Dodaj do ulubionych

Pasażerowie Tu-154 bez ubezpieczenia

18.01.11, 07:24
"Odszkodowania zapłaci państwo, bo większość ofiar nie była ubezpieczona"

Duże firmy z reguły nie ubezpieczają się, bo im się to nie opłaca. Nie ma w tym żadnego niedociągnięcia.

--
Marudzę, więc jestem - motto Polaków.
Edytor zaawansowany
 • anna22290 18.01.11, 07:35
  jak para prezydencka byla ubezpieczona to jaki ubezieczyciel wyplacil 3mil PODAJCIE TEN SAM CO TERAZ BEDZIE PLACIL RESZCIE CZYLI PANSTWO ;KAZDY Z NAS. PO ILE TYSIECY DOSTANA? WYSTARCZY NA EKSTRA DOMY PLUS ; WYPASINE; AUTA DLA RODZINY .NAJMNIEJ DOSTANA PILOCI JAK PRZYSTALO NA ;POLSKIE KOZLY OFIARNE;RODZINA MORDERCY KACZYNSKIEGO POWINNA DOSTAC JESZCZE RAZ ZA STRES MARTUSI W DZIECINSTWIE ktoremu byl winien STRYJ TAK DZIELNIE SIE JEGO TRZYMALA CALA RODZINA DUBIENIECKICH JAK GLOSIKI SPADAJA NA POLSKIEGO HITLERKA TO I W RODZINIE PRZESTAJE BYC IDOLEM
 • rozenek_taki 18.02.11, 17:02
  Dalej nie wiadomo dlaczego niektóre ofiary dobijano ...

 • abstracto 18.01.11, 07:42
  Ekstra koszty kampanii wyborczej Lecha Kaczyńskiego wychodzą... Więcej nie mówię, bo musiałbym kląć.
 • rozenek_taki 18.01.11, 17:11
  Oto niektóre koszta tego cyrku w liczbach:

  702 tys. zł – kosztowała ceremonia powitania ofiar katastrofy na lotnisku Okęcie, przygotowanie hali Torwar i domu pogrzebowego na Cmentarzu Północnym do uroczystości żałobnych oraz przewiezienie tam trumien z Okęcia
  647 tys. zł – msza za ofiary katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie
  6,16 mln zł – uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich
  3,4 mln zł – pogrzeby pozostałych ofiar
  5,5 mln zł – wydały władze Krakowa na przygotowanie miasta do uroczystości
  3 mln zł – władze Warszawy
  272 tys. zł – kosztowało wykupienie miejsc na cmentarzach dla ofiar katastrofy
  1,6 mln zł – pomnik ofiar katastrofy na Powązkach
  169 tys. zł – sarkofag prezydenckiej pary na Wawelu
  3 mln zł – budowa pomników nagrobnych pozostałych ofiar
  65 tys. zł – 105 urn onyksowych,które po napełnieniu ziemią z miejsca katastrof zostały przekazane m.in. rodzinom ofiar
  40 tys. zł – wysokość jednorazowego wsparcia, które dostała każda z rodzin ofiar katastrofy na mocy decyzji rządu (łącznie 3,8 mln zł)
  2 tys. zł miesięcznie – przyznał premier jako renty specjalne 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25 roku życia)
  2–3 tys. zł – dożywotnie renty dla 11 niepracujących współmałżonków ofiar
  4 tys. zł miesięcznie – renty dla 4 żon, które pozostały same z trójką lub większą liczbą dzieci
  800 zł – 2 tys. zł miesięcznie – 3 renty dla rodziców ofiar
  6,4 tys. zł – zasiłek pogrzebowy w maksymalnej kwocie (otrzymały wszystkie rodziny, mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa).
  --------------------------------
  Summa summarum:

  około 28 mln zł – dotychczas wypłacone z budżetu państwa zapomogi oraz koszty pogrzebów, grobów, pomników
  około 100 mln zł – suma przewidywana na zadośćuczynienia
  190 tys. zł co miesiąc – renty specjalne – dotychczasowe zobowiązania wobec członków rodzin
  3,8 mln zł – jednorazowe zasiłki wypłacone rodzinom

  Na nagrobku Przemysława Gosiewskiego jego druga żona Beata kazała wypisać złotymi literami jego własne słowa: „Wdzięczność ważniejsza jest od pieniędzy”. – To była zasada, którą Przemek kierował się w życiu :)

 • rozenek_taki 18.01.11, 17:13
  Paweł Deresz, który w katastrofie stracił żonę Jolantę Szymanek-Deresz, kilka miesięcy temu odwoływał się do komentarzy internautów: – Pytają, czy skoro ja mam dostać 100 tys., milion czy 1,5 mln zł odszkodowania za śmierć żony, oni także dostaną tyle za śmierć teściowej, która zginęła w wypadku ulicznym? Nie chcę publicznie wypowiadać się na temat odszkodowań, żeby nie wyszło, że jesteśmy strasznie pazerni na pieniądze. Ale nie ukrywam, dzięki żonie, która zarabiała znacznie więcej niż ja, bardzo przyjemnie mi się żyło. Zbudowaliśmy wspólnie duży dom. Koszty jego utrzymania są znaczne. Pytanie: czy mam go sprzedać i przeprowadzić się do małego mieszkania, czy mogę dożyć w spokoju i jakim takim luksusie resztkę swojego czasu?

 • rozenek_taki 18.01.11, 17:15
  W zamierzeniu architekta pomnik na Powązkach miał stanowić spójną całość z 28 nagrobkami. Rodziny poproszono więc o wybranie grobowców spośród kilku zaproponowanych modeli, co większość, po uzgodnieniach z architektem, zaakceptowała. Gosiewska zleciła budowę według indywidualnego projektu ze wspomnianym mottem i złamaną brzozą.

  Jeden z członków zespołu ministra Michała Boniego, który koordynował sprawy związane z katastrofą smoleńską, wspomina, że kłopoty były także z nagrobkami innych ofiar: – Rząd zadeklarował, że sfinansuje budowę grobowców. Szybko trzeba było wprowadzić ograniczenie kosztów do 30 tys. zł, bo jedna z rodzin przedstawiła wyliczenie na 250 tys. zł.

  Niektóre rodziny znalazły jednak na to ograniczenie metodę. Wdowa po aktorze Januszu Zakrzeńskim, Barbara Zakrzeńska, o dofinansowanie wycenionego na 67 tys. zł pomnika zwróciła się do Ministerstwa Kultury. Pełnomocnik wdowy przekonywał, że aktor został pochowany na Starych Powązkach, a taka lokalizacja zobowiązuje. I ministerstwo dołożyło 30 tys. zł.


 • rozenek_taki 18.01.11, 17:16
  Wszystkie groby w kwaterze smoleńskiej przygotowano tak, by w przyszłości obok ofiar katastrofy mogli spocząć tylko ich małżonkowie. Chodziło o to, by kwatera pozostała przede wszystkim miejscem pamięci o ofiarach spod Smoleńska. Ale wynikało to także ze względów praktycznych – poniżej poziomu dwóch trumien na Powązkach stoi już woda. Według Hanny Gronkiewicz-Waltz, Beata Gosiewska chciała, by w grobie jej męża były nie dwa, lecz cztery piętra – również dla jego rodziców. – Wykopano trzy. Podczas pogrzebu modliliśmy się, żeby w momencie opuszczania trumny nie rozległo się głośne chlup – wspomina jeden z magistrackich urzędników.

 • rozenek_taki 18.01.11, 17:18
  W lipcu 2010 r. Beata Gosiewska w wywiadzie dla POLITYKI mówiła: „Jakieś 40 tys. zapomogi dostaliśmy, inne przysługujące świadczenia wynikają z przepisów i lat pracy. (...) Ja nie ubiegam się o rentę, pracuję. Zostałam w niełatwej sytuacji, z dwojgiem małych dzieci”.

  Pracownik Kancelarii Sejmu: – Pani Gosiewska w kolejnych wywiadach konsekwentnie pomija fakt, że wszystkie rodziny posłów, którzy zginęli w katastrofie, otrzymały po 100 tys. zł z polisy, którą wykupiła kancelaria. Spośród ofiar katastrofy przez państwowe instytucje wyżej była ubezpieczona chyba tylko para prezydencka. (Lech Kaczyński na 2 mln zł, Maria Kaczyńska – na 1 mln zł).

 • rozenek_taki 18.01.11, 17:35
  Wśród 14 wniosków oczekujących na rozpatrzenie jest złożony przez Barbarę Zakrzeńską. Ona sama uzasadnia: – Mój mąż był jedynym żywicielem rodziny. Ja mam 72 lata. Zostałam sama z synem, który – jak potwierdzili biegli z ZUS – jest trwale niezdolny do pracy, i z dużym domem, którego nie sprzedam, bo to całe moje życie. Staraniem adwokata, poza świadczeniami przysługującymi wszystkim rodzinom, otrzymała 58 tys. zł za śmierć męża podczas pełnienia funkcji publicznej. Ma także miesięcznie 5,5 tys. zł renty po mężu i 2 tys. zł renty specjalnej. Ubiega się o 6 tys. renty dla syna.

 • bokertov1947 19.01.11, 06:11
  rozenek_taki napisała:

  > Oto niektóre koszta tego cyrku w liczbach:

  > 1,6 mln zł – pomnik ofiar katastrofy na Powązkach

  No wieta ludziska! to juz takie tanie pomniki budujeta? Wzielista czesci z odzysku - chocby cokoly z rozlicznych, tak pieknych pomnikow waszego ukochanego przez nadwislanski narod Wolodii Lenina, czy Felusia szpicbrodki? No jesli tak - to rozumie.
  Ale moze nie bylo czego odzyskiwac. Bo te marmury i porfiry dawno juz zdobia wille i palace PZPR-owskich bonzow, ktorzy przez noc sie zchrystianizowali (tez kolejny cud Janka Pawelka?)
  Pozdrowienia z Tel Avivu!
 • bolek_i_jego_worek 21.01.11, 12:55
  abstracto napisał:

  > Ekstra koszty kampanii wyborczej Lecha Kaczyńskiego wychodzą... Więcej nie mówi
  > ę, bo musiałbym kląć.

  Pamiętaj, że nie tylko to była kampania Kaczyńskiego, ekipa SLD też z wielką chęcią chciała nabić kilka punkcików podczas tej wyprawy.

 • zbyszek.bejach 18.01.11, 08:06
  Zbliżamy się do finału tragedii smoleńskiej. Wystarczy wydobyć kasę z budżetu i przestanie istnieć problem kto zawinił
 • and-j1 18.01.11, 21:04
  zbyszek.bejach napisał:

  > Zbliżamy się do finału tragedii smoleńskiej. Wystarczy wydobyć kasę z budżetu i
  > przestanie istnieć problem kto zawinił
 • detrius 18.01.11, 08:07
  Pasażerowie Tu-154 bez ubezpieczenia - oczywiscie tego sa winni kontrolerzy lotu w Smolensku i w ogule wredne Ruskie ...
 • wivaldibb 18.01.11, 08:49
  Zaraz zaraz,
  Przecież to nie była żadna wizyta oficjalna,
  Wiadomo że pomysły kaczyńskich trudne są do jakiegoś zaklasyfikowania
  Bahr długo łamał głowę już w 2007 i wtedy wymyślili że ta wizyta będzie miała charakter pielgrzymki.
  Najwyższy czas skończyć z bujaniem dupsk za nasze - podatników pieniądze !!!
  Pielgrzymi niech sami płacą za swoje pielgrzymki !!!
  Ktoś ich zmuszał do wejścia do tego samolotu? Wykonywali jakieś obowiązki służbowe? BORowcom się należy - byli w pracy, piloci również. Reszcie nie należy się NIC !!!
  Katastrofa nie jest wyjaśniona, a Ci już za kasa lecą - DZIADOSTWO i ZAKŁAMANIE
  Cały PiS !!!
  Bosz qrwasz, nie dość że latają za darmo, to teraz jeszcze odszkodowania będziemy musieli im zapłacić
  Pielgrzymom
  w doopę jeza
 • chn506 18.01.11, 09:55
  wivaldibb,nie wiedzialam ze Pan Deresz jest w PiS to cos nowego a wlasnie On negocjuje odszkobowanie nieoficjalnie oczywiscie a tak nawiasem to po co jego zona wsiadala do tego samolotu przeciez czerwoni na pielgrzymki nie jezdza!
 • rockawy 18.01.11, 13:41
  Klamiesz jak jak kazdy pisdzielec.
 • rockawy 18.01.11, 13:42
  rockawy napisała:

  > Klamiesz jak jak kazdy pisdzielec.
 • rozenek_taki 26.01.11, 22:42
  PiSdzielcom nie wolno kłamać - to niezgodne ze statutem :)

 • rychorycho 18.01.11, 11:32
  ze Ruskie za sprzatanie lotniska, niewykorzystane trumny, badania i co tam jeszcze tez sobie policza. Niby dlaczego nie?
  Oj, bedzie sie dzialo, cudownie bedzie...
 • taps2010 18.01.11, 11:50
  Popieram w 250 %!!
 • highlanderka 18.01.11, 21:26
  przerażające ale masz rację...

  wivaldibb napisał:

  > Zaraz zaraz,
  > Przecież to nie była żadna wizyta oficjalna,
  > Wiadomo że pomysły kaczyńskich trudne są do jakiegoś zaklasyfikowania
  > Bahr długo łamał głowę już w 2007 i wtedy wymyślili że ta wizyta będzie miała c
  > harakter pielgrzymki.
  > Najwyższy czas skończyć z bujaniem dupsk za nasze - podatników pieniądze !!!
  > Pielgrzymi niech sami płacą za swoje pielgrzymki !!!
  > Ktoś ich zmuszał do wejścia do tego samolotu? Wykonywali jakieś obowiązki służb
  > owe? BORowcom się należy - byli w pracy, piloci również. Reszcie nie należy się
  > NIC !!!
  > Katastrofa nie jest wyjaśniona, a Ci już za kasa lecą - DZIADOSTWO i ZAKŁAMANIE
  > Cały PiS !!!
  > Bosz qrwasz, nie dość że latają za darmo, to teraz jeszcze odszkodowania będzie
  > my musieli im zapłacić
  > Pielgrzymom
  > w doopę jeza
 • fixfocus 25.01.11, 02:39
  Co Was napadło z tymi polisami i ubezpieczeniami!?
  Polisę wykupują pojedyncze osoby, których W RAZIE CZEGO nie byłoby stać na pokrycie kosztów - np remontu domu po powodzi, rozbicia samochodu, pokrycie odszkodowań dla ofiar wypadku itp.
  Korzystając z praw statystyki SKŁADAJĄ się na ew odszkodowania dla tych z nich (niewielu), których dotknęło nieszczęście.

  Jednoczy ich (z pojedynczych ubezpieczonych robi dużą, rządzoną już prawami statystycznymi grupę en bloc wypłacalną. Oczywiście pobiera opłaty związane nie tylko z odszkodowaniami, lecz również z własną działalnością, zarobkiem i zapasem "na rozkurz" (odchylenia statystyczne).
  Organizacje z natury skupiające wiele "podmiotów ubezpieczenia", żeby stosować prawa statystyki, nie muszą tego zlecać zakładom ubezpieczeń, prowadzą sami sprawy odszkodowań. O ile mi wiadomo, nie korzystają z usług zakładów ubezpieczeń przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, koleje, kopalnie (spółki węglowe), bo to im TANIEJ wychodzi.

  Czyż takim podmiotem o liczności podlegającej prawom statystyki nie jest Państwo? Czy musi jeszcze dawać zarobić dużo mniejszym od siebie zakładzikom ubezpieczeń?!

  Każdemu czytelnikowi kryminałów zawsze chodzą po głowie "polisy", ubezpieczenia itp.
  Ja, mimo iż zakład ubezpieczeń stara się dać jak najmniej jakichś odszkodowań, chętnie przystępuję do UBEZPIECZENIA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ. Nie muszę np. w razie zalania sąsiaowi z dołu sufitu, handryczyć się o wycenę cudownej piękności dywanu,, który po zamoczeniu "nie jest już ten sam". Sprawę bierze w swoje ręce specjalista obiektywnym wprawny w tłumaczeniu, a ja ... wystarczy że przyniosą sąsiadowi druczek do wypełnienia.

  I w przypadku katastrofy smoleńskiej warto, jak teraz , wypłacać odszkodowania bez pośrednictwa zakłądu ubezpieczeń, ale wynająć SPECJALISTĘ do spraw wyceny...
 • haratny2 18.01.11, 09:37
  Juz teraz wiem oco chodzi,czym wiecej teori spiskowych tym wiecej mozna wyciagnac od panstwa.Zeby ,,uspokic'' rodziny panstwo moze dac wiecej,tym bardziej ze nie daje swoich pieniedzy tylko nasze!Bardzo jestem ciekaw po ile ,,państwo'' dalo rodzinom ofiar spod Drzewicy,zaznaczam ze ci ludzie jechali za chlebem i to dosłownie!
 • bmarq 18.01.11, 11:50
  Pewnie wyrazy współczucia od wójta. No, ale oni nie byli politykami.
 • jagrudz 18.01.11, 09:53
  Skarb państwa zapłaci-czyli na każdym kroku jestem okradany i wmawia sie mi że to państwo prawa? Otrzymuję o 1/3 mniej emerytury niż powinienem,różne przekręty pokrywane z budżetu i to niby zgodnie z prawem -tylko że uchwalonym pod swe zachcianki,a wciska mi się teorię że komuna oszukiwała,ja stwierdzam kategorycznie że to co mi się należało to otrzymywałem, a w tej chwili tylko oszustwo bo to państwo POLSKA RZECZPOSPOLITA BANDYCKA.
  --
  Jagrudz
 • manini 18.01.11, 10:21
  Bałagan chaos niedbalstwo .....może tak jak wycieczkach dzieci autokarami ,policja powinna kontrolować samoloty rządowe. Paniska za nasze pieniądze tfu!!!!
 • erte2 18.01.11, 10:22
  Z obszernego i należy domniemywać - rzetelnego (bo nikt nawet nie próbował tego dementować) artykułu w jednym z niedawnych numerów "Polityki" wynikało że poszkodowane rodziny w różnych formach (zasiłku, pomocy, innych dziwnych tytułów) już otrzymały średno po ok. 1.mln złotych - wszystko ze skarbu państwa. To daje niezłą sumę ok. 100 mln złotych, czyli mniej więcej równowartość nowego samolotu. Do tego specjalne kilkutysięczne renty dla dzieci, refundacja kosztów pogrzebów bez górnej granicy kwotowej itd.

  Kasa, misiu, kasa.....
 • fordysta 18.01.11, 10:24
  A dlaczego z kieszeni podatników - mojej kieszeni - mają być płacone odszkodowania za ten cały totalny bałagan ?
  KOSZTAMI ODSZKODOWAŃ POWINNI BYĆ OBCIĄŻONE OSOBY WINNE ZA TEN LOT - PRACOWNICY - NA KAŻDYM ODCINKU ODPOWIEDZIALNOŚCI.
  Dopiero odpowiedzialność osobista NAUCZY i WPROWADZI RZETELNOŚĆ wykonywania pracy. Oduczy Polskiego bałaganiarstwa i ryzykanctwa.
 • norjana 18.01.11, 11:22
  Szczerze mówiąc to mam dość tego dojenia społeczeństwa przez rodziny smoleńskie. Zasiłki, pomoc finansowa, rekompensaty itd. W kółko coś im się płaci, ciągle chcą więcej pieniędzy, więcej, więcej i coraz więcej, ciągle nie zadowoleni, ciągle im mało. Nie życzę sobie, żeby z moich ciężko zarabianych pieniędzy fundować tym ludziom kolejne odszkodowania. Niech zaczną pracować, a nie tylko w kółko wyciągać łapę. Niech zaczną radzić sobie sami, tak jak musi radzić sobie reszta społeczeństwa.
 • janusz26b141954 18.01.11, 10:26
  Ja mam tylko skromne pytanie czy osoba która zawaliła sprawę ubezpieczenia będzie miała odpowiedzialność finansową.Dlaczego państwo ma płacić odszkodowania.Każdy powinien ubezpieczyć się indywidualnie.Jeszcze jedne pytanie czy ktoś już policzył jakie kwoty już państwo wyłożyło z tytułu tej bezsensownej wycieczki.Koszty pogrzebów,renty, zasiłki,koszty postępowania,ekspertyzy itp.A jak kierowca tira zginie w wypadku na drodze państwowej to też rodzina otrzymuje milionowe odszkodowania,renty itp.W telewizji widzę te osoby jak opluwają państwo polskie i za to jeszcze państwo wypłaci im miliony.Mam wrażenie ,że już nie chodzi o wyjaśnienie sprawy a tylko o pieniądze.
 • abstracto 18.01.11, 13:07
  A proszę bardzo: tu masz podsumowanie.

  www.polityka.pl/kraj/analizy/1510796,2,finansowy-remanent-po-smolensku.read
  I sympatyczny cytacik:
  "Paweł Deresz, który w katastrofie stracił żonę Jolantę Szymanek-Deresz, kilka miesięcy temu odwoływał się do komentarzy internautów: – Pytają, czy skoro ja mam dostać 100 tys., milion czy 1,5 mln zł odszkodowania za śmierć żony, oni także dostaną tyle za śmierć teściowej, która zginęła w wypadku ulicznym? Nie chcę publicznie wypowiadać się na temat odszkodowań, żeby nie wyszło, że jesteśmy strasznie pazerni na pieniądze. Ale nie ukrywam, dzięki żonie, która zarabiała znacznie więcej niż ja, bardzo przyjemnie mi się żyło. Zbudowaliśmy wspólnie duży dom. Koszty jego utrzymania są znaczne. Pytanie: czy mam go sprzedać i przeprowadzić się do małego mieszkania, czy mogę dożyć w spokoju i jakim takim luksusie resztkę swojego czasu? "
 • rozenek_taki 18.01.11, 17:33
  Oto niektóre koszta tego cyrku w liczbach:

  702 tys. zł – kosztowała ceremonia powitania ofiar katastrofy na lotnisku Okęcie, przygotowanie hali Torwar i domu pogrzebowego na Cmentarzu Północnym do uroczystości żałobnych oraz przewiezienie tam trumien z Okęcia
  647 tys. zł – msza za ofiary katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie
  6,16 mln zł – uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich
  3,4 mln zł – pogrzeby pozostałych ofiar
  5,5 mln zł – wydały władze Krakowa na przygotowanie miasta do uroczystości
  3 mln zł – władze Warszawy
  272 tys. zł – kosztowało wykupienie miejsc na cmentarzach dla ofiar katastrofy
  1,6 mln zł – pomnik ofiar katastrofy na Powązkach
  169 tys. zł – sarkofag prezydenckiej pary na Wawelu
  3 mln zł – budowa pomników nagrobnych pozostałych ofiar
  65 tys. zł – 105 urn onyksowych,które po napełnieniu ziemią z miejsca katastrof zostały przekazane m.in. rodzinom ofiar
  40 tys. zł – wysokość jednorazowego wsparcia, które dostała każda z rodzin ofiar katastrofy na mocy decyzji rządu (łącznie 3,8 mln zł)
  2 tys. zł miesięcznie – przyznał premier jako renty specjalne 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25 roku życia)
  2–3 tys. zł – dożywotnie renty dla 11 niepracujących współmałżonków ofiar
  4 tys. zł miesięcznie – renty dla 4 żon, które pozostały same z trójką lub większą liczbą dzieci
  800 zł – 2 tys. zł miesięcznie – 3 renty dla rodziców ofiar
  6,4 tys. zł – zasiłek pogrzebowy w maksymalnej kwocie (otrzymały wszystkie rodziny, mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa).
  --------------------------------
  Summa summarum:

  około 28 mln zł – dotychczas wypłacone z budżetu państwa zapomogi oraz koszty pogrzebów, grobów, pomników
  około 100 mln zł – suma przewidywana na zadośćuczynienia
  190 tys. zł co miesiąc – renty specjalne – dotychczasowe zobowiązania wobec członków rodzin
  3,8 mln zł – jednorazowe zasiłki wypłacone rodzinom

 • n30n 18.01.11, 11:08
  Szkoda nerwow. Mam tylko nadzieje, ze skarb panstwa ma swiadomosc tego ze dysponuje pieniedzmi publicznymi i ze powinien wydawac pieniadze z rozsadkiem.
 • malwo 19.01.11, 02:03
  A ja sie zastanawiam na jakiej podstawie prawnej zostaly te pieniadze wyplacone?
  Na pewno nie na podstawie ustawy o pomocy spolecznej, wiec jakiej?
  Tusk chce to moze milony wyplacac, bo chce?
 • rozenek_taki 19.01.11, 02:21
  Parę miesięcy temu Prokuratoria Generalna zaprosiła bliskich ofiar katastrofy do rozmów o zadośćuczynieniach. Zgłosiło się około 20 rodzin. W najbliższych dniach Prokuratoria zaproponuje im wypłatę świadczeń w jednakowej kwocie (po 200 do 300 tys. zł) dla małżonków, dzieci i rodziców ofiar katastrofy. Rodziny spodziewają się czegoś zupełnie innego. Kilka miesięcy temu rozeszła się wieść, że rząd przeznaczy na zadośćuczynienia około 100 mln zł. Szybko wyprowadzono z tego wniosek, że prawdopodobnie każda rodzina dostanie milion złotych. Jeśli zadośćuczynienia zostaną wypłacone według propozycji Prokuratorii, kwoty dla poszczególnych rodzin będą zróżnicowane. Marcin Dziurda, prezes Prokuratorii Generalnej, przekonuje, że to najlepsze możliwe rozwiązanie. Nieusatysfakcjonowani mogą dochodzić swych praw przed sądem.

  100 mln zł – tyle według szacunkowych danych wyda rząd na zadośćuczynienia dla rodzin ofiar katastrofy (ocenia się, że uprawnionych do zadośćuczynienia będzie 300–400 osób, a jedno zadośćuczynienie wyniesie około 300 tys. zł)
  ------------------------
  Jak mogą się czuć ofiary wypadków swoich bliskich, którzy zginęli w trakcie wykonywania służby dla państwa, a nie bizantyjskiego w formie pikniku jak ta wycieczka do Smoleńska?

 • lizonka 18.01.11, 11:10
  Jak mozna wyjezdzac za granice bez ubezpieczenia? Totalny debilizm!
 • janusz26b141954 21.01.11, 12:42
  To stwierdzenie jest obraźliwe dla osób chorych.To zachowanie organizatorów tak niedorzeczne że w słowniku polskim brakuje właściwego słowa.
 • 1stanczyk 18.01.11, 11:11
  tegorocznej edycji "Political Risk Atlas" w której "ocena brytyjskich analityków sporo w dużym skrócie wyjaśnia"

  wyborcza.pl/1,76842,8956274,Ich_klopot_i_nasz_klopot.html
  To najzwyczajniej przechodzi ludzkie pojecie.
  Zamiast "mordę w kubeł" nasz półświatek półinteligencji zajmuje się jak zawsze rozmydlaniem ocen i odpowiedzialności szczególnie wtedy kiedy dotyczy własnego kręgu.

  Nie ma jednego aspektu tej katastrofy który nie byłby świadectwem skrajnego kalectwa umysłowego jakie zadomowiło się od dwudziestu lat w najwyzszych organach naszej "demokratycznej władzy".
  Kalectwa umysłowego za które płaci podatnik.

  Te nasze piramidalne długi są niczym innym jak tylko liczbowy wskaźnikiem upośledzenia umysłowego za które dumnie odznaczają się i premiują od dwudziestu lat nasze nie tylko zresztą najwyższe postokrągłostołowe władze panstwowe.

  Za co my im płacimy: za te fałszywe mordy, za to debilne wyszczekanie, za to gó...ane pajacowanie za parawanem "patriotyczno sekciarskiego" wstecznictwa ?


  Pasażerowie Tu-154 bez ubezpieczenia
 • rychorycho 18.01.11, 11:25
  to by byl cymes. Absolutnie boski.
  PS
  zdaje sie ze juz im cos tam wyplacono i zajeto sie troskliwie. A ci zalani powodzia to tez maja sie z panstwem procesowac?
 • 6.smiech 18.01.11, 11:44
  Dojenie skarbu panstwa to juz zawod tych ludzi. Tak ich nauczyla ideologia pis. Dla nich
  Polska, narod, uczciwa praca to nieznane frazesy.
 • nerwus0 18.01.11, 11:49
  Gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze.
  Ot, cały problem.
 • zwf 18.01.11, 11:54
  Podobno to był zamach. Ja tez tak uważam, ale sprawcą (sprawcami) jest ten kto na tym najwięcej zarobił. Każdy dobry detektyw od tego zaczyna śledztwo, czyż nie? Podobno ktos już dostał 3 mln i teraz krzyczy "Łapać złodzieja". Kto był ubezpieczony? 2 na prawie 100 osób? Trzeba zatrudnić jakiegoś 07 i na pewno pójdzie tym "jedynie słusznym" tropem:)

  --
  Myślę, że Bóg po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i abym nie czynił zła nie bojąc się kary...
 • mandaryna.1 18.01.11, 11:54
  Przeciez ta katastrofa kosztowała juz nas podatników ponad 100 mln.zł.I dalej? Będą doić aż do skutku? A to nienasycona zgraja,szkoda słów.Do dziś przeciez nie jest ustalone,jaki status posiadała ta wycieczka,w zasadzie prywatny.Więc niech nie żądają odszkodowań,tylko będą szczęśliwi z tego co dostali."Normalny" człowiek nie dostanie nic.A w wypadku CASY to kto zawinił? Fanfaronada,nic wiecej.Jakoś nie podawali ile wtedy było promilli.
 • zwf 18.01.11, 12:16
  "Jakoś nie podawali ile wtedy było promilli."

  Nie podawali, bo skali zabrakło w stosownych przyrządach, a kłamać -- jak ruscy -- przecież nie będą:)

  --
  Myślę, że Bóg po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i abym nie czynił zła nie bojąc się kary...
 • klemenko 18.01.11, 12:28

  "Drugi to kwota, jaką zwyczajowo wypłacają linie lotnicze za śmierć w wypadku niezawinionym przez przewoźnika. Według mojej wiedzy to 4 mln zł dla każdej rodziny."

  No to masz bardzo kiepską wiedzę, panie prawniku Rogalski. Odpowiedzialność przewoźnika lotniczego jest ograniczona stawkami określonymi w konwencji montrealskiej z 1999 r.

  W przypadku śmierci pasażera limit ten to 113 100 SDR, co przy dzisiejszym średnim kursie NBP wynosi 507 151,71 PLN. Jakby nie patrzeć, jest to prawie osiem razy mniej.

  A pan, panie Rogalski, bredzi o jakichś zwyczajowych stawkach, podczas gdy wszystko jest precyzyjnie uregulowane prawem.
  --
  www.pck.pl/1procent/
 • 1andre2 18.01.11, 11:56
  Należy rozliczać się publicznie nie w tajemnicy przecież wydatki będą z budżetu państwa to obywatele poniosą straty bo będą przez to niższe świadczenia państwa na ich rzecz./NFZ,emerytury itd/Należy skończyć temat katastrofy i pielgrzymek
  za pieniądze Państwa. Panie Prezydencie niech Pan rozważniej planuje i wydaje pieniądze bo kiedyś będą wybory i zadanie Polaków może być odmienne od Pana czynów.
  Czy rząd sądzi że nikt nie zapyta ile to wszystko kosztuje?
 • zwf 18.01.11, 12:24
  Prawdziwa pielgrzymka to dopiero się odbędzie 1 maja do aktualnej stolicy Polski Watykanu. Większość sejmu, senatu i rządu poleci za państwową kasę. Wypada się pokazać przed wyborami przecież:)

  A może znów coś spadnie i bedzie jakas piękna katastrofa? Podobno modlić można się o wszystko...

  --
  Myślę, że Bóg po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i abym nie czynił zła nie bojąc się kary...
 • rozenek_taki 18.01.11, 17:41
  Mgła na Fiumicino?

 • prawdziwy_dobrze_poinformowany 18.01.11, 12:30
  ności cywilnej - jak np. OBOWIĄZKOWO muszą mieć lekarze ???
 • polski_zapatero 18.01.11, 12:33
  być ubezpieczony a dlaczego ten NIE BYŁ UBEZPIECZONY !!!
 • pzgr 18.01.11, 15:28
  bo co wolno księciu, to nie prosięciu.
  Lech był ponad prawami.
  z wyjątkiem prawa ciążenia.
  --
  w imię Ojca, Rydzyka i Ducha Świętego.
 • rozenek_taki 19.01.11, 15:43
  Na dodatek leciał przerobionym 'bąbąwcem' ...

 • off-ice 18.01.11, 12:40
  ponieważ trzeba pamiętać, że na skarb państwa składają się podatki wszystkich podatników. Zatem, zamiast przeznaczyć pieniądze na spłatę długu, lub wpłatę na fundusz rezerwy demograficznej dla przyszłych emerytów - państwo będzie płacić odszkodowania prywatnym osobom, które akurat znalazły się na pokładzie państwowego samolotu. Zupełnie inaczej będzie, jeśli ktoś zginie w wypadku samochodowym na dziurawej państwowej drodze - tu państwo już nie zapłaci ani grosza, nawet wtedy, jak kierowca nie miał ubezpieczenia NNW. Tu obywatel musi sobie radzić sam, bo państwowa droga to nie to samo co państwowy samolot.
 • mieszkaniec_wszechswiatow 18.01.11, 12:43
  Kto chciał lecieć z lk to było jego ryzyko - lk już DWA razy wcześniej podejmował próby samobójcze !!!
 • pablobodek 18.01.11, 13:07
  Kaczyńscy - to najgorsza rzecz, polityczna i publiczna zaraza, jaka się Polakom w ostatnim dwudziestoleciu przytrafiła.
  Za co ? !
  Boże, spuść nogę i kopnij !!!

  PS: A czy wiecie, że Raport wykazał też fałszerstwo w papierach A. Protasiuka ? Wykazano, że zaliczył on minimum przy lądowaniu w Brukseli. Rosjanie sprawdzili ! I co ? Kłamstwo !! Była wspaniała pogoda. Żeby podtrzymać uprawnienia Protasiuka Polacy w pułku sfałszowali dokumentację !! Nasze elitarne orły wyszły na durniów !!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.