Dodaj do ulubionych

30 lat z Ianem Curtisem

18.05.10, 23:30
Panie Robercie dziękuję.
--
pekepeke
Edytor zaawansowany
 • twojajestkrew.ichjestnafta 18.05.11, 22:39
  Pamiętam fajną audycję w nocy w Radiu Wawa zanim stacja ta stała się takim szitem jakiem jest teraz (chyba ok roku 1993) - muzyka Joy Division, ludzie dzwonili (prowadzący zadał pytanie czy milość może podzielić - mało odkrywcze, ale dyskusja była). Dla mnie wtedy Joy Division to było odkrycie. Po prawie 20 latach nadal emanuje siłą i pięknem, wzrusza.
 • kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna 18.05.11, 23:52
  Antysemicka Gazeta Wyborcza lansuje wyjątkowo odrażających martwych brytyjskich neonazistów, albo najbardziej odrażających martwych neonazistów na świecie.

  Joy Division po angielsku a Freudenabteilung po niemiecku to nazwa domów publicznych założonych przez nazistów na terenie obozów koncentracyjnych. Domy publiczne w obozach koncentracyjnych były opisywane w literaturze między innymi przez więźnia Oświęcimia Tadeusza Borowskiego, którego obrzydliwe pseudo-literackie wspomnienia obozowe musiałam czytać jako szkolną lekturę.

  Sadystyczna perwersja niemieckich nazistów polegała na tym, że Żydówki uwięzione w obozie koncentracyjnym były zmuszone do prostytucji z gojami, czyli nie-Żydami uwięzionymi w obozie koncentracyjnym. Freudenabteilung (Joy Division) był barakiem-burdelem a Żydówki-prostytutki walczące o przeżycie w obozie koncentracyjnym były upokorzone i poniżone w najbardziej drastyczny sposób. Nazistowski sadyzm musiał fascynować Curtisa, skoro nazwę zespołu zaczerpnął z najbardziej sadystycznej formy nazizmu w obozach koncentracyjnych - prostytucji Żydówek walczących o przetrwanie w sensie darwinowskim.

  Nowe zespoły muzyczne lansują się w różny sposób, ale nazwanie zespołu nazwą domu publicznego na terenie obozu koncentracyjnego jest szczególnie obrzydliwe. Brytyjczycy mają nazistowskie skłonności - na przykład Brytyjczyk książę Harry Walii Harry (Henry Charles Albert David) chodził na imprezki przebierając się w hitlerowski mundur ze swastyką.

 • borprio 19.05.11, 00:23
  chyba nie znasz ich muzyki, skoro stworzylas ten list. ta nazwa doskonale pasuje do ich stylu, nie z powodu nazistow, ale depresji i beznadziejnosci.
  Musisz wiedziec, ze w pewnym momencie nazywali sie rowniez warsaw. nie pisz hymnow pochwalnych - nie ma to nic wspolnego z polska - po prostu totalnie meaningless name...
 • aspiryn30 19.05.11, 01:37
  A jak puścisz jeden z najbardziej znanych utowrów "Kalibra44" od tyłu, to słychać wołanie szatana: "Siekierom, siekierom, uciekej, uciekej", tak to rozpracowali specjaliści z YouTube.

  Dołącz to do swoich zbiorów. Teraz nawet niepiśmienni wydają książki, może kiedyś na stare lata zbijesz majątek? :)
 • kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna 19.05.11, 13:04
  Antysemityzm lansowany w Gazecie Wyborczej oraz antysemici lansowani w Gazecie Wyborczej to redakcyjny standard GW. W innym antysemickim artykule Gazeta Wyborcza lansuje innego skrajnego antysemitę.

  Poza Ianem Curtisem (Joy Division - żydowski burdel w obozie koncentracyjnym) Gazeta Wyborcza lansuje jednocześnie perwersyjnego antysemickiego zboczeńca - Żyda Philipa Rotha.

  Żyd Philip Roth napisał książkę o Żydzie onanizującym się kawałkiem mięsa (wątroby). Żydowska nekrofilia (wątroba jest martwa) i zoofilia (wątroba jest zwierzęca) opisana przez Philipa Rotha jest szokująco antysemicka - chyba trudno w sposób bardziej antysemicki ośmieszyć Żydów oraz poniżyć Żydów. Lansowany przez antysemicką Gazetę Wyborczą Żyd-antysemita to kolejny mój dowód na antysemityzm Gazety Wyborczej.

  Antysemicka Gazeta Wyborcza lansuje następnego antysemitę - Philipa Rotha.

  Antysemityzm Philipa Rotha jest prymitywny, obrzydliwy, wulgarny, obleśny i wstrętny - polega on na ośmieszającym Żydów opisywaniu zboczonego i perwersyjnego Żyda onanizującego się kawałkiem mięsa w sposób łączący zoofilię z nekrofilią.

  Żydowski antysemityzm Żydów takich jak Philip Roth utrudnia ministrowi Sikorskiemu zwalczanie antysemityzmu, ponieważ Sikorski - zwalczając Żyda Philipa Rotha jako antysemitę - jednocześnie zwalczałby Żyda. W ten sposób Sikorski sam stałby się antysemitą wpadając w obłędną pułapkę bezsensu walki z antysemityzmem, ponieważ największymi antysemitami są sami Żydzi - tacy jak antysemicki Żyd Philip Roth.

 • kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna 19.05.11, 13:12
  Antysemicka Gazeta Wyborcza lansuje antysemitę Philipa Rotha całą serią artykułów - podaję linki na dowód, że żydowski antysemita ośmieszający i poniżający Żydów w swoich obleśnych pseudo-literackich wypocinach jest lansowany przez antysemicką Gazetę Wyborczą w sposób zaplanowany i strategicznie zintegrowany. Linki do artykułów lansujących antysemitę:

  wyborcza.pl/1,76842,9622684,Philip_Roth_laureatem_Bookera.html
  wyborcza.pl/1,75475,9567640,Philip_Roth____Fakty__.html
  wyborcza.pl/1,75475,9144604,Wzburzenie__Roth__Philip.html
  wyborcza.pl/1,75475,9144608,Philip_Roth__Krotki_przewodnik.html
  wyborcza.pl/1,76842,7323528,Kim_pan_jest__panie_Roth_.html
 • borprio 19.05.11, 13:55
  nie szkoda ci energii? antysemityzmu nie zwalczysz, tak jak glupoty.
  ten artykul jest o mlodym muzyku, ktory odebral sobie zycie. nie o zydach.
  wez kieliszek wina, zapal swieczke, zgas swiatlo i posluchaj tej muzyki (najlepiej "closer"). uslyszysz, ze tak jak glosilas wczesniej, ze za "joy division", tak naprawde paradoksalnie ukrywa sie smutek. bardzo duzo smutku...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka