Życie z trzeźwym alkoholikiem. Dodaj do ulubionych

Witam,

Od pół roku jestem z 28 -letnim mężczyzną w związku. Od miesiąca jest trzeźwy. W ciągu kilku dni zmienił całkowicie swoje życie- odstawił alkohol, znalazł pracę, w której się sprawdza i czuje się doceniany, ma zamiar iść do liceum, a później do szkoły policealnej.Ma wszyty Esperal. Na terapię dał się namówić , ale luźny grafik i ciągłe zmiany w pracy nie pozwalają mu na to. Wszystko powinno być pięknie, ale...
Zupełnie go nie poznaję. To jakiś paradoks. W czasie kiedy był pijącym alkoholikiem, był dla mnie ciepły, serdeczny, kochany. Zawsze powtarzał, że nie może uwierzyć, że ma taką dziewczynę. Wspierał mnie we wszystkim i chwalił. Mówił, że jestem ładna i mądra, podziwiał moje wyniki na studiach.
A teraz...Nie wiem , czy to wynik odstawienia alkoholu, wszywki, którą ma w sobie...? Jest zgryźliwy, obraża mnie, krytykuje, dogaduje. Nie może wręcz przeżyć,że mam wyższe wykształcenie(on ma zawodowe)
Cieszę się, że jego poczucie wartości wzrosło(praca, pieiądze, wyjście z długów, chęć nauki) Ale nie mogę zrozumieć, dlaczego mi ubliża? Kiedy mówię, że chcę odejść, bo już nie wytrzymuję jego chamskiego zachowania, zarzuca mi, że obiecałam go wspierać w trzeźwieniu.

Gdzie mam postawić granicę? Czy mam go wspierać i być przy nim mimo że mnie obraża?Mam być wyrozumiała? Czy może trzeźwienie to pretekst by się tak zachowywać?

Bardzo proszę o pomoc Panią Agnieszkę. Czy może są na tym forum osoby, które żyły z niepijącym alkoholikiem?
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.