Dodaj do ulubionych

Portal dla pracujących w instytucjach

IP: *.76.242.21.coditel.net 22.09.10, 20:47
Zapraszam do nowo powstałego portalu eurokraci.eu
Większość materiałów i funkcjonalności wymaga rejestracji oraz posiadania oficjalnego adresu e-mail jednej z instytucji unijnych. Pewna część portalu dostępna jest jednak dla wszystkich (wybrane blogi, linkownia, kanały rss, pogoda etc.)
Za uwagi i komentarze z góry dziękuję - admin@eurokraci.eu
Edytor zaawansowany
  • Gość: eurokratka IP: *.159-64-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be 22.09.10, 21:27
    trzeba upasc na glowe zeby rejestrowac sie w portalu, ktory nawet nie podaje namiarow na organizatorow przedsiewziecia.
    I co potem zrobicie z tymi danymi? Sprzedacie?
  • Gość: UNIKAC IP: *.fbx.proxad.net 22.09.10, 21:32
    no wlasnie lepiej unikac

NIGDZIE NIE WPISYWAC SIE Z OFICJALNYM MAILEM
  • Gość: Sebastian IP: *.76.242.21.coditel.net 22.09.10, 22:02
    Polecam lekturę warunków uczestnictwa w portalu ;-) Portal jest niekomercyjnym przedsięwzięciem stworzonym po to aby poomóc wszystkim zatrudnionym szybciej się odnaleźć w emigracyjnej i instytucyjnej rzeczywistości. Dane są bezpieczne i nigdy nie zostaną wykorzystane zewnętrznie.
    A oficjalny adres e-mail jest to aby ograniczyć dostęp do portalu dla osób niepracujących w instytucjach.
    Pozdrawiam pracownik EC i założyciel portalu.
    Sebastian Pisarski
  • Gość: jestGITES IP: *.5-3.cable.virginmedia.com 23.09.10, 00:42
    No i o co ten krzyk? Portal jest gites! Prognoza pogody mnie sie podobi :-)
    Ja sie juz zapisalem - pod pseudonimem artystycznym oczywiscie. Brawo dla autora pomyslu!
  • Gość: anbxl IP: 91.194.202.* 23.09.10, 11:20
    I znowu krytyka...zalozyciel portalu przedstawil go juz na liscie eps,byly rozne glosy,a ja uwazam ,ze kazda nowa inicjatywa jest oki...a oburzenie moze byc tylko ze strony tych,ktorzy wola anonimowosc z wiadomych,czesto glupich wzgledow
  • Gość: Sebastian IP: *.ec.europa.eu 23.09.10, 12:02
    Generalnie krytyki się nie obawiam ;-) Im więcej się mówi o naszym portalu tym lepiej. Dla mnie najważnijesze jest żeby potencjalni użytkownicy załapali ideeę (którą jest wspólna kontrybucja) Juz mineły czasy kiedy to webmaster czy administrator robił wszystko łacznie z treścią. Myślę, że zaproponowalem fajne narzędzia komunikacyjne i intyicyną platformę do tworzenia treści - trzeba teraz to wszystko wypełnić waszymi doświadczeniami, wskazówkami etc.
  • Gość: ?????? IP: *.fbx.proxad.net 23.09.10, 12:31
    warunki korzystania do przeczytania PRZED ew zapisaniem :
    eurokraci.eu/info/zasady
    detal:

Nie ma takiej strony
    Sebastian Pisarski, wt., 06/15/2010 - 03:37

Żądana strona nie została odnaleziona w portalu.

*
    Jeżeli, widzisz ten komunikat po skorzystaniu z jednego z elementów nawigacyjnych portalu, oznacza to błąd konfiguracji tego elementu (przycisku, pozycji menu, zakładki). Postaraj się zapamiętać sekwencję czynności jaka doprowadziła do wystąpienia błędu i poinformuj administratora portalu.
    *
    Jeżeli, widzisz ten błąd po skorzystaniu z linka zawartego w publikacjach portalu, prawdopodobnie autor publikacji popełnił jakiś błąd i link wymaga poprawki. W takim przypadku skontaktuj się z autorem danej strony.

Naciśnij przycisk "cofnij" przeglądarki lub klawisz "backspace" klawiatury aby powrócić do poprzedniego ekranu. Jeżeli błąd pokazał się w nowo otwartym okienku, możesz je poprostu zamknąć.

żaden dobry profesjonalista nie powinien dopuścić do tego
  • Gość: Sebastian IP: *.ec.europa.eu 23.09.10, 15:00
    Dzięki za ocenę moich kompetencji. Portal wyraznie wskazuje zasady korzystania pod tym adresem: eurokraci.eu/info/zasady-korzystania-z-portalu
    A teraz oceń siebie sam ... ????
  • Gość: rudy IP: 62.189.127.* 23.09.10, 15:01
    super inicjatywa! gratuluje & pozdrawiam!
  • rys.kolargol 24.09.10, 12:58
    > żeby potencjalni użytkownicy załapali ideeę
    > (którą jest wspólna kontrybucja)

Kontrybucja powiadasz? Hmm...
    sjp.pwn.pl/szukaj/kontrybucja
    Polska jezyk - trudna jezyk...
  • Gość: Sebastian IP: *.ec.europa.eu 24.09.10, 14:35
    Wybacz parę lat na emigracji robi swoje i powstają takie skróty myślowe nawiązujące do j. angielskiego. Miałem na myśli termin "contribute" który rozumiany jest w świecie publikacji (nie tylko webowych) jako: dictionary.reference.com/browse/contribute

Swiadczeń w żadnej formie nie mam zamiaru pobierać. Szczęśliwszy będę jak znajdą się śmiałkowie do napisania artykułu lub dodania innego rodzaju treści.

Bardziej generalnie, jestem informatykiem nie edytorem czy redaktorem, rozumiem kod binarny, php i inne IT stwory, nie koniecznie specjalizuję się w gramatyce czy ortografii ;-)
  • karlapat 23.09.10, 17:17
    jesli portal jest tylko dla wybranch z instytucji to dlaczego nie informujesz o tym poprzez wewnetrzne listy mailowe, tylko na publicznym forum? twoj portal nie jest publiczny wiec nie rozumiem dlaczego go tutaj promujesz? zeby ludzie z poza intytucji wiedzieli jaki wspanialy tool ludzie tam wewnatrz maja?
  • Gość: anbxl IP: 91.194.202.* 23.09.10, 17:25
    przeciez admin wyraznie napisal,ze czesc portalu jest dostepna dla wszystkich,a czesc po zalogowaniu sie ze sluzbowego maila
    Ludzie czy poraz kolejny musimy pokazywac,ze nowa inicjatywa jest beeeeeeee,poczekajcie troche....bo kazda inicjatywa jest oki
  • Gość: Sebastian IP: *.ec.europa.eu 23.09.10, 17:57
    Z trzech prostych powodów:
    - wewnętrzna lista mailingowa nie daje żadnej gwarancji, że dotrę do Polaków z agencji, delegacji i różnych "egzotyczniejszych" tworów (zresztą oficjalnie i wewnętrznie już to uczyniłem)
    - informuję także przyszłych eurokratów istniejącym narzędziu komunikacji i wymiany informacji (rozumiem że na tym forum roi się od potencjalnych przyszłych pracowników unijnych)
    - część informacji jest dostępna dla wszystkich (być może proporcje ewoluują w stronę większej otwartości portalu w przyszłości).

Pozdrawiam i dzięki za miłe słowa pozostałych czytelników tego wątku.
  • katoda_ltd 24.09.10, 10:18
    karlapat napisał:

> jesli portal jest tylko dla wybranch z instytucji to dlaczego nie informujesz o
    > tym poprzez wewnetrzne listy mailowe,

Było info na eps-pl, nawet mam zachowany list informujący o tej pożytecznej inicjatywie, wysłany 17 września.

--
    bash.org.pl/20092/
  • Gość: kathy IP: 78.141.150.* 23.09.10, 17:51
    brawo sebastian!
  • cumentator 24.09.10, 22:55
    Zasady korzystania z portalu:
    ....
    2. Portal przeznaczony jest dla pracowników instytucji unijnych, polskiej narodowości.
    ....

To brzmi wybitnie nieeuropejsko i nawet dyskryminacyjnie czyli nielegalnie, w ogole bardzo nieprzyjemnie. Dlaczego ktos kto
    nie jest narodowosci polskiej, jest pracownikiem instytucji
    unijnych i zna jezyk polski nie moglby korzystac z tego portalu?
    Zreszta w dobie sieciowych translatorow nie jest potrzebna (dobra) znajomosc jezyka by rozumiec teksty. Zeby to uzmyslowic: szybko
    tlumaczy sie wszystko z portalu na wszelkie jezyki unijne takie jak angielski, czy egzotycznie na finski, lub superegzotycznie na maltanski

Tlumaczenia nie sa doskonale ale w pelni zrozumiale. Powstaja wiec uzsadnione pytania jak mialaby byc sprawdzana 'narodowość', podstawa mialby byc polski paszport czy rozmowa w cztery oczy dla oceny fizjonomii czy wyznania? I jak wybieraloby sie wlasciwe osoby, czy na przyklad Jan Kowalski to wiadomo swoj a Anna Smith wymaga zbadania?

Wycofaj to sformulowanie o 'polskiej narodowości' Sebastian.
  • Gość: ja IP: *.fbx.proxad.net 24.09.10, 23:48
    podobne przepisy byly w III Rzeszy
  • Gość: Sebastian IP: *.76.242.21.coditel.net 24.09.10, 23:59
    No brawo, dalej już się posunąć nie można. Polecam puknać się w głowę i czasami zastanowić się nad własnymi myślami.
  • Gość: Sebastian IP: *.76.242.21.coditel.net 24.09.10, 23:56
    Stworzyłem portal z myślą o kolegach i koleżankach z Polski, znających j. polski i z tego się nie wycofam. Posądzanie mnie o jakąkolwiek dyskryminację narodowościową jest kompletnie nieuzasadnione.

Nie zabraniam nikomu pracującemu w instytucjach unijnych o innej niż polska nardowości zarejestrować się w portalu, ale nie będę też wprowadzał żadnych ułatwień (tłumaczeń interfejsu). Sformułowanie "przeznaczony jest ..." powinno być rozumiane jako "jest dedykowany ...". Myślę, że dla większości słowo dedykować/przeznaczać jest dalekie od zabraniać/dyskryminować.

Idąc dalej taką logiką, pewnie jak założę portal dla wędkarzy to zostanę wyklęty przez miłośników motoryzacji itd.

Co do Google translate to zostało ono wypróbowane w portalu i dostarczało mizerną jakość. A ja na taką jakość się po prostu nie godzę.

Dodatkowo nie mam zamiaru ani środków wspierać znacznie większej grupy użytkowników co miało by miejsce w przypadku portalu "dla wszystkich". Portal przewidziałem na około 1-2 tyś użytkowników maksymalnie i pod taką ilość dobrałem serwer i opłaciłem hosting. Jak masz ochotę zapraszam do zajęcia się tłumaczeniem i wsparciem wielonarodowościowej populacji użytkowników.
  • qvintesencja 25.09.10, 08:41
    Gość portalu: Sebastian napisał(a):

> Stworzyłem portal z myślą o kolegach i koleżankach z Polski, >znających j. polski i z tego się nie wycofam. Posądzanie mnie o >jakąkolwiek dyskryminację narodowościową jest kompletnie >nieuzasadnione.

Niestety opinie i osady wydaje sie na podstawie faktow i czynow
    a nie domniemania intencji. Sformulowanie o "narodowości" polskiej brzmi w jezyku polskim niezwykle dyskryminacyjnie bo odnosi sie do okreslonej grupy etnicznej. Co na przyklad z obywatelami polskimi
    narodowości niemieckiej ktorych w Polsce jest spora grupa tak ze maja swoje przedstawicielstwo w Sejmie? Lub jakiejkolwiek innej narodowości? Rowniez stwierdzenie 'z Polski' budzi duze watpliwosci. Mozna byc przeciez pracownikiem instytucji europejskich bedac emigrantem z Polski albo potomkiem emigrantow.
    Mozna tez znac jezyk polski czy byc zainteresowanym sprawami polskimi czy chocby chciec nawiazac kontakty i nie miec narodowosci/obywatelstwa polskiego.

> Nie zabraniam nikomu pracującemu w instytucjach unijnych o innej niż polska nar
    > dowości zarejestrować się w portalu, ale nie będę też wprowadzał żadnych ułatwi
    > eń (tłumaczeń interfejsu).

Niestety znowu tlumaczysz to tak ze intencja jest inna niz uzyte sformulowania a nie licza sie intencje tylko fakty. Poza wspomnianym etnicznym znaczeniem slowa "narodowość" w jezyku polskim, w innych jezykach jako "nationality" jest tez ono rozumiane jako "obywatelstwo". Rozroznianie ludzi pracujacych w instytucjach europejskich na podstawie takich kryteriow swiadczy o niezrozumieniu podstawowych spraw. Kazdy obywatel kraju EU jest jednoczesnie obywatelem EU i pracuje w instytucjach w w tej roli obywatela EU.

Nikt nie wymaga zeby tlumaczyc plaszczyzne ekranowa na inne jezyki,
    podkreslenie ze oficjalnym jezykiem portalu jest polski nie stwarza zadnego problemu.

>Sformułowanie "przeznaczony jest ..." powinno
    > być rozumiane jako "jest dedykowany ...". Myślę, że dla większości słow
    > o dedykować/przeznaczać jest dalekie od zabraniać/dyskryminować.

Wchodzimy tu w dywagacje na temat znaczenia slow ale w jezyku polskim "przeznaczony" oznacza "dotepny dla". Ale skoro tego nie czujesz i masz czyste intencje to zrob maly test i zapytaj
    obywatela polskiego narodowości niemieckiej czy żydowskiej co sadzi
    o takim sformulowaniu. Jest oczywiste ze oceni to ze portal jest dla niego niedostepny a co najmniej ze jest na nim niemile widziany. W tym wlasnie przejawia sie dyskryminacyjny aspekt ktory
    jak widac dotyczy nawet obywateli polskich co jest kompletnie niedopuszczalne. Jest tez rownie oczywiste ze tak sformulowane kryterium dostepu doskonale pasuje do portali Wszechpolakow, Intronizantow czy Polskich Skinheadow.

> Idąc dalej taką logiką, pewnie jak założę portal dla wędkarzy to >zostanę wyklęty przez miłośników motoryzacji itd.

To jest pokrętny argument bo sprawy maja inny kaliber. Kryterium narodowościowe jest obciążone spolecznie i historycznie. Nawet obecnie sa afery na skale europejska w odniesieniu do Romow. A w kontekscie instytucji europejskich brzmi ono po prostu absolutnie nie na miejscu.

> Co do Google translate to zostało ono wypróbowane w portalu i dostarczało mizer
    > ną jakość. A ja na taką jakość się po prostu nie godzę.

Nie chodzilo o to zeby na tym portalu uzywac translatorow. Tu chodzilo o ilustracje ze obecnie pracownik instytucji europejskiej
    nawet nie znajac jezyka ma narzedzie do komunikacji. Czyli nawet nie znajac jezyka mozna by calkiem swobodnie korzystac z portalu.

> Dodatkowo nie mam zamiaru ani środków wspierać znacznie większej grupy użytkown
    > ików co miało by miejsce w przypadku portalu "dla wszystkich". Portal przewidzi
    > ałem na około 1-2 tyś użytkowników maksymalnie i pod taką ilość dobrałem serwer
    > i opłaciłem hosting. Jak masz ochotę zapraszam do zajęcia się tłumaczeniem i w
    > sparciem wielonarodowościowej populacji użytkowników.

To nie jest rozsadne tlumaczenie. Nie ma zadnego problemu w tym by uniknac narodowości jako kryterium dostepu do portalu. Sformulowania do przyjecia:´oficjalnym jezykiem portalu jest polski´ (co jak widac nie wyklucza uczestnictwa osob nie znajacych polskiego), czy np. 'portal jest przeznaczony dla osob zainteresowanych polskimi aspektami zycia pracownikow instytucji europejskich´. Jezeli okazaloby sie jednak ze pomimo tych sformulowan liczba chetnych przekracza skale twojego projektu to nie mogloby byc to usprawiedliwieniem dla wprowadzenia restrykcji narodowosciowych.

Formalnie biorac pracownik instytucji europejskich akceptujac warunki dostepu do portalu na podstawie obecnego sformulowania sprzeniewierza sie ideom lezacym u podstaw tych instytucji a to
    stawia pod znakiem zapytania sens jego przydatnosci do pracy w tych instytucjach.
  • Gość: anbxl IP: *.access.telenet.be 25.09.10, 09:54
    Sebastian szkoda twojego czasu na odpowiedz na anonimowe posty...Na eps liscie byla konstruktywna dyskusja w tym temacie,kwestia "rozdrabniania sie",ale tam ludzie wystepowali z imienia i nazwiska,a wiec byla tzw poprawnosc.Tu-typowo polskie-dokop komus kto chce cos nowego zaproponowac i zrobic,oczywiscie anonimowi....frustraci....Ludzie,chlopak poswieca wlasny czas moze i kase,chce cos nowego,a wy na nie....bo macie 1000000 problemow
  • Gość: hmmm IP: *.fbx.proxad.net 25.09.10, 10:18

Gość portalu: anbxl palnęła :
    .Ludzie,chlopak poswieca wlasny czas moze i kase,chce cos noweg
    o,a wy na nie....bo macie 1000000 problemow

czas własny?????? podczas godzin urzędowania instytucji ?????????? to nie własna kasa tylko instytucji lub nawet podatników !!!

• Gość: Sebastian IP: *.76.242.21.coditel.net 25.09.10, 10:47
    "Detektywie hmm", a skąd ty wiesz kiedy pracawałem/pracuję nad portalem?
    Tworzyłem go ponad 3 miesiące pracując po pracy do późnych godzin nocnych, także podczas urlopu (chcesz zobaczyć logi?)

Wiem, że generalnie dla wielu unia jest beee, a jej pracownicy to darmozjady ... Może jednak czasem warto wychylić umysł poza stereotypowe myślenie.
  • cumentator 26.09.10, 12:58
    Gość portalu: anbxl napisał(a):

> Sebastian szkoda twojego czasu na odpowiedz na anonimowe posty...Na eps liscie
    > byla konstruktywna dyskusja w tym temacie,kwestia "rozdrabniania sie",ale tam l
    > udzie wystepowali z imienia i nazwiska,a wiec byla tzw poprawnosc.Tu-typowo pol
    > skie-dokop komus kto chce cos nowego zaproponowac i zrobic,oczywiscie anonimowi
    > ....frustraci....Ludzie,chlopak poswieca wlasny czas moze i kase,chce cos noweg
    > o,a wy na nie....bo macie 1000000 problemow

Jak zwykle zwrocenie uwagi na niestosowne sformulowanie traktowane jest jako zamach na cala inicjatywe. Sam nicjatywa jest doskonala i realizacja portalu bardzo dobra. Ale ograniczanie dostepu na podstawie kryterium etnicznosci (obywatelstwa?) jest co najmniej dziwne a poniewaz dotyczy pracownikow INSTYTUCJI EUROPEJSKICH to moze byc widziane w powazniejszym swietle. Zreszta sam Sebastian to dostrzega ale nie chce nic zmienic tlumaczac ze jego intencje sa dobre i nie zamierza nikogo dyskryminowac. Nawet zakladajac ze tak jest to licza sie fakty a nie intencje. Wchodzac w przestrzen publiczna (i to jako pracownik instytucji europejskich) podejmuje sie zobowiazanie do przestrzegania okreslonych regul. Wyobrazmy sobie ze ktos daje zwykle ogloszenie o pracy z sformulowaniem "Stanowisko jest przeznaczone dla osob narodowosci polskiej".

Sebastian jako informatyk moze sobie z tego nie zdawac sprawy ale ktos tu juz wyzej wspomnial ze dostep do czegos na podstawie "narodowosci polskiej" ma w Polsce bardzo negatywne konotacje historyczne. To pokutuje w niektorych kregach do dzisiaj w haslach typu "dziadek w Wehrmachcie", "żydokomuna".
  • Gość: Sebastian IP: *.76.242.21.coditel.net 26.09.10, 16:44
    Zmienię to niedokońca trafne sformułowanie. Smutne jest jedynie, że w tym wątku pojawiły się już tak negatywne emocje jak posądzanie mnie o narodowość, III rzesza i marnowanie pieniędzy obywateli europy. Proszę o większe wyważenie opini i ewentualną ocenę przydatności, funkcjonalności portalu a nie czepianie się drobnostek.
  • Gość: a czy IP: 212.76.47.* 26.09.10, 19:46
    polska ortografia to też drobnostka?
  • Gość: Sebastian IP: *.76.242.21.coditel.net 25.09.10, 10:21
    Nie chce mi się polemizować. Życzę miłego dnia i więcej twórczej proaktywności. Może kiedyś zrobisz coś użytecznego samodzielnie. Świat dzieli się na tych co gadają (talkers) i tych co robią (dooers). Ci drudzy tak naprawdę mogą go zmienić. Z tego co widzę na forum Ty tylko lubisz gadać w dodatku anonimowo ...
  • Gość: Belgofan IP: *.34-240-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 25.09.10, 16:33
    Ty jestes bardziej nienormalny niz belgijscy partacze.....
  • Gość: abu dabi IP: *.144-64-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be 26.09.10, 21:07
    Na razie tylko raz kliknelam, wiec nie oceniam nowego portalu. Ale jak ktos cos tworzy w dobrych intencjach, to jest ok. No wlasnie mialabym pytanie o intencje z czystej ciekawosci. Po co to robisz, Sebastianie? Sam mowisz, ze to kosztuje. Jaki jest cel tego przedsiewziecia? Wylacznie hobby? Czy masz zamiar za jakis czas na tym zarabiac, sprzedajac reklamy, jak np. tworcy naszej-klasy czy facebooka?
  • Gość: Sebastian IP: *.76.242.21.coditel.net 26.09.10, 22:44
    Dla mnie to hobby, nowe doświadczenie IT i chęć zrobienia czegoś pożytecznego (w instytucjach w IT nie zawsze tworzy się przydatne rzeczy - więc może motywowała mnie chęć odreagowania ;-)

Reklam, sprzedaży danych i innych tego typu zarobkowych praktyk nie mam zamiaru wprowadzać.

Lista dyskusyjna, którą do tej pory używają pracownicy unijni jest fajną ideą ale niesprawdza się ona do końca jako trwałe i uporządkowane medium. Stąd pomysł na portal, który systematyzuje treści i umożliwia nowoczesne formy e-komunikacji. Jak sprawdzi się idea wspólnego tworzenia kompendium wiedzy? hmm zobaczymy za parę miesięcy. Najważniejsze, aby członkowie zmienili swoje nawyki sieciowe (odeszli od pasywnego przegladania w stronę aktywnego uczestnictwa).
  • Gość: DianaD IP: *.ec.europa.eu 28.09.10, 17:22
    Brawo! Gratuluje nastawienia, niektórym również i taktu. Dla was, wieczni malkontenci i krytykanci z zamilowania szklanka życiowa zawsze do polowy pusta, nieprawdaż?
    Ludzie, czy wy nie dostrzegacie tego, ze czepiacie sie pie...w i na domiar zlego robicie to bez zadnego celu. Fajnie jest robic z igly widly? Warto sobie czasem postawic pytanie: "co chce osiągnąć swoim dzialaniem?". Jeśli odpowiedzia na to pytanie jest: "nic", to może lepiej zaniechac dzialania. Ot tak, bo nieefektywnie jest tracic czas na cos bez celu i sensu.

Inicjatywa Seby jest fajna, altruistyczna i moze niektorym ulatwic zycie codzienne. W jednym miejscu można mieć dostep do wielu, dotychczas porozrzucanych po calym necie informacji.
    Sebek spedzil nad portalem pare nocy i weekendów. Grzebanie w internecie i pisanie aplikacji (Micholu - zignoruj moje lamerstwo w temacie i zauwaz, ze nie napisalam "pisanie stron") jest jego pasja. Postanowil nauczyc się czegos wiecej w praktyce i jednoczesnie wykorzystac swoje już posiadane umiejetnosci, tworzac cos uzytecznego dla szerszej grupy odbiorców.
    Odnosze wrazenie, ze niektórzy z Was najchetniej by go publicznie ubiczowali, bo napisal "dla Polaków", czy "przeznaczony". Polska jezyk trudna jezyk, ale blad ortograficzny, czy przecinek nie w tym miejscu co trzeba to nie grzech śmiertelny!
    Czy wy jestesce ZAWSZE nieomylni i politycznie poprawni? (Mogę pokazac srodkowym palcem paru Anonimów, którzy wcale nie sa)

PS. Uczestnictwo w portalu jest nieobowiązkowe – wiec jak ci się on nie podoba – to się tam nie pchaj.
    PSS. Najskuteczniejsza pochwala - to taka na forum, a krytyka, to taka na privie. Zainteresowanym przypominam e-mail: admin@eurokraci.eu.
    PSS. Wspólczuje tym, którzy napisali komentarze dłuższe od mojego. Ja na ich miejscu (z ich nuda i nastawieniem do Swiata) bym sobie nie poradzila…
    PSSS. Tych, ktorzy poczuja sie urazeni moja ortografia, interpunkcja, czy polityczna poprawnosci mam gleboko... (w nie-powazaniu)
  • cumentator 29.09.10, 08:26
    Gość portalu: DianaD napisał(a):

> Brawo! Gratuluje nastawienia, niektórym również i taktu. Dla was, wieczni malko
    > ntenci i krytykanci z zamilowania szklanka życiowa zawsze do polowy pusta, niep
    > rawdaż?
    > Ludzie, czy wy nie dostrzegacie tego, ze czepiacie sie pie...w i na domiar zleg
    > o robicie to bez zadnego celu. Fajnie jest robic z igly widly? Warto sobie czas
    > em postawic pytanie: "co chce osiągnąć swoim dzialaniem?". Jeśli odpowiedzia na
    > to pytanie jest: "nic", to może lepiej zaniechac dzialania. Ot tak, bo nieefek
    > tywnie jest tracic czas na cos bez celu i sensu.
    >
    > Inicjatywa Seby jest fajna, altruistyczna i moze niektorym ulatwic zycie codzie
    > nne. W jednym miejscu można mieć dostep do wielu, dotychczas porozrzucanych po
    > calym necie informacji.
    > Sebek spedzil nad portalem pare nocy i weekendów. Grzebanie w internecie i pisa
    > nie aplikacji (Micholu - zignoruj moje lamerstwo w temacie i zauwaz, ze nie nap
    > isalam "pisanie stron") jest jego pasja. Postanowil nauczyc się czegos wiecej w
    > praktyce i jednoczesnie wykorzystac swoje już posiadane umiejetnosci, tworzac
    > cos uzytecznego dla szerszej grupy odbiorców.
    > Odnosze wrazenie, ze niektórzy z Was najchetniej by go publicznie ubiczowali, b
    > o napisal "dla Polaków", czy "przeznaczony". Polska jezyk trudna jezyk, ale bla
    > d ortograficzny, czy przecinek nie w tym miejscu co trzeba to nie grzech śmiert
    > elny!

Niestety twoje uwagi swiadcza ze nie czujesz sprawy. Najpierw podkreslmy ze Sebastian
    w pierwszej informacji napisal ze prosi o uwagi i komentarze wiec takowe otrzymal. Co do meritum sprawy to chodzilo o powiazanie dostepu do portalu z 'narodowoscia polska'. Nie jest
    oto oczywiscie najwazniejsza rzecz na tej planecie ale wiazanie dostepu do czegos z narodowoscia i to w kontekscie instytucji europejskich brzmi co najmniej absurdalnie. Przypomina sie tu aktualna sprawa w ktora ostro zaangazowaly sie Parlament i Komisja, nieco podobna choc innej kategorii wagowej, zwiazana z usuwaniem Romow z Francji. Kategoria etniczna "Romowie" zostala uzyta tylko w poufnym okolniku ktory przedostal sie do mediow a wzbudzila protesty i dzialania najwyzszych czynnikow europejskich. Okolnik zostal zmieniony ale dzialania sa prowadzone nadal. Swiadczy to ze uczulenie na te sprawy jest bardzo duze jesli nie wrecz alergiczne i nie jest to nieuzsadnione jesli patrzy sie przez pryzmat historii.

Sebastian obiecal zmienic uzyte sformulowanie wiec sprawa jest zamknieta. Naleza mu sie duze wyrazy uznania za inicjatywe i wklad pracy oraz ponoszone wydatki. Pozostaje tylko szerokie rozreklamowanie portalu tak by objal mozliwie duze grono osob zainteresowanych polskimi sprawami.
  • rys.kolargol 30.09.10, 11:37
    > Warto sobie czasem postawic pytanie: "co chce osiągnąć swoim dzialaniem?".
    Nie wiem jak inni, ale ja pisze dla przyjemnosci, ktora daje mi czysta polemika :-) A jak brzmi Twoja odpowiedz na Twoje wlasne pytanie?

> PSS. Wspólczuje tym, którzy napisali komentarze dłuższe od mojego.
    I wzajemnie, hahaha.
  • foodjobs 10.04.18, 15:07
    zapraszam do odwiedzenia pierwszego w Polsce portalu pracy w branży spożywczej www.foodjobs.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.