Dodaj do ulubionych

Kto przygarnie konia

• jamarm55.pl 25.11.10, 20:35
    Jak można zostawić tyle koni na pastwe losu .Taki kraj nie rozumię tego , czyli wynika z tego że za każdym razem gdy będzie kryzys to będą cierpieć również zwierzęta , one same nie mają szans bez pomocy człowieka , to jednostki które zarabiają krocie na kryzysie są odpowiedzialni za ten stan rzeczy . Czas to zmienić .
  • bamakojoinirez 25.11.10, 20:37
    Co za brednie.... Juz dawno takiego zaklamywania sytuacji nie widzialem. Nawet w Wyborczej.
    Kon by sie usmial.
  • obserwator_65 25.11.10, 20:37
    Nie ma sprawy, jak tylko jest taka możliwośc 2 mogę przyjąc tylko proszę o informację do kogo się zgłosic i jak to formalnie załatwic. Nie żartuję. Odpowiedz proszę na email "gazety"
  • lidziab 25.11.10, 20:46
    masz absolutną rację, dodam jeszcze, że zwierzęta są uczciwsze, lojalniejsze, mądrzejsze, inteligentniejsze niż my "człowieki"!, przegrywają tylko dlatego, że nie mają karabinów, pistoletów,że łatwo można je zamknąć w klatkach, bo nie mają adwokatów, którzy za odpowiednią "wdzięczność" mogą wybronić każdego ludzkiego zbira !!!
    zwierzęta nie są pluszowymi maskotkami, zwierzęta są żywymi, odczuwającymi ból zarówno fizyczny jak i psychiczny istotami
    wiem, zabrzmi to górnolotnie ale uważam, że należy im się szacunek
    niestety nie mam możliwości finansowych, by przygarnąć choćby jednego konia z Irlandii ale zwrócę sie do fundacji, dla której zbierałam pieniądze przez PiTY, po prostu z każdym nowym rokiem wypełniam po koleżeńsku wiele deklaracji, jedynym warunkiem jest (chyba, że ktoś wskazuje innego odbiorcę 1%) przekazanie pieniędzy na rzecz zwierząt,
    nie wiem jak stanowi prawo Irlandii, ja uważam, że ludzie którzy porzucili konie powinni być odnalezieni i ukarani, nie więzieniem, bo będą musieli pracować na nich uczciwie pracujący obywatele, powinni dostać wysokie kary finanasowe, które będą musieli odpracować społecznie (bo przecież "siana" nie mają
  • vigilansx 25.11.10, 20:46
    światowa rewolucja jest nieunikniona, to tylko kwestia czasu, nieodległego
  • 141288bs 25.11.10, 20:46
    Na szczescie koni juz nie mamy,ale ludzi mamy pod dostatkiem.- Kto nimi sie zaopiekuje,bo na
    rzad liczyc nie mozna?
  • lidziab 25.11.10, 20:54
    szkoda, chcesz sobie tylko "popisać"? na necie, bo na paierze to już nie bardzo się umie?
  • sedaluk 25.11.10, 21:02
    Jak tak sobie przypomne, to ten temat o koniach w Irlandi byl juz tawsze-tylko w innych
    kontekstach. To tam nalezy do folkloru, jak w sobote pijaczki na szosach w Polsce.
    Czy te kryzysy w Islandi i Irlandi maja cos wspolnego z masowam naplywem Polakow?
  • michalfront 25.11.10, 20:54
    oby nie...
  • lidziab 25.11.10, 20:59
    Wyłapać właścicieli tych koni i niech odpracują swoje bezduszne zachowanie!
  • ludolf_koenig 25.11.10, 21:00
    jeszcze ze 2 lata i nackersi znowu zaczną trzymać świnie w piwnicach i wypasać krowy przed blokami w Finglas
  • pytajnik102 25.11.10, 21:19
    A kto wie, może "lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki"?

--
    Z forumowego poradNicka dla pilotów: Normalna procedura podejścia do lądowania: samolot jest na wysokości 50-100m na początku pasa lotniska, po czym samolot gwałtowanie opada (wykorzystując poduszkę powietrzną) delikatnie ląduje około 200-300m dalej.
  • onetjestlepszy 25.11.10, 23:01
    Masz na myśli kabanosy?
    --
    Wegetarianizm to przyszłość! bit.ly/cdgvFA
  • letmehearyou1 25.11.10, 21:34
    Ten dom na zdjeciu (w hrabstwie Longford - zreszta jednym z najmniej ciekawych do zamieszkania i jednym z najwieksza iloscia pustostanow i niedokonczonych budow) - historia jest taka, ze wlasciciel przyjechal ktoregos dnia troche popracowac przy budowie, spadl z dachu i sie zabil. Zona nie miala serca nic z tym budynkiem zrobic. Od okolo 10 lat stoi i niszczeje.
  • onetjestlepszy 25.11.10, 23:02
    letmehearyou1 napisała:

> Ten dom na zdjeciu (w hrabstwie Longford - zreszta jednym z najmniej ciekawych
    > do zamieszkania i jednym z najwieksza iloscia pustostanow i niedokonczonych bud
    > ow) - historia jest taka, ze wlasciciel przyjechal ktoregos dnia troche popraco
    > wac przy budowie, spadl z dachu i sie zabil. Zona nie miala serca nic z tym bu
    > dynkiem zrobic. Od okolo 10 lat stoi i niszczeje.

W takim razie dziwnie często ludzie spadają z dachów w tamtej okolicy.
    --
    Wegetarianizm to przyszłość! bit.ly/cdgvFA
  • gregg06021 25.11.10, 23:08
    Nie bardzo się zgadzam. Longford to ciekawe hrabstwo. Może widziałeś Ardagh?
  • letmehearyou1 25.11.10, 23:25
    Moze rzeczywiscie jest w Longford kilka miejscowosci turystycznie interesujacych, ale to raczej takie 'przelotowe' hrabstwo - do przejechania ale nie do zatrzymania sie na dluzej. Kilka lat temu w jednym z sondazy Longford (chodzi mi tu o miasto Longford a nie o cale hrabstwo), zostalo wybrane jako najmniej pozadane do zamieszkania. Obawiam sie, ze jesli czasy boom'u tego nie zmienily teraz bedzie jeszcze trudniej. Pozytywna strona jest taka oczywiscie, ze mozna tu niesamowicie tanio kupic dom/mieszkanie.
  • zz26 25.11.10, 21:42
    to zes pokazal kulture koles tylko grzecznie
    mowi ze lubi konine a ty go zaraz bluzgasz pownienes sie leczyc
    aha ja lubie kurczaki wiec jesli je jesz to jestes zwyklym parszywym zasranym smieciem a twoja rodizna powinna zdechanc podoba ci sie? taki jest sens towjego postu nienawidze innych bo lubia to czego ja nie
  • jojosto 25.11.10, 21:46
    biedne zwierzeta :(
    --
    ... ... . ... ..... ...
    .. .... ... .. .......... .
    .. ..... . .. .. .......
  • noblesse12 25.11.10, 21:49
    Widziałam na własne oczy miłość Irlandczyków do koni...Horse market-jak są traktowane, poniewierane, poniżej ich godności-jak przedmioty..
  • olewca 25.11.10, 22:10
    Tak sie to konczy jezeli brakuje rozumu.
    Pazerni idioci, wcale ich nie zaluje (ludzi) - koni szkoda.
  • sunim 25.11.10, 22:22
    ... i dla świńskiego ryja i dla zbłąkanego konia... tylko watahę trzeba wyrżnąć, dorżnąć, zabić i powiesić. Poza tym miłość, luz, blues i Jaruzelski.
  • rabbinhood 25.11.10, 22:23
    wystarczy zebrać listę kto przygarnie, i spróbować znaleźć organizacje która pokryje koszty transportu. Sęk w tym że do Francji mają taniej.
    --
    Linuks 4,7% 2010 October w3schools.com/browsers/browsers_os.asp
  • kaczygrod54 25.11.10, 22:27
    a sami pisza ze zima zalatwi sprawe to po co robic z tego afere??
  • barcelonista1981 25.11.10, 22:37
    Oto cywilizacja podobno oswiecona! Ja dziekuje, wole polska ciemnote. To kara jaka spotkała Irlandczyków za chciwośc i materializm, pieniadze prowadza do upadku jak widac.!!!
  • hektorspyke 25.11.10, 22:38
    Artykuły w GW to bzdety wyssane z palca. Swego czasu mieszkałem w Irlandii, a to co czytałem w GW o tym kraju to był stek bzdur mijających się z rzeczywistością, więc i teraz nie wierzę, powyżej ktoś napisał skąd to zdjęcie i jak jest naprawdę.
    A komentarze o katolickości to piszą ignoranci, którzy z GW biorą informacje o tym, że tak dużo tak katolików, owszem może statystycznie, ale w kościołach są max. 2 msze w niedzielę bo zwyczajnie nikt nie przychodzi.
  • sebast81 25.11.10, 22:46
    rozumiem że ten artykuł ma wzbudzić przekonanie że Irlandia to teraz druga Somalia a Polska jest krainą dobrobytu. Byłem 2 lata w Irlandii i baaardzo bym chciał żeby w Polsce był taki "kryzys". W sprawie bezrobocia to wystarczy wejść na jobs.ie i porównać ilość ogłoszeń o pracę i zarobki jakie są oferowane. Bardzo mi przykro ale musi upłynąć jeszcze wiele czasu zanim w naszym kraju osiągniemy taki poziom życia
  • tleonek 25.11.10, 22:50
    zaraz zaraz, nieludzki?? konie to ludzie?? Proponuję zapytać Google o najbliższego psychiatrę.
    Koń to zwierzę hodowlane, a te ma służyć człowiekowi. Należy je dobrze traktować, ale usypianie to normalna czynność, to zwierzę, nie człowiek!!
    Tak się składa, że normalny stosunek jak do zwierzęcia właśnie taki jest w całej zachodniej Europie. Wystarczy sprawdzić, jak się tam obchodzą z psami. A zachodnia Europa jest albo protestancka albo laicka.

a w ogóle, żeby do tego mieszać Katolików?? Katolicy uchwalali takie prawo.

Czekam, aż Katolików zacznie się obwiniać za wszystkie klęski żywiołowe - w końcu to może ich Bóg je zsyła???
    Głupota to najbardziej zaraźliwa choroba...
  • pl2512 25.11.10, 22:51
    Komu przeszkadzają błąkające się konie? Te zwierzęta tak żyją w naturze, ale ekodebile zawsze muszą wiedzieć lepiej. Z tego powodu proszą o ,,humanitarny: odstrzał.

Mamo kup mi konia, konia mi kup!
  • malopolanin.czest 25.11.10, 22:57
    Koni szkoda.
    Ale nie znam żadnego Polaka, który ze względu na ten "kryzys" chciałby wrócić do "świetnie prosperującej" Polski. Stopa życiowa w Polsce wciąż jest nieporównywalnie niższa, niż w Irlandii. Można byłoby wierzyć tym gazetowym bzdurom, gdyby nie było innych źródeł informacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.