Dodaj do ulubionych

Ucieczka od ZUS. Co ryzykujesz, co zyskujesz, c...

25.09.09, 10:53
no ten argument o podniesieniu podatkow wszytskim szczegolnie przerazil
taksowkarzy i kosmetyczki. Naprawde, az ich zlalo ich zimnym potem.
Edytor zaawansowany
  • 1zorro-bis 25.09.09, 11:15
    czyli : tak zle i tak niedobrze. Ale z dwojga zlego lepiej nie dawac sie
    obrabiac przez ZUS....
  • grzx 25.09.09, 12:51

--
    „Żyj tak, byś mógł powiedzieć Bogu w dniu Sądu Ostatecznego: Byłem bardzo dobrym człowiekiem, choć w Ciebie nie wierzyłem.” — Kurt Vonnegut
  • makova_panenka 25.09.09, 12:58
    Ale nikt póki co nie podważył legalności takiego działania. Poza tym jeśli ktoś
    dobrze zarabia z reguły pójdzie do lekarza prywatnie, bo Europejska Karta
    Ubezpieczeniowa w rękach Polaka w Polsce nie jest w praktyce uznawana.
  • makova_panenka 25.09.09, 13:00
    Protestuje przeciwko stwierdzeniu z artykułu "tyle dostaniesz ile sobie
    uzbierasz". Gucio prawda. Jedni dostaną więcej niż wpłacili, inni mniej, ale o
    żadnej proporcjonalności nie ma mowy.
  • czerwony-ruski-pedal 25.09.09, 13:07
    <<W polskim systemie emerytalnym każdy dostanie na starość tyle, ile sobie uzbiera ze składek. Przedsiębiorcy teraz o tym nie myślą>>

Czy ZUS będzie wypłacał przedsiebiorcom po 2-3 tysiące tak jak emerytom z policji, wojska lub górnictwa za 15 lat pracy????
  • swist8 25.09.09, 14:33
    Nie ma to jak odpowiedzialność zbiorowa. Z jednej skrajności można sobie żyły
    wypruwać i tak kolektyw spokojnie wszystko skonsumuje a z drugiej strony można
    nic nie robić. Zawsze znajdzie się jakiś naiwniak który nie znosi próżni...

Wspaniały pomysł wynagradzania za dobre a karania za złe ;)
    --
    kosmetyki naturalne ARRIA
    Wszystko w JednymMiejscu.pl
  • gugcia0 25.09.09, 16:50
    za 90 zl miesiecznie i z pelnymi swiadczeniami w kraju.Wystarczy kupic sobie
    troche ziemi, najlepiej jakies stare gospodarstwo na koncu swiata i tam sie
    zarejestrowac jako rolnik.Jak sie nie chce doplat z Unii za hektary to mozna
    cicho przesiedziec na rolniczym statusie az do emerytury. Wazne! Nie kupowac
    powyzej 5 ha ,bo Tusk planuje podwyzszyc stawki rolnikom od 5 ha w gore,
    najlepiej 2 do 3 ha sredniej ziemi,mozna ja za darmo dac do uprawy sasiadowi i
    jeszcze flaszke na swieta dolozyc,ze sie zgodzil cos tam uprawiac.Ziemia za 20
    do 30 lat pojdzie w gore i sie jeszcze na tym zarobi.Jest jeden haczyk - na
    KRUSie nie da sie legalnie prowadzic dzialalnosci, ale to moze robic jedna
    osoba- np. zona,syn,kolega,ktos kto chce (lub musi) ZUS w miescie oplacac.
    Dawny wlasciciel ( na KRUSie) moze oczywiscie we firmie siedziec ale jako
    gosc,ktory przyszedl na kawe,bez uprawnien. W Krakowie wielu artystow i roznych
    panow "zlota raczka" tak robi.Dla 100% pewnosci nalezy miec dowod osobisty z
    adresem na wsi, auto z rejestracja na wsi(tansze stawki ubezpieczen niz w
    miescie!),budynek powinien miec prad albo wode, za ktora placimy na wsi,itd.
    Pelna dokumentacja naszego rolniczego zywota.Jedyny problem to troche kasy na
    zakup starego gospodarstwa, teraz juz nie sa takie tanie jak 20 albo 30 lat
    temu,kiedys mozna bylo kupic takie stare gospodarki z ziemia za grosze,
    szczegolnie pod koniec PRL, jak sie mialo pare dolarow na zbyciu.
  • obniz_zus 13.06.15, 20:31
    Dokonuję legalnego obniżenia składek ZUS dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Z dojazdem! Dokładnie dla tych przedsiębiorców, którzy wchodzą właśnie (bądź już są) od tego roku na wyższe składki ZUS. Kontakt: 695680979.
  • obniz_zus 13.06.15, 20:29
    Dokonuję legalnego obniżenia składek ZUS dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Z dojazdem! Dokładnie dla tych przedsiębiorców, którzy wchodzą właśnie (bądź już są) od tego roku na wyższe składki ZUS. Kontakt: 695680979.
  • mjunhy 29.12.17, 12:38
    <<W polskim systemie emerytalnym każdy dostanie na starość tyle, ile sobie uzbiera ze składek>>

Pracodawca nam płaci nie pełne składkami ZUS a skoro pracuję już tam kilka lat to dlaczego nie jest to umowa o pracę na stałe tylko jakieś zlecenie co pół roku nowa umowa i nie mam prawa do urlopu. Pracodawca nie chce nam płacić składek chorobowych i tłumaczy to tym iż na umowach mamy napisane że pracujemy w nie pełnym wymiarze godzin na umowa zlecenie i nasz zarobek jest poniżej minimalnej krajowej. Dla mnie oznacza to że kiedy zachoruję to zostaję bez pieniędzy a co jeśli ulegnę wypadkowi na drodze bo jestem także kierowcą i na dłużej nie będę mógł pracować ? Składki ZUS są tym samym też zaniżone i nie mam możliwości uskładać sobie na emeryturę. Jak to się ma do kodeksu pracy ? Czy jest jeszcze jakieś prawo pracy w tym kraju? Dlaczedo tak musi być że jedni mają za duże zarobki, przywileje, wcześniejsze emerytury a inni chociaż ciężko pracują to bardzo mało zarabiają, nie mają prawa do wypoczynku nawet jednego dnia w roku ? Dlaczego ja nie mogę odkładać sobie jednej pełnej składki na emeryturę a górnik czy mundurowy odkłada 1,5 krotną składkę a praca tak samo w ciężkich warunkach z przyszłością głodowej emerytury.
  • taxpay 12.08.13, 16:09
    Witam

Nie tylko można mniej płacić ale wręcz zarabiać na polecaniu osób które muszą optymalizować ZUS.

Zainteresowane firmy zapraszam do kontaktu : bok@taxpay.eu

Pozdrawiam
  • obniz_zus 13.06.15, 20:30

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.