Dodaj do ulubionych

spółka z o.o.

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.06, 21:33
czy funkcjonariusze instytucji mogą byc udziałowcami w spółce z o.o.,
zakładając, że nie bedzie to przynosiło dochodów? z tego, co pamietam, to
kiedys na jakims szkoleniu mowili, ze nawet jak jestes wspolwlascicielem
owiec na hali to musisz to zgłosić..

no i w przypadku jak trzeba to zgłosic to trzeba to zrobic przed przepisaniem
udziałów, czy można po? i co trzeba zrobic?
jestem w PL i nie mam kogo zapytac, a sprawa pilna- pomóżcie!
Edytor zaawansowany
  • 24.08.06, 21:36
    Zostaw to tak jak jest i nic im nie mow. I tak nie sprawdza, bo i jak?
  • Gość: Sofi IP: *.208-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 24.08.06, 21:54
    mozesz byc wlascicielem lub wspolwlascicielem spolki i obracac jej udzialami
    (np. grac na gieldzie) o ile nie koliduje to z branza, ktora zajmujesz sie w
    pracy (chodzi o potencjalne insider info).

    Ale poza tym luz ...
  • Gość: OLAF IP: 195.207.152.* 24.08.06, 23:44
    dokumenty prosze...
  • 25.08.06, 01:45
    To chyba jakaś nowość, bo - z tego co wiem - znajomy chciał za darmo wykładać na
    wyższej uczelni (takie poczucie misji miał) i ROK czekał na zgodę. Co więcej, co
    roku musi o tę zgodę występować na nowo.
  • Gość: pafff IP: *.174-201-80.adsl.skynet.be 25.08.06, 12:43
    no i jaki typ uczelni? wyzsza szkoal biznezu humenistyczna i czegos jeszcze?
    czy na czyms powaznym?
  • 25.08.06, 13:29
    uczył tłumaczenia kabinowego i był jedynym nauczycielem tłumaczenia
    symultanicznego w tym kraju :)
  • 25.08.06, 13:36
    kiniox napisała:

    > uczył tłumaczenia kabinowego

    no to mial niuezle luzy w EU a to dziwne bo znam 2 tlumaczy komisyjnych
    kabinowych. Ze starych krajow i maja niezly zapierda a tu prosze nasi maja
    nawet czas uczyc mimo ciezkiej pracy, szacuneczek.


    > i był jedynym nauczycielem tłumaczenia
    > symultanicznego w tym kraju :)

    'w tym kraju' ? mowisz o Belgii?

    --
    All we are saying let's give PiS a chance
  • 25.08.06, 13:38
    Nie powiedziałam, że to Polak. Nie, nie w Belgii. Chodzi o Słowenię.
  • 25.08.06, 13:42
    kiniox napisała:

    > Nie powiedziałam, że to Polak. Nie, nie w Belgii. Chodzi o Słowenię.

    tak z ciekawosci pytalem bo mowilas 'w tym kraju' nie podjac nazwy wiec moze to
    o jakis teren abu sajaf chodzilo ;P

    ale luzy mial jak ci nasi tlumacze budujacy domki a nie majacy czasu na
    tlumaczenia bo zawsze bidulki zajeci ;D

    --
    All we are saying let's give PiS a chance
  • Gość: Sofi IP: *.cec.eu.int 25.08.06, 14:00
    wykladanie od posiadania np. 30% udzialow w spolce, ktora cos tam sobie robi
    lub nie?
  • Gość: paff IP: *.174-201-80.adsl.skynet.be 25.08.06, 17:37
    jesli spolka nic nie robi a zarabia toz to jest nirwana albo zadzebisty patent
    na biznes - tylko kiepsko jak jakies wladze skarbowe sprawdze jak z tego nic
    nierobienia generuja sie prawdziwe pieniadze ;o)
  • Gość: olo IP: 80.246.106.* 25.08.06, 12:10
    Article 12b (96)
    1. Subject to Article 15, an official wishing to engage in an outside activity,
    whether paid or
    unpaid, or to carry out any assignment outside the Communities, shall first
    obtain the permission
    of the Appointing Authority. Permission shall be refused only if the activity
    or assignment in
    question is such as to interfere with the performance of the official's duties
    or is incompatible with
    the interests of the institution.
    STAFF REGULATIONS
    I - 12
    2. An official shall notify the Appointing Authority of any changes in a
    permitted outside activity
    or assignment, which occur after the official has sought the permission of the
    Appointing
    Authority under paragraph 1. Permission may be withdrawn if the activity or
    assignment no longer
    meets the conditions referred to in the last sentence of paragraph 1.
    Article 13(96)
    If the spouse of an official is in gainful employment, the official shall
    inform the appointing
    authority of his institution. Should the nature of the employment prove to be
    incompatible with
    that of the official and if the official is unable to give an undertaking that
    it will cease within a
    specified period, the appointing authority shall, after consulting the Joint
    Committee, decide
    whether the official shall continue in his post or be transferred to another
    post.



    to jest chyba wszystko co napisali o dodadkowych zajeciach poza urzedniczeniem.
    wykladanie pod to podpada. czy udzialy, nie wiem.
  • 23.09.17, 17:50
    warto dokładnie przemyśleć rodzaj spółki alicja.karkosz23.pinger.pl/m/27830967

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.