Komentarze do artykułu

Polański zaskoczony dowodami sympatii i poparcia

Roman Polański napisał w liście otwartym, że jest "zaskoczony liczbą dowodów sympatii i poparcia", jakie wciąż otrzymuje. List Polańskiego otrzymała agencja AFP od jednego z przyjaciół reżysera.

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Polański zaskoczony dowodami sympatii i poparcia Dodaj do ulubionych

• 27.12.09, 16:03
    nie uwiodl jak piszecie a zgwalcil te 13-latke.
    Zaawansowany formularz
    • 27.12.09, 16:06
      Polański jest oskarżony o gwałt na 13-letnim dziecku.
      --
      Łatwo zachować twarz, gdy kilka na zmianę masz...Jan Sz.
      • 27.12.09, 16:28
        badtriler napisała:

> Polański jest oskarżony o gwałt na 13-letnim dziecku.

takim???static3.demotywatory.pl/uploads/1254317275_by_woohoo_500.jpg
        to tez bym se popykał :P

--
        Wszyscy, którzy nie chcą być ukrzyżowani, niech podniosą rękę do góry.
        • 27.12.09, 17:43
          Widziałam to zdjęcie. Wystarczy spojrzeć na twarz, żeby zauważyć, że to
          dzieciak. Ale...Twój wybór - Twoje konsekwencje.
          --
          • 27.12.09, 17:48
            badtriler napisała:

> Widziałam to zdjęcie. Wystarczy spojrzeć na twarz, żeby zauważyć, że to
            > dzieciak.

Dziecięcy wygląd to atut niejednej dorosłej modelki czy, za przeproszeniem
            k*rwy. Wygląd to nie wystarczający argument.

--
            nie-tak: Czy to o podsłuch chodzi, zastanów się na co mogły wpłynąć fale jakimi
            podsłuchiwał rozmowy? [...]dla mnie włączenie się na frekwencje samolotu jest
            przestępstwem a wręcz morderstwem.
            • 27.12.09, 17:52
              Dlatego zadałam pytanie - patrz temat.
              --
              • 27.12.09, 17:55
                badtriler napisała:

> Dlatego zadałam pytanie - patrz temat.

To ci piszę, że wygląd (zwłaszcza na granicy wieku przyzwolenia) może być mylący
                i jako taki argumentem nie jest. Zasada - przed bzykankiem brać w rękę dowód
                (czy legitymację szkolną) żeby nie było przykrych niespodzianek. Mało to
                romantyczne ale dura lex sed lex

--
                • 27.12.09, 18:11
                  Przypominam, że temat dotyczy 13-latki. Do granicy przyzwolenia jeszcze trochę...
                  Przecież dobrze wiesz, że rozmowa z taką małolatą "zrobioną" na starszą
                  odkrywa prawdę. Bo głos jeszcze nie jest "dorosły". Nie opowiadaj więc o wyglądzie, bo do tego wyglądu dochodzi jeszcze np. dziecięcy kształt dłoni. I widać to nawet przy pomalowanych paznokciach.
                  Tylko widzisz, fiut (nie mam na myśli Ciebie) zawsze będzie myślał fiutem, bo nie ma pojęcia, że ma głowę.
                  --
                  • 27.12.09, 18:23
                    badtriler napisała:

> Przypominam, że temat dotyczy 13-latki. Do granicy przyzwolenia jeszcze trochę.

Tylko, że ta 13-latka oszukiwała, że ma 16.

> ..
                    > Przecież dobrze wiesz, że rozmowa z taką małolatą "zrobioną" na starszą
                    > odkrywa prawdę. Bo głos jeszcze nie jest "dorosły".

A skąd.

> Nie opowiadaj więc o wygląd
                    > zie, bo do tego wyglądu dochodzi jeszcze np. dziecięcy kształt dłoni. I widać t
                    > o nawet przy pomalowanych paznokciach.

Jeśli mówimy o osobach w II albo III fazie dojrzewania (a tutaj nie ma wiekowej
                    reguły) to spokojnie można sobie takie obserwacje odpuścić. Mówie - zerkać w
                    dowód tożsamości. To wystarczy. No w przypadku Samanty by nie wystarczyło bo ta
                    w prawie jazdy miała, że ma 16 :)

> Tylko widzisz, fiut (nie mam na myśli Ciebie) zawsze będzie myślał fiutem, bo n
                    > ie ma pojęcia, że ma głowę.

Bardzo dużo facetów myśli fiutami (nie wiem jak to wygląda procentowo) ale tak
                    już jest.

--
                    • 28.12.09, 10:54
                      w końcu "wszyscy artyści to prostytutki..."
                  • 27.12.09, 18:26
                    badtriler napisała:

> Przypominam, że temat dotyczy 13-latki. Do granicy przyzwolenia jeszcze trochę.
                    > ..
                    Ok..posłuchaj, ja nie bronie Polańskiego przed samym zarzutem jako takim-bo
                    musiałbym sie z pewna częscia ciała na głowy pomieniac.
                    Dopuscił sie czynu zabronionego i karalnego i to jest stwierdzone .
                    Była to ewidentna pedofilia jak amen w pacierzu.
                    natomiast wqrwiaja mnie na maxa te wszystkie głosy ziejace chorobliwa wrecz
                    nienawiscia i zadajace by go niemal ukrzyzowac i jeszcze rozpalic pod nim
                    ognisko. Wynika to z kilku powodów: antysemityzm,zwykła polska frustracja i
                    zazdrosc wobec kogos komu udało sie wybic ponad przecietność ciezka praca i
                    talentem ("modlitwa polaka" jest tu jak ulał ), hipokryzja katolicka:zupełnie
                    inaczej sa komentowane sprawy pedofilii wsrod kleru na forum -tzn spuszcza sie
                    na nia kurtyne milczenia ze strony moherowych trolli ktorzy tak malowniczo
                    opisuja jakby to zamkneli Polanskiego z "negrem" do celi .
                    To wszystko.
                    --
                    • 27.12.09, 18:29
                      katypol napisał:

> Była to ewidentna pedofilia jak amen w pacierzu.

Otóż ewidentność owej pedofilii jest bardzo dyskusyjna. Poza tym prawo nie
                      stosuje pojęcia pedofilii tylko wieku przyzwolenia. Pedofilia jest terminem
                      medycznym i nie każdy facet bzykający (nielegalnie) trzynastkę jest pedofilem. O
                      tym musiałby się wypowiedzieć lekarz badając ofiarę jak i sprawcę.

--
                    • 27.12.09, 18:39
                      Ja zamknęłabym w celi ze stadem -jak piszesz- "negrów" wszystkich tych, którzy
                      wykorzystują słabszych. Wszystkich petzów, romków i irlandzkich panów w
                      sukienkach - od szeregowego do generała. A klawisze dostaliby bezterminowy urlop.
                      --
                      • 27.12.09, 18:48
                        to nie ja napisałem "negrów" ...to był tylko cytat z polaka europejczyka katolika .
                        Jest jeszcze 1 rzecz.-gdyby to czego dopuscił sie Polanski miało miejsce w
                        europie a nie w usa, to facet byłby dawno osadzony ,zapadłby wyrok , moze 3-4
                        lata ,moze psychoterapia, ? nie wiem. Ale dawno byłoby po sprawie i nikt by o
                        tym nie pamietał. Stawiam garsc dolarów ..tfu euro przeciw garsci trocin ze nie
                        uciekałby przed europejskim wymiarem sprawiedliwosci.
                        --
                badtriler napisała:

> Dlatego zadałam pytanie - patrz temat.

jak mam być całkiem szczery..to wole 13...takie jak ta na kolejnym zdjeciu
                XDDD:static3.demotywatory.pl/uploads/1252771248_by_BoCinex_500.jpg

--
          • 27.12.09, 18:03
            badtriler napisała:

> Widziałam to zdjęcie. Wystarczy spojrzeć na twarz, żeby zauważyć, że to
            > dzieciak. Ale...Twój wybór - Twoje konsekwencje.

jezeli nie chwytasz ironii z jaka wrzuciłem tu ta fotke to sorry ale nic ci na
            to nie poradze ze nie łapiesz.
            co to znaczy twarz i dzieciak? jezeli (zakładam abstrakcyjna sytuacje)ta
            panienka z fotki bedzie sie puszczała na duzej przerwie z swoim kolega z klasy
            majacym równiez 14-15 lat to jest ok?
            a jesli da tyłka 20 latkowi to mamy pedofilie?
            jak miałem 15 lat to pykałem 14 letnia klasowa miss pieknosci (lol) i specjalnie
            zadne z nas nie zaprzatało sobie głowy zarzutami o uprawianie nielegalnego seksu.
            --
            • 27.12.09, 18:24
              Nie bądź, Serdeńko drugą Stalińską i nie rozmywaj tematu.
              Komentowany jest temat 13-latki, którą 40-paroletni facet odurzył jakimś
              psychotropem i kazał popić szampanem, a potem zgwałcił. Zeznania czytałeś?
              Nie interesuje mnie Twoje pykanie.
              --
              • 27.12.09, 18:34
                badtriler napisała:

> Nie interesuje mnie Twoje pykanie.

a mnie nie interesuje twoja opinia i dywagacje o stalinskiej wsadz sobie w
                piz.e. tylko sie podmyj najpierw.
                --
                • 27.12.09, 18:46

--
                  • 27.12.09, 18:50
                    badtriler napisała:

>
                    merytorycznie odpowiedziałem w kilku postach wyzej. a na głupie posty masz
                    głupia odpowiedz i ciesz sie ze łagodna jak na moje mozliwosci. :PPPP

--
                    • 27.12.09, 18:59

--
                      • 27.12.09, 19:00

--
                        • 27.12.09, 19:08
                          badtriler napisała:

>

spoko...ja nie jestem trollem wytykajacym ludziom literówki w postach jak brak
                          im argumentów :P
                          PS..eee tam -chwalisz sie:P(mozliwościami) , ja pobierałem nauki na
                          czerniakowskiej (okolice dawnej Sielanki) + kawęczyńska str.;:)

--
                          • 27.12.09, 19:22
                            Słowa, podobnie jak czas, mają to do siebie, że nie można ich cofnąć.
                            To tak, jak z pamięcią, której gumką myszką nie wytrzesz.
                            Warto więc przed użyciem agresywnych tekstów zastanowić się czy rzeczywiście
                            jest powód. Poza tym, żeby kogoś trafić słowem wcale nie potrzeba bluzgać:-).

--
          • 27.12.09, 19:24
            zdjecie -zdjecie - a ja widzialam troche wieej fotek niz te co
            polskie media nam pokazuja i ona wcale a wcale nie wygladala na 1-
            sto latke. nie wygladala tez na 25 lat, ale na co najmniej 18-19 lat
            i to mi wystarcza
          • 27.12.09, 21:16
            Tam AoC wynosi 13.

--
            "Below the 40th latitude there is no law; below the 50th no god; below the 60th
            no common sense and below the 70th no intelligence whatsoever." — Kim Stanley
            Robinson.

A tutaj zobacz, czym jest islam: blogs.tampabay.com/photo/2009/11/terrorism-thats-personal.html
            • 27.12.09, 21:35
              Jak to się ma do tematu?
              --
              • 27.12.09, 21:44
                Jak niektorzy probuja implikowac.

--
                Robinson.

A tutaj zobacz, czym jest islam: blogs.tampabay.com/photo/2009/11/terrorism-thats-personal.html
              • 27.12.09, 21:46
                badtriler napisała:

> Jak to się ma do tematu?

ma sie :) uwarunkowania etnograficzne i kulturowe sprawiaja ze nie we wszystkich
                krajach panuje 1 hamerykanska poprawnosc polityczna.
                mam ci wyciagnac Romów albo Indie ??? to zdecydowanie starsze kultury niz
                purytanska usa . W Indiach slub biora 8-9 latki, nie zebym to popierał ale co
                kraj to obyczaj. U eskimosów w dobrym tonie jest głosne bekanie przy stole :PPP
                --
                • 27.12.09, 22:12
                  Co mnie obchodzi niemieckie pierdzenie czy eskimoskie bekanie w kontekście
                  gwałtu na 13-latce, popełnionego w usa. A co ma do tego uwarunkowanie
                  etnograficzne i kulturowe Indii?
                  Może podrzućcie obaj ten półwysep i uwarunkowania adwokatom romka, jako linię
                  obrony;-))). Się chłopaki ucieszą :DDD
                  --
                  • 27.12.09, 22:32
                    Sad w Szwajcarii nie powinien w ogole tej sprawy rozpatrywac, tylko z miejsca
                    odrzucic wniosek ekstradycyjny. Wedlug prawa helweckiego, sprawa juz sie
                    przedawnila.

--
                    Robinson.

• 27.12.09, 22:34
                    badtriler napisała:

> Co mnie obchodzi niemieckie pierdzenie czy eskimoskie bekanie w kontekście
                    > gwałtu na 13-latce, popełnionego w usa. A co ma do tego uwarunkowanie
                    > etnograficzne i kulturowe Indii?
                    > Może podrzućcie obaj ten półwysep i uwarunkowania adwokatom romka, jako linię
                    > obrony;-))). Się chłopaki ucieszą :DDD

a co mnie obchodzi jakas wyru...a w anal nastoletnia dziwka ktora jebala sie z
                    polowa stanu????
                    --
                    • 27.12.09, 23:07
                      "Ok..posłuchaj, ja nie bronie Polańskiego przed samym zarzutem jako takim-bo
                      musiałbym sie z pewna częscia ciała na głowy pomieniac.
                      Dopuscił sie czynu zabronionego i karalnego i to jest stwierdzone .
                      Była to ewidentna pedofilia jak amen w pacierzu."

"a co mnie obchodzi jakas wyru...a w anal nastoletnia dziwka ktora jebala sie z
                      polowa stanu???? "

Oba cytaty są Twoje. Ktoś się pod Ciebie podszywa czy w zależności od "wiatru"
                      zmieniasz zdanie? Pytam retorycznie. Moja sygnatura to jak w pysk Ty.
                      Nie trać prądu na bluzgi, zrób coś pożyteczniejszego. Zanieś staruszce zakupy do
                      domu albo przepuść dzieciaka na pasach - lepiej się poczujesz.

--
                      • 27.12.09, 23:25
                        badtriler napisała:

> Oba cytaty są Twoje. Ktoś się pod Ciebie podszywa czy w zależności od "wiatru"
                        > zmieniasz zdanie? Pytam retorycznie.

tak sa moje i sie pod obydwoma podpisuje, był czyn zabroniony prawem stanowym na
                        nastoletnim qrwiszonie. czy to sie wyklucza?
                        dlaczego nie przeprowadzono dochodzenia kto 1 te mała dziwke cnoty pozbawił i
                        nie postawiono mu identycznych zarzutów jak polanskiemu??
                        Co do twoich d.rad to wsadź je sobie głeboko w dupe OK???
                        jak cie czytam to jak kiedys taka poryta pinde z pewnego forum (miało toto
                        protestanckie korzenie rodzinne ) i pie...ło dokładnie takie same zyebane
                        teksty like u.

--
                        • 28.12.09, 17:55
                          krzyczałbyś cały dzień.

--
                          • 29.12.09, 01:18
                            badtriler napisała:

> krzyczałbyś cały dzień.
                            >

z przerazenia na widok jak cie skreca w konwulsjach ??
                            raczej nie..wali mi zdychajaca w mekach pinda.
                            niech cie zabije twoja głupota ..czym predzej tym lepiej pindo.
                            --
                            Pamiętajcie, King Kong umarł za wasze grzechy!
        • 27.12.09, 22:55
          Panie Katypol,

powyzej 13-tego roku zycia panu nie staje?
          • 27.12.09, 23:05
            jule napisał:

> Panie Katypol,
            >
            > powyzej 13-tego roku zycia panu nie staje?

panie(i) jule..potrafisz pan czytac qrwa ze zrozumieniem??
            widze ze nie...to nie zabieraj glosu w dyskusji ktorej nie rozumiesz i wroc do
            słuchania radia z ryjem bo to prostsze i nie obciaza organu który i tak u
            ciebie nie wystepuje bo w wyniku degrengolady spowodowanej kazirodczymi
            stosunkami w twojej rodzinie nastapił samoistny regres w kierunku malpiatych
            (nie obrazajac szympansów)
            --
          • 27.12.09, 23:08
            jule napisał:

> Panie Katypol,
            >
            > powyzej 13-tego roku zycia panu nie staje?

Ale wiesz co powoduje, że "staje" (pozostając w poetyce twoich wypowiedzi)?

--
    • 27.12.09, 16:07
      • 27.12.09, 16:13
        Zgwałcił dziecko i jeszcze jest z tego dumny !!!
        Chory zbok !!!
        • 27.12.09, 21:14

--
          Robinson.

• 27.12.09, 17:37
        Ladne mi dziecko, ktore po raz pierwszy wspolzylo majac 8 lat, tym
        nie jestes zaskoczony?
        • 27.12.09, 17:47
          emigrantka-1 napisała:

> Ladne mi dziecko, ktore po raz pierwszy wspolzylo majac 8 lat, tym
          > nie jestes zaskoczony?

Pułapka tkwi w definicji słowa dziecko. Skojarzone ze słowami "sex & drugs &
          rock & roll" automatycznie wywołuje sprzeciw :)

Dla pogromców obrzydliwej rozwiązłości będącej niewątpliwą przyczyną upadku
          cywilizacji dziecko to każdy, kto nie skończy 18 - są kraje gdzie dzieci posyła
          się do szkół wojskowych żeby uczyły się zabijać, ale bzykanko - od 18 :)

Dla prawa i "seksu" dziecko to każdy kto (w Polsce) nie skończył lat 15.

Dla pedofilii dziecko to każdy, kto nie wszedł w wiek dojrzewania. Różnie w
          różnym klimacie - u nas 15, gdzie nie gdzie 13.

--
          • 27.12.09, 18:28
            Oni maja swoje prawo i napewno osadza go sprawiedliwie !
            • 27.12.09, 20:52
              Już kiedyś pokazali, co to u nich znaczy: po odbyciu jednego wyroku sędzi się
              odwidziło i postanowił wydać następny.
            • 27.12.09, 21:15
              Dlatego Ahmed z UK dostanie kule w leb.

--
              Robinson.

• 27.12.09, 22:53
          czy Pani emigrantka-1 wspolzyje seksualnie z nastolatkami.
          Czy dwudziestoletnia prostytutka pani emigrantce-1 nie wystarczy?
          Pani emigrantka-1 potrzebuje maloletnich?
          • 28.12.09, 20:16
            W Polsce mozna od 15 roku zycia. A emigrantka pewnie siedzi w UK, gdzie mozna od
            16 lat.

--
            Robinson.

• 29.12.09, 01:20
            jule napisał:

> czy Pani emigrantka-1 wspolzyje seksualnie z nastolatkami.
            > Czy dwudziestoletnia prostytutka pani emigrantce-1 nie wystarczy?
            > Pani emigrantka-1 potrzebuje maloletnich?

tobie jule to by starczyło ze dwa razy w ryj w realu zajechac i bys był malutki
            jak pyłek smieciu .
            niestety internet trafił pod strzechy i do krucht.

--
            Pamiętajcie, King Kong umarł za wasze grzechy!
    • 27.12.09, 16:08
      zaskoczony - dowodami sympatii
      co gwałcona dziewczynka...
      - wynaturzonym
      dowodem miłości
      • 27.12.09, 17:46
        organmaster napisał:

> zaskoczony - dowodami sympatii
        > co gwałcona dziewczynka...
        > - wynaturzonym
        > dowodem miłości

dziewczynkę mamusia z domu wypuściła, a wręcz wypchnęła żeby ją
        Polański8 zabrał no cóż matka stręczycielka powinna siedzieć.
    • 27.12.09, 16:08
      w cytowanych aktrach sądwotchg uzyto określenie molestowania
      seksulanego - nigdy nie użyto określenie gwałt, bo to pod wzgledem
      prawniczymym inna kwalifikacja. Nie podniecja się tak matołku!
    • 27.12.09, 16:09
      konsta-nty12 napisał:

> Ciekawe jak Żydzi Żyda osądzą w USA.

Ciekawe czy bycie idiotą boli.

--
      DEMOKRACJA ZAMIAST OLIGARCHICZNO-KORPORACYJNEJPARTIOKRACJI
      • 27.12.09, 16:36
        jeśli nie dostrzegasz silnej pozycji Żydów w Ameryce i tego jak się nawzajem
        wspierają, to jesteś ślepy. Albo głupi, albo i jedno i drugie.
        • 27.12.09, 21:34
          I dlatego maja silna pozycje, a Polacy slaba.

--
          Robinson.

• 27.12.09, 16:42
        Jego nie boli, to dla niego stan naturalny
      • 27.12.09, 16:50
        scyg napisał:

> konsta-nty12 napisał:
        >
        > > Ciekawe jak Żydzi Żyda osądzą w USA.
        >
        > Ciekawe czy bycie idiotą boli.

Żartujesz? To jest ulubiony sport spienionych emigrantów :D

--
      • 27.12.09, 16:51
        scyg napisał:

> konsta-nty12 napisał:
        >
        > > Ciekawe jak Żydzi Żyda osądzą w USA.
        >
        > Ciekawe czy bycie idiotą boli.
        >
        Niestety nie, a szkoda.. 3/4 tu piszacych moherowych katonów wyło by z bólu
        tarzajac sie w drgawkach po podłodze..(ale sie rozmarzyłem :PPP)

--
        • 27.12.09, 17:08
          Nie bardzo rozumiem (bo też się obiektywnie nie da) jak kilka postów wyżej jedziesz po ludziach pijących do czyjejś narodowości, po czym sam zniżasz się do krytykowanego przez siebie poziomu.

'Frajerski ryj'. - nawet gościa nie widziałeś...

A u nas jak to u nas nie ma jakiegoś sensownego dyskursu tylko wojna stronnictw. Ultrasi wieszania za przyrodzenie pedofili vs. "bo to zła kobieta była, a tak w ogóle to wszystko jej wina (biedny Romek)".

Bardzo chciałbym, żeby R.P. i jemu podobi jakiej by fukcji nie piastowali, jakimi dostojnikami nie byli, jakich nagród nie odbierali mieli proces. Wina = kara ale wymierzona przez sąd, a nie chętną krwi tłuszczę.

Pewien jegomość z Litwy też tak chciał, przy czym potencjalni podejrzani mieli plecy wielkości Pudzianowych. Wziął więc sprawiedliwość w swoje ręce i do tej pory go szukają.
          • 27.12.09, 17:24
            trippinonahole napisał:

> 'Frajerski ryj'. - nawet gościa nie widziałeś...

sorry Winnetou ale to ja pierwszy zostałem nazwany przez tego jegomoscia
            frajerem wiec było to tylko małe ad vocem. Nie mam w zwyczaju nadstawiac 2 giego
            policzka tylko oddaje z nawiazka i poprawiam z laka. :)

--
            • 27.12.09, 20:06
              Chcialem cos napisac, ale widze ze tu nie ma dyskusji tylko
              ujadanka, wiec zosatwiam Was w waszym blocie i milej nagonki na
              czarownice zycze
      • 27.12.09, 17:09
        Sam jestes idiota!!!!!!!!!!!!!!!!
      ... tez sobie wyrwij 13. A co!
      --
      Religia jest potrzebna człowiekowi do życia wtedy i tylko wtedy kiedy
      jest jej kapłanem - w końcu z czegoś trzeba żyć.
      niedozwoloną czynność seksualną z nieletnią. Gdyby wszystko toczyło
      się normalnym trybem, to ta sprawa powinna być już dawno umorzona.
      Po tylu latach nie przedawnia się jedynie ludobójstwo.
        i seks z dzieckiem
        • 28.12.09, 01:26
          Nieprawda. O to już był oskarżony w dawnym procesie i zapadł wyrok. Nie można
          być dwukrotnie sądzonym na podstawie tych samych zarzutów.

Teraz proces dotyczy wyłącznie tego, że uciekł.
    • 27.12.09, 16:12
      do tego jestem zaskoczony dowodami sympatii....
      • 27.12.09, 16:48
        I co, tak sobie chodzisz po wiosce i się dziwisz?
    • 27.12.09, 16:12
      Samokrytyczny facet. Też jestem zaskoczony dowodami sympatii dla faceta który 30 lat temu skorzystał z sytuacji a nie powinno się z takich sytuacji nigdy korzystać.
    • 27.12.09, 16:14
      kiedy już go zamkną w USA
    • 27.12.09, 16:17
      Nie chodzi onarodowość. Idzie o to, że "czlowiek" nic nie zrozumiał. Liczę na
      "wybitną " aktorkę, niejaką Stalińską.Kobieto!.Ta Twoja wcześniejszą "obroną"
      wystawilaś Syna na smieszność. Idę po pandzie. Jesteś brzydsza od Niego.
      Chodzi o wypowiedż a może nie tylko?
      • 27.12.09, 16:58
        Nie zapominaj o naszej "ikonie narodowej" Danielu "wstydu oszczędź" Olbrychskim
        i reżyserze moralnie niespokojnym Zanussim. Toż to następne dwie gwiazdy.
        --
    • 27.12.09, 16:21
      Jesli 'overwhelmed' oznacza zaskoczony, to ja tez jestem zaskoczona.

--
      What the British say: With the greatest respect...
      What the British mean: I think you are wrong/a fool
      What foreigners understand: He is listening to me.
    • 27.12.09, 16:25
      Polański mimo tego, że przeprosił to i tak resztę swoich dni spędzi w więzieniu.
      • 27.12.09, 16:34
        rabi_bell napisała:

> Polański mimo tego, że przeprosił to i tak resztę swoich dni spędzi w więzieniu
        > .

jak świnie (takie jak ty ) beda latały na wysokosci lamperii moherku antysemicki.
        --
        • 27.12.09, 17:10
          po prostu antysemici, świnie i mohery. W ten sposób nie wybijesz się nad własny ciasny intelekt, choć zapewne myślisz, że lepszych od Ciebie już nie ma. A tymczasem obrażasz innych ludzi nazywając ich świniami, co bezpośrednio oddaje Twój potencjał. Na więcej Cię nie stać. Z drugiej strony ja mam do Ciebie szacunek i nigdy nie nazwałbym nikogo na forum świnią.
          • 27.12.09, 17:27
            katypol to jakiś chory, nieszcześliwy i niespełniony człowiek. nienawisc do
            katolikow wyssal z mlekiem swojej matki.
            byc moze ma koszerne korzenie, co by wiele tlumaczylo
            • 27.12.09, 17:33
              prawdziwy-adammichnik napisał:

> byc moze ma koszerne korzenie, co by wiele tlumaczylo

Taki tekst dowodzi tylko twojej obsesji na temat "koszernych" :)

--
            • 27.12.09, 17:51
              prawdziwy-adammichnik napisał:

.
              > byc moze ma koszerne korzenie, co by wiele tlumaczylo

dziekuje:) nic bardziej nie podkresliłoby twojego skrajnego antysemityzmu niz
              ten tekscik.
              a co do korzeni...niestety...ten żyd kogo matka zydówka a w moim przypadku
              akurat odwrotnie było. tatuncio był taki 10% israelita czego nie omieszkał
              skrzetnie wykorzystac i zwiac w 68 mimo ze nikt go nie przesladował jako ateisty
              i nosiciela starego polskiego szlacheckiego nazwiska . Co zreszta na zdrowie nam
              wyszło bo paczki i dulary słał z hameryki przez całe lata 70 i 80 zanim mu sie
              zmarło hehehehehe
              --
          • 27.12.09, 17:37
            rabi_bell napisała:

Z drugiej strony ja mam do Ciebie szacunek
            > i nigdy nie nazwałbym nikogo na forum świnią.

tia...ty co najwyzej od wszy wyzywasz a to zwierzatko o mniejszym ciezarze. Poza
            tym ze pałasz nienawiscia do zydów i do tej gazety to wszystko OK . zastanawia
            mnie zawsze tylko jedno: po cholere ludzie(eufemizm) nienawidzacy GW przyłaza
            sie produkowac na łamach jej forum? Ja nie łaze na xianskie, narodowe i insze
            boghoojczyzniane forum i nie wylewam tam jadu na ich pobratymców i włascicieli .
            --
            • 27.12.09, 17:46
              Wróć proszę do mojego pierwszego wątku i zacytuj słowa, które Twoim zdaniem świadczą o tym, że "pałam nienawiścią do żydów i do tej gazety". Proszę trzymaj się faktów i nie dopowiadaj sam sobie końca historii. Masz problemy z artykułowaniem własnych myśli, lub po prostu brak Ci jakichkolwiek argumentów, dlatego rzucasz mięsem na wszystkie strony.
              --
              Okno na świat można zasłonić Gazetą.
              • 27.12.09, 17:55
                rabi_bell napisała:

wystarczy twoja sygnaturka :P
                i poczytanie wszystkich (....nieee..taki masochista nie jestem) powiedzmy
                poczytanie troche twoich wpisów na tym forum.
                Opcja szukaj działa i rekopisy nie płona jak to ładnie napisał p.Bułhakow :)

--
    • 27.12.09, 16:30
      Dziekuje za wsparcie podobnie zorientowanych.Mogl poczytac zwyklych ludzi na calym swiecie.Zrozumial by ze swiat stanal na nogach.Na glowie stoi Polanski.
    • 27.12.09, 16:36
      zdechł, szmaciarzu bez sumienia!
    • 27.12.09, 16:41
      Polanski zgwalcil dziecko i jest zaskoczony ale tupetno nie...Ale w USA jest
      prawo i bedzie sadzony napewno...my amerykanie bronimy nasze dzieci i kazdy
      pedofil bedzie skazany predzej czy pozniej i nie pomoga my inni zwolennicy
      pedofilii lacznie z jaroslawem K.
      • 27.12.09, 16:53
        sears31 napisał:

> Polanski zgwalcil dziecko i jest zaskoczony ale tupetno nie

Tupet to powtarzać po raz tysięczny tą bzdurę o gwałcie i dziecku :D

>...Ale w USA jest
        > prawo i bedzie sadzony napewno...my amerykanie bronimy nasze dzieci i kazdy
        > pedofil bedzie skazany predzej czy pozniej i nie pomoga my inni zwolennicy
        > pedofilii lacznie z jaroslawem K.

Ładne slogany tylko kompletnie puste - nazywa się to histeria i powoli przyjmuje
        się i u nas :D

--
        • 27.12.09, 18:40
          13lat to w sam raz dla ciebie?
          • 27.12.09, 18:49
            tomekatomek999 napisał:

> 13lat to w sam raz dla ciebie?

Nie. Za młoda :)

--
      • 27.12.09, 21:24
        Kalifornia przyzwala od 18.

--
        Robinson.

• 27.12.09, 16:45
      glos_europy napisał:

> widać , że u ciebie w domu gwałt na upitym i naćpanym wcześniej 13letnim
      > dziecku, to coś zupełnie normalnego...
      > Musisz jednak wiedzieć, że to co ci tatuś robił w dzieciństwie to nie jest
      > normalne...
      > Dla większości ludzi na świeci to zwyrodnienie...
      >
      > (no może nie dla ciebie i dla Polańskiego, bo dla was to norma)

To nie jest norma ale apeluje o zdrowy rozsadek i wyłaczenie z tego polowania na
      czarownice watku antysemickiego!!!Bo głownie na tym pasie sie nienawisc do
      Polanskiego wiekszosci tu piszacych trolli moherowych.
      Jakos nie było tyle jadu gdy wyszła sprawa paetza i innych pedofili w czarnych
      kieckach? .
      PS..dziecinstwo miałem b.smutne...lol.Nie mogłem spac z tatusiem w jednym łózku
      bo tatus zabrał swoja dupe w 1968 roku z kraju i tyle go widziałem zanim
      zaczałem artykułowac poprawnie zdania.
      --
      • 27.12.09, 17:14
        Żyd nie żyd, dziecko paskudnie wykorzystał.
      • 27.12.09, 21:19
        Tu musze go wziac w obrone.

A glos_europy to taki maniak. Wszedzie widzi spiski Rockefellera posypujacego
        swiat bialym proszkiem z czarnych samolotow.

--
        Robinson.

• 27.12.09, 21:51
          kylax1 napisał:

> Tu musze go wziac w obrone.
          >
          > A glos_europy to taki maniak. Wszedzie widzi spiski Rockefellera posypujacego
          > swiat bialym proszkiem z czarnych samolotow.
          >

a jak dymał dorosłych kleryków to spoko...rotfll
          na temat voice of europa sie nie wypowiadam bo nie komentuje sie zawartosci
          szamba i dzwieków jakie z siebie wydaje, nie mniej zadałem sobie nieco trudu by
          przesledzic aktywnosc tego czegos na forum GW efekty : ok 60% watki o pedofilii
          (Polanski i inne)
          30 % watki stricte antysemickie
          10 % watki anty platformerskie
          innej aktywnosci nie stwierdzono( w tym istoty szarej w mózgu )
          --
          • 27.12.09, 22:33
            Nawet mozdzku nie stwierdzono. :)))

--
            Robinson.

• 27.12.09, 23:00
              kylax1 napisał:

> Nawet mozdzku nie stwierdzono. :)))

nie spodziewałam sie niczego innego po kims kto w dziecinstwie był poddany
              lobotomii:PPP :))))

--
    • 27.12.09, 16:54
      więc teraz niech nie rżnie głupa.
      • 27.12.09, 17:05
        krakus24kr napisał:

> więc teraz niech nie rżnie głupa.

Tylko, że ta 13 wszystkich oszukiwała, że ma 16. Miała nawet sfałszowane prawo
        jazdy. Niedawno w Polsce wstrętny pedofil obcujący z trzynastką i znaleziony in
        flagranti przez rodziców owej trzynastki nie dostał nawet zarzutów, bo okazało
        się, że owa trzynastka wmówiła mu, że jest pełnoletnia.

Ale histeria działa, dobrze, że nie trafił na ciebie bo już byś się oddalał z
        jego jajami w ręku śmiejąc się triumfalnie.

--
        • 27.12.09, 17:07
          tego nie wie
          • 27.12.09, 17:12
            dobiczek napisał:

> tego nie wie

Tylko debil i tłumok nie wie jak policzyć operator Hamiltona - powiedział fizyk
            kwantowy :)

Jak masz córkę, która skończyła 15 lat to jest do wzięcia i obracania przez
            każdego chętnego (o ile córcia się zgodzi) - a ty możesz sobie potupać :D

--
            dobiczek napisał:

> tego nie wie

rotfllllllllllllllllll...chcesz powiedziec dobiczek ze 16 latki to dzieciateczka
            niewinne z badylkiem w rączce i wianuszku na głowie( a przed nimi zap..la baranek)?
            qrwa...gdzies ty sie uchował ?? na słupie siedziałes ostatnie 3 dekady??
            --
            • 27.12.09, 18:54
              spoleczenstwa nie usprawiedliwia zbozonego bydlaka. mozna poazac w
              tym kierunku a dojdziec do poziomu plemienia hejhopsa gdzie za maz
              wydaja 11 latki. tyko czy to bedzie po europejsku?
              • 27.12.09, 20:49
                dupiczek nie ma nawet 13
              • 27.12.09, 21:27
                Ano bylo tak, ze 13 lat to wiek zamazpojscia, a wolna 16-latka to byla stara
                panna. Zartuje sobie, ale nie pieprz glupot.

--
                Robinson.

• 27.12.09, 21:51
                  chcecie zyc jak czlonkowie plemienia hejhopsa?tu nie ma dylematu
                  moralnego! 13 katka do dziecko, bydlak byl dorosly i wiedzial co
                  robi,caly ten wasz belkot nie ma sensu
                  • 27.12.09, 22:19
                    dobiczek napisał:

> chcecie zyc jak czlonkowie plemienia hejhopsa?tu nie ma dylematu
                    > moralnego! 13 katka do dziecko, bydlak byl dorosly i wiedzial co
                    > robi,caly ten wasz belkot nie ma sensu

Otóż teza jakoby wiedział co robi nie jest taka oczywista. Przyznanie się do
                    winy było elementem standardowego handlu sprawiedliwością jak to w Ameryce jest
                    zazwyczaj.

--
                  • 27.12.09, 22:37
                    Polanski powinien zabrac ja do Hiszpanii, ewentualnie Argentyny. :)

--
                    Robinson.

• 27.12.09, 22:37
                    nci? Twoi przodkowie takze?

--
                    Robinson.

• 27.12.09, 21:26
            20-latka tez. :)))

--
            Robinson.

• 27.12.09, 23:10
              kylax1 napisał:

> 20-latka tez. :)))
              >

biorac pod uwage nastroje mojej zony uwazam ze 33 to tez rozkapryszony bachor:PPP
              --
        • 27.12.09, 20:23
          Pelnoletnia w USA to 18 lat frajerze.
          • 27.12.09, 20:31
            sears31 napisał:

> Pelnoletnia w USA to 18 lat frajerze.

W Polsce też rozgarnięty kolego :D

--
          • 27.12.09, 21:28
            W Kalifornii 18, ale w Minnesocie czy Pennsylvanii 16.

--
            Robinson.

• 27.12.09, 16:58
      nie pieprz zazdrosniku!
    • 27.12.09, 17:03
      3miastowy napisał:

> nie uwiodl jak piszecie a zgwalcil te 13-latke.
      >

W środowisku filmowców jest ponadprzeciętnie różnych zboczeńców .
      Szczególnie takich znudzonych seksem standardowym. A więc dlaczego Polański ma
      być osamotniony .

• 27.12.09, 17:06
        ddyzma5 napisał:

> 3miastowy napisał:
        >
        > > nie uwiodl jak piszecie a zgwalcil te 13-latke.
        > >
        >
        > W środowisku filmowców jest ponadprzeciętnie różnych zboczeńców .

Skąd te dane? Chyba nie z twojej wyobraźni zapłodnionej nomen omen rewelacjami
        brukowców?

--
        • 27.12.09, 17:26
          unhappy napisał:

> ddyzma5 napisał:
          >
          > > 3miastowy napisał:
          > >
          > > > nie uwiodl jak piszecie a zgwalcil te 13-latke.
          > > >
          >
          > >
          > > W środowisku filmowców jest ponadprzeciętnie różnych zboczeńców .
          >
          > Skąd te dane? Chyba nie z twojej wyobraźni zapłodnionej nomen omen rewelacjami
          > brukowców?
          >
          Kilka razy były już wpadki portalów internetowych , w które handlowały pornografią dziecięcą.
          Analizy numerów kart kredytowych miały jednoznaczną wypowiedź.
          Tzw. środowisko ludzi sztuki filmowej było po szyje umoczone w tym moralnym szambie.
          Również środowisko lekarzy i prawników było ponadprzeciętnie reprezentowane.
          • 27.12.09, 17:32
            ddyzma5 napisał:

> > Skąd te dane? Chyba nie z twojej wyobraźni zapłodnionej nomen omen rewela
            > cjami
            > > brukowców?
            > >
            > Kilka razy były już wpadki portalów internetowych , w które handlowały pornogra
            > fią dziecięcą.

Jakich portali?

> Analizy numerów kart kredytowych miały jednoznaczną wypowiedź.
            > Tzw. środowisko ludzi sztuki filmowej było po szyje umoczone w tym moralnym sza
            > mbie.
            > Również środowisko lekarzy i prawników było ponadprzeciętnie reprezentowane.

Ale to nie daje ŻADNEJ sensownej (choćby w sensie statystycznym) wiedzy.

--
          • 27.12.09, 18:16
            ... no właśnie a górnicy i hutnicy nie!!!
    • 27.12.09, 17:05
      Gdzie byli Polacy i media przez te wszystkie lata? Dlaczego POdniecali się jego filmami, cieszyli z "oskara", etc. itd. :>
      • 27.12.09, 17:14
        Nie ,, podniecali,, jak piszesz tylko zachwycali sie , poniewaz jest
        Geniuszem!!!
        Nie jest zwyklym obywatelem ale wybitna postacia kina , na ktorego
        tworczosci wyroslam!
        I nie zasluzyl, pomimo winy na taka bezwzgledna nagonke mediow, to
        jest potwornie nieludzkie i obrzydliwe...
        Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien!
        Opluwaja go najbardziej Ci, którzy zieją jadem nienawisci- kazdy
        zasluguje na szanse i na wybaczenie...
        • 27.12.09, 17:22
          Tylko w Ameryce jakos geniuszu Romcia nie chca uznac .
          Powinien dostac za swoje !
          • 28.12.09, 01:27
            Już dostał.
        • 28.12.09, 13:36
          klaudiaart napisała:

> Nie ,, podniecali,, jak piszesz tylko zachwycali sie , poniewaz jest
          > Geniuszem!!!
          > Nie jest zwyklym obywatelem ale wybitna postacia kina , na ktorego
          > tworczosci wyroslam!
          > I nie zasluzyl, pomimo winy na taka bezwzgledna nagonke mediow, to
          > jest potwornie nieludzkie i obrzydliwe...

Zupełnie odwrotnie niż wybzykanie w odbyt 13-latki, tak? Bo bzyknięcie tejże
          było aktem dobrej woli, miłosierdzia i szczerej sympatii?

> Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien!

Ja jestem. Nigdy nie przeleciałem żadnej 13-latki. I nie zamierzam.

> Opluwaja go najbardziej Ci, którzy zieją jadem nienawisci- kazdy
          > zasluguje na szanse i na wybaczenie...

Tylko czy Polański jej oczekuje? Czy może raczej chcialby zostać uznanym za
          świętego?
          Kanonizować go! Do kompletu z Piusem i JP2.

--
          PROZAiC
          ----------------------------------------
          Jeśli nie potrafisz olśnić innych swoją inteligencją, oszołom ich swoją głupotą.
      • 27.12.09, 18:45
        ulanzalasem napisała:

> Gdzie byli Polacy i media przez te wszystkie lata? Dlaczego POdniecali się jego
        > filmami, cieszyli z "oskara", etc. itd. :>

Podziw dla artysty,sąd dla przestępcy.Proste.
      Jako 43 letnie dziecko , po tragedii własnej żony, musiał sobie
      ulżyć na 13 letnim dziecku ? Za tą nieudaną próbę "ulżenia" sobie,
      dostaje wyrazy poparcia od "dzieci" zdeprawowanych przez bogactwo
      duchowe ?
    • 27.12.09, 17:13
      Oczywiście, balangi i orgie, z jakich słynie światek artystyczny, są
      godne potępienia. Ale z drugiej strony ciekawe, co taka 13-latka
      robiła na owej balandze, czy aby na pewno przyszła tylko po autograf
      i gdzie byli wtedy jej rodzice...
      • 27.12.09, 17:15
        zgliszczak napisał:
        czy aby na pewno przyszła tylko po autograf
        > i gdzie byli wtedy jej rodzice...

jej mamusia ja sama przywiozła na rozbierana sesje zdjeciowa do Vogue bodajze.

--
      • 27.12.09, 18:56
        rezyserowi ,animatorowi kultury nazwisku nie wskazujacy na semickie
        pochodzenie- i zalowali cale zycie
        • 27.12.09, 19:03
          dobiczek napisał:

> rezyserowi ,animatorowi kultury nazwisku nie wskazujacy na semickie
          > pochodzenie- i zalowali cale zycie

a co ma do tego semickie pochodzenie dobiczek??? mógłbys mi łaskawie wyjasnic co
          chciałes przez to powiedziec? .....
          --
          • 27.12.09, 20:21
            • 27.12.09, 22:04
              nie nie nie...zabierzcie go albo go zayebie jak psa...
              dobiczek...gdzie ty qrwa byłes jak małpy strzelali ????
              --
    • 27.12.09, 17:13
      A możesz mi wytłumaczyć, jak mógł "zgwałcić" 13-letnią prostytutkę (która oprócz
      seksu piła i ćpała), działającą "w branży" od 8 roku życia, którą dodatkowo
      nasłała na Polańskiego jej mamusia, mając nadzieję na późniejszy szantaż i szmal
      w efekcie tegoż?

Rzygać mi się chce na idiotów, którzy ciągle rozpisują się o tej biednej
      "dziewczynce", która sama, na sali sądowej, wyznała, że pieprzyła się z facetami
      od 8 roku życia oraz spożywała alkohol i brała narkotyki. W chwili numerka z
      Polańskim ona była starszą dziwką niż ty masz lat człowieku.
      • 27.12.09, 17:20
        bulorz napisał:

> A możesz mi wytłumaczyć, jak mógł "zgwałcić" 13-letnią prostytutkę (która opróc
        > z
        > seksu piła i ćpała), działającą "w branży" od 8 roku życia, którą dodatkowo
        > nasłała na Polańskiego jej mamusia, mając nadzieję na późniejszy szantaż i szma
        > l
        > w efekcie tegoż?

Nie było gwałtu.

> Rzygać mi się chce na idiotów, którzy ciągle rozpisują się o tej biednej
        > "dziewczynce", która sama, na sali sądowej, wyznała, że pieprzyła się z facetam
        > i
        > od 8 roku życia oraz spożywała alkohol i brała narkotyki. W chwili numerka z
        > Polańskim ona była starszą dziwką niż ty masz lat człowieku.

Sprawa nie jest czarno-biała - zły potwór pedofil Polański i niewinna lelija,
        podstępnie pozbawiona analnej cnoty czy też niewinny Polański niebożątko i
        wredna prostytutka która zaczaiła się na jego majątek.

Po prostu wielu faktów tej sprawy nie poznamy a dodatkowo miesza tutaj
        amerykański wymiar sprawiedliwości, gdzie przyznanie się jest królową dowodów a
        fakty są czasem mniej ważne niż przedprocesowe ustalenia.

Mogło być tak, że Polański doskonale wiedział, że to trzynastka ale, skoro
        oszukiwała wszystkich, że ma 16 to dał sobie pozwolenie na bzykanko. Z pedofilią
        to nie ma nic wspólnego - ale wtedy powinien zdrowo beknąć. Mogło też być tak,
        że niewinna lelija razem z mamusią ustaliły, że jest dobra okazja skubnąć
        Polańskiego z kasy.

Tak czy owak zdumiewa, że przy braku faktów i ogromnym odstępie czasowym od
        samego przestępstwa naraz tyle kategorycznych twierdzeń - pedofil, gwałciciel.
        Przez tyle lat żaden z tych, pożal się Boże Katonów japy na temat Polańskiego
        nie otworzył :)

--
        bulorz napisał:W chwili numerka z
        > Polańskim ona była starszą dziwką niż ty masz lat człowieku.

daj spokoj...przeciez dla tej bandy hipokrytów ona jest prawie "maryja dziewica"
        , ale jakby ją wydymał arcybiskup San Francisco to by z niej zrobili "marie
        -magdalene" i oberwhore.:P i wszystkie mohery by broniły biednego sprowokowanego
        przez dziwke sługi bozego .
        --
        Chyba ci się letko przesadziło z prochami, Bulorz. Może "w branży" działała od 3
        roku życia, co? Dziewczyna była córką znajomej Karzełka i liczyła na karierę w
        filmie. Raczej normalne w tym wieku i środowisku, nieprawdaż? Miała chłopaka.
        Dziadzisko ją upiło, nakarmiło narkotykami i ordynarnie ZGWAŁCIŁO.

A GDYBY nawet była prostytutką i błagała tego "przystojniaka" metr dziesięć w
        kapeluszu,żeby ejj wsadził analnie, to obowiązkiem dziada pod pięćdziesaiątkę
        jesy MYŚLEĆ. Nie małym, a mózgiem.

DOTARŁO?

P.s dzieci to ty chyba tylko na zdjęciu widziałeś, skoro piszesz o ośmiolatce
        "pieprzącej się" na prawo i lewo, nieszczęsny bezmózgi fiucie...
        --
        z uszanowaniem
        - żurek eugenia
      • 27.12.09, 17:22
        to było dziecko. Dziecko.
        --
        Drogi Moje nie są drogami waszymi, ani ścieżki wasze nie są Moimi ścieżkami.
      • 27.12.09, 18:09
        bulorz napisał:
        ...Rzygać mi się chce na idiotów, którzy ciągle rozpisują się o tej biednej
        "dziewczynce", która sama, na sali sądowej, wyznała, że pieprzyła się z facetami
        od 8 roku życia oraz spożywała alkohol i brała narkotyki...

Ciekawe.
        Jeśli 13-letnia gó...ara pieprzy się "od 8 roku życia" (dlaczego nie od 8
        miesiąca?), to można ją spokojnie i bezkarnie naćpać i przelecieć?
        Typowy przykład "kreatywnej moralności" w wykonaniu "bulorza", który zapomniał
        jeszcze dodać, że "artyście wolno więcej".

No, tu dopiero chce się rzygać.
      • 27.12.09, 22:00
        Pan Bulorz, jak widac chodzi po burdelach i szuka mlodocianych
        prostytutek ?
        Skoro sama dawala, to mozna?

Nie staje panu przy 20-latce?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.