Dodaj do ulubionych

Głosowanie nad in vitro

30.10.10, 07:30
Moje listy do J.Gowina, wysłane 10.10.2010..

1-y...
Panie Pośle!
W 1976 roku moja żona będąc w 27 miesiącu ciąży urodziła martwą dziewczynkę. Poród został zakwalifikowany jako "niewczesny". Ja jestem niewierzący od 12 roku życia, ale na prośbę mojej żony i mojej matki próbowałem zaaranżować dla naszego dziecka pogrzeb katolicki. Ksiądz w parafii w Siemianowicach Śląskich odmówił pochówku, twierdząc że to jeszcze nie jest człowiek... dając radę żeby, cytuje: "TO pochować, na cmentarzu, gdzieś pod płotkiem..."
Pan i inni przeciwnicy metody "in vitro" twierdzicie że zarodek ludzki to już jest człowiek... Czy mógłby Pan wyjaśnić mi różnice i rozwiać podejrzenie że to hipokryzja?

2 -gi, korygujący błąd...
Panie Pośle!
W poprzednim e-mail'u popełniłem błąd pisząc że moja żona była w 27-ym miesiącu ciąży... Najpierw chciałem napisać 7-ym miesiącu, ale chcąc być bardziej dokładnym postanowiłem podać czas w tygodniach.... Stąd pomyłka...
Chodzi oczywiście o poród niewczesny w 27-ym TYGODNIU ciąży..

Pozostaję w nadzieji na Pańską odpowiedź.

Doczekam się na odpowiedź... jak myślicie...?
Edytor zaawansowany
 • krystyna620 30.10.10, 07:55
  Rozumowanie PiSu na temat in vitro przechodzi ludzkie pojęcie. Jakim prawem płeć męska posłów decyduje o mojej "broszce"? Pan Piecha niech zajmie się zdrowiem WODZA, a biskupi modlitwą o nawrócenie zboczeńców i alkoholików w swoich szeregach.
 • benek231 30.10.10, 18:03
  krystyna620 napisała:

  > Rozumowanie PiSu na temat in vitro przechodzi ludzkie pojęcie. Jakim prawem płe
  > ć męska posłów decyduje o mojej "broszce"?

  *Bo my faceci bardzo lubimy zajmowac sie waszymi "broszkami" :)
 • krawat.ok 30.10.10, 08:17
  posłanka PiS Teresa Wargocka zaproponowała do 2 lat więzienia.

  dlaczego tak mało ?

  biskupi potrzebują policjanta i klawisza do egzekwowania
  żądania arcybiskupa Michalika :

  "prawo stanowione nie może być ponad prawem bożym"

  służby więzienne w służbie Episkopatu.

  taka czarna perspektywa dla Kościoła ?
  --
  krawat
 • benek231 30.10.10, 18:05
  n.t.
 • abalysii 30.10.10, 09:03
  maja w du_pie Polskę watykan ważniejszy
  --
  Ciasnota umysłowa się rozszerza.
 • bolo_agent 30.10.10, 09:16
  przez takich chorych z nienawiści ludzie mordują ludzi, [pomyśl choć przez sekundę, a nie tylko pluj Wyborczą.
 • jk1962 30.10.10, 10:13
  Ludźmi nazywasz kościelnych sługusów? Te szmaty które włażą w dupy biskupom? Tych ciemniaków co w imię "moralności" zakazują akceptowanych na całym świecie procedur?
  To może przy okazji zakazać przeszczepów i transfuzji? Też kiedyś były jakieś "moralne" powody dla których Kościół tym procedurom się sprzeciwiał. Bóg zmienił zdanie i teraz już można je stosować? Niech żyje ciemnota!!!!
 • benek231 30.10.10, 18:12
  Umierajacy mogl wic sie w najstraszliwszych meczarniach a ci zboczency straszyli pieklem, za podanie srodka usmierzajacego bol, i lagodzacego cierpienie. Sami nie miewali oczywiscie najmniejszych problemow z morfina w przypadku cierpiacego ksiedza.
 • trasat 30.10.10, 09:42
  Stanowisko Kościoła jest pełne hipokryzji. Jeśli Kościól jest pochodzenia boskiego (jeśli Bóg jest), to dlaczego przez 2000 lat w imię krzyża zabijano i popierano zabijających. W imię tej religii (podobnie jak dla innych religii) zabito miliony ludzi. Jeśsli Kościól wymyślił sobie boga, to też jego wskaznia zmienia dość dowolnie. Teraz Kościól posyła swoich kapłanów- kapelanów, aby błogosławili czyny zołnierzy zabijającyh wrogów. I to im nie prezszkadza, a w "obronie życia" skupili się na nienarodzonych. Bo jak już się urodzą, to będzie można ich zabijać. Taka logika obraża moja inteligencję. I dziwię się, że innym to nie przeszkadza.
 • jk1962 30.10.10, 10:23
  trasat napisał:
  Stanowisko Kościoła jest pełne hipokryzji.
  ........................
  Bóg wszechmogący, nasz umiłowany ojciec, kochający nas wszystkich, bez względu na to kim jesteśmy, pozwala na śmierć głodową 20.000 dzieci dziennie. Zesłał na nas, Jego ukochane dzieci, cholerę, trąd, dżumę, malarię i tysiące innych plag. A my w nieustającej wdzięczności i miłości za dary którymi nas obdarzył budujemy Mu światynie i łożymy na utrzymanie Jego ziemskich przedstawicieli.
  Na kolana i modlić się, nie politykować!!!
 • ulanzalasem 30.10.10, 09:49
  Obie partie, cały POPiS włazi w tyłek kościołowi, ale to trwa od 89 roku i dalej się POgłębia ;)
 • starblast 30.10.10, 10:03
  Hierarchia teraz zakazuje. Może w przyszłości celibat zniosą i księża będą mieli szansę na normalną rodzinę. Co wtedy, gdy w ich rodzinach będzie problem bezpłodności. Czy wtedy skorzystają z tej metody? Teraz ich to nie dotyczy, więc są mądrzy.
  Kiedyś uważano, że przeszczepy, transfuzje krwi są dziełem szatana. Przecież to przedłużanie życia, po które zgłosił się bóg. Obecnie duchowieństwo również czerpie z rozwoju medycyny. Jakoś się tym nie chwalą...
 • zgryz3 30.10.10, 10:09
  Od dawna nie chce mi się żyć w tym kraju, ale już za stary jestem, by wyjeżdżać. Oto tytuł w telegazecie: [i]"Nie będzie więzienia za in vitro". [/i]Cieszmy się, że nie będzie więzienia za jeden z największych naukowych sukcesów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najgłębsze średniowiecze i ciemnogród oświetlany wieczną lampką przez kryminogenny Kościół.
 • asiazlasu 30.10.10, 11:27
  dzis przeczytalam rezultat sondazu na temat eutanazji we Francji : 94 % francuzow jest ZA.
  A wy tu o in vitro ....ehhhh
 • sky_fifi 30.10.10, 10:21
  Tak, jak kiedyś na temat aborcji, tak i teraz najwięcej do powiedzenia mają ci, których problem w ogóle nie dotyczy. Czyli księża oraz ludzie w wieku już dawno po-rozrodczym.
  Ciekawe, jakie mieliby poglądy, albo jakie decyzje by podjęli, gdyby na własnej skórze doświadczyli tragedii, jaką dla wielu osób są problemy z posiadaniem własnego dziecka.
 • morozov_pavlik 30.10.10, 10:57
  Wyłapać wszystkich rodziców co wyprodukowali wbrew katabasom i PIS bachory przez in vitro (czyli bez Boga) i wsadzić na 5 lat do paki. Wyselekcjonować wszystkie pomioty szatana zrodzone przez in vitro i zneutralizować społecznie jako nieprzydatne kościołowi moralnie, ale ekonomicznie tak - niech płacą za sakramenty pięciokrotną stawkę jako odkupienie za grzechy rodziców i NIEGODNE dla Boga urodzenie.
 • marek_f 30.10.10, 11:04
  Panie Gowin, czy Pan cierpi na rodwojenie jaźni ??? Ma Pan swój projekt i popiera cudzy ?
  Przypomina to dowcip o bacy, który poglądy ma ale ich nie popiera ...
  I kto tu jest błaznem w PO ........
 • cleo.net 30.10.10, 12:10
  Zastanawia mnie jedno, a mianowicie kiedy PIS-obłąkańcy i kościół zaskoczą, że Polska to nie kolonia Watykanu tylko suwerenne, demokratyczne państwo w środku Europy, i że wiek mamy XXI nie XIV. Jeśli reprezentuje się interesy KK to nie można być posłem społeczeństwa polskiego. Niech więc posłowie się określą czy są Polakami czy Watykańczykami. W tym drugim wypadku muszą złożyć mandaty poselskie, bo mają działać na korzyść społeczeństwa polskiego, a nie hierarchów obcego państwa. Wstyd robić cyrk z czegoś, co jest akceptowane na całym świecie i za co została przyznana nagroda Nobla tylko dla tego, że paru tępakom to nie pasuje. Przedstawiciele Watykanu nie mają prawa zabierać głosu w sprawach ustaw dotyczących społeczeństwa polskiego! Stawiamy się sami w tym szeregu co Iran czy Afganistan. Mamy własnych katotalibów. Ta banda całkowicie ośmieszyła pojęcie katolicyzmu i chrześcijaństwa. Zdewaluowali całą naukę Jezusa. Katolikom tym normalnym jest wstyd za to do czego ta hołota wykorzystała ich wiarę!
 • filizanka2 30.10.10, 12:45
  ludzie.gazeta.pl/antobojar/0,0.html Mam za sobą podobne doświadczenie - 21 lat temu urodziłam martwa córeczkę(7 miesiąc).Chyba mieliśmy szczęście w nieszczęściu bo ksiądz pochował naszą córeczkę na cmentarzu. Mam możliwość zapalania jej światełka. To bardzo ważne dla każdego rodzica w takiej sytuacji. Tamten ksiądz, mimo ,że był już niemłody, rozumiał to.Bardzo współczuję , że Państwo trafili na takiego zacofanego duchownego. Rzeczywiście , w świetle ciągłych dyskusji o życiu poczętym żaden ksiądz nie powinien mieć wątpliwości,że dzieciątkom należy się godny pochówek.

 • antobojar 30.10.10, 18:50
  ..dobre myśli...

  filizanka2 napisała:

  > ludzie.gazeta.pl/antobojar/0,0.html Mam za sobą podobne doświadczenie - 21 lat temu urodziłam martwa córeczkę(7 miesiąc).Chyba mieliśmy szczęście w nieszczęściu bo ksiądz pochował naszą córeczkę na cmentarzu. Mam możliwość zapalania jej światełka. To bardzo ważne dla każdego rodzica w takiej sytuacji. Tamten ksiądz, mimo ,że był już niemłody, rozumiał to.Bardzo współczuję , że Państwo trafili na takiego zacofanego duchownego. Rzeczywiście , w świetle ciągłych dyskusji o życiu poczętym żaden ksiądz nie powinien mieć wątpliwości,że dzieciątkom należy się godny pochówek.
  >
  >
  >
  >
  >
 • hugow 30.10.10, 14:06
  mam nadzieję, że projekt pozwalający zabijać ludzi nie przejdzie
  --
  [ rdir.pl/wahml | rdir.pl/wahh8 | rdir.pl/waheb | rdir.pl/wahd0 | rdir.pl/wfzgb ] --
  Serdecznie pozdrawiam i zycze milego dnia :-)
  rdir.pl/r4kd2
  rdir.pl/r4y1x
 • czerwonylech 31.10.10, 09:57
  CAŁY przebieg prac nad projektami ustaw tyczących in vitro jest kardynalnym bezprawiem! Sejm nie jest upoważniony do decydowania ustaw w TRYBIE MORALNYM . Moralność zostawcie amoralnym klechom,całej tej watykańskiej mafii. Moralność czy niemoralność to prywatne sprawy obywateli!. Do oceny problemu in vitro powołani są wyłącznie uczeni,specjaliści. Sejmowi wolno tylko zadać pytanie proste: czy in vitro szkodzi społeczeństwu,czy nie.Nie,nie szkodzi,lecz pomaga. Stąd należy wyrzucić na śmietnik wszelkie dewiacje watykańskiego kleru,wszelkie ingerencje biskupów paranoicznego państewka we Włoszech,wszelkie jęki jurkowych moralistów. Powtarzam: sejm RP nie ma prawa zajmować się moralnością,zygotami,plemnikami,owulacjami (specjalność kleru watykańskiego,który niech nad tym płacze w swoich świątyniach!!),macicami,waginami etc etc.A Kościół niech sie zajmie problemem niszczenia bilionów plemników w "swoim łonie",podczas np onanizacji,jako problemu zakonów,klasztorów,plebanii i w ogóle kleru pozostających w celibacie paranoicznym.O in vitro niech decydują MEDYCYNA i RODZINA.U nas sejm zachowuje się,bezprawnie,jak Watykan BIS,do cholery i to jest ciężkie przestępstwo przeciw prawu i przeciw suwerenności i niepodległości państwa . In vitro to nie sprawa religii i jej ogłupiałych wyznawców,ale sprawa NAUKI,WIEDZY NAUKOWEJ.Sejmowi nie wolno też wkraczać w prywatność i intymność małżeńskich czy partnerskich decyzji dot. in vitro.Marsz do Watykanu(leży w Rzymie) Ciemnogrodzie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka