Dodaj do ulubionych

W czym odnajduję sens życia

30.01.10, 20:16
Z calym szacunkiem, Jean Guitton nie byl JEDYNYM przedstawicielem
laikatu na Soborze Watykanskim II. Jednym z audytorow soborowych byl
znakomity polski historyk filozofii Stefan Swiezawski. Jeszcze jedna
wielka postac, od ktorej mozna sie uczyc, na kazdym etapie zycia. W
latach 90-tych wydano jego obszerne pamietniki.
Edytor zaawansowany
  • knokkelmann1 07.05.10, 00:00
    Znam autorkę listu osobiście. Jej zakłamanie, hipokryzja i pogarda dla innych nie mają sobie równych. Jak i jej całej, Boże ty mój, tak katolickiej, wierzącej rodziny. Polacy, ludzie którzy kochają swoją ojczyznę, po prostu sól tej ziemi. Teraz i zawsze i na wieki wieków... A jakże. Jako w niebie tak i na ziemi. Amen. Jej choroba jest pretekstem do oczerniania innych, Bogu winnych ludzi. Wszystko wolno, prawda? Klęczy przed anioła figurą a diabła ma za skórą. Kłamię? Mówię nieprawdę? Zrzuć maskę Halina!! ty piszesz dla wyborczej? Chyba nie odzwierciedla w pełni twoich poglądów, prawda? I prób załatwienia swojej córce mieszkania przez, jak się to wyraziła nieskromnie - ludzi podejrzanych moralnie. O tym niestety nie wspomniano, w jakże pouczającym i dobrze napisanym, artykule. Co za gramatyka, co za składnia. Nigdy nie spotkałem się z takim fałszem, dwulicowością jak miało to miejsce w wypadku Szanownej Pani Jaruminowskiej. I całej jej rodziny. Czytam jej wpis i nie wiem czy nie splunąć z pogardą. Jej walka z chorobą jest godna podziwu, ale niezrozumiały jest brak refleksji nad krzywdą wyrządzoną innym ludziom którzy mieli sposobność lub nieszczęście spotkać tą panią na swojej drodze. Pani Halino! Pamięta mnie Pani jeszcze? Pamięta Pani moją, podejrzana moralnie rodzinę? Kto Pani pomagał w walce z chorobą, o której Pani pisze? Grzesio? Kto tu wróg a kto przyjaciel? Ciało słabe, ale umysł rzutki - truje jak trąd wszystko wokół - co za moc - żeby niszczyć, dezintegrować to co niewinne i piękne, wie Pani o czym mówię prawda salezjanko? Potrafisz niszczyć, zabijać miast pochylić głowę? Dlaczego, gdzie pokora u Ciebie Halino? Ja pamiętam, Pani już zapewne nie...Polecam literaturę łagrową, tam powiedziano wiele o wyrządzaniu krzywdy innym, ale ma się czyste ręce, prawda? Nieskalane, niezbrukane. Święta za życia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka