Dodaj do ulubionych

Kobiety muszą awansować, ale nie dzięki parytetom

07.12.10, 18:13
Zamiast kompetencji i popularności - parytet. To już kiedyś przerabialiśmy, za komuny (np. punkty za pochodzenie).

Feministkom gratuluje przebiegłości - jak sprytnie pod hasłami 'wolność' i 'równość' zrobić coś zupełnie odwrotnego i przy okazji pomimo minimalnej popularności dorwać się do władzy, a więc i pieniędzy.

polecam:

www.parytety.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=16
Obserwuj wątek
  • benek231 Re: Kobiety muszą awansować, ale nie dzięki paryt 07.12.10, 19:10
   >> M K-B: - Gdyby nie czasy powojenne, byłybyśmy dziś na zupełnie innym miejscu. Poza hasłami, że kobieta może jeździć na traktorze, byłyśmy spychane na drugi plan. >>

   Więcej... wyborcza.pl/1,76842,8783040,Kobiety_musza_awansowac__ale_nie_dzieki_parytetom.html#ixzz17S1LmqvA

   *Ciagle zdumiewa mnie to przekonanie niektorych, ze gdyby nie komuna to mysmy bysm dopiero byli kraina obfitosci i sprawiedliwosci spolecznej. Moze byle co jedza... Z czego pani MK-B wyprowadzila sobie powyzszy wniosek?

   Czy gdyby nie komuna to kobiety spychane bylyby na pierwszy plan tak jak np. w Stanach, gdzie roznice w dochodach na porownywalnych stanowiskach siegaja 30% na korzysc mezczyzn, a po 220 latach demokracji kobiet w Kongresie jest mniej wiecej tyle samo co w Polsce po 20? Czy moze tak jak we Francji gdzie to samo wyglada jeszcze gorzej(?)

   W Polsce roznica w odnosnych dochodach wynosi 10%.

   Pani MK-B zapomina przy tym o wszechobecnym wplywie tradycyjnie ultrakonserwatywnego kk, ktory nigdy nie byl chetny odchodzeniu kobiet od domu, dzieci i garow. A wlasnie dzieki komunie wplyw ten istotnie zmalal.

   Odnosze wrazenie, ze Blonska to taki Gowin w spodnicy.
  • same.zalety Kobiety muszą awansować, ale nie dzięki parytetom 07.12.10, 19:14
   żałuję, że nie 50% i cieszę się że chociaż 35% :) dziękuję kobietom za odwagę i upór- nie jest łatwo bronić parytetów w Polsce.

   mam nadzieję że nie skończy się tym, że kobiety będą na listach zajmowały miejsca 4-8 (z tych najtrudniej się dostać), tylko że ich ilość w parlamencie realnie się zwiększy.

   jeśli ktoś jeszcze zamierza napisać, że parytet jest zły, bo na listy powinni trafiać ludzie wg kompetencji, a nie płci, to czekam na wyjaśnienie jakie kryteria stosowane są teraz?

   czy przy układaniu list obowiązują jakieś wymagania dotyczące wykształcenia, dorobku naukowego bądź zawodowego czy jakiegokolwiek kryterium, które może być uznane za kompetencje? bo na moją intuicję, to decyduje widzimisię szefa regionu. to czy ktoś jest czy nie jest kolegą szefa regionu nie jest kompetencją...

   chyba że ktoś posiada informacje świadczące o tym, że w jakiejś partii kryteria przyjęcia na listy są jawne i ewidentnie kompetencjogenne, to proszę mnie oświecić;)
   • benek231 Re: Kobiety muszą awansować, ale nie dzięki paryt 07.12.10, 21:29
    boykotka napisała:

    > Równość w Polsce będzie wtedy, kiedy poziom niekompetentnych kobiet i mężczy
    > zn będzie taki sam
    >

    > Najlepszym rozwiązaniem byłyby wybory bezpośrednie. Ale nasza zabetonowana scen
    > a polityczna właśnie woli uchwalić parytety, byleby dalej pozostać u żłoba.
    >
    >
    *Najlepszym ale jak dla kogo. Dla Glownego Budowniczego tego wyznaniowego panstwa, czyli dla kk, jednomandatowe okregi wyborcze i konstrukcja systemowa zblizona do amerykanskiej, postrzegana byla (i jest) jako potencjalne (jesli nie realne) zagrozenie tym zgnilym liberalizmem. Ponadto w katolickim paternalizmie zawiadowcy rzadzacej ideologii uwazaja, ze lepiej jak nie bedziesz miala zbyt wiele do powiedzenia i decydowania. Od tego sa madrzejsi, ktorzy dbaja o wlasciwy nabor do rzadow - droga quasi kooptacji (wplywy partyjnych liderow na ksztalt wyborczych list sa tego odzwierciedleniem). No i ponadto znacznie latwiej pociagac sznureczkami kilku etatowych pajacow niz kilkoma milionami wyborcow, ktorzy mieliby decydowac o tym wszystkim o czym decyduja wyborcy amerykanscy. A jest tego sporo wiecej niz w Polsce. Czyli zupelny nihilizm oraz cywilizacja smierci. :)
    • piotr7777 "prof. Magdalena Środa- nie ma takiej osoby 07.12.10, 22:00
     ...należaloby mówić o "doktor habilitowanej Środzie", gdyż zajmuje ona stanowisko profesora. Tytuł profesorski jej się nie należy.
     Co do meritum - może dkatego jest mniej kobiet inżynierów (nie ma takiego słowa "inżynierka"), bo po prostu wolą się realizować w innych zawodach, niekoniecznie gorszych.
     • benek231 Do kogo ta mowa, Czarny Piotrusiu? 07.12.10, 22:28
      piotr7777 napisał:

      > ...należaloby mówić o "doktor habilitowanej Środzie", gdyż zajmuje ona stanowis
      > ko profesora. Tytuł profesorski jej się nie należy.
      >
      >
      *No wiec gdy rozwazana bedzie mozliwa profesura Srody to po prostu powiedz to Komisji, i uprzyj sie. :)
      >
      >
      > Co do meritum - może dkatego jest mniej kobiet inżynierów (nie ma takiego słowa
      > "inżynierka"), bo po prostu wolą się realizować w innych zawodach, niekonieczn
      > ie gorszych.
      >
      >
      *Meritum dotyczy kwot/parytetow w polityce a nie wsrod inzynierow. Sroda jedynie nawiazala do stanu faktycznego:

      "M Ś: - Wczoraj miałam spotkanie z kobietami biznesu, inżynierkami. Mówiły, że Polska pod względem nierównowagi w ramach tych zawodów jest w Europie na pierwszym miejscu od końca. W socjalizmie na Politechnice Warszawskiej kobiet było znacznie, znacznie więcej niż dziś.

      Więcej... wyborcza.pl/1,76842,8783040,Kobiety_musza_awansowac__ale_nie_dzieki_parytetom.html#ixzz17SqIJr2K

      Czyli w PRLu, kiedy to istnialy systemowe zachety dla kobiet, przy naborze na kierunki techniczne, bylo jednak sporo kobiet zainteresowanych inzynieria. Teraz zachet nie ma i kobiet na politechnkach tez. Innymi slowy Twoja kolejna opinia niezbyt trzyma sie kupy, bo wystarczy wyciagnac pomocna dlon a natychmiast pojawia sie dziewczyny chetne do realizowania sie na w dziedzinach technicznych. :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka