Dodaj do ulubionych

Hańba rządu, czy oczyszczenie atmosfery - komen...

16.09.10, 10:56
Nareszcie ktoś podjął decyzję , a już myślałem że to nigdy nie nastąpi . Teraz można rozmawiać o pomniku . Jak znam życie "obrońcy" nie odpuszczą . To jeszcze nie koniec . Będą jeszcze awantury . Szkoda .
Edytor zaawansowany
  • heron 16.09.10, 11:03
    Od kiedy krzyż jest Polskim symbolem narodowym? Były jakieś zmiany w konstytucji?
  • marek.18 16.09.10, 13:20
    masz rację. symbolem Polski jest orzeł, a nie krzyż ani kaczor, ani tupolew. a w ogóle to miejsce krzyża jest w muzeum narzędzi tortur, jako że krzyż to coś jak szubienica, pal do wbijania człowieka, garota i tym podobne wynalazki ludzkości. Może zamiast stawiać wszędzie krzyże to stawiać szubienice? jak by to uroczo wyglądało!
    Muzeum tortur to jedyne miejsce, gdzie krzyż jest na miejscu. i tam należy go przenieść.
    tak samo obrzydlistwem jest wieszanie tego narzędzia tortur gdzie popadnie: w szkołach, przedszkolach, żłobkach...
    Tutaj jest o prawdziwym sensie krzyża i jego roli w molestowaniu nieletnich:
    tomaszmatkowski.pl/blog/69-sadopedofilia-czyli-jaja-na-krzyu
  • pijpijrusku 16.09.10, 11:07
    Bo w saunie Panie Kaczynski sie nie sra.
  • emerytgw 16.09.10, 11:11
    Nareszcie dobra decyzja i akcja. A wypowiedzi p. Szczypińskiej i Jurgiela są dalszą próbą kaczystowskiego podjudzania i podburzania fanatyków z pod znaku RM i o.Rydzyka. Potem te nikczemne insynuacje b. tłumaczone jako walka z krzyżem, a nie choroba psychiczna prezesa kłamczyńskiego i jego sfory służalców.
  • sybirak2 16.09.10, 11:13
    Ależ ten pislam bredzi, bredzi. Wczoraj Kurski przyrównywał prezydencika do Jana Pawła II, mówiąc, że jemu też postawiono krzyż tam, gdzie przemawiał. Dziś Jurgiel bredzi jak na prochach, a Wassermnnówna przyrównuje oszołomów spod krzyża do narodu. Oni, ci z pislamu i spod krzyża, są porąbani kompletnie.
  • kr-ok 16.09.10, 11:19
    Hańbą rządu było to że nic do tej pory nie robił,dobrze się stało, że w końcu krzyż został przeniesiony lepiej późno niż wcale.Brawo.A media niech sobie poszukają nowego tematu,bo jak dotąd to one podnosiły atmosferę wokół tej sprawy.
  • pijpijrusku 16.09.10, 11:43
    W saunie sie nie sra.
  • maura4 16.09.10, 11:27
    Krzyż nie jest symbolem narodowym. To symbol chrześcijaństwa, które jest religią swiatową. My, Polacy mamy swoje symbole narodowe - godło, hymn, flaga, biało- czerwone barwy. To tak dla przypomnienia, bo pan Jurgiel najwyraźniej tego nie wie.
  • trupyirobaki 16.09.10, 11:35
    GW nie manipuluje swoimi czytelnikami i kocha Polaków
  • pijpijrusku 16.09.10, 11:41
    Z mila checia obilbym tobie rylo pisowskie,ty mendo,bo jakakolwiek riposta na te pisopierdy jest bezcelowa.Usuniemy was w jedna noc jak ten krzyz.Caly kraj przyklasnie.
  • lukilukk 16.09.10, 11:43
    Emerytom znudziło się pilnowanie i wreszcie ktoś naprawdę odważył się stanąć w jego obronie.
    Ten symbol do dzisiejszego poranka był tylko elementem przepychanek. Miejmy nadzieję, że to koniec idiotycznej awantury nie mającej nic wspólnego z Jezusem wiszącym na krzyżu.
  • masshisteria 16.09.10, 11:46
    Kochani Dziennikarze skończcie z doniesieniami o krzyżu a wytrącicie głosy pomstującym.
    I kto z sznujących się reporterów leci pytać o zdanie p. Gosiewską, czy to jest jakiś autorytet? Cisza w eterze już dość głupoty i podsycania emocji do roboty darmozjady. Dziennikarze tyle się dzieje rzeczy na świecie.
  • simonh 16.09.10, 11:46
    Kazdy kto nazywa przeniesienie go do kaplicy hańbą jest sam hańbą i posmiewiskiem.
  • pijpijrusku 16.09.10, 11:56
    KRZYZ KATOLICKI W KAPLICY TO H A N B A. Proponuje przeniesienie tych pał do osrodka zdrowia psychicznego,bo najwyrazniej czacha juz im dymi.
  • pal666 16.09.10, 14:46
    ja też nie zgadzam się z poglądami tych pań, ale w przeciwieństwie dla Ciebie nie uważam, że należy obrażać kogoś za odmienne od moich poglądy. Osobiście wolę siłę argumentu od argumentu siły. I chamstwa.
  • jar-ry 16.09.10, 11:55

Zdaniem posła Jurgiela społeczeństwo chce, aby pomnik ofiar katastrofy stanął w centrum Warszawy.

Więcej... wyborcza.pl/1,75248,8383537,Hanba_rzadu__czy_oczyszczenie_atmosfery___komentarze.html#ixzz0zgVZb94z

Zdaniem posła?
    Ty pie..olony ośle.
    Jakie społeczeństwo?
    Paru durnych palantów to nie jest społeczeństwo.
    Nawet jak byś się do nich chciał zaliczyć to co najwyzej będziesz plus jeden.
    Półgłówku!

• belmondo1956 16.09.10, 12:00
    Ciekawe od kiedy to krzyż został symbolem narodowym. Zawsze myślałem, że symbol narodowy to godło, czyli orzeł w koronie. Krzyż był tylko, albo aż symbolem wiary a nie państwa. No może z wyjątkiem jednego państwa, państwa krzyżackiego.
  • pn-ski 16.09.10, 12:17
    Niech sie prezes przestanie chowac za pozytecznych idiotów i innych oszolomów.
    Deklaracja ze strony kólka Kacz-Mac-Ziobr-Kurski pozwoli ujrzec kto sie chowal za krzyzem i komu przeszkadza demokracja w Polsce. A pani Gosiewska - na leczenie, z prelekcja uswiadamiajaca, ze czasy komunizmu w Polsce sie skonczyly. Obecna wladza jest wybrana demokratycznie, ma mandat spoleczny na wydawanie decyzji, a takze na ekzekwowanie ich sila, jesli grupy antypanstwowe beda chcialy protestowac i przeszkadzac.

I jeszcze uwaga do prezesa: Chodzenie z pochodniami w stylu wielkiego Adolfa zle sie w demokratycznej Polsce kojarzy.
  • pn-ski 16.09.10, 12:35
    nastepna demonstracja prezesowskich palkarzy z pochodniami w stylu NSDAP napotka na barierki - one zostaja. Niech prezes sklada wience Lechowi na Wawelu , tak jak chcial.
  • davvidda 16.09.10, 12:38
    Ręce mi opadają za każdym razem kiedy słyszę, że krzyż to symbol narodowy. Jakim prawem? Krzyż to chyba najbardziej ponadnarodowy, ponadczasowy symbol chrześcijaństwa. Symbol ofiary, zmartwychwstania, zwycięstwa życia nad śmiercią. Nazywanie go polskim symbolem narodowym to jest dopiero kradzież i rabunek. Skąd ta pycha, pytam?
  • militaro 16.09.10, 12:49
    zrobiono to co powinno być zrobione dawno
  • marek.18 16.09.10, 12:55
    Na Krakowskim przedmieściu powinien stanąć pomnik polskiej głupoty. Moja propozycja: na tupolewie siedzą okrakiem Kaczory, z lancą w dłoni, pilot ma oczy przewiązane opaską, generałowie wymachują szabelkami, podpis: szarża ułańska polskiej głupoty.
    a w ogóle to ofiary które naciskały na tę kretyńską wycieczkę i jeszcze glupsze lądowanie bez widoczności powinny dostać nagrodę Darwina - za wyeliminowanie swoich genów z puli genowej ludzkości.
  • he1ku 16.09.10, 12:56
    Przejdzie im,gdy na ten plac nie przyjdzie tv i nie będzie komu się pokazać.Nikt nie będzie oglądał aktora,którego główną rolą to stukanie ogrodzeniem, jak również faceta by zaistnieć w tv ciskał pięściami w dyskutanta,ktoś tam inny pluł itd. Ci ludzie powinni być w odosobnieniu przez jakiś czas aż dorosną do dyskutowania z oponentem.To samo dotyczy PiSowców,którzy swoje przemówienia nauczyli się na pamięć,może i dobrze,tylko sęk w tym,że frazy te powtarzają w koło i uwierzyli sami ,że to jest prawdą.Przejdzie i im również.Coraz mniej sympatyków chce słuchać i wiernym być dla J.Kaczyńskiego.Sami księża uważają ,że zabrneli w ciemny zaułek popierając idee głoszone przez Kaczyńskiego i zakazano odprawiania modlitw pod krzyżem dla proboszcza.Krzyż wreszcie znalazł właściwe dla siebie miejsce i dobrze.Będzie mniej sensacji w Warszawie,wreszcie z wnukiem do Wilanowa pojedziemy.
  • dradlis 16.09.10, 13:00
    Nareszcie...
    Proponuję warszawskie referendum w sprawie pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem podczas wyborów samorządowych.
  • pal666 16.09.10, 13:03
    stoi ich bardzo dużo, często są poświęcone "wariatom drogowym", którzy zginęli z powodu swojej brawury i głupoty. Poza tym pas drogi to nie jest dobre miejsce na krzyż - od krzyży są kościoły i cmentarze.
  • our2 16.09.10, 13:30
    Choć raz napisałeś coś mądrego.
    PS. a rodziny wariatów drogowych też nie chodzą na groby tychże wariatów tylko trykają przy drogowych krzyżykach?
  • pal666 16.09.10, 13:36
    dziękuję... że choć raz pomyślałeś.
  • our2 16.09.10, 13:45
    To juz sukces.Wziąłbyś się w garść i wziął przykład ze mnie. Choć w sumie dla ciebie napisanie prawdy choćby raz, jest nieosiągalne...
  • pal666 16.09.10, 13:50
    Mylisz się, nie biorę przykładu z nikogo.
  • our2 16.09.10, 14:01
    Nie biezresz przykładu tylko w tym konkretnym przypadku, czym popełniasz bląd.
  • pal666 16.09.10, 14:35
    Zacznij wreszcie DYSKUTOWAĆ (trudne słowo). Każda Twoja wypowiedź, to wycieczka osobista pod moim adresem albo ocena mojego postępowania. Teraz piszesz, że popełniam błąd. Jesteś tego pewien ? Jesteś wyrocznią ? Proszę Cię, zostaw ten mentorski ton na inną okazję.
    To, że ja nie wypowiadam się w takim samym stylu, nie oznacza, że nie potrafię. Nie widzę sensu. I tyle. Każda twoja niemerytoryczna wypowiedź oznacza, że po prostu nie masz nic do powiedzenia.
  • our2 16.09.10, 14:56
    Trudno pisać merytorycznie w odpowiedzi na bzdury o usuwaniu krzyży przydrożnych gdy temat dotyczy krzyża na Krakowskim. To dobitnie pokazało że nie masz nic do powiedzenia.
  • pal666 16.09.10, 22:21
    No cóż..... pozdrawiam Cię, życzę miłego dnia i duuuużo zdrowia. Przede wszystkim. Przyda Ci się, szczególnie taka jedna specyficzna odmiana zdrowia.
  • pal666 16.09.10, 13:53
    Piszesz:
    "Choć raz napisałeś coś mądrego.
    PS. a rodziny wariatów drogowych też nie chodzą na groby tychże wariatów tylko trykają przy drogowych krzyżykach?".
    Czyżbym miał w Tobie wiernego czytelnika ? Czy sobie zasłużyłem na taki zaszczyt ?
  • our2 16.09.10, 14:02
    Takie przyrodnicze obserwacje. Szczególne zainteresowanie śmiesznie silącymi się na obiektywizm i niezależność.
  • pal666 16.09.10, 14:20
    jeżeli uważasz mnie np. za dziwaka-ja nic na to nie poradzę. uważaj sobie, Twoja percepcja to w końcu Twój problem. Dlaczego nie dajesz mi prawa do życia i myślenia po swojemu ? Gdzie Twoja tolerancja ? Szczerze mówiąc ja ma na Twój temat lustrzaną opinię - a rebours, ale to mój problem i zostawiam go dla siebie. Przyznasz, że to symptomatyczny i wiele mówiący objaw: brak z Twojej strony akceptacji (czy choćby tolerancji) dla mojej odmienności, to zastanawiające u światłego europejczyka, wychowanego na GW !!!
  • our2 16.09.10, 14:55
    Ja nie jestem tolerancyjny dla twojej postawy? Ależ jestem. Ewangelizuję cię tylko byś nie tkwił w błędzie. Chcialbyś by błędy były tolerowane?
    No i skąd wiesz na czym się wychowałem? i kim jestem? Jasnowidz jaki czy co?
  • pal666 16.09.10, 17:05
    masz bujną wyobraźnię. Powinieneś pisać powieści z gatunku science fiction albo political fiction. I masz dużo zarozumiałości, sądzę, że nie Ty ewangelizujesz ale Ciebie należałoby poddać ewangelizacji. W charakterze misjonarza desygnowalibyśmy stangreta mojego dziadka. Poradziłby sobie.
  • arverne 16.09.10, 13:04
    NARESZCIE.Idiotow ,ktorym to sie nie podoma odeslac do psychiatryka.
  • our2 16.09.10, 13:04
    A co do kradzieży, to jesli o jakiejkolwiek kradzieży możemy mówić to byla to kradzież krzyża dokonana przez tzw. obrońców krzyża. Ukradli oni krzyż niepełnosprytnym harcerzom.
  • pal666 16.09.10, 13:43
    oczywiście , że rząd nic do tego nie ma. Może nareszcie teraz, jak już nie ma tego krzyża, media zajmą się tym, czym zwykle w demokracjach zajmują się media: patrrzeniem rządowi na ręce. Tym bardziej, że ten rząd jest nieskuteczny, nieudolny,ale czas ukrywania się za krzyżem mamy już za sobą.
    P.S.: uprzedzając ewentualną odpowiedź: powyżej nie napisałem ani jednego dobrego słowa o poprzednikach tego rządu. Każdy rząd samodzielnie pracuje na swoją ocenę. A bezkrytyczny stosunek do ludzi wynajętych do rządzenia, rozliczanie ich "za nazwiska" a nie za zasługi, jest w demokracji głupim i irracjonalnym pomysłem. Ktoś, kto tak czyni, pozbawia się pozycji suwerena, jaką mu daje demokracja. To wiocha i zaścianek. Nieeurpejski zupełnie. Ja w to nie wchodzę.
  • our2 16.09.10, 13:54
    Hehehe chciałbyś by media zajęły się rządem? Przeciez tzw. opozycja na to nie pozwoli, chcieliby żeby reflektory byly skierowane cały czas na nich.
    Uprzedzając mozliwą odpowiedź: powyżej nie napisałem ani jednego słowa pochwały względem rządu, o bezkrytycznym stosunku w ogóle nie może być mowy. Natomiast przezabawe jest patrzenie na jednostki w typie "pal666" które w tak kabaretowy sposób silą się na obiektywizm i niezaleznośc że trudno takich jednostek nie brać na warsztat. Obiektywizm rzecz jasna często przyozdobiony wtrętami na temat Gazety Wyborczej, która jeets rzekomo jednym z mediów rozpościerających mityczny parasol ochronny nad rządem. Patrzenie na rząd przez pryzmat nielubianej gazety pozbawia człowieka który tak czyni pozycji suwerena. To wiocha i zaścianek a nie Europa...
  • pal666 16.09.10, 14:24
    Masz prawo myśleć na mój temat co chcesz. I bierz sobie na warsztat co chesz i kogo chcesz, nie licz na wzajemność, szkoda mi czasu. A propos: manipulujesz: ja nie patrzę na rząd przez pryzmat GW, ja zauważam niekonsekwencję i brak obiektywizmu tego medium. Patrzę wyłącznie przez pryzmat swoich poglądów.
  • our2 16.09.10, 14:58
    Szkoda że patrzysz przez pryzmat swoich poglądów zamiast być obiektywnym i konsekwentynym. Dlaczego wymagasz od GW czegoś do czego sam się nie stosujesz?
  • pal666 16.09.10, 17:08
    Do czego sie nie stosuję ? Prosze o konkretne przykłady.
  • antropoid 16.09.10, 23:57
    > Może nareszcie teraz, jak już nie ma tego krzyża, media zajmą się tym, czym zwykle w
    > demokracjach zajmują się media: patrzeniem rządowi na ręce. Tym bardziej, że ten rząd jest > nieskuteczny, nieudolny...
    --------------------------------
    O, to rzeczywiście szkoda, że nie rządzi poprzedni rząd - tworzony przez wyjątkowo dobrze (pod względem mentalnym, intelektualnym i moralnym) dobranych koalicjantów, rzutki, pełen zacnych inicjatyw, uczący obywateli uczciwości, tolerancji i prowadzący nas ku świetlanej przyszłości, w której panowałaby w Polsce pełna harmonia. Nie mogłoby być inaczej, wszak wszyscy - czy kto chce, czy nie chce - należelibyśmy do tej samej partii...
  • pal666 21.09.10, 12:50
    Antropoidzie, nie interesuje mnie w tej chwili żaden z poprzednich rządów, poczynając od rządu premiera Miazowieckiego. Z bardzo prostej przyczyny: bo TYLKO obecny rząd ma wpływ na rzeczywistość. Bez względu na to, co robili jego poprzednicy. Czy to tak trudno zrozumieć ?
  • gajane4 16.09.10, 13:07
    Kiedy jakiś poseł mówi , że SPOŁECZEŃSTWO czegoś chce, to należy mu przypomnieć, że on reprezentuje najwyżej 0,2% społeczeństwa, a wszyscy posłowie z PiSuaru stanowią MNIEJSZOŚCIOWĄ reprezentacje społeczeństwa. Tak zadecydowało SPOŁECZEŃSTWO w WYBORACH !!!
  • erte2 16.09.10, 13:10
    Nie chciałem tego pisać, ale jeśli pani Szydło i pani Gosiewska porównują egzekwowanie prawa do działań bezpieki komunistycznej a DEMOKRATYCZNIE wybrany rząd i DEMOKRATYCZNIE wybranego Przydenta do władzy totalitarnej - to nie wytrzymuję i piszę: "Zebranie obywatelskie" i wygłaszane przez Kaczyńskiego brednie jednoznacznie kojarzą mi się z zebraniami NSDAP a marsz z pochodniami z defiladami brunatnych koszul lub Ku-Klux-Klanu. Nauczeni historią powinniśmy reagować póki nie jest za późno.
    Od czasu obalenia totalitaryzmu w Polsce minęło już 20 lat. Przez te 20 lat powstawały i upadały rządy, uczyliśmy się demokracji, przerabialiśmy różne zakręty i potknięcia - ale powinniśmy już wiedzieć że demokracja nie jest tożsama z anarchią i warchostwem. Grupa nawiedzonych idiotów pod egidą chorego psychicznie faszysty nie może paraliżować życia w kraju, a opozycyjna przeszłość - nawet prawdziwa a nie naciągana - nie może stanowić legitymacji dla łamania prawa. Trzeba w końcu walnąć pięścią w stół i pogonić tę bandę na cztery wiatry, a może nawet w p...u !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka