Dodaj do ulubionych

Pośrednik czy wyjazd w ciemno

22.06.16, 22:28
Witam , mam pytanie do wszystkich którzy mieli już kontakt z pracą za granicą. Mianowicie czy opłaca się, wyjeżdzać za granice "w ciemno", bez załatwionej pracy przez pośrednika lub z ogłoszenia. Pracę załatwić na miejscu ,np. przez wydrukowane wcześniej ulotki. Czy łatwo można znaleźć w ten sposób pracę? Bez znajomości języka w danym kraju? Znam kilka opini znajomych, którzy wyjechali w ten sposób, jedynie "na ulotkach" i znajdowali pracę oraz chwalili się o "grubych" tysiącach (w przeliczeniu na pln), które wyciągali.Pytam sięo waszą opinię i ile w tym co mówili jest prawdy?
Edytor zaawansowany
  • 05.07.16, 22:52
    witaj. ja zamierzam wyjechac w ciemno do Irlandii.
    Tzn znow nie tak w ciemno.
    W Irlandii przysluguje 2 lata bezplatnego zakwaterowania w schronisku dla bezdomnych, mozna skorzystac bezplatnie z panstwowego posrednictwa prawy., wykupic karte do telefomu i podejrzewam na miejscu za friko w urzedzie pracy wydrukowac ulotki.

Dublin jest dosc maly, wiec chyba wszedzzie mozna dojechac rowerem kupionym w zamian za przywieziony z Polski spirytus i tyton.
    Jakbys o czyms takim myslal, daj znac , we 2 razniej.
  • 23.08.17, 10:28
    Dobry pośrednik - z dużym naciskiem na "DOBRY". Wybierz zaufaną agencję pracy w niemczech. Ja bardzo polecam zeitmann.pl/ ponieważ sam korzystałem i nie zawiedli mnie - rzetelna, profesjonalna firma. Wtedy nie musisz znać języka, chociaż mimo wszystko wskazane byłoby abyś chociaż podstawowe zwroty ogarniał. Pozdrawiam
  • 29.08.17, 09:59
    Tak było, ale 20 lat temu jak nie było internetu. Teraz mamy XXI wiek, firmy nie chodzą po mieście i szukają ulotek kiedy potrzebują pracowników. Oczywiście zawsze możesz zaryzykować, a nóż się uda. Ja tak zrobiłem, ale to był rok 2003, udało mi się pracę znalazłem, ale tak wtedy robili wszyscy bo takie były czasy.
  • 11.09.17, 12:57
    Od kilku lat pracuję jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Za granicę wyjeżdżałam zarówno za pośrednictwem osób prywatnych jak i agencji. Doświadczenie nauczyło mnie żeby nie brać ofert w ciemno. Jeśli wybierasz się do pracy za granicę lepiej wybrać sprawdzone miejsce lub takie z polecenia. Kilka ostatnich wyjazdów odbyłam za pośrednictwem agencji opiekunek osób starszych mycare24.pl/. Mają sprawdzone oferty pracy w Niemczech. Jeśli chcesz pracować na legalnych warunkach jako opiekunka nad osobami starszymi - zdecydowanie polecam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.