Dodaj do ulubionych

Biedniejemy?

21.08.12, 12:45
"Coraz więcej Polaków kupuje w dyskontach i szuka tańszej odzieży. "Biedniejemy"". - Tak GW zatytułowała art. o zakupach w dyskontach.

Hmm, ja też kupuję tanią odzież i różności z ofert w dyskontach, ale nie dlatego, że zbiedniałem (odpukać w niemalowane!), a dlatego, że czasami to są całkiem sensowne rzeczy. Cena może też gra pewną rolę, ale jak się porówna z hipermarketami, to wcale jakoś specjalnie niższa nie jest. Myślę, że dyskonty wygrywają nie tylko niższą ceną ale przede wszystkim atrakcyjnymi 'ofertami', na które małe/niezrzeszone sklepy nie mogą sobie pozwolić. No i dyskonty mają jednak większy wybór produktów od 'osiedlowych maluchów'...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12338300,Coraz_wiecej_Polakow_kupuje_w_dyskontach_i_szuka_tanszej.html?lokale=szczecin
Edytor zaawansowany
  • hummer 21.08.12, 14:49
    biznes.pl/wiadomosci/kraj/biec-wskaznik-dobrobytu-w-spadl-o-03-pkt-w-lipcu,5192472,news-detal.html
    --
    Zrobiono w Polsce
  • taziuta 21.08.12, 15:44
    hummer napisał:

> biznes.pl/wiadomosci/kraj/biec-wskaznik-dobrobytu-w-spadl-o-03-pkt-w-lipcu,5192472,news-detal.html

0,3% to 30 groszy na 100 złotych. Myślisz, że da się to zauważyć w budżetach domowych?

--
    Forum dla Wszystkich, którym się chce smile
  • hummer 21.08.12, 20:21
    Nie za bardzo się orientuję co to ten BIEC, ale ponoć jesteśmy w ogonie Europy (jeśli chodzi o BIEC), a jesteśmy na szalupie zwanej zieloną wyspą.

100 pkt to pewnie jakiś standard poziomu życia. Jedni mają ponad 100 inni poniżej.

--
    Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? smile
  • hummer 21.08.12, 20:59
    Piwa nie kupuję w dyskoncie, bo nie ma tam czeskich piw. Są za to małe sklepiki oferujące wybór kilkuset piw, w zależności od nastroju.
    Ale np. lody polecam z Lidla.
    --
    w Korei Północnej martwy od prawie 20 lat Kim Ir Sen nadal pełni funkcję prezydenta kraju

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka