Dodaj do ulubionych

patchwork - z czego?

15.01.11, 15:42
To znaczy , czy można szyć z innych rodzajów tkanin , niż bawełna, czy można z mieszanek np. bawełna i dodatek innej nitki i czy łączyć rożne rodzaje materiału w jednej pracy? Pytanie kieruję do zaawansowanych tzn doświadczonych w tej materii. Ja dopiero zaczynam i na użytek domowy chcę coś uszyć małego, ale nie wiem , czy to warto, a bawełny czystej niestety nie mam w nadmiarze i chciałam wykorzystać to co mam.
Pozdrawiam Maria

Skyrim
Edytor zaawansowany
  • 15.01.11, 18:55
    Patchwork możesz uszyć ze wszystkiego :))) Zależy, jaką ma mieć formę - pled, poduszka, makata, maskotka, obrus, odzież, art quilt...... Jeśli zaczynasz pracę z patchworkiem, radzę zacząć od łączenia w jednej pracy tkanin tego samego rodzaju. Później możesz zacząć eksperymentować... Jeśli szyjesz z bawełny, niekoniecznie wszystkie tkaniny w danej pracy muszą mieć jej stuprocentową domieszkę - mogą mieć 70-80 %. Ważne, żeby je przed szyciem zdekatyzować.
    --
    rusticnook.blogspot.com
  • 15.01.11, 21:27
    Chciałabym uszyć coś na użytek domowy, ale to wcale nie takie proste. Dziękuję i pozdrawiam
    Maria
    skyrim.morrowind.pl
  • 16.01.11, 08:08
    Ktoś kiedyś powiedział, że wszystko jest trudne, zanim stanie się proste ;))) Nie poddawaj się! Każdy patchworkujący kiedyś zaczynał... Cierpliwość i konsekwencja...
    --
    rusticnook.blogspot.com
  • 16.01.11, 13:02
    Wsiąkłam , przepadłam i nie wiem jeszcze co.... Do późnej nocy przeglądałam fora patchworkowe, a później i w czasie snu układam ,kroiłam , kolory niesamowite, ale to we śnie. Jak będzie w praktyce? Bardzo bym chciała.
    Może podzielicie się swoimi zauroczeniem w tej dziedzinie, jak zaczynałyście przygodę z patchworkiem.
    Pozdrawiam Maria

skyrim.morrowind.pl
  • 16.01.11, 21:15
    Wiele osób już mnie o to pytało :)))... Na moim blogu, we wpisie: "Ja i patchwork, czyli jak to się wszystko zaczęło" - chyba z listopada 2010r., opisywałam już moje początki ;)
    --
    rusticnook.blogspot.com
  • 31.01.11, 07:48
    heeh podkóweczka..jak zaczniesz przeglądac jakie cudne tkaniny sa na patchwork, to dopiero wsiakniesz:)
    --
    cudne szmatki
  • 03.02.11, 21:58
    Cudne!
    Pozdrawiam Maria

skyrim.morrowind.pl
  • 05.02.11, 23:15
    cudne ,ale wyjątkowo drogie--
    helenablogspotcom.blogspot.com/
  • 16.02.11, 03:05
    Dla jednych drogie, dla innych nie. Sa piękne w i Polsce gdzie indziej niedostepne. Towar z najwyzszej półki, to i kosztowac musi.
    --
    cudne szmatki
  • 16.02.11, 20:48
    -- Ależ oczywiście ,ze dostępne w Polsce i to znacznie taniej :)))
    helenablogspotcom.blogspot.com/
  • 17.02.11, 01:19
    Marienka, to kup sobie w Polsce takie wzory jakie ja mam, powodzenia.
    --
    cudne szmatki
  • 17.02.11, 19:50
    Dziewczyny, myślę, że pozostawmy zainteresowanym kupnem sprawę, gdzie i za ile chcą kupować tkaniny ;) Osobiście zdarza mi się kupować tkaniny za 5 PLN/mb, jak i za 200-250 PLN/mb. (w przeliczniku) - wszystko zależy od tego, co muszę uszyć. Nie gardzę też szmatkami z tzw. lumpeksów, ponieważ i tam można wyczaić prawdziwe cuda. Dwa razy w roku jeżdżę na aukcję starych tkanin (bądź nowych, ale dawno wycofanych z produkcji) do W.Brytanii, w bardzo tajemnicze, mi tylko znane miejsce (którego nie zdradzę, choćby mnie gorącym żelazem przypalali ;P) - tam to dopiero szaleję :))) Wtedy wyznaję zasadę: zależy mi - kupuję i nie patrzę na cenę; nie mam kasy - zamykam oczy i nie kupuję :)))
    --
    rusticnook.blogspot.com
  • 02.07.11, 21:44
    Mam takie miejsca magiczne wprost w Italii i we Francji. Obled to najwlasciwsze slowo :) Opetanie szmatami :)
    --
    BagLady
  • 03.07.16, 19:34
    i jeszce można zobaczyć oferte dystrybutora Gutermann bajkowe tkaniny galplast.com.pl/oferta/pasmanteria/tkaniny.html
  • 03.07.16, 19:32
    toiowo.sklep.pl/pl/c/tkaniny/259

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.