Re: Problemy z 19 letnim synem Dodaj do ulubionych


Pomysłów na diagnozę syna może być wiele. Każda zaczepiona o Pani opis jego sytuacji życiowej i życiowych doświadczeń.
Syn jest młody, a jego kłopoty trwaj a już co najmniej 3 lata. Pokazują zatem jak kształtuje się jego osobowość.
Wracając do Pani opisu funkcjonowania syna, na plan pierwszy rzuca się jego lękowość. I tu, być może, wato go wspomóc lekami. One zmienią perspektywę i być może dadzą synowi możliwość podjęcia racjonalnych działań,w których teraz przeszkadzają mu lęki. To razem oraz niepowodzenia w planach życiowych, może wpływać na niskie poczucie wartości. W tak młodym wieku to jest paraliżujące.
Proponuję zacząć od psychiatry - specjalisty od młodzieży. Potem terapia, najlepiej grupowa również dla młodych ludzi. Generalnie trzeba go kierować do specjalistów od młodzieży. To jest specyficzny czas i tylko ktoś kto dobrze rozumie etapy rozwojowe życia człowieka i ich zaburzenia, może tu dobrze pomóc. Terapie dla młodzieży są bezpłatne. Warto szukać takiej fachowej pomocy. Agnieszka Iwaszkiewicz

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.