Dodaj do ulubionych

Zły czas dla Sprawiedliwych

07.04.11, 16:55
Czy naprawdę musicie wszędzie straszyć tą gębą?
Edytor zaawansowany
 • foriastrong 07.04.11, 17:32
  O jakiej twarzy mówisz? Towarzyszu mój! O swojej...? Pozdrawiam, ale odpowiedzi nie oczekuję, jesteś WSPANIAŁY i zajebiście inteligentny.
 • ryszard_mis_ochodzki 07.04.11, 22:58
  o to jest prawdziwy głos ludu
 • clanton 07.04.11, 17:42
  Ha, ha. Gminny zelazobeton. Banda antysemickich ciemniakow.
 • sakral 07.04.11, 17:56
  a jednak !

  jak powiada znany żydoznawca abp Józef Michalik

  ....niech Polak głosuje na Polaka,a Zyd na Zyda.....

  co przewodniczący Episkopatu zasiał w narodzie...to jego.
 • maura4 07.04.11, 17:57
  Nie są przygotowani, brak podłoża kulturowego, kojarzy się z obcą narodowością ? Dyrektor tak na około mówi, że ludzie z Kalinówki to głupki, nie mające podstawowej wiedzy i rozeznania w sytuacji. Kto w takim razie głosował na sprawiedliwych ? Czy głosujący byli świadomi, że nie głosują na Marsjan ?
 • martin.slenderlink 07.04.11, 18:11
  Jeszcze żeby piernik miał coś wspólnego z wiatrakiem, a tu nijak nie ma szans. Nie będzie sprawiedliwych, bo Gross napisał o niesprawiedliwych.
 • maura4 07.04.11, 18:47
  Przepraszam, to dyrektor szkoły w Kłodnicy tak ocenia swoich współmieszkańców. Kalinówki wójt. Jak się przyjrzeć kandydatom to Sprawiedliwi "zdemolowali " wielkich katolików - JP2-1głos, Życiński, ten ich biskup -14, Kubica też obnoszący się z katolicyzmem i prezydent Kaczyński z małżonką. Pewnie to w tym rzecz.
 • imd50 07.04.11, 18:05
  Demokracja i dyrekcja/gmina......widac nie maja wiele wspólnego. Można głosować ale wynik musi być taki jak chce wójt.
  A potem narzekają, że młodzież, roczarowana, ucieka....
 • kuraszewicz 07.04.11, 18:19
  Popieram!
 • kuraszewicz 07.04.11, 18:29
  To muli ryj.
 • sakral 07.04.11, 18:49
  kuraszewicz napisał:

  To muli ryj.

  Tekst linka....jaka sympatyczna mortka

  Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki.....
 • kuraszewicz 07.04.11, 18:55
  A Boga to ja mam głęboko w de. Jestem ateistą i głosuję na SLD, a nie na zafajduszków-POpapruszków.
 • ibnalqq 08.04.11, 01:18
  Się chwalisz czy żalisz? Wychodzi raczej na to drugie.
  --
  Odi lemmus et arceo.
 • gownos 07.04.11, 18:42
  O co w tym tekście chodzi? Nazwa super, zgoda wiekszosci jest - moze politycznie niepoprawna bo swiat i mlodziez ma uwierzyc, ze Polacy to dranie.

  polecam www.nowyekran.pl, www.wpolitycepl, www.niezalezna.pl
 • stefaniszyn 07.04.11, 19:04
  "Sam już zgłupiałem" - rzecze wójt.

  Święte słowa panie wójcie.
 • kuraszewicz 07.04.11, 19:16
  Dobry czas dla Niesprawiedliwych - takich jak Duży (Gross).
 • franclajn 07.04.11, 19:20
  Czegos nie rozumiem i prosze o pomoc; bo czy to zle, ze ostrozny i roztropny wojt ma watpliwosci? Dyskusja dotyczaca ksiazek pana T. Grossa takze mnie sklonila do przemyslen. Nie wiem, czy stajac dzis nad grobami moich bliskich, AK-owcow, to staje nad mogilami tych, co naprawde wedle rodzinnej tradycji pomagali Zydom, czy tez - jak uczy pan Gross - mordowali, gwalcili, rabowali i palili. Nie wiem, czy moj wuj, ktory siedzial latami w ubeckim kazamacie naprawde byl tam za swa AK-owska przeszlosc torturowany, czy tez rany i blizny, jakie mu na ciele zostaly, zadal sobie sam, rzucajac sie w szowinistycznym szale na dobrego i szlachetnego komuniste, pracownika Urzedu Bezpieczenstwa, ktorego nazwiska nie przytocze, gdyz dwie co najmniej wersje jezykowe mialo, a nie pomne dzis, ktora jest wlasciwa, a tym bardziej politycznie poprawna. A moze kombinujac tak kogos obrazam? Moze dzis juz tak myslec nie wolno? Moze jest to karalne? Jesli tak w istocie jest, to jako Polak starej juz daty was mlodych i swiatowych za glupote ma wrodzona przepraszam i o wybaczenie pokornie prosze...
 • kuraszewicz 07.04.11, 19:22
  Ten jego "Strach" to taka wypierdzina równa "Tęczowemu elementarzowi" - powtarzanie się i robienie na siłę długiego "dzieła".
 • jagrudz 07.04.11, 19:25
  Jak można pozwolić na użycie słowa " sprawiedliwość " skoro nawet nasze sądy takie nie są i ta decyzja była właściwa.
  --
  Jagrudz
 • brauling 07.04.11, 19:58
  Ta zakazana morda wyraza samo zlo,podlosc i chciwosc czaji sie w jego oczach i bledne poczucie sprawiedliwosci..
 • paw-el 07.04.11, 20:26

  ksiazka Grossa przyczynia sie do niezgody...
 • na_grobli 07.04.11, 20:31
  W tej twarzy jest tylko nienawiść.
  Gross to biedny zaburzony człowiek.
 • realizmforte 07.04.11, 20:55
  Sprawiedliwi Wśród Narodów potrzebni są partii katolickiej głownie do przykrywania draństw niesprawiedliwych. Niestety, potwierdza to tylko przypuszczenie graniczące z pewnością , że ta niesprawiedliwość miała ścisły związek z atawistyczną ideologią KK siejącą nienawiść i pogardę do Żydów od wieków. Tym samym relacje Grossa stają się jeszcze bardziej wiarygodne , zasługują na szczególną uwagę.
  Ofiary mają prawo do swej interpretacji wydarzeń.
 • ibnalqq 08.04.11, 01:21
  Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę - to stare powiedzenie idealnie oddaje stosunek Żydów do chrześcijaństwa. Przeczytaj "Toledot Jeszu" a potem pieprz do woli o antysemityzmie.
  --
  Odi lemmus et arceo.
 • piotr7777 09.04.11, 08:25
  realizmforte napisała:

  > Sprawiedliwi Wśród Narodów potrzebni są partii katolickiej głownie do przykryw
  > ania draństw niesprawiedliwych. Niestety, potwierdza to tylko przypuszczenie gr
  > aniczące z pewnością , że ta niesprawiedliwość miała ścisły związek z atawistyc
  > zną ideologią KK siejącą nienawiść i pogardę do Żydów od wieków.

  Najwięcej osób udało się uratować przed Holocaustem ukrywając ich w klasztorach. Najwięcej dzieci ocalało dzięki fałszywym metrykom.
  Ale oczywiście dziś się już o tym nie pamięta.
 • nocozabrednie 07.04.11, 21:19
  Gęba Grossa jest wyjątkową sprawiedliwością dla Polaków. Tak, ten człowiek to uosobienie prawdy i wszystkich cnót ludzkich. A te pomówienia, co do zarobku i promocji jego książek są wstrętne i antysemickie. Gross niczym bicz boży oczyści Polskę z zakłamania. Niesamowita bajka i ten temat jaki wynalazła Gozeta Wybrorczcza w zestawieniu z Grossem - istne dno.
 • crusty25 07.04.11, 22:46
 • koloratura1 08.04.11, 09:18
  Jeśli umiesz czytać - przeczytaj podpis.
  Jeśli nie umiesz, znajdź kogoś i poproś, żeby Ci przeczytał.
 • minstrel515 08.04.11, 01:31
  Endeckie małpy uciekły z klatki i rozrabiają. Jedna napadła na grupę młodzieży.
 • wojtekd38 08.04.11, 05:51
  Polacy nie powinni kupowac ksiazek GROSSA. Dobrze ze wojt wstrzymal nadanie tego imienia szkole.Uczniowie i mlodziez nie moga brac udzialu w tej dyskusji.
 • bobkat25 08.04.11, 07:40
  Proponuję teraz, aby sprawdzić wszystkich którzy otrzymali tytuł "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Czy pomoc była właściwa, czy nie mozna było lepiej tej pomocy udzielić, czy pomagający karmiąc ukrywanego Żyda zachowywał właściwą ilość kalori w posiłkach, czy dopełnił obowiązku meldunkowego, czy zabezpieczył możliwość praktyk religijnych, czy w pomieszczeniu ukrywany miał telewizor i dvd. Śledztwo powinien przeprowadzić IPN. O nieprawidłowościach powiadomić Stany Zjednoczone. W przypadku powazniejszych uchybień Polska powinna zapłacić odszkodowanie za niewłaściwe traktowanie, a Polakowi zabrać medal i nieruchomość. W przypadku winnych,a niezyjących ścigać rodzine do piatego pokolenia...
 • realizmforte 08.04.11, 07:58
  Po wojnie Polska była jedynym krajem, w którym Żydzi byli zagrożeni fizycznie jako Żydzi.
  Miriam Mariańska, która w czasie wojny pracowała w krakowskim oddziale Żegoty powiedziała: ”Nie wiem czy jakiś człowiek poza granicami Polski pojmie i zrozumie fakt, ze uratowanie życia ściganemu przez zbrodniarza bezbronnemu dziecku- może okryć kogoś wstydem, hańbą lub narazić na przykrości.”
  Helena Sendlerowa całe dziesięciolecia milczała na temat ratowania żydowskich dzieci, jej czyny nagłośniono dopiero w Ameryce.
  Czy w Polsce zawsze będzie zły czas dla sprawiedliwych ? Kompromitacja ! Jak żyć w kraju o tak elementarnych brakach moralnych ?
 • nocozabrednie 08.04.11, 21:39
  Po wojnie Polska była jedynym krajem, w którym Żydzi byli zagrożeni fizycznie jako Żydzi. Miriam Mariańska, która w czasie wojny pracowała w krakowskim oddziale Żegoty powiedziała: ”Nie wiem czy jakiś człowiek poza granicami Polski pojmie i zrozumie fakt, ze uratowanie życia ściganemu przez zbrodniarza bezbronnemu dziecku- może okryć kogoś wstydem, hańbą lub narazić na przykrości.” Helena Sendlerowa całe dziesięciolecia milczała na temat ratowania żydowskich dzieci, jej czyny nagłośniono dopiero w Ameryce. Czy w Polsce zawsze będzie zły czas dla sprawiedliwych ? Kompromitacja ! Jak żyć w kraju o tak elementarnych brakach moralnych ?

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  To co zostało przez Ciebie napisane jest przepełnione silnymi emocjami. Ale jak to teraz odnieść do tego artykułu i Grossa z jego i GW wyolbrzymianiem i rzucaniem piętna na Polaków? Rzeczywistość potrafi przerazić ale jej fałszowanie już nie? Jak dla mnie Gross mimo części prawdy jaką ujawnia to wyrachowana podłość. Jego też nic usprawiedliwić nie może. Pozdrawiam.
 • koloratura1 08.04.11, 09:28
  A może zamiast wrzeszczeć:
  - (jedni): Jesteśmy i zawsze byliśmy wspaniali, my - fantastyczni Polacy!
  - (drudzy): Jaki z nas podły naród!

  ...należałoby stwierdzić rozsądnie: zawsze byli - są - i zawsze będą wśród nas tacy i tacy?
 • para-lela 08.04.11, 13:34
  Polacy to najgorszy naród na świecie ale jest taki jeden JEDYNY naród na świecie bez wad, wiadomo wybrany przez Boga, a reszta to BYDŁO inaczej GOJE!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.