Dodaj do ulubionych

Jak pomoc koleżance

04.12.18, 22:11
Sprawa dotyczy mojej serdecznej koleżanki. Jest miłą osobą, ale dziwi mnie bardzo jej zachowanie. Mieszka z mężem u swoich rodziców na wsi. Nie jeździ autem, bo się boi. Ona boi się wszystkiego. Ma 35 lat a do urzędu, czy lekarza musi jeździć z mamą czy siostrą. Gdy mąż jest w domu to on z nią jeździ , ale mąż dużo pracuje, często go nie ma. Koleżanka zaszła w ciążę, i na każdą wizytę zabiera mamę, jeżdzą razem autobusem. Nie ma konta bankowego, allegro, nie płaci rachunków, slabo robi zakupy Boi się zostawać sama w domu, w pobliżu nie ma sąsiadów, a dom jest na uboczu. Co o tym sądzicie ?
Edytor zaawansowany
  • enith 05.12.18, 01:59
    Czy koleżanka prosiła cię o pomoc? Żaliła się na swoją sytuację? Szukała u ciebie rady?
  • fusun1804 05.12.18, 09:54
    Gdzie sie z nią spotykasz? Odwiedza Cie kiedykolwiek, wychodzi do kawiarni?
  • sylwianowa 05.12.18, 12:49
    Na wsi się widujemy. Nie prosiła mnie o pomoc, mam wrażenie, że jej nic nie przeszkadza
  • enith 05.12.18, 14:39
    Jeśli koleżance ta sytuacja nie przeszkadza, to czemu przeszkadza tobie? Jeśli ona wygląda na zadowoloną, to nie masz tam co robić. Czemu zresztą jej nie spytasz, skoro jest twoją serdeczną koleżanką? Ile razy to ty zaproponowałaś, że razem pojedziecie do miasta na zakupy czy poszwędzać się?
    Swoją drogą masz zastanawiająco dobry wgląd w cudze życie, wiesz kiedy, z kim i w jakim celu jeździ, sytuację z kontami bankowymi, zakupami itd. Czy ty sama przypadkiem nie masz za dużo wolnego czasu i tracisz go na szukanie problemów tam, gdzie ich nie ma?
  • verdana 05.12.18, 15:56
    Nie wtrącaj sie i nie pomagaj osobom, które tej pomocy nie potrzebują.
  • leyre2 05.12.18, 17:40
    Co o tym sądzicie ?

Jest slabo ogarnieta zyciowo osoba i ma leki, pytanie z czego to wynika? Ty ja znasz lepiej. Osoba w wieku 35 lat bez konta bankowego? One nigdy nie pracowala zawodowo? Nie jest w stanie zrobic zakupow ani zalatwic zadnych spraw samodzielnie? Moze jakies zaburzenia, choroba pychiczna? Trudno powiedziec z czego to wynika?
  • yoma 05.12.18, 18:10
    No co ja paczę, na ŻR wątek polityczny? ;)

--
    Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc mówi: nic mi nie zrobicie. [Cimoszewicz]
  • alpepe 06.12.18, 14:03
    100/100

--
    Achse des Guten

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.