Dodaj do ulubionych

Podziękowanie!

22.07.19, 13:57
Chciałabym podziękować osobom z tego forum, które otworzyły mi oczy na to, co działo się w moim życiu, pomogły mi zrozumieć, że nie jestem złym człowiekiem tylko ofiarą przemocy psychicznej ze strony matki i babci. To forum przyszło w porę, gdyż zaczęły się już u mnie pojawiać niebezpieczne objawy, lęki, autoagresja, objawy somatyczne, organizm dawał znać, że już jest blisko granicy wytrzymałości. Osoby z tego forum cierpliwie i z empatią tłumaczyły mi coś, co było trudne do pojęcia czytając tylko książki i historie innych podobnych rodzin, potrzebny był mi kontakt z żywym człowiekiem, nie tylko poradnikiem, wymiana informacji, wreszcie zwykłe ludzkie wsparcie. Dziękuję WSZYSTKIM udzielającym się w moich dwóch tematach, a szczególne podziękowania dla:

ola_dom
tt-tka
verdana
sorvina
fusun1804
pade
zuzi.1
lumeria
evee1
eukaliptusy
triss_merigold6
madami
plater-2
enith
mamtrzykoty
z_pokladu_idy
yoma
mimbla125
anula36
heniek.8
jatojagodnik
nanokogirl
koronka2012
aqua48
sea.sea
iskierka3
barbra25
alba27
ortolann
bovirag
3-mamuska
an-i-ka
sirella
eliksir_czarodziejski
zosia_1
miedzymorze
marsylvik
mlaskotow66
bradie
eriu
Edytor zaawansowany
  • tt-tka 22.07.19, 14:43
    Nie dziekuj, podaj dalej - byc moze twoja historia pomoze komus innemu. Tak to dziala.

PS moja babcia zawsze mawiala "ty sie dziecko nie martw, tylko szukaj pomocy, kolektyw zawsze pomoze" :)

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • fusun1804 22.07.19, 15:42
    Ja mam w takim razie prośbę, jeśli zdecydowałaś się na szukanie terapeuty, jak Ci idzie to szukanie i jak wyglada „praca na em0cjach” i „uznanie krzywd”.
  • ratamatahatta 24.07.19, 16:03
    Jeśłi chodzi o terapeutę to szukam, oczywiście:) Nie tak na gwałt, na tę chwilę "przetrawiam" wszystko co tu jest na forum oraz jeszcze inne fora. Poza tym jełsi mogę coś polecić, choć nie wiem czy u wszystkich sprawdziłoby się tak samo, to pisanie pamiętników. Pisze praktycznie odkąd nauczyłam się literek, mam w domu cała szafę zeszytów, pamiętników od czasów kiedy miałam 7 lat do teraz:) Zawsze był to dla mnie taki świat do którego nikt nie ma dostępu (tzn prawie zawsze, bo mama oczywiście przechwycała i czytała ale starałam się chować). To dla mnie chyba najlepsza autoterapia. Ale nei wiem czy u każdego sprawdziłoby się tak samo, bo mi to przychodzi naturalnie a niektórzy może wolą się wygadać komuś.
  • aqua48 23.07.19, 13:15
    tt-tka napisała:

> Nie dziekuj, podaj dalej - byc moze twoja historia pomoze komus innemu. Tak to
    > dziala.

Przyłączam się do prośby tt-ki, podaj dalej. I pamiętaj, że jesteś silną, piękną wewnętrznie i dojrzałą emocjonalnie wspaniałą kobietą, ja w każdym razie taką Cię widzę po Twoich wszystkich wpisach tutaj i podziwiam.
  • lumeria 22.07.19, 16:42
    :) Prosze bardzo z całego serca. Oby Ci się szczęściło, i praca nad sobą szla w przód jak nieoparcie lodołamacz.

Jesteś GODNA dobrego, spokojnego, dojrzałego i pełnego życia. Bez zasługiwania. Ale na to trzeba popracować, czasami ciężko.

• eliksir_czarodziejski 22.07.19, 18:15
    Bardzo się cieszę że jesteś tu gdzie jesteś, Kochana🙂 gratulacje i wszystkiego dobrego na przyszłość!
  • ola_dom 22.07.19, 20:22
    Ratamatahatta - trzymam za Ciebie wszystkie kciuki i wierzę, że odzyskasz życie.
    Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co już udało Ci się osiągnąć mimo tak ciężkiego uwikłania. Tak wiele i tak szybko.
    I to nieprawda, że "dopiero niedawno przejrzałaś na oczy". Bo to się nigdy nie dzieje zaraz jak tylko dorośniemy. To się niemal nie zdarza. A niektórym nie zdarza się nigdy w ogóle. A Ty jeszcze masz kawał życia przed sobą, i to jest super. Gratuluję :)

--
    W 1899 roku komisarz amerykańskiego urzędu patentowego Charles H. Duell ogłosił: "Wszystko, co mogło zostać wynalezione, już zostało wynalezione".
  • zuzi.1 22.07.19, 22:48
    ola_dom szła jak burza w walce o siebie i o wolność, ale Ty ratamatahatta bijesz rekordy, naprawdę, brawo dziewczyno, trzymam kciuki!!!
  • eriu 22.07.19, 20:59
    Ratamatahatta,

Myślę, że powinnaś podziękować też sobie, bo to wcale nie jest łatwe i nie dla każdego jest to możliwe, żeby zacząć zauważać że coś jest nie tak w rodzinnym układzie. Wiele osób mimo wyraźnych komunikatów ze strony innych nie jest w stanie tego dojrzeć a Ty dojrzałaś i walczysz o zmianę. I za to wielkie brawa dla Ciebie! Trzymam kciuki za Ciebie. Mam nadzieję, że trafisz na dobrego terapeutę. A w razie czego pamiętaj, że masz prawo terapeutę pytać o podejście, masz prawo go rozliczać a jak Ci nie pasuje zmienić.

--
    Being alone is fine. Being alone together id perfect.
    66/93/95
  • miedzymorze 22.07.19, 22:03
    Siła stada ;)

pozdr,
    mi
  • eukaliptusy 23.07.19, 22:56
    O kurczę. Jeszcze nikt mi na forum tak oficjalnie nie podziękował. Bardzo mi miło.
    Idziesz jak burza, więc teraz trzymam kciuki za poprawę twojej sytuacji zawodowej.
  • sorvina 23.07.19, 23:08
    Dziękuję :)

A przede wszystkim dziękuję Ci, że odważyłaś się przemyśleć to co było w odpowiedziach, choć tak bardzo kwestionowało to wszystko w co do tej pory o sobie i swojej rodzinie "wiedziałaś". Dzięki tej odwadze dokonałaś niesamowitego postępu. Gratuluję!

--
    Kochać siebie to dawać sobie to, czego pragniesz z poczuciem, że na to zasługujesz...
  • ortolann 26.07.19, 08:03
    Dziękuję, poczułam się odpowiedzialna :-)
    Mam nadzieję, że Twoje życie odmieni się na dobre i ułoży się tak, jak byś sobie tego życzyła. Że będziesz miała wokół siebie życzliwych ludzi, na których będziesz mogła liczyć. A nie takich, którzy muszą przywiązywać Cię liną do siebie.
    Powodzenia!
    No i mam nadzieję, że będziesz pisać :)

--
    [url=http://smayliki.ru/smilie-1038114855.html][img]http://s17.rimg.info/5aa663295cabae0e0baed1538c766a3b.gif[/img][/url]
  • an-i-ka 31.07.19, 11:27
    Gratuluję i życzę dużo wytrwałości!
    Zaczyna się nowa droga życia :)
  • barbra25 16.08.19, 20:34
    O rety, jak mi się miło zrobiło aż musiałam przypomnieć sobie co ja takiego napisałam czym pomogłam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka