Dodaj do ulubionych

Przeciąganie Mołdawii

30.03.11, 20:39
Oj redaktorze, to nie Mołdawia jest prymusem tylko Partnerstwo obejmuje już tylko jeden kraj, właśnie Mołdawię. Ukraina nie jest zainteresowana, Białoruś pod rządami krwiopijcy Łukaszenki również, Azerbejdzan za bardzo nie wie o co chodzi a Saakaszvili w Gruzji, no właśnie, coś cicho o nim, żyje?
Tak to kończy się następna polska inicjatywa wprowadzenia pax poloniae na wschodnich rubieżach Europy.
Edytor zaawansowany
 • stapa 31.03.11, 01:35
  =2,5 mld euro/23 na głowę. Chyba 2,5 mln euro?
 • adnem.awis 31.03.11, 22:46
  Raczej sklep, w którym każdy zainteresowany może sobie wybrać to, co mu aktualnie pasuje; najlepszy klient niejako automatycznie staje się liderem...


  PS Oczywiście - brawo Sikorski!
 • alakyr 01.04.11, 21:08
  A jak nie ma klientów to jak nazwać taki sklep? Może muzeum nietrafionych wyrobów, co?
 • adnem.awis 02.04.11, 01:28
  ...miało zacząć i skończyć się jedynie na maleńkiej Mołdawii, to i tak warto było je powołać (a skądinąd wiadomo, że ani się na niej zaczyna, ani kończy)

  Sikorski i Bildt są na drodze wiodącej do wielkiego dyplomatycznego sukcesu (w przypadku udanego wciągniecia Mołdawii do UE - i ostatecznego wykurzenia kacapów z Naddniestrza); a Wam, alakyr, pozostaje znalezienie sobie partii, w której podzielano by wasze egzotyczne poglądy (bo pod tym względem chyba nawet SLD odpada...)
 • alakyr 02.04.11, 20:14
  ...Sikorski i Bildt są na drodze wiodącej do wielkiego dyplomatycznego sukcesu (w przypadku udanego [i]wciągniecia Mołdawii do UE...

  To cytat z blogu Saryusza-Wolskiego? Bo Europa właśnie myśli jak z tego g...na wyjść z twarzą. A temat był spalony od początku przez samych Polaków, którzy Partnerstwo rozumieli i rozumieją dalej jako podporzadkowanie innych krajów ideom płynącym z Warszawy.
  A naiwny zachód myślał że będziemy współpracować, uczyć, wspomagać. Na razie wychodzi nam tylko organizowanie podziemia na Białorusi i burd na ulicach, chociaż Łukaszenko jakoś daje sobie z tym radę ku wsciekłości naszych bohaterskich krzewicieli demokracji.

  Tak więc pocieszaj się jak możesz, ja bym Ci radził jednak myślenie zamiast emocji.
 • adnem.awis 15.04.11, 18:30
  Europa szepnęła ci tak prosto do sowieckiego ucha? ;->

  > Łukaszenko jakoś daje sobie radę

  Fakt. Np. ostatnio; minęło zaledwie kilka godzin od krwawego zamachu - a ten już ujął sprawców... Maładiec!
 • margietlaan 06.04.11, 15:30
  Red.M.Wojciechowski(I nie tylko on) nie rozumie, że Partnerstwo Wschodnie (skądinąd świetny pomysł odniosło "sukces" w Mołdawii,ponieważ odpowiadało to interesom Moskwy. Moskwa jest przede wszystkim zainteresowana utrzymaniem państwowości Mołdawii i jeśli Partnerstwo Wschodnie może się przyczynić do utrzymania Mołdawii jako państwa,to Kreml nie będzie przeszkadzał. A jeszcze stworzy "warunki" do poczucia typu win-win.Niestety Ci,którzy więcej wiedzą i potrafią lepiej analizować pozostają w naszym kraju bezrobotni.Pozdrawiam.
 • adnem.awis 13.04.11, 19:06
  Jasne - najpierw Moskwa stawała na rzęsach, żeby utrzymać u wladzy komunistów, a teraz - ni z tego, ni z owego - ma jej wystarczać samo zachowanie państwowości ;->

  Zresztą kiedy Mołdawia już całkiem zostanie na Zachód przeciągnięta - cóż ją powstrzyma przed - ewentualnym - zjednoczeniem się z Rumunią?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka