Dodaj do ulubionych

Depresja....

15.03.11, 09:14
Dziewczyny czy leki na depresję może mi przepisać lekarz rodzinny czy tylko psychiatra????
Edytor zaawansowany
  • jaagna 15.03.11, 09:21
    lekarz rodzinny też może.
  • edw-ina 15.03.11, 11:03
    Ale depresji nie wyleczy się lekami! To nie przeziębienie! Potrzeba pomocy innej niż farmakologiczna.
  • penelopa40 15.03.11, 15:53
    Ale depresji nie wyleczy się lekami! To nie przeziębienie.
    no cóż pani nie powie! depresja owszem nie przeziębienie ale inna jednostka chorobowa i jak najbardziej leczy się ją różnymi lekami... psychoterapie, medytacje ... są wskazane ale są takie fazy tej choroby, że tylko farmaceutyki są w stanie pomóc...
  • edw-ina 15.03.11, 21:20
    no co ty??? nie wpadłabym! rany, dzięki, że mnie uświadomiłaś. wow. są jednak mądrzy ludzie na świecie.
  • demonsbaby 15.03.11, 11:17
    rodzinny może.
    Na chęć do wstania z łóżka - cital lub podobne, na próbę wyłączenia awarii systemu - "tabletusie z krzyżykiem".
    Porady psychologiczne są również nieodpłatne, a problemy generujące takie objawy - lepiej rozwiązywać na tej drodze niż wspomagać się lekami, to tylko pomoże przetrwać wstępny okres.
    --
    kobieta z jajami jest lepszym rozwiązaniem niż facet bez jaj
  • mps61132 15.03.11, 12:18
    Dziewczyny strasznie Wam dziękuję za rady.
    Jestem obecnie w trakcie terapi u p.psycholog.To ona stwierdziła u mnie silną depresję na podstawie obserwacji, rozmowy i testu i ona zaleciła mi branie leków.
    Powiedziała do jakiego lekarza mam iść ale w tym załamaniu nie pamiętałam.
    Byłam 2h temu u lekarza rodzinnego,mam leki ale lekarz stwierdził że jest to silna depresja i niewykluczone że potrzebna będzie wizyta psychiatry a na taką czeka się 1,5 miesiąca.
  • melani73 15.03.11, 21:06
    a więc idziesz do psychiatry i am dopiero dostaniesz receptę na leki.
    --
    www.youtube.com/watch?v=KLM6BBzNWlE&feature=related
  • kejzi-mejzi 15.03.11, 15:01
    Myslę, ze dobtrze jest w takich przypadkach zainteresować się także medytacją, relaksacją. Może Kabat-Zinn?
    --
    Blog o alergii
  • melani73 15.03.11, 21:03
    Nie bierz zby mocno po uwagę tych "ttestów" :):)
    Niemal każdemu kto pójdzie do psychologa pokażą " silną" depresję:)
    Jesli Psycholog zapisał ci jakiekolwiek leki-dal ci równiez wytyczne dla lekarza rodzinnego.
    tty, te wytyczne tzw. "komlepksówkę" zanosisz do swojego lekarza POZ.
    On, na tej podstawie kontynuuje ci tte leki prze rok.
    --
  • melani73 15.03.11, 21:05
    A ak na marginesie-jakim cudem Psycholog wypisał ci receptę???
    przecież on nie ma takich uprawnień :) on nie jest lekarzem :)
    --
  • marysia460 16.03.11, 10:18
    melani73 napisała:

> A ak na marginesie-jakim cudem Psycholog wypisał ci receptę???
    > przecież on nie ma takich uprawnień :) on nie jest lekarzem :)

No przecież napisała, że była u rodzinnego i On wypisał jej receptę.......

• mps61132 16.03.11, 10:41
    melani ja nie pisałam, że psycholog wypisał mi receptę tylko że na podstawie tej terapi 2 m-ce p.psycholog stwirdziła że tutaj u mnie potrzebne są leki i zaleciła wizytę u lekarza.
  • melani73 16.03.11, 11:24
    więc powinnaś udać się do psychiatry-bo chyba o takim lekarzu mówił twój psycholog.
    Lekarz psychiatra przepisze ci leki, które później do roku czasu może konynuować twój lekarz rodzinny.( w zalezności od zaleceń specjalisty)
    --
  • mps61132 16.03.11, 16:38
    Dzięki dziewczyny za pomoc.
    Pozdrawiam Was
    mps
  • melani73 16.03.11, 16:44
    Powodzenia mp:) :)
    Twój etap dawno temu przechodziłam-i jestem zywym przykładem że będzie lepiej:)
    --
  • mps61132 16.03.11, 22:47
    Dzięki melani73,od wczoraj biorę leki i już jest obrobinę lepiej.
    mps

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.