Dodaj do ulubionych

Błędny wynik badania DNA na ojcostwo

02.04.19, 12:35
Robiłem badania DNA pół roku temu. Dostałem wynik wykluczający ojcostwo. Rozstałem się z matką, cała rodzina wiedziała, że mnie zdradziła. Prokuratura, sąd i ponowne badanie DNA. Nogi mi ścięło - potwierdzenie ojcostwa!! Myślałem, że korupcja. Zrobiłem sam jeszcze raz w innym laboratorium i znów potwierdzenie. Czy ktoś był w takiej sytuacji? Czy mogę jakoś zaskarżyć to pierwsze laboratorium? Dzwoniłem ale badanie było anonimowe i umywają ręce. Podobno źle pobrałem próbkę. To niemożliwe!! Zniszczyli mi życie!! Czy mogę jakoś pociągnąć ich do odpowiedzialności? Pisałem też na innym forum ale może tu coś więcej doradzicie.
Edytor zaawansowany
  • enith 02.04.19, 16:01
    To jest pytanie do prawnika. Wiadomo, że nawet jeśli błąd był po stronie laboratorium, to będą bronić się wszystkimi dostępnymi metodami. Raz, że chodzi o ich reputację, dwa, że mógłbyś starać się o odszkodowanie (gdyby wina laboratorium została potwierdzona).
    Abstrahując natomiast od możliwego błędu laboratorium, to zanim oczerniłeś żonę przed rodziną i rozwiodłeś się z nią, nie pomyślałeś o potwierdzeniu negatywnego wyniku w innym laboratorium? Pomyłki się zdarzają, a ty na podstawie jednego badania postawiłeś życie swoje i całej rodziny na głowie. A żona nie nalegała na kolejne badanie? Domyślam się, że skoro w ogóle wątpiłeś w swoje ojcostwo i zrobiłeś badanie, to nie za dobrze się między wami działo.
    Widujesz się teraz z dzieckiem?
  • triss_merigold6 02.04.19, 18:26
    A prokuratura to na jakiej podstawie?
  • ciszej.tam 02.04.19, 18:59
    Pan pewnie chce odszkodowanie od laboratorium za to, ze na wlasne zyczenie rozchrzanil sobie zycie
  • eriu 02.04.19, 20:26
    Niezły z Ciebie numer: nie dość, że nie wierzyłeś w ojcostwo i zrobiłeś badanie to całej rodzinie rozpowiedziałeś bez drugiego potwierdzającego badania na ojcostwo, że Cię zdradziła.

--
    Being alone is fine. Being alone together id perfect.
    66/93/95
  • ola_dom 02.04.19, 20:27
    eriu napisała:

> Niezły z Ciebie numer: nie dość, że nie wierzyłeś w ojcostwo i zrobiłeś badanie

No właśnie - dlaczego w ogóle było robione to badanie?
    Znowu mam podejrzenia, że to troll.

--
    W 1899 roku komisarz amerykańskiego urzędu patentowego Charles H. Duell ogłosił: "Wszystko, co mogło zostać wynalezione, już zostało wynalezione".
  • kamil8709 04.04.19, 08:22
    ola_dom napisała:

> eriu napisała:
    >
    > > Niezły z Ciebie numer: nie dość, że nie wierzyłeś w ojcostwo i zrobiłeś
    > badanie
    >
    > No właśnie - dlaczego w ogóle było robione to badanie?
    > Znowu mam podejrzenia, że to troll.
    >

a co to mało facetów ma wątpliwości? miałem swoje powody i nie chciałem już dłużej tak żyć
  • ola_dom 04.04.19, 08:50
    kamil8709 napisał(a):

> a co to mało facetów ma wątpliwości? miałem swoje powody i nie chciałem już dłużej tak żyć

No to teraz żyjesz, jak chciałeś :D

--
    W 1899 roku komisarz amerykańskiego urzędu patentowego Charles H. Duell ogłosił: "Wszystko, co mogło zostać wynalezione, już zostało wynalezione".
  • alpepe 04.04.19, 14:22
    10/10

--
    Achse des Guten
  • eriu 04.04.19, 20:34

> a co to mało facetów ma wątpliwości? miałem swoje powody i nie chciałem już dłu
    > żej tak żyć

Każdy sądzi według siebie.

--
    66/93/95
  • benn123 03.04.19, 19:23
    A w jakim laboratorium robiłeś? Pewnie jakieś najtańsze badanie z all*egro? Kiedy się nauczycie, że na tym się nie oszczędza...
  • kamil8709 04.04.19, 08:20
    To był mój błąd, bo to pierwsze badanie rzeczywiście robiłem jakieś najtańsze... Chciałem się upewnić i pozbyć tych natrętnych myśli... ale skąd mogłem niby wiedzieć, że to ma aż takie znaczenie czy badanie za 500 czy za 1000 złotych?! Jak robisz badanie krwi to idziesz do pierwszego lepszego laboratorium i jest ok!! To drugie badanie już robiłem w laboratorium z akredytacją bo poczytałem o tym więcej i serio chciałem wybrać coś pewnego
  • enith 04.04.19, 15:22
    Jak idziesz do laboratorium i robisz badanie, z którego wynika, że jesteś śmiertelnie chory, to co robisz w następnej kolejności: wykupujesz miejsce na cmentarzu czy powtarzasz badania w innym laboratorium?
    Napisz wprost, że wam się z żoną nie układało i chciałeś zakończyć małżeństwo, ale tak, żeby wyszło, że to ona się puszczała na boki i jest winna rozwodu. Masz, co chciałeś. Teraz przykładnie łóż na dziecko i opiekuj się nim, jak przystało na ojca.
  • eriu 04.04.19, 20:37
    kamil8709 napisał(a):

> Jak robisz badanie krwi to idziesz do pierwszego lepszego laboratorium i jest ok
    > !! To drugie badanie już robiłem w laboratorium z akredytacją bo poczytałem o t
    > ym więcej i serio chciałem wybrać coś pewnego

Jakoś jak idę do laboratorium badać krew to sama tej krwi metodą chałupniczą nie pobieram tylko płacę za profesjonalną usługę pobierania. Ty się w laboratorium chcesz w palec gryźć żeby krew leciała i potem chcesz tę krew badać jeszcze ze śliną zmieszaną od oblizywania palca i masz pretensje, że wynik nie taki.

--
    66/93/95
  • klaramara33 05.04.19, 15:41
    Badanie krwi jeśli chodzi o grupie dopiero jest po drugim badaniu brane pod uwagę. Oj niemądry jesteś mówiąc delikatnie.
  • 71tosia 04.04.19, 17:57
    nie, nie możesz pociągnąć do odpowiedzialności laboratorium które nie miało akredytacji. Zapewne w działalność maja wpisane mydło i powidło a nie działalność o charakterze medycznym.
    Może zamiast myśleć o odszkodowaniu kombinuj jak przeprosić żonę i wyjaśnić rodzinie że fałszywie żonę oskarżyłeś. I co najważniej zastanów się jak przekonać żone w sprawie opieki nad dzieckiem. Rozumiem że myśl że wychowuje się nie swoje dziecko i zostało się oszukanym mogła spowodować szok, ale twoja reakcja była bardzo nieodpowiedzialna, bardzo ucierpiało dziecko które nagle odtrącałeś. Nie zdziwię się jeżeli okaże się ze nie będzie łatwo przekonać i dziecko i jego matkę do twojego powtórnego ojcostwa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.