Dodaj do ulubionych

Takiego listu kościół nie może zlekceważyć

14.12.10, 01:45
"Nikt się nie ośmieli nazwać o. Ludwika - szanowanego duszpasterza, ikony opozycji demokratycznej - zdrajcą Kościoła. Przypisywanie mu niecnych intencji byłoby po prostu niepoważne."

Naprawdę? A ja myślę, że zawsze się jakiś dokument w IPN znajdzie, ks. Isakiewicz ma bogate archiwa, choć niekompletne.
Obserwuj wątek
  • pantera03 Re: Takiego listu kościół nie może zlekceważyć 14.12.10, 05:09
   A dlaczego nie? Tłusty Luter tez był zakonnikiem i co nawyrabiał. A poza tym co to za jakieś rodzinne popieranie - czy Wiśniewska może pisać o Wiśniewskim? Toż to korupcja i kumoterstwo najwyższego rzędu (to ma być żart!).
   A tak na marginesie-skąd żydowska gazetka dla Polaków wytrzasnęła ten list? Przecież został wylany tylko do określonych osób a nie do Naczelnego Kawalera?
   • anuszka_ha3.agh.edu.pl Ale to JPII wybrał takich biskupów!!! 14.12.10, 10:34
    Niestety warto dodać jeszcze jeden fakt.
    To Jan Paweł II sam sobie zmontował taki Kościół w Polsce.
    Ogromna większość polskich biskupów była nominowana przez naszego starego papieża:
    jedyniesluszne.blox.pl/2009/07/Jan-Pawel-II-sam-sobie-zrobil-polski-Kosciol.html
    --
    Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
    • anus_dei Oczywiście, że tak. 14.12.10, 14:49
     Wojtyła tylko udawał potulnego bałwanka zapodającego podnieconemu tłumowi kawałki o kremówkach, w rzeczywistości to był fundamentalista pierwszej wody. Podejrzewam, że wynikało to z kontekstu czasów. Wtedy kk szedł na wojnę z dogorywającym blokiem komunistycznym i potrzebna mu była taka forma przetrwalnikowa w postaci betonowych zakapiorów - aby nie byli zbytnio ugodowi i ugrali dla kk wszystko, co tylko można ugrać krótko po przewrocie. Niestety lub stety, jak widać, czasy względnej stabilizacji i demokracji potrzebują innej formy przetrwalnikowej - tak biskupów-speców od propagandy, którzy będą umieli dotrzeć do gó...ażerii i sprzedać jej wizję, że Kościół jest "sexy" (choć z seksem mu nie po drodze).
  • organmaster ojciec wiszniewski... uczył dzieci swoje 14.12.10, 08:34
   nomen omen - wiszniewska, , jak wierna córa, powtarza wdzięczne frazy ojca, dosmaczając je wszakże szekspirowskim - być albo nie być, czy francuskiej proweniencji - z tego pata wybrnąć;
   po prawdzie - jej córewskie prawo; lecz... co z pataszonem?!


   ( lecz co z pataszonem
  • strikemaster A co ma z tego wyniknąć? 14.12.10, 09:28
   Księża nie bez powodu wygłaszają poglądy antysemickie, przeciw in-vitro itp. To w celu przyciągnięcia konkretnej klienteli, przestraszonej nowościami, innościa. Kiedyś w tym celu Kościół sprzeciwiał się teorii heliocentrycznej.
   --
   Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
   Forum kiltowe
  • kamyk_wj Dyskusyjne tezy artykułu 14.12.10, 10:52
   Po pierwsze, taki list da się zlekceważyć. Znaczna część episkopatu i innych księży zrobi to ochotnie. Z prostego powodu - dla utrzymania komfortu niemyślenia.
   Po drugie, da się bez trudu podważyć wirygodność i dobrą wolę o. Wiśniewskiego. Wiele osób, a nawet całych ośrodków medialnych zajmuje się wyłącznie podważaniem statusu osób niewygodnych i ma w tym wielką wprawę.
   Po trzecie, dyskusyjna jest teza, że to nie szatan psuje polski kościół. Jeżeli przyjąć, że szatan to brak Boga, czyli miłości, pokory, dobra i empatii, to właśnie on psuje kościół, a rozpoczął od hierarchów, co wdać aż nadto dobrze.
  • aagulha Takiego listu Kościół nie może zlekceważyć 14.12.10, 13:30
   Kościół może zlekceważyć wszystko, co nie wpisuje się w aktualnie obowiązującą w Kościele wizję świata. Przypominam, że św. Franciszek o mało nie spłonął na stosie za rewolucyjną tezę o ubóstwie Chrystusa. A z przykładów bardziej współczesnych - był taki ksiądz, Stanisław Musiał, który sprzeciwiał się stanowisku Kościoła w sprawie klasztoru na terenie obozu w Oświęcimu - i został za to zesłany na stanowisko kapelana w hospicjum. Z zakonnikiem mozna zrobić nieomal wszystko, obowiązują go śluby posłuszeństwa. Tym większy szacunek dla ojca Wiśniewskiego, który najwyraźniej boi się wyłącznie Pana Boga.
   • koga-6 Re: Takiego listu Kościół nie może zlekceważyć 14.12.10, 15:41
    On nie ma czgo sie bac zna realia tego swiata a ogromna czesc kleru to fanatyzm i wiara w TZ. BOGA CZESC KLERU JEST BARDZO NIEWKSZTALCONA ALE SIE TO ZMIENIA Z TEGO CO WIEM WIELU JEST STUDENTAMI UCZELNI SWIECKICH SWIAT WATYKANU JEST BARDZO NIEBEZPIECZNY OD ZARANIA SWEGO POWSTANIA CZYLI TZ. CHSZESCIANSTWA KTORE MIALO OGLUPIAC LUDZI A MYSL PRZEWODNIA TO PIENIADZE.Watykanowi niewygodne sa badania naukowe kosciolowi ktory popelnil wiele niegodziwosci i zbrodni.Oczywiscie myslenie tz. wiernych i przy tym kompletny brak wiedzy itd.Zmiany Panstwo - Koscol w konstytucji konkordat nie istnieje dosyc kleru w tym panstwie SWIECKIM A TAK NA MARGINESIE KLER MIAL CEL W LATACH SOLIDARNOSCI A TERAZ DLA KLERU DOTACJE ZA MOJE PODATKI TO JEST PRZESTEPSTWO RZADU WOBEC PODATNIKA KOSCOL CHCE KONFRATACJI WIEC OTWARCIE MOWIE MA JA TAKIE PRAWO TO OBCA ORGANIZACJA W PANSTWIE.Panstwa europy powiedzialy nie wiec trzeba placic za tz. swoja wiare i podatki.
  • grek.grek gratuluję pani redaktor przenikliwości, urwa... 14.12.10, 13:50
   a to, ze w kraju, w którym 40 % ludzi żyje na granicy ubóstwa, a 30 % dzieci cierpi niedozywienie, kościół katolicki bierze corocznie 5-7 miliardów złotych i nie płaci żadnych podatków za "Bóg zapłać', to pani już nie przeszkadza ?

   że nasze prawo uchwalone podług wskazań biskupów i zgodne z archaiczną i szkodliwą dokrtryną kościelną, sytuujące nas daleko w tyle za Europą zachodnią, zabrania obywatelom swobodnego wyboru wielu kwestiach, to też pani nie przeszkadza ?

   opłacania zamordystów jest ok. tylko niech ci zamordyści się tam ładnie prezentują na obrazku. bo przecież my sOM gÓpi barbaŻyński narUT, nam trzeba światłych biskupów, proboszczów, wikarych co by nas prowadzili oświecając drogę kagankiem nauki o moralności, bo przeciez my nie wiemy sami, że kraść, gwałcić i zabijać niefajnie, muszą nas tego uczyć ci, co kradli i kradną na potęgę, gwałcą na potęgę, a w swej historii rękoma swoich przedstawicieli i wyznawców przelali krew największej liczby ludzi i to każdej rasy i wyznania.

   ot i cała polska mentalność. płacę i wymagam. a że milion dzieciaków znów dzisiaj nie zje obiadu ? nieważne. grunt, że zjedzą księża i biskupi, żeby mieli animusz do ewangelizowania tych głodomorów, co by skorupka nasiąkła za młodu 11 przykazaniem "dojną krową kleru będziesz pokornie i bez kwękania, chamie".

  • anus_dei potwór laicyzacji 14.12.10, 14:36
   Czy może mi ktoś odpowiedzieć, dlaczego laicyzacja uznawana jest w Polsce a priori jako zjawisko negatywne, nawet jak widać przez panią redaktor GW:

   laicyzacja nie bierze się z powietrza ani nie zesłał jej diabeł - jak chcieliby polscy biskupi - ale jest także skutkiem błędów Kościoła


   Mam wrażenie, że ta wypowiedź zawiera supozycję, że laicyzacja to coś złego, czemu zawinił Kościół, nie spełniając należycie swojej misji. Może to po prostu religijność to przejściowe stadium w rozwoju społeczeństw, a my w nim tkwimy wyłącznie z powodu naszego zapóźnienia cywilizacyjnego.
  • anagl Takiego listu Kościół nie może zlekceważyć 14.12.10, 16:56
   Nie ma co się podniecać "wyskokiem"ojczulka Wiśniewskiego. Marzeniem moim jest doczekać czasu, gdy czarna mafia zniknie z polskiej ziemi,ale nie stanie się to za przyczyną jakiegokolwiek zakonnika. Jeśli chce on uchodzić za szlachetnego osobnika, to co w takim razie robi w zakonie, którego założycielem jest psychopata Torquemada - wzorzec naśladowany przez Hitllera i Stalina. Twórca donosiciestwa dzieci na rodziców oraz najwymyślniejszych tortur i stosów. Nie wierzę, że pan Wiśniewski o tym nie wie ! A jeśli chce się dowiedzieć to zapraszam do lektury : "Torquemada" autor Jerzy CEPIK
   Jedynie społeczeństwo obywatelaskie, aktywne, wyedukowane, może położyć kres barbarzyńskim poczynaniom polskiej "Camorry".
  • benek231 Ten list to takze swiadectwo obludy klechy :O) 14.12.10, 17:35
   ktory zabral glos dopiero teraz, gdy zlodziejski kosciolek zaczyna sie sypac. Wczesniej, gdy firma tryumfalnie kroczyla od jednego zwyciestwa do kolejnego, i zbijala kase na podatniku oraz odzyskach, katabas siedzial cicho, choc - co tresc listu potwierdza - doskonale wiedzial o grzeszkach kleru. Bylo super wiec zacieral z innymi lapki - oby tak dalej.

   No coz, facetowi stanelo po prostu w oczach widmo utraty przez kk tych wszystkich dobr, ktore powyrywal z biednego panstwa i spoleczenstwa. Gdyby o odnowe moralna mialo chodzic to zabralby glos 15 czy 10 lat temu. A ja jakos nie slyszalem by np. skrytykowal obrzydliwa wrecz oblude Wojtyly w kontekscie za zycia stawianych mu figur, za pieniadze podatnika. W ten swoj ujmujaco slodki i rozbrajajacy sposob powiedzial papcio wtedy, ze przeciez nie moze ludziom zabronic. A wystarczyloby jedno jego slowo by jednak wstrzymali sie z tymi figurami... Tak to zgnilizna i moralna korupcja narastaly sobie w kk, za zgoda klechy Wisniewskiego.
   • benek231 PS..Ten list to takze swiadectwo obludy klechy :O) 14.12.10, 17:51
    "Trzeba by także jeszcze doprecyzować, na czym ma polegać życzliwy rozdział państwa od Kościoła."

    Więcej... wyborcza.pl/1,75515,8813484,Rozbity_Kosciol__swiete_frazesy.html?as=3&startsz=x#ixzz186eve9cA

    Czyli kolejne swiadectwo obludy katabasa, ktoremu wcale nie chodzi o demokratyczne oddzielenie religii od panstwa, lecz o dalsze funkcjonowanie jej w tych samych ramach, tyle ze w latwiejszej do przelkniecia formie. Oczywiscie z zachowaniem wszelkich dobrodziejstw ktorymi konkordat obsypuje kk - kosztem panstwa, ma sie rozumiec.
   • benek231 Re: Takiego listu Kościół nie może zlekceważyć 14.12.10, 17:43
    aussie1inc napisał:

    > Hierarchowie polskiego kosciola moga zlekcewazyc wszystko, bo im sie wydaje ze
    > moga. Z listu nic nie wyniknie, dopoki do Watykanu beda plynac odpowiednie datk
    > i, bo w tym interesie najwazniejsze sa pieniadze.
    >
    >
    *A plynac beda tak dlugo jak panstwo jest wyznaniowe, a w jego ramach gwarantowany naplyw kasy ze skarbu panstwa, czyli z kieszeni podatnika. Bez wzgledu na to czy parafianie bedz rzucac na tace. :)
  • oghana7 Takiego listu Kościół nie może zlekceważyć 14.12.10, 18:21
   O RANY! NARESZCIE ! pisze tu o tym codziennie do znudzenia ,bo musialam z tego kosciola z tych powodow odejsc ,co boli .ale list byl we wrzesniu i dalej co? cisza . w piatek chowamy najmadrzejszego polskiego kaplana -prawnika swiatowej slawy ks.prof.remigiusza sobanskiego ,ktory jak i ks.tischner nie pasowal do aktualnych trendow pisowsko-rydzykowej sekty .jaka szkoda !ostatnio nawet GOSC NIEDZIELNY - podobny obecnie naszemu dziennikowi i niedzieli zrezygnowal z artykulow ks.sobanskiego .
   • lzeszjakburaesbeckasuka "raz ku..., zawsze ku..." - George Orwell 15.12.10, 19:33
    Napaście tym widokiem wasze krwawe oczy,
    O wy wszyscy, jej zbójcy, rodzie gadów smoczy,
    Wy chytrych zdrad sąsiedzkich służalce nikczemni,
    Błędu, dumy, prywaty, krzykacze najemni,
    Wy wszyscy, coście różne larwy przybierali,
    I zgubą Waszej matki ręce pomazali.

    Niech ta krew na was padnie i na wasze dzieci,
    I piętnem matkobójczym na czole wyświeci,
    A przekleństwo zgubionych milionów ludzi
    I tych, których potomność w ich wnukach obudzi.
    Niechaj was wśród ścian waszych, wśród ludzi ścigają,
    I trwożnych mar widziadła niech was przebudzają,
    Ale czyż przez to żywot ojczyźnie wrócicie,
    I głowę jej waszemi głowy okupicie.

    Wam niechaj nieprzyjaciel targ wasz w gardło wbije,
    I miejsca ich siedziby lemieszem rozryje.
    I płód ich napoczęty o kamień rozpryśnie,
    I ciała niepogrzebne psom na pastwę ciśnie.
    Niech ich wątroby szarpią sępy nieuśpione.
    Ale kto usiadłszy na karki spodlone,
    Niech im wymyśla męki, śmierć odradza z śmierci.
    A katusze ich wieczna zawora zawierci.

    Arcybiskup Jan Paweł Woronicz "Przekleństwo rzucone na targowiczan"

    Jan Paweł Woronicz (1757-1829), arcybiskup warszawski, potem Prymas Polski. Autor licznych utworów poetyckich. Powyższy tekst to fragment poematu "Świątynia Sybilli". Jest to przekleństwo rzucone na targowiczan po II rozbiorze Polski i wydaniu przez nich ziem polskich armii rosyjskiej
  • alakyr List jest generalnie słuszny tylko... 14.12.10, 20:04
   Czy nagła propaganda i promowanie tego listu w GW i TVN nie są jakąś instrumentalną akcją w ramach wojny z kościołem? Coś metody tej wojny za bardzo przypominają wojnę z PiSem.
   Mam obawy że swoją nachalnością media bardziej zaszkodzą refleksji wewnątrz kościoła niż jej pomogą.
   Tym niemniej gratulacje dla dominikanina za trafną diagnozę.
  • cieple.kluski Takiego listu Kościół nie może zlekceważyć 15.12.10, 00:17
   Polski Kosciol w potrzebie, na krawedzi... Pewnie, chcialoby sie, zeby wszystko bylo jak proponuje o. Wiśniewski, powiem nawet, ze sie do tego teskni, ale - Koscioly na Zachodzie swieca pustkami, i to nie od momentu ostatnich skandali seksualnych. Prawda jest taka, ze Europa zachodnia nie czuje wewnetrznej potrzeby zaangazowania koscielnego i robi wielkie oczy slyszac, jak w Polsce KK traci wplywy (proces w trakcie, nie wiem, czy ktos jest w stanie to powstrzymac), bo dla tamtejszych spoleczenstw to kosmos zeby Kosciol w takim stopniu byl uczestnikiem zycia politycznego. Jezeli mlodziez nie chodzi na msze, to konsekwencja MOZE BYC to ze za 40 lat takze i polskie koscioly beda przerabiane na puby...
   Podsumowujac - smiem watpic, by nuncjusz czy ktokolwiek inny powstrzyma ww zjawisko; zjawisko ktore, patzrzac z perspektywy czasu nie jest niczyja wina, po prostu kolejnym krokiem cywilizacji
  • fleshless a tam, wyrzucą go, okaże się że od dawna był 15.12.10, 07:24
   V kolumną bezbożników, tylko się sprytnie ukrywał,

   stara, sprawdzona, bolszewicka metoda...

   Kościół niczym nie różni się od partii albo o lobby dbające o określone cele.
   On ma po prostu interesy i o nie dba.
   Wszystkie słowa, które z niego wychodzą są tylko środkiem do tego celu.
   Jest jeszcze paru naiwniaków, którzy ze szczerym zapałem próbują działać jak "apostołowie", niestety upadek autorytetu instytucji, którą reprezentują powoduje, że ich głos jest ledwie słyszalny. Albo lekceważony. A na wyjście z tego bałaganu brakuje im odwagi, być wyobraźni...
   Tak to widzę...


   --
   Może i Bóg nie umarł, ale z pewnością wyprowadził się z Kościoła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka