam karmę firmy "Fafelex", gdzie procent wafli f.K. jest duży i są
    one drobno zmielone.

Mam również kota, czy ktoś może polecić karmę dla niego, oczywiście z dodatkiem
    w.f.K.? Będę zobowiązana, takoż i mój kot, który zazdrości karmy psu!

--
    Leki są dobre tylko ludzie do dupy - copyright by Euforyk
    Pomóż zwierzakom:
    www.theanimalrescuesite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites.woa
  • dyrektorka_negacja 11.09.09, 08:28
    Z tego co mi wiadomo, nie ma na rynku karmy dla kótów z dodatkiem w.f.k. Uważam
    to za karygodne przeoczenie i mam nadzieję, że ta ogromna nisza na rynku
    zostanie niedługo wypełniona.
    Nie wszystko dla kociaków jednak stracone. W wielu marketach, przy stoisku z
    produktami garmażeryjnymi, kupić można specjalną mieszankę dla zwierząt
    futerkowych. Składa się ona z drobno siekanego mięsa wołowo-wieprzowego oraz
    dużej ilości kruszonych w.f.k. Koty tak uwielbiają w.f.k., że wyjadają tylko je,
    a mięso zostawiają. Wystarczy zatem wrzucić do michy zwierzaka rzeczoną
    mieszankę i po chwili mamy czyste mięso, z którego zrobić możemy np. gulasz na
    obiad. Zamiast ziemniaków proponuję podać lekko podsmażone na maśle z czosnkiem
    w.f.k. o smaku wątróbki. Jako surówkę zaserwować możemy mieszankę pokruszonych
    w.f.k. wszystkich rodzajów.
    W ten sposób wszyscy, łącznie z domowym pupilem, zjedzą wspaniały, pyszny i
    przede wszystkim pełnowartościowy posiłek.
  • beatrix-kiddo 11.09.09, 08:53
    Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Dzięki Tobie już od dziś moja rodzina w komplecie, włącznie z kotem, zacznie odżywiać się zdrowo i smacznie, a przy tym jak oszczędnie!
    Niech żyją wafle firmy Kupiec!!!!

PS. W moim osiedlowym sklepiku odkryłam dziś rano w.f.K. o smaku ajerkoniaku i o smaku whisky. Myślę, że to znakomita propozycja na miły wieczór w gronie znajomych, tym bardziej, że cena bardzo przystępna.
    Osoby przywiązane do tradycyjnej formy spożywania trunków mogą (po uprzednim wypiciu do dna) wsypać do pustej butelki po ajerkoniaku/whisky pokruszone w.f.K. o odpowiednim smaku. Ileż radości będą mieć nasi przyjaciele, wysypując przez wąską szyjkę butelki w.f.K. do kieliszków! Osoba, która najmniej rozsypie, wygrywa dodatkową kolejkę.
    Na zdrowie!
    --
    Leki są dobre tylko ludzie do dupy - copyright by Euforyk
    Pomóż zwierzakom:
    www.theanimalrescuesite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites.woa
  • sun_of_the_beach 12.09.09, 23:32
    Fakt, że jeśli chodzi o produkcję karmy dla kotów z dodatkiem wafli ryżowych Kupiec mamy jeszcze dużo do nadrobienia, żeby dogonic przodujące w tym względzie kraje (u nas w Ameryce już od dawna dostępne są karmy ze 143% zawartością wafli ryżowych Kupiec). Ale nie wszystko dla kotów stracone - otóż wafle ryżowe Kupiec doskonale sprawdzają się jako wyściółka kuwety!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka