Dodaj do ulubionych

W Chinach podpalił się buddyjski mnich tybetański

17.03.11, 10:05
chiński reżim komunistyczny to największy morderca na świecie.
nie ma drugiego państwa, które w tak brutalny sposób depcze podstawowe prawa człowieka.
nie ma drugiego państwa na świecie, które dokonywałoby w obecnych czasach eksterminacji innych, dodatkowo zniewolonych przez siebie narodów. tu nie tylko są Tybetańczycy ale również Ujgurzy i inni.
chińscy komunistyczni przywódcy za swoje zbrodnie powinni skończyć na szafocie.
Edytor zaawansowany
  • kakanek81 17.03.11, 12:25
    antypist napisała:

> chiński reżim komunistyczny to największy morderca na świecie.
    > nie ma drugiego państwa, które w tak brutalny sposób depcze podstawowe prawa cz
    > łowieka.
    > nie ma drugiego państwa na świecie, które dokonywałoby w obecnych czasach ekste
    > rminacji innych, dodatkowo zniewolonych przez siebie narodów. tu nie tylko są
    > Tybetańczycy ale również Ujgurzy i inni.
    > chińscy komunistyczni przywódcy za swoje zbrodnie powinni skończyć na szafocie.

Duuuuuuuuuuża przesada.Podobnie jak kapitalizm,kapitalizmowi nie jest równy z komunizmem jest tak samo.Mówienie,że obecnie w Chinach rządzą komuniści jest grubym nieporozumieniem.
    Pewne jest,że w tym rzekomo cudownym Tybecie panował lamaizm tzn.rządy duchownych.Jak zwał tak zwał,była to zwykła teokracja,ą zwykły tybetańczyk cierpiał gorzej niż za tych znienawidzonych chińskich komunistów.Całkiem niedawno laureat pokojowej nagrody Nobla,Dalaj Lama zrzekł się świeckiej władzy w Tybecie i walczy o AUTONOMIĘ TYBETU w ramach Chin i demokratyzacji tejże autonomii.
    Radzę najpierw trochę poczytać,a potem pisać posty.
    Oczywiście jestem za niepodległością i wolnością KAŻDEGO NARODU i KAŻDEGO OBYWATELA TEGOŻ NARODU.
    Do tego jednak droga bardzo daleka i ja z pewnością tego nie dożyję.

PS.Ciekawe jakiej to narodowości był ten mnich?O tym cicho sza!!!
  • kakanek81 17.03.11, 12:32
    Nie zauważyłem,że to był mnich tybetański.Rozumiem.Koryto najważniejsze.
  • lungompa 17.03.11, 12:38
    A ja radze wrocic do Chin i poklonic sie wielkiemu przewodniczacemu Mao, ktory "uwolnil miliony chlopow" a ze przy tym uwalnianiu pare milionow zabito to inna sprawa.
    Jesli nie Komunistyczna Partia Chin - to kto rzadzi w Chinach ? Jestesmy bardzo ciekawi...
    Radze zapoznac sie z historia podboju Tybetu a a nie pisac prokomunistyczne glupoty.

WOLNOSC DLA TYBETU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kakanek81 21.03.11, 11:06
    Nigdy nie byłem komunistą i zwolennikiem Mao.Maoizm tyle miał wspólnego z prawdziwym komunizmem co ja z tancerzami baletu mongolskiego.PRAWDZIWYCH KOMUNISTÓW JEST NIEWIELU.W Chinach rządzą "czerwoni mandaryni".
    Historia Tybetu i Chin jest bardzo skomplikowana podobnie jak historia palestyńczyków i żydów.Jej skomplikowanie jest większe,bo to starsze kultury.Dotarcie do początków sporu i kto zaczął jest praktycznie niemożliwe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka