Dodaj do ulubionych

Wywiad z policjantka - ofiara przemocy

23.10.16, 20:40
weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20868162,policjantka-pomaga-kobietom-bitym-przez-mezow-sama-byla-ofiara.html#TRwknd
Pomyslalam sobie o tym w jakiej sytuacji jest kobieta - żona przemocowego policjanta. Co robią policjanci wezwani do kumpla.
Edytor zaawansowany
  • 23.10.16, 20:58
    ale co robią?
    to nie jest czytelnia, ani nie płacą nam za czytanie wklejonych artykułów

idealnie to bym to widział tak:
    piszesz swoje zdanie, np. w tym artykule sprawa została przedstawiona tak, a ja to widzę tak < tu wstaw swoje zdanie, jeżeli je masz >

bo inaczej to będą się wypowiadać tylko działacze i krzykacze
  • 23.10.16, 21:15
    Mam swoje zdanie, wielokrotnie sie na ten temat wypowiadałam.

Wkleiłam artykuł ukazujący sytuacje policjantki pomagającej innym kobietom i doświadczającej przemocy we wlasnym domu. Ot, jeszcze jedno spojrzenie na te kwestie.

Jesli kogoś nie interesuje, nie musi czytać.
  • 23.10.16, 21:31
    fusun1804 napisała:

> Mam swoje zdanie, wielokrotnie sie na ten temat wypowiadałam.

może tak, ale ja jestem nowy na forum i chętnie bym się dowiedział o co ci chodzi i jakie jest twoje zdanie

ja też się wielokrotnie gdzieś tam wypowiadałem, ale to mnie nie zwalnia z tego żeby jeżeli chcę zacząć dyskusję, to najpierw przedstawiam co o tym myślę a co inni

ale oczywiście nie zniechęcam innych do przeczytania artu i polemiki z fusun która swoje zdanie opublikowała wielokrotnie
  • 24.10.16, 08:42
    Ale Heniu ma racje.
    Poprzedni artykul nt. zbrojnego ramienia panstwa norweskiego- w polowie watku sie okazalo, ze prawie nikt artykulu nie czyta, a watek urosl do ponad 200 postow. Malo kto ma czas na czytanie wklejonych artykulow- chyba ze jakis mega temat. .
  • 24.10.16, 10:01
    Jesli nie czytałaś tego artykułu o Norwegii to polecam.
    To wlasnie mega temat.
  • 24.10.16, 07:52
    fusun1804 napisała:

> Pomyslalam sobie o tym w jakiej sytuacji jest kobieta - żona przemocowego polic
    > janta. Co robią policjanci wezwani do kumpla.

A ja czytajac myslalam, ze w przypadku wielu ofiar przemocy dziala mechanizm opisany przez ta policjantke- ach bije mnie, wymusza wspolzycie, ratunku... a po chwili- jak smiecie cokolwiek mu robic, ja go tak bardzo kocham i juz nie pamietam jak mnie bil i gwlacil a moze pamietam i chce wiecej. Budzi sie " milosc" i nie daj boze zeby ktos obcy stanal jej na drodze. Znam z zycia takie "ofiary przemocy" To wyrafinowana gra jaka prowadza, nawet jesli destrukcyjna dla nich i dzieci to łatwo z niej nie zrezygnuja. Dopuszczam, ze sa kobiety zastraszone, ktore rzeczywiscie boja sie zemsty i chca sie wyrwac z takiej relacji ale sadze, ze im sie to udaje, nie ciagna tego latami. Wszystko zalezy co one maja w glowie, jaki schemat. Jesli sado- masochistyczny- to trudno tu pomoc.
  • 24.10.16, 12:32
    Victim bashing ma sie doskonale. najlepiej wsrod osob, ktore maja niewielkie pojecie o temacie, zarowno teoretyczne jak i praktyczne.

--
    Western economies are absolutely dependant now on the continued underpayment of women.
    Naomi Wolf

Wiedzmowo
  • 24.10.16, 12:52
    Ta policjantka chyba ma pojecie o czym pisze. Bil ja do krwi, skopal a jak znalazl sobie kochanke to ona walczyla o niego bo milosc poczula. No co kto lubi.
  • 24.10.16, 12:35
    Wspolppracowalam kiedyc z organizacja samopocy zalozona przez kobiety doswiadczajace przemocy, bedace w wiekszości zonami policjantów. I tak, to jest horror podwojny, bo nie mozesz liczyc na wsparcia slużb powolanych do ochrony twojego bezpieczeństwa.

--
    W końcu do czego to podobne, żeby inkubator zaniedbał zawartość.
    Wiedzmowo
  • 24.10.16, 14:06
    Tulli, czy to miało miejsce w Polsce ?

Przypomniała mi sie kokezanka z dzieciństwa ktorej tatuś - policjant złamał rękę. Nie mogę sobie przypomnieć jak sie o tym dowiedziałam, w każdym razie panowała zmowa milczenia, nikt o tym glosno nie mowil.
    Ale nie trzeba byc policjantem zeby byc bezkarnym. Moj szwagier ( mąż siostry ) jest małomiasteczkowym panem doktorem. Gdyby zgłosiła pobicie to zaszkodziłaby mężowi w karierze - a tego dobra żona nie zrobi. Kto to słyszał ? Całe miasteczko byłoby przeciwko niej.
  • 24.10.16, 17:04
    Tak, w Polsce. W Krakowie.

--
    Western economies are absolutely dependant now on the continued underpayment of women.
    Naomi Wolf

Wiedzmowo
  • 24.10.16, 20:02
    Nie ukrywam, że wywiad przeczytałam po łebkach, ale odniosłam wrażenie, że pani nie zdołała odciąć siebie i dzieci od przemocy, ale zdołała, kiedy na jaw wypłynęła zdrada....

Muszę przyznać - dość zastanawiające podejście.
  • 24.10.16, 20:33
    Ja musze troche ochłonąć i wywiad przeczytam ponownie i wtedy mi sie nasuwa wnioski.

W pierwszej chwili - co niemiara wulgaryzmów ale ja tez, mówiąc o byłym mężu i jego rodzinie, najchętniej bym wtrącała słowa p***da i k+++wa , innych, tzw parlamentarnych, nie znam. Chyba ze szuja i kanalia. Także rozumiem te kobietę.

Kobiety nad którymi sie znęcano mówiły " ja bym chciała zeby mąż mńie kochał ". I wierzyły ze to ich wina ze nie kocha, ich wina ze sie znęca, one musza sie poprawić , stać sie ładniejsze, zeszczupleć itd.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.