Dodaj do ulubionych

Bezrobotny,czy poszukujacy pracy?

IP: *.ec.europa.eu 08.08.12, 15:24
Drodzy Forumowicze,

Nieublaganie zbliza sie moj koniec kontraktu.W zwiazku z powyzszym cala procedura zw. z bezrobociem przede mna.Wyjezdzam do Polski i :

1. jak mam sie rejestrowac w Urzedzie Pracy>?Jako BEZROBOTNA, czy moze POSZUKUACA PRACY?

2. cz ktos z Was mial doswiadczenia i wie,jak wyglada system ubezpieczenia zdrowotnego.Jako BEZROBOTNA/POSZUKUJACA PRACY nabywam z automatu ubezpieczenie w NFZ.Wiedzac jednak jakie sa realia, nie wyobrazam sobie czekac rok w kolejce do specjalisty.Czy wowczas komisja pokryje koszty wizyty lekarskiej?Czy praktykuje sie wysylanie rachunkow do rozliczenia?>
Bardzo prosze Wszystkich, ktorzy posiadaja wiedze w w.w temacie o wskazowki.

Pozdrawiam,

Manka
Edytor zaawansowany
  • Gość: anbxl IP: *.gorzow.mm.pl 09.08.12, 09:44
    Poszukaj w archiwum info,pisalam juz o tym.Pamietaj,ze czeka sie jakis czas na pierwsze miesiace (W PL kilka miesiecy)
  • Gość: chomage IP: 188.189.77.* 10.08.12, 09:51
    Jako osoba poszukująca pracy nie otrzymujesz części zasiłku z przez urząd pracy tylko całość z PMO,
    W Polsce osoby bezrobotne objęte są ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ,
    a osoby poszukujące pracy nie, wiec możesz być ubezpieczona przez JSIS.

Z praktycznego doświadczenia w Polsce: w przypadku wizyt u specjalisty to możne JSIS to dobre rozwiązanie, ale w przypadku zwykłych usług medycznych w małym powiatowym mieście to same problemy, a to z wystawieniem rachunku w przychodni, w aptece recepta pełnopłatna bez kodu kreskowego i nie wiadomo paragon wystawić.... ;)

wspomnę jeszcze ze, w moim urzędzie pracy wypełnienie formularza EC-FTSC to prawie "mission impossible"

cierpliwości i powodzenia
  • Gość: Do Manka IP: 109.128.143.* 16.08.12, 14:00

europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/rights-conditions/index_pl.htm
  • Gość: Do Manka IP: 109.128.143.* 16.08.12, 14:04
    Utrata pracy

Jeśli mieszkając w innym kraju, stracisz pracę, możesz zachować prawo do pracy i pobytu w takim kraju w przypadku :

tymczasowej niezdolności do pracy spowodowanej chorobą lub wypadkiem
    zarejestrowania się w odpowiednim urzędzie pracy jako osoba bezrobotna z powodów od siebie niezależnych po:
    okresie zatrudnienia trwającym ponad rok na mocy umowy o pracę na czas nieokreślony
    lub
    okresie zatrudnienia trwającym krócej niż rok (w takim przypadku zachowujesz prawo do takiego samego traktowania, jakie przysługuje obywatelom tego kraju, przez co najmniej kolejnych sześć miesięcy)
    rozpoczęcia szkolenia zawodowego (jeśli utrata pracy nie była uzasadniona powodami od Ciebie niezależnymi, szkolenie musi być związane z poprzednią pracą).
  • Gość: Manka IP: *.access.telenet.be 18.08.12, 22:29
    Chomage,czy moge Cie prosic o jakies namiary lub odzew na mojego gazetowego maila.Dzieki wielkie jeremy33@gazeta.pl

• bankscbapl 15.12.17, 18:02
    Witam
    Nazywam się Damian.
    Pracuje dla programu eBroker .
    Moja firma nazywa się debianmoney. Myślę o tych co nie mają pracy lub szukają jej.
    Mam do za'oferowania wam wszystkim tutaj bezrobotnym prace w Intetnecie w Domu. Jeśli potrzebujesz jakiś dowód że się da zarobić na Internecie dobre pieniądze napisz do mnie.
    " bank5vpl@yahoo.com "
    Pomogę Ci. Możesz mi zaufać
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.