Dodaj do ulubionych

Licznik długu musi zostać

22.10.10, 20:34
Bzdury. Polska jest potęgą gospodarczą i tylko czysty przypadek spowodował, że nie należymy do grupy G8 czy ileś tam.
Co to w ogóle oznacza, że nas nie stać ? Przecież mamy wcześniejsze emerytury dla górników i mundurowych, są one wypłacane na bieżąco i bez opóźnień i jakoś kraj się nie zawalił i dalej funkcjonuje. Mało tego: odnotowujemy wzrost gospodarczy na skalę europejską niebywały.
Według mnie siła polskiego państwa tkwi w urzędach. Jeżeli zatrudnimy jeszcze milion urzędników to wydadzą oni pieniądze w sklepach i nabiją jeszcze większy wzrost gospodarczy.
Nie przekonują mnie puste gadki o przeroście zatrudnienia w urzędach i wynikających z tego problemach. Jeżeli mamy wzrost gospodarczy najlepszy w Europie to znaczy, ze nasz model gospodarki też jest najlepszy.
To Niemcy i UK powinny wysyłać studentów ekonomii na nasze uczelnie by uczyli się zasad ekonomii od najlepszych. Jestem dumny z mojego kraju i płynącej z niego siły.
Uważam, że rozwój kraju idzie w dobrym kierunku i będzie coraz lepiej. Grunt, żeby bezrobotni zabrali się do uczciwej i godnej pracy, bo to przez nich mamy takie mierne statystyki.
Konsekwentnie namawiam też do zmniejszenia płacy minimalnej do 500 PLN. Polacy i za tyle mogą przeżyć, a o ile więcej wszyscy na tym zarobimy. Nie wszyscy muszą jeść kiełbasę. Margaryna i smalec dla plebsu wystarczą w zupełności. Naje się taki jeden z drugim mięsa
i od razu hardy się staje, krnąbrny i nieposłuszny. Taki to nawet potrafi oddać jak się go policyjną pałką bez powodu uderzy: szacunku dla munduru nie ma jeden z drugim. Oto, do czego prowadzą podwyżki płac!
Edytor zaawansowany
 • alakyr 22.10.10, 21:22
  Ale po koleji:
  ....Celem licznika długu publicznego nie jest straszenie społeczeństwa, ale pokazanie Polakom, ile wynosi i w jakim tempie narasta dług państwa....

  Człowieku, kto skonstruował ustrój gospodarczy państwa po 89 roku? Kto sprzedał wszystko co miało jakąś wartość kapitałowi międzynarodowemu? Kto chciał mieć wszystko prywatne a teraz się okazuje jednak państwo ponosi jakieś koszty?
  Czy aby nie ten facet który narzeka że państwo się zadłuża i pokazuje liczniki?
  Alternatywą jest ustawa o powszechnej eutanazji lub emigracji ale ten pan jeszcze nie ma odwagi tego zaproponować.


  ...Uruchamiając licznik, podkreślaliśmy, że główną przyczyną szybko narastającego zadłużenia naszego kraju są wysokie wydatki publiczne, a nie zbyt niskie podatki i składki na ubezpieczenie społeczne...

  A co proponujecie po stronie przychodów? Bo wydatki rzeczywiście można ciąć, nawet do zera, premier będzie pracował za darmo. Tylko zapominacie o jednym, pieniądze z wydatków nie idą w błoto, nawet idota urzędnik wykonujący niepotrzebną pracę wydaje swoją pensję w sklepie, zakładzie energetycznym, gazowni. Obetniecie wydatki, ok, co z miliardami które do tej pory trafiały na rynek? Co ze 100 tys ludzi, których zwolnicie i pójdą na bezrobocie?
  Głównym problemem naszych finansów publicznych jest to że nie umiemy nimi racjonalnie zarządzać, nie obniżać!

  ...Prywatyzacja jest reformą, która wzmacnia podstawy długofalowego i wysokiego wzrostu gospodarczego, a przy okazji stanowi przejściowy ratunek dla finansów publicznych....

  Zgoda pod warunkiem że dotyczy sfery produkcji materialnej a nie np. służby zdrowia, edukacji czy emerytur. No i pod warunkiem że nie będzie prowadzić do wypływu majątku narodowego za granicę co ma miejsce w przypadku inwestorów zachodnich.

  ...Od 2009 r. wiele krajów UE znacznie bardziej niż Polska ogranicza swoje wydatki publiczne...

  Procentowo zgoda, a w liczbach bezwzględnych? Na służbę zdrowia Anglicy przeznaczają powiedzmy 100 mld eur, tną wydatki o 15%, zostaje 85 mld, w Polsce powiedzmy wydatki wynoszą 15 mld eur, tniemy o 12%, co zostaje?


  ....Do takich dalekosiężnych zmian należą: stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego oraz likwidacja przywilejów emerytalnych dla górników i służb mundurowych. Propozycję takich reform FOR przedstawił na początku sierpnia 2010 r.....

  Z utęsknieniem oczekuję propozycji FOR jak zapewnić miejsca pracy młodym ludziom, którzy nie mogą rozpocząć aktywności bo starzy ciągle pracują no i najważniejszej, dlaczego rodzi się coraz mniej przyszłych pracowników.
  Czyżby Świat wg FOR nie zachęcał do zwiększania populacji?

  A wogle gó...arzu spadaj na drzewo, w d..pie byłeś, g..no itd.
 • pablobodek 24.10.10, 16:00
  A ja jednak oczekiwałbym, że panowie Balcerowicz i Boni stworzą współnie zespół reformujący polską gospodarkę i finanse.
  Wiem, że w obecnym układzie politycznym to trudne, ale obaj są osobami wybitnego formatu !!
  Do dzieła, Panowie , proszę !!!!
 • alakyr 24.10.10, 20:33
  Odważny jesteś albo... nie wiesz co piszesz.
 • leszekkrzysztof 24.10.10, 18:46
  Dwa uzupełnienia
  Zadłużenie 55% PKB, generujące koszty obsługi wynoszące 12% wydatków budżetu (warto je odnieść do dochodów), jest nadmierne w warunkach Polski. Staje się to oczywiste zwłaszcza w okresach wzrostu stóp procentowych i kursów walutowych, czego niedawno doświadczyliśmy. Koszty obsługi są bombą z uruchomionym zegarem - stwarzają stałe napięcie w budżecie, uniemożliwiają obniżkę deficytu, nie zaspakajają żadnej potrzeby społecznej!
  Koncepcja uruchomienia licznika długu w Ministerstwie Finansów zaistniała w 1993 r., w Departamencie Długu Publicznego. Sugerowałem, aby zainstalować go w centrum Warszawy. Propozycja ta nie zyskała poparcia, zadłużenie było prezentowane jedynie w kolejnych miesiącach.
  Leszek Klukowski
 • dejot7 25.10.10, 10:01
  Dobra, to jak jestes taki przenikliwy autorze-Wiktorze, to napisz jeszcze, ile z tego długu przyrasta z powodu wprowadzenia przez Balcerowicza, kiedy był wicepremierem i ministrem finansów, transferów składek ubezpieczeniowych do OFE.
  No ale to przeciez inwestycja na lata, nie to co jakieś wydatki na politykę rodzinną, z której wezną się tylko kolejne gęby do wykarmienia.

  A przy okazji. Weź pójdź do fotografa i zrób sobie jakieś porządne zdjęcie. Tak często cię drukuje gazeta, że warto zainwestować. Samemu sobie z ręki naprawde trudno jest zrobić dobry portret.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka