Dodaj do ulubionych

Meczet, minaret mi nie szkodzi

26.01.11, 07:27
Och ty pustoglowy dziaduniu.
Nim coś napiszesz, zrób wcześniej jakieś swoje wewnętrzne rekolekcje może i zastanów się dwa razy, niż coś napiszesz. Czytają cie przecież tacy rożni inteligenci i jeszcze uwierzą w to, co im ładujesz
---
inspiracjademokracja.com/2010/09/18/benedykt-xvi/
Obserwuj wątek
    • hilton2 Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 07:29
      Mi też to nie przeszkadza, ale bynajmniej nie uważam jak Pan, że będzie oznaczało to, iż niebo nie jest puste? A jak ktoś postawi dajmy na to w Siedlcach świątynię Świętej Krowy, to też Pan to samo powie? Z punktu widzenia naszej wiary to nie jest tak, że oni wierzą w tego samego Pana Boga tylko inaczej go nazywają. Chyba Pan to dobrze rozumie?
      Z szacunkiem pozostając serdecznie pozdrawiam.
      • jacek_dp Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 08:02
        Przyznam że ja nie zrozumiałem. Muzułmanie czczą tego samego Boga, co my i wyznawcy Jehowy, Jezus jest dla nich jednym z Proroków. Wyrażają się o Jezusie z wielkim szacunkiem.
        Wypada odpowiedzieć podobnym szacunkiem do Mahometa i ich świątyń. Z całą pewnością możemy żyć obok siebie w pokoju.

Jeśli ktoś postawi świątynię świętej krowy to stworzy zupełnie nową religię i tez musimy to uszanować. Nasza religia nie daje nam prawa do oceniania czy prześladowania innych ludzi z powodu ich poglądów.
        • hilton2 Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 11:13
          Teraz to ja nie zrozumiałem... wierzymy w tego samego Boga co muzułmanie?? A to ciekawe. No przyznam się, że pierwszy raz coś takiego słyszę.
          Jezus jest dla nich jednym z Proroków mówisz? Bo widzisz, w Chrześcijaństwie nie jest żadnym prorokiem, jest Zbawicielem, Bogiem, Jedyną Drogą Prawdą i Życiem. To chyba robi różnicę, czy nie?
          A tak w ogóle, to nie pisałem nic o braku szacunku, o tym że ma nie być tych miejsc kultu w Warszawie itp....nic zupełnie. Masz problemy ze zrozumieniem prostego komunikatu? Odniosłem się do jednej, jedynej frazy w całym tym felietoniku, która jest po prostu moim zdaniem z gruntu fałszywa i w dodatku dosyć niebezpieczna.
          Pozdrawiam
          • jacek_dp Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 11:30
            Nie ma być w Warszawie muzułmańskich miejsc kultu? A to dlaczego? A dlaczego maja być chrześcijańskie? Religia chrześcijańska została nam narzucona siłą wieki temu. Nasi przodkowie byli wówczas poganami. W czym jest lepsza religia chrześcijańska od muzułmańskiej?

A propos wiary w tego samego Boga. Religie chrześcijańska i muzułmańska wywodzą się wprost z religii żydowskiej. Zatem tak, wierzymy w tego samego, jedynego Boga. Stary Testament to dokument żydowski. Co więcej, Jezus powiedział że niczego nie zmienia w religii żydowskiej. Zatem czy o tym wiesz czy nie, czy Ci się to podoba czy nie, wierzysz w Boga żydów.
            • hilton2 Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 11:49
              Jesteś strasznie uparty i w ogóle nie interesuje Cię chyba co inni mówią. Raz jeszcze powtarzam, jak dla mnie mogą sobie być. W ogóle mi nie przeszkadzają. No prościej już tego nie mogę powiedzieć.
              Otóż rzeczywiście nie jest gorsza i ja tego też nie powiedziałem. Ona jest po prostu nieprawdziwa. Ja wierzę, że tylko poprzez Chrystusa można otrzymać zbawienie. Jeżeli jesteś katolikiem, w ogóle chrześcijaninem, to wierzysz w to samo. Nie ma innej drogi, sam Jezus wielokrotnie to powtarzał. Nawet nie ma o czym tu dyskutować specjalnie.
              A co do judaizmu. Nie wierzymy w tego samego Boga. Ponieważ w judaizmie nie jest uznawana najbardziej podstawowa prawda o Bogu w Trójcy Jedynym. Chrześcijaństwo ma wspólne korzenie Stary Testament, ale jest absolutnym przekroczeniem judaizmu. To też oczywiste.
              To taka najbardziej podstawowa wiedza religioznawcza.
              • jacek_dp Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 14:38
                Ok, czyli problem leży w tym w co wierzysz. Nie wiem skąd bierzesz pewność że akurat Ty masz rację co do zbawienia a mylą się muzułmanie i żydzi.
                Możesz mi podać cytaty z Nowego Testamentu gdzie Jezus mówi że jest jedyną drogą do zbawienia? Bo ja sobie takich nie przypominam.
                A propos Trójcy - gdzie w Nowym Testamencie jest opisana Trójca?

Podstawą religii jest Biblia a nie dekrety hierarchów.
                • hilton2 Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 15:18
                  Oczywiście, już służę:
                  Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście» Jan 14,1-12
                  Wystarczy, czy następne podawać?
                  Nauka o Trójcy Świętej ma swoje umocowanie w NT; i znowu...tyle tego jest, ale przytoczmy np. ostatnie polecenie jakie Jezus zostawił swoim uczniom:
                  Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Mt 28,19
                  No tak, masz oczywiście całkowitą rację, to kwestia wiary. Cóż tu więcej dodać. Ja doskonale rozumiem, że ktoś inny może wierzyć w coś innego. Ja to szanuję, ale jednocześnie pamiętam co powiedział Jezus:
                  Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Mar 16, 15-16
                  Dlatego też jeżeli kiedyś spotkam kogoś takiego i będzie ku temu dogodna okazja, to powiem mu o Jezusie, ale nie dlatego że chcę go indoktrynować, zmuszać do czegoś, czy coś w tym stylu, tylko wierzę, że to jest dla niego jedyne dobro, a człowiek i tak sam musi dokonać tego wyboru.
    • jacek_dp Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 07:57
      Ten dziadunio w odróżnieniu od Ciebie podpisuje swoje słowa własnym nazwiskiem. Nikogo tez nie obraża w swoich tekstach.
      Byłoby miło gdybyś posługiwał się w swoich wypowiedziach merytorycznymi argumentami.
      Jeśli nie wiesz co to znaczy polecam Wikipedię.
      • hajota Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi... 26.01.11, 11:42
        leszek_borakiewicz napisał:

> pod warunkiem że władze Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Emiratów Arabskich etc. po
        > zwolą u nich wybudować kościół. Czyli nigdy.

Wyobraź sobie, że w Kuwejcie i Emiratach są kościoły.
          • leszek_borakiewicz Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi... 26.01.11, 12:23
            leszek_borakiewicz napisał:

> Już sobie to wyobraziłem... szkoda że to tylko wyobraźnia
            Poprawka, prawdą jest że w Emiratach i Kuwejcie istnieją kościoły. Natomiast nie są budowane nowe. Istnieje zakaz propagowania religii innych niż islam poza murami kościołów. W Arabii Saudyjskiej inna religia niż islam jest zakazana i ścigana przez państwo. Ponieważ prawo tego państwa oparte jest na koranie... Czy Państwo Polskie ma ułatwiać działalność w kraju organizacjom które z zasady będą podważać nasze prawo do wolności wyznaniowej? Veto
            • koga-6 Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi... 26.01.11, 13:15
              Panowie wasze posty to brak wiedzy zadna wiara nigdy nie miala w sobie dobra wiernych.Wiara tz. katolikow to pasmo wypaczen i zbrodni na przestrzeni wiekow.Koscol jest zaklamany i broni swojej tz. histori bo badania naukowe podwazaja sens powstania religi ktora miala prostych ludzi by uwierzyli w boga ktory nie istnial.Wiele pism "swietych" jest pisane w roznych okresach i niewiarygodnych.Wiara to we wlasnym domu a religia w szkolach to placenie przez rodzicow nie podatnika to jest kraj swiecki .Koscol niema wyboru oraz jego glupota opuscic ten kraj i zadnego powrotu.Konstytucja tego kraju i tz. konkordat to to nie wybor pewnej czesci spoleczenstwa a kler to obca organizacja a ktora z moich podatkow jest dotowana wiec czas na VETO inaczej skonczy sie to bardzo zle.
    • ewa1-23 Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 08:25
      To niech Pan zamieszka w poblizu meczetu i słucha muezina od 4-tej rano! A głos z minaretu niesie..... Bez przesady. Popieram naszych muzułmanów Tatarów, którzy nie narzucają nam swojej religii. Natomiast to "coś", co szarogęsi się w zachodniej Europie, nie ma prawa do zatruwania życia Polakom.
      • maura4 Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 11:15
        Jasne, nie budynek, ale wyznawcy szkodzą. Szkodzą, szkodzili i szkodzić będą taka długo, jak długo nie spowodujemy, że wiara stanie się sprawą prywatną. Każdy może sobie wierzyć w rozmaite niesprawdzalne historie, ale żądać dla tej wiary szacunku ? Dlaczego niby ? Nie wystarcza im, że mają prawo, że nikt im nie zabrania ?. Myślę, że domaganie się szacunku dla swoich wierzeń, ma utwierdzać ich w przekonaniu, że to wszystko co robią i to w co wierzą, jest prawdą, niemalże tak sprawdzalną, jak fizyka. Sama wiem, że nie jest przyjemnie, kiedy człowiek raptem przekonuje się, że długo trwał w błędzie, głupocie. W każdej sprawie, nie tylko wiary.
        • jacek_dp Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 11:34
          Zgadzam się że wiara jest sprawą prywatną. Szacunek mamy okazywać ludziom, nie poglądom. A w co owi ludzie wierzą to ich sprawa. Nota bene muzułmanie pragną jak sądzę by traktowano ich w Polsce tak jak chrześcijan a nie lepiej. To chyba niewygórowane oczekiwanie?
          • maura4 Re: Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 11:44
            Ja akurat mam na myśli wszystkich wierzących, z katolikami włącznie. Szacunek dla człowieka oczywiście, ale nie z powodu tego w co wierzy, a za to jak się zachowuje, postępuje, co robi. Za jego pracę, osiągnięcia i starania. Za odwagę i niezłomność, za pomoc niesioną innym, nie za wypowiadanie takich a nie innych modlitw.
    • dlugpubliczny Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 08:44
      Kolejny nieświadomy, który przyczynia się do końca Europy jaką znamy.

Ja nie mam nic przeciwko muzułmanom, niestety imigranci a zwłaszcza kolejne pokolenia osadników muzułmańskich mają wiele przeciwko nam i naszej kulturze. Ich światopogląd to połączenie fanatyzmu religijnego z nienawiścią do naszej 'zepsutej' cywilizacji - taki Ojciec Rydzyk ale razy 5000. I wiem to z doświadczenia, nie mieszkam w Polsce.

www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU
      Prawo szariatu to kwestia kilkudziesięciu lat.

--
      Nie głosuję ani na PO ani na SLD - partie, które uchwaliły, że można zabierać rodzinom dzieci bez wyroku sądowego.
      Bronisław Komorowski podpisał tę ustawę 18.06.2010.
      Te same PO i SLD uchwaliły również tzw. ustawę o parytetach dla feministek na listach wyborczych. Ustawę negującą istotę demokracji.
      Dlaczego nie głosuję na PiS - nie ma potrzeby wyjaśniać.
    • werter54 Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 08:53
      Nie szkodzi Panu? Ale zaszkodzi, predzej czy pozniej. A jak nie Panu, to pewnego dnia naszym dzieciom i wnukom. I jestem pewny ze dzieki takim ludziom jak Pan z pewnoscia doczekamy sie tego dnia. A jak bedzie taki dzien wygladal? Prosze spojrzec chocby na Moskwe dzisiaj. Albo Londyn, albo Bieslan, Madryt, Nowy Jork, Dubrowka... To wszystko zrobili ci wszyscy pobozni co chodza do meczetow, ktore Panu nie przeszkadzaja.
    • vibhisana zew_atlantyku i hilton!!! 26.01.11, 09:30
      Jesteście typowym ciasnomyślącymi wychowankami KK. Dwaj zadowoleni z siebie i swojego chamstwa kabotyni. Ten "Dziadunio" jest bliższy rozumienia Boga niż Wy i wasza ortodoksja, która jest fasadą dla skrywanych poglądów politycznych.
          • leszek_borakiewicz Re: zew_atlantyku i hilton!!! 26.01.11, 11:04
            Jak najbardziej. Tyle że, po pierwsze, rozmawiamy o islamie, nie judaizmie. Po drugie, islam jest wiernym spadkobiercą judaizmu. Po trzecie, uważam że wszystkie zinstytucjonalizowane religie to kontynuacja wieży Babel. Osobiście cenię wolność wyboru i islam taką wolność odrzuca.
              • leszek_borakiewicz Re: zew_atlantyku i hilton!!! 26.01.11, 11:47
                Nie jestem ateistą, wierzę w Boga. Nikomu nie odmawiam prawa do miejsca kultu. Jeżeli ujrzę w Medynie zbór protestancki, w Ryad cerkwię a w Dubai katedrę katolicką, proszę bardzo, stawiajmy meczet w Polsce. Jeżeli w Emiratach przestaną zamykać za kratkami filipińczyków którzy zorganizowali mszę, proszę bardzo. Budowa meczetu to decyzja organów władzy czyli decyzja polityczna. Biorąc pod uwagę stan obecny, jestem przeciwnikiem budowy meczetów w Polsce.
                • jacek_dp Re: zew_atlantyku i hilton!!! 26.01.11, 14:33
                  Nie jest miłe kiedy w innych krajach ogranicza się prawa chrześcijan. W pełni się zgadzam. Ale nie musimy się tak zachowywać jak ci których potępiamy. Jeśli my okażemy szacunek wyznawcom innych religii, ci którzy tak nie czynią będą w trudnej moralnie sytuacji. Trwając w swoich poglądach będą wyglądali na ludzi ograniczonych i nieuprzejmych.
                  Wolę by nas uważano za ludzi tolerancyjnych i mądrych, dlatego popieram budowanie świątyń innych wyznań. Jeśli będą mogli realizować się religijnie w pokoju, to nie będzie powodu do waśni. Nie czekajmy aż inni zrobią pierwszy krok, my go zróbmy. Pamiętaj co powiedział Jezus o nadstawianiu drugiego policzka.
                  • leszek_borakiewicz Re: zew_atlantyku i hilton!!! 26.01.11, 16:15
                    Bardzo chwalebna filozofia. Zapytaj się Francuzów, Belgów etc. co o tym sądzą. Niestety, muzułmanie wykorzystują nasze podejście do tych spraw pukając się w głowę... Bardzo spodobał mi się wynik referendum w sprawie minaretów w Szwajcarii.
      • hilton2 Re: zew_atlantyku i hilton!!! 26.01.11, 11:19
        Jeżeli piszesz że jestem chamski, to rozumiem że odnosisz się do mojej wypowiedzi? W takim razie pokaż mi co jest w niej chamskiego, chociażby niegrzecznego. Nie wydaje mi się żeby nawet ktoś tak uprzedzony jak Ty znalazł cokolwiek. Tak więc pudło mój drogi. A za innych nie odpowiadam, więc mnie proszę nie wrzucać z nimi do jednego worka.
        Kabotyn? A skąd to wiesz?
        Poglądy polityczne? A jakie to niby mam?
    • mer-llink Meczet nie szkodzi?? A na myslenie? 26.01.11, 10:14
      Stawiać jakąś budowlę tylko po to, aby sycic przekonanie, że niebo nie jest puste? Toż to poplatanie porządków umysłowych oraz pomieszanie meta-fizyczne.
      Budeynku używć jako argumentu w dyskusji światopoglądowej? Nieskchematyczne.... Parafiańskie...
      Ależ Panie Autorze, są bardziej niż architektura przekonujące dowody na to, że niebo nie jest puste....
    • 1949marek Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 10:28
      Wszyscy ci, którzy mojego ulubionego Autora nazywają "Dziaduniem", dają tylko świadectwo elementarnego braku kultury.
      Po drugie. Szkoda, że w ostatnim zdaniu dzisiejszego komentarza mojego ulubionego Autora poślizgnęło Mu się pióro. No bo jeśli nie ma u nas meczetu czy minaretu, to nasze niebo rzeczywiście jest puste?! A chrześcijaństwo, a prawosławie, a judaizm i jeszcze parę innych religii?
      Mam nadziję, że pióro mojego ulubionego Autora, którego cenię za zwięzłość, celność i mądrość, szybko wróci z rekonwalescencji i zapisze ciekawsze uzasadnienie dla obecności w naszym kraju meczetu czy minaretu.
      I na koniec. Nie lubię, gdy gość w moim kraju (czyli islam itd.) nadużywa mojej gościnności i chce wchodzić w rolę gospodarza. Nie tędy droga.
      Marek Pękala, Rzeszów

• p.wojtasik Meczet, minaret mi nie szkodzi 26.01.11, 10:33
      Stwierdzenie o meczecie czy minarecie, że będzie potwierdzeniem na to 'że niebo nie jest puste' jest w mojej opinii zupełnie bezzasadne i można pokusić się o kolokwialne stwierdzenie - wyssane z palca.
      Osobiście uważam, iż tytułowy meczet, minaret czy nawet słyszany głos muezina będzie potwierdzeniem prawa do wolności wyznania...
    • ajakzupa i mi 26.01.11, 10:37
      Mnie się to też bardzo podoba i żałuję, że Sobieski i inni Polacy byli Turków.

Ale nic straconego. Niech meczety wchodzą, byle szybciej. Będę mógł mieć legalnie kilka żon. Kobiety w Polsce będą chodzić ubrane na czarno jak zakonnice i nawet twarzy nie będą mogły pokazać. Dziewczęta nie będą mogły się uczyć.

Same zalety. Polacy po prostu byli durniami, nie chcąc ulec islamowi. Może wreszcie zmądrzeją.

Liczę na dalsze teksty Pana Redaktora, może nawet Gazeta da Panu codzienny felieton...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka