Dodaj do ulubionych

Sprzeciwiam się uwzniośleniu Lecha Kaczyńskiego

12.04.11, 01:14
Nie wiem co pijesz (łykasz lub wciągasz) ale odstaw to świństwo.
A jedyny komentarz : Chłopie spojrzyj w lustro.
Edytor zaawansowany
  • dobryczlowiek123 12.04.11, 01:22
    Swiete slowa
  • 0kostek 12.04.11, 08:31
    Jedni i drudzy wywodzą się z tego samego pnia.
    Nie ma co udawać bezstronnego - pan jest do tego towarzystwa również należy.
  • makoshika 12.04.11, 09:39
    uwzniośliło śmierć, a wy brniecie w to dalej, wysługując się klechom.
  • gen_wieniawa 12.04.11, 09:39
    Podburzył Saakaszwilego do ataku na Rosję i tym samym zamknął Gruzji drogę do NATO. Postąpił kompletnie wbrew polskiej racji stanu i pomógł Putinowi w realizacji jego celów. Zatem nie ma podziwu dla jego wyprawy do Tbilisi. Wprost przeciwnie. Albo zdrada albo głupota.
  • olga_online 12.04.11, 12:13
    Tak jest, to był błąd, i nie ma co podziwiać
  • 1stanczyk 12.04.11, 14:21
    to jak Stasiński ma nie podziwiać ?

Heroizmem byłoby gdyby przemilczał "swój podziw" ...

Łatwo jest wymagać heroizmu od wojennych donosicieli, którzy nie donosząc ryzykowali nie tylko swoim życiem ale i swoich najbliższych i niejednokrotnie przypadkowych mieszkańców na przykład tej samej klatki schodowej trudniej od siebie ryzykując co najwyżej dobra posada u Michnika ....

Re: Jaki podziw, jaka Gruzja???
    --
    www.thekf.org/events/news/petition/
  • perski_dziadzio 12.04.11, 18:14
    Patrioci za walkę z komuną płacili więzieniem, pobiciami, czasami nawet życiem.
    "Patriotów" którzy nie kiwnęli palcem nie tylko nie więziono, ale nawet nie internowano w stanie wojennym (z Jarosławem na czele). Ale to oni dziś najaktywniej obrażają i próbują poniżać tych, którzy coś dobrego i konkretnego zrobili dla Ojczyzny. To oni kwestionują demokratyczne wybory. ZERA! ZERA! ZERA! (z Jarosławem na czele)
    --
    Patrioci troszczą się o symbole narodowe (Wawel).
    Fałszywi patrioci hańbią je (grzebiąc tam byle kogo).
  • ad.re 12.04.11, 21:53
    autorytet z niego taki, jak założycieli ITI :)
    dziwne że w Polsce ci co "przejmowali" tytuły i znaczki ruchu społecznego na jakiś czas ustanawiali autorytety moralne :) ale prawda zawsze wypłynie...
    największy spadek sprzedaży wsrod dzienników to gazetka wyborcza,
    kolo widać jeszcze tkwi w rzeczywistości okrągłostołowej i komitywy michnika jaruzelskiego i kiszczaka i myśli że ma coś do powiedzenia

o założeniu iti link do nowyekran
    monsieurb.nowyekran.pl/post/10098,iti-pierwszy-milion-trzeba-ukrasc
  • michal.b09 19.04.11, 14:51
    A Kaczyński tylko tam zamiatał i dopijał niedopite "małpki"!!.
    --
    mondobel
  • ludwik.filip 12.04.11, 18:19
    PIJĄ WINOi JEDZA CIABURYKI !
  • nerwus0 12.04.11, 19:01
    ludwik.filip napisał:

> PIJĄ WINOi JEDZA CIABURYKI !
    A co? Nie wolno? Tylko ty sobie możesz tylko podżerać?
  • milet1 13.04.11, 08:11
    m. Odpowiada za tę katastrofę w takim samym stopniu jak Tusk. Pomnik? To mógłby być jedynie pomnik - głupoty polityków. Beszczelności, cynizmu i zadufania. Za którą cierpiało dziesiatki rodzin!
  • rwakulszowa 12.04.11, 13:16
    [b]Czyj podziw, jaki szacunek ?
    Chyba tylko jakichś walniętych rusofobów, którzy chcieli wypowiedzić wojne Rosji i ruszyć z pałaszami na Królewiec , Smoleńsk i Kreml.
    A tak mimochodem i całkiem przypadkowo, rozpętać III światową ...........
  • szampans 12.04.11, 16:31
    Trzeba zorganizować w Warszawie zbieranie podpisów pod deklaracją:
    DOŚĆ POMNIKÓW GŁUPOTY.
    NIE CHCEMY ŻADNEGO POMNIKA KACZYŃSKICH W STOLICY.
  • jwasz1952 12.04.11, 16:57
    szampans napisał:

> Trzeba zorganizować w Warszawie zbieranie podpisów pod deklaracją:
    > DOŚĆ POMNIKÓW GŁUPOTY.
    > NIE CHCEMY ŻADNEGO POMNIKA KACZYŃSKICH W STOLICY.
    -jak warszawiacy sie zgodzą to wystawią pomnik glupoty ale sobie.Ja wierzę w mądrość warszawiaków-dali kosza temu oszołomowi w wyborach prezydenckich Warszawy to poradzą sobie z pomnikiem glupoty.
  • 7kozyr 12.04.11, 23:07
    A niech sobie stawiaja ten pomnik.
    Nawet i 5.
    Tylko nie za pieniadze podatnikow i bez zgody wladz.
    Potem wynajmie sie buldozery i rozp...rdoli sie swinstwo.
  • he1ku 13.04.11, 12:59
    Ten watażka do Tbilisi raz , a na Hel co tydzień latem dwoma samolotami latał.Tak ten zasłużony dla Polski prezydent trwonił nasze pieniądze,a może nalezy i małpki wspomnieć ? Podrzućcie jeszcze coś do tematu,bo tego jest b.dużo.Pomnik ?Komu ?
  • amonavis 12.04.11, 01:39

artykule, do tego do czego zechcial sie Pan ograniczyc. Ja bym jeszcze dodal, ze nalezaloby tego pana oskarzyc, o spowodowanie smierci 95 osob i strat (ostroznie liczac, sa ukrywane przez wladze, czemu?) okolo 1 miliarda zlotych. Strat, do splaty ktorych i ja bede musial sie dolozyc. Wiec stawiac mu pomnik czy raczej wyrzucic go z wawelu? Jestem za wyrzuceniem go z wawelu. Jego (jak przypuszczam) , niczemu nie winna zona, moznaby tam zostawic. Dopoki on tam bedzie, noga moja tam nie postanie. Calego wianuszka argumentow, ktore przemawiaja za tym, ze to on jest sprawca tej zbrodni, nie warto przytaczac. Prasa setki razy na ten temat pisala.
    --
    Polakiem z urodzenia, Zydem z wyboru jestem. I tak zostanie.
  • zwf 12.04.11, 07:09
    Ja myślę, że winni śmierci tylu osób i ogromnych strat finansowych są wszyscy, którzy głosowali na LK w wyborach prezydenckich i wcześniej na PiS w wyborach parlamentarnych.

Nie przepadam za Napieralskim, ale podobało mi sie jego stwierdzenie, że JK jest 97 ofiarą katastrofy:)

--
    Uważam, że po to mam rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i abym nie czynił zła nie bojąc się kary.
    "The good life is one inspired by love and guided by knowledge." & "Nobody but a coward would consciously choose to live in a fool's paradise." Bertrand Russell on ethics and religion, respectively.
  • nonna2 12.04.11, 09:23
    Podpisuję się pod pana słowami i pięknym cytatem z wyjątkiem uprzedzenia do Napieralskiego; ja go lubię.
  • kamyk_wj 12.04.11, 13:35
    Nie zgadzam się z tą tezą. Na L. Kaczyńskiego głosowało nieco ponad 8 mln wyborców, a prawie 15 mln nie ruszyło tyłka. Na PiS w wyborach parlamentarnych głosowało 3 mln ludzi, a 16 mln wolało oglądać telewizję.
    Według mnie winni (przeważnie sami sobie) są ci, którzy nie głosują. Na forum również często wyrażane są poglądy, że na złość światu nie pójde na wybory. Nieszczęsna prezydentura L. Kaczyńskiego i premierowanie jego brata, gdzie zszargano wszystkie urzędy powierzając je ludziom pokroju Leppera, to ich dzieło. Wstyd, Panowie i Panie.
  • nonna2 12.04.11, 15:53
    Nie zgadzam się z tą tezą. Na L. Kaczyńskiego głosowało nieco ponad 8 mln wyborców, a prawie 15 mln nie ruszyło tyłka.[...]Według mnie winni (przeważnie sami sobie) są ci, którzy nie głosują.[...]

To prawda. Teraz też J. Kaczyński wyraźnie gra na niską frekwencje.
  • stary.pierdziel 12.04.11, 10:34
    @amonavis: myślę, że jest więcej takich, którzy widzą to podobnie jak Pan/i;
    sam wpadłem na to dopiero w miesiąc po wypadku (na dowód mój wpis:
    forum.gazeta.pl/forum/w,904,111492781,111519144,O_S_K_A_R_Z_A_M_.html),
    ale jestem pewny, że podobnie myślało już wielu innych.

Również oczekuję tego dnia, kiedy albo wywali się tą Miernotę z wawelu (żeby znowu był
    Wawel), albo przeniesie się królów i innych Wielkich Polaków do jakiegoś polskiego Panteonu.

@zwf: co do Napieralskiego: wybacz mi nonna2, ale właśnie ze względu na niego
    nie zagłosowałem na SLD; na mój gust za bardzo spisiał; podobnie zresztą Arłukowicz;
    znacznie bardziej przemawia do mnie np. Kalisz; co prawda uszy mi więdną, gdy słyszę
    JAK mówi, ale to Co mówi ma dla mnie sens - państwowiec, patriota (ale bez tego zadęcia/
    wzdęcia nacjonalistycznego/faszystowskiego); i - last but not least - ma poczucie humoru;
  • nonna2 12.04.11, 16:00
    [...]co do Napieralskiego: wybacz mi nonna2, ale właśnie ze względu na niego
    nie zagłosowałem na SLD; na mój gust za bardzo spisiał; podobnie zresztą Arłukowicz;
    znacznie bardziej przemawia do mnie np. Kalisz;[...]

No jasne...Kalisz to intelektualista, a Napieralski człowiek do roboty, tacy muszą być w każdej partii. Podobny był Miller, założył partię, wykonując pracę u podstaw. Jakie to jest trudne, przekonuje się Palikot. Co do poziomu to...nie każdy może być po szwajcarskim uniwersytecie. Wielu politykom, a i ich wyborcom, pozostaje Szczecin czy Rzeszów.
  • aaannemarie 12.04.11, 21:03
    Czy nie powinniśmy założyć ruchu obywatelskiego, który powstrzyma PIS? Milczymy, a sekta myśli, że ma przyzwolenie narodu. Są niebezpieczni. W napadzie zbiorowego szaleństwa są gotowi bić i zabić. Hitler doszedł do władzy przy milczącym przyzwoleniu biernej większości. Zwykle męty popierają oczadziałych despotów. Teraz też tak jest. Za długo się przyglądamy.
  • amonavis 12.04.11, 23:19
    ruch obywatelski, aby dac tame tym plugawym zamyslom politycznym niepelnosprawnego umyslowo jk. Masz calkowite racje przywolujac pamiec tego co stalo sie w Niemczech. Tak tam, jak i tu, to biernie raczej przypatrywanie sie wiekszosci narodu poczynaniom mniejszosci, moze sie bardzo zle skonczyc. Analogia jest bardzo bliska.
    --
    Polakiem z urodzenia, Zydem z wyboru jestem. I tak zostanie.
  • 7kozyr 12.04.11, 23:54
    Chcialbym przypomniec tylko, co powiedzial ojciec jednej z dziewczyn (stewardessy) w filmie
    pokazanym 11.04 w TVP:
    ...najpierw byl bol,potem wielki zal i pozniej naroslo pytanie: kto i po co zorganozowal te idiotyczna wyprawe i w tak idiotyczny sposob?
    To nie byl "prezydent" Lech. Lechem kierowal jego blizniak. Sam Lech K. byl glupawa ciamajda i do tego dosc wredna figura (dowodow jest dosyc).
    To rece Jaroslawa sa zbroczone krwia 75 ofiar katastrofy (wdl. Kaczynskiego tylko 20 osob padlo smiercia meczenska. Tu tez dzieli ofiary od ofiar).
    Jak zawsze krzyczy: lapac zlodzieja.
    Pytaniem jest: gdzie byl Lech w nocy z 9 na 10.04? Jak stwierdzil gen.M.Janicki (szef BORu) w palacu go nie bylo i nikt nie wie czemu spoznil sie na samolot.
    Cale towarzystwo na czele z Jarusiem jest na tyle glupie, ze zaczyna wylazic cale gowno jakim byl Palac i kancelaria "najlepszego prezydenta". Chyba przewraca sie w grobie i sam wyleci z Wawelu jak sie dowiaduje co wyprawialo towarzystwo Jarusia nad jego trupem
    w Smolensku (patrz wywiad Toranskiej z konsulem RP w Moskwie L.Putko).

amonavis napisał:

>
    > artykule, do tego do czego zechcial sie Pan ograniczyc. Ja bym jeszcze dodal, z
    > e nalezaloby tego pana oskarzyc, o spowodowanie smierci 95 osob i strat (ostroz
    > nie liczac, sa ukrywane przez wladze, czemu?) okolo 1 miliarda zlotych. Strat,
    > do splaty ktorych i ja bede musial sie dolozyc. Wiec stawiac mu pomnik czy racz
    > ej wyrzucic go z wawelu? Jestem za wyrzuceniem go z wawelu. Jego (jak przypuszc
    > zam) , niczemu nie winna zona, moznaby tam zostawic. Dopoki on tam bedzie, noga
    > moja tam nie postanie. Calego wianuszka argumentow, ktore przemawiaja za tym,
    > ze to on jest sprawca tej zbrodni, nie warto przytaczac. Prasa setki razy na te
    > n temat pisala.
  • pal666 13.04.11, 07:59
    Co Ty za bzdury wypisujesz ? Czy Kaczyński (obojętnie który) był odpowiedzialny za burdel w tym pułku ? Gwoli ścisłości - uważam, że Tusk też nie był. Można jeszcze bronić tezę, że odpowiadali za to Dowódca Wojsk Lotniczych i Minister ON, ale nikt inny.
  • michal.b09 19.04.11, 18:07
    Dowódca Wojsk Lotniczych był nie do ruszenia przez Ministra ON, bo to był przydupas "Kierownika Wycieczki"!
    --
    mondobel
  • nonna2 13.04.11, 08:54
    [...]To nie byl "prezydent" Lech. Lechem kierowal jego blizniak. Sam Lech K. byl glupawa ciamajda i do tego dosc wredna figura (dowodow jest dosyc).
    To rece Jaroslawa sa zbroczone krwia 75 ofiar katastrofy (wdl. Kaczynskiego tylko 20 osob padlo smiercia meczenska. Tu tez dzieli ofiary od ofiar).
    Jak zawsze krzyczy: lapac zlodzieja.Pytaniem jest: gdzie byl Lech w nocy z 9 na 10.04?[...]

Czytałam ten wywiad i także się zastanawiałam... Gdzie był Lech niemal do godziny 24 w przeddzień lotu.
    Typuję:
    Mógł być z wizytą w hotelu u jednego z generałów. Wypili i dlatego zaspał.
  • zmichalg1 12.04.11, 01:39
    To raczej ty, koleś, odstaw te pisuarskie halucynogeny.
    A co do Kaczyńskiego na Wawelu to, nawet gdybyśmy się spierali co do jego zasług czy "zasług", jedno nie ulega NAJMNIEJSZEJ wątpliwości: czasy, w których Kaczyńskiemu przyszło prowadzić Polskę, były NIEWSPÓŁMIERNIE łatwiejsze od czasów, gdy Polskę prowadzili tacy ludzie jak Józef Poniatowski, Józef Piłsudski, Władysław Sikorski, którzy aktualnie spoczywają na Wawelu.

Czy to dobrze czy źle, że teraz mamy czasy, które nie wymagają takich poświęceń?

Zdecydowanie uważam, że DOBRZE tak dla Polski jak i wszystkich Polaków niezależnie, czy głosują na tę czy inną partię. Ja wojnę znam z opowiadań krewnych. Słyszałem, jak ojciec mojego krewnego (pułkownik artylerii plot) pod koniec września 1939 przyszedł do domu w Warszawie i zakomunikował reszcie rodziny to, co oficjalnie ogłoszono dzień później: "kapitulujemy". Jak on sam widział sztukasy bombardujące PWPW przy ul. Sanguszki podczas Powstania Warszawskiego. I wolę sam się nie przekonywać, jak to jest samemu tego doświadczyć.
    A Polska trwa już ponad 1000 lat. Wawel niewiele mniej. Nie ma podstaw przypuszczać, że nie przetrwa kolejnych 1000. Jakie to będą lata? Tego nikt nie wie, ale nie ma żadnej pewności, że nie będzie wśród nich również lat tragicznych. Dlatego dla historii Polski lepiej będzie, jeśli miejsce na Wawelu zostawimy tym, którym za lat 300, 500 nie będzie dane żyć w takiej sielance jak naszemu pokoleniu. Którzy, podobnie jak Poniatowski, Piłsudski czy Sikorski będą musieli złożyć Polsce najwyższą ofiarę.

A to co odstawił PiS anektując Wawel, to kpina. Kpina z własnego narodu i jego historii, bo postawili znak równości pomiędzy dzisiejszymi czasami a tymi, które naprawdę wymagały poświęceń, ale co JarKacz może o tym wiedzień, skoro nawet sam nie poczuł, co to znaczy być internowanym podczas stanu wojennego.
  • 123jna 12.04.11, 09:14
    zmichalg1 - ogromna madrosc przez Ciebie przemawia, dojrzalosc mimo mlodego wieku. Moi starzy juz znajomi (a taki Czeslaw Bielecki) nie posiadaja tej madrosci mimo roznych (najczesciej czerwonych) dyplomow. Oby wiecej takich naszych nastepcow jak Ty!
  • demetria11 12.04.11, 01:52
    Sama prawda, panie Redaktorze. To dobrze, że ktoś się wreszcie odważył powiedzieć to głośno. Szacun.
  • zejar47 12.04.11, 08:33
    Całkowicie się zgadzam z p.redaktorem
  • jacmenos 12.04.11, 02:46
    można by dodać ,że z terrorystami się nie negocjuje !
  • dr54 12.04.11, 11:22
    Artykul bardzo trafny logicznie przedstawiajcy sytuacje !
  • altavitae 12.04.11, 03:04
    ..i nie popuszczac cugli!
    Swietnie powiedziane......i odzwierciedla sentyment WIEKSZOSCI POLAKOW !!!!
    --
    "Acredite sempre no seu trabalho"

• aussie1inc 12.04.11, 03:28
    Jeszcze kilka podobnych wystapien Kaczynskiego i jest nadzieja, ze wyborcy polscy popedza tego parszywca. Niby ten Kaczynski zyje przeszloscia a nie pamieta jakie skutki odniosla komunistyczna akcja zmuszajaca ludzi do wielbienia Lenina. Nikt Lenina nie zaczal kochac, za to kawalow o tym bandycie powstalo tysiace. Z proba Kaczora, ktory nie ukrywa ze szantazuje Warszawiakow swa parszywoscia, by wymusic pomnik dla braciszka bedzie podobnie. Nikt nie lubi byc szantazowanym, nikt nie lubi wciskania kitu, wiec nawet sarkofag na Wawelu nie pomoze - Lech nie wyrosnie na meza stanu - byl mezem Marii i to wystarczy.
  • tz7 12.04.11, 04:07
    Dziękuję. Najwyższy czas zaczac głosno mówic prawdę o tej prezydenturze i prezydencie. Mierny, czasem żałosny, wwołujący zażenowanie. Gdyby nie Smoleńsk- byłby dziś zapomniany.
  • antobojar 12.04.11, 04:17
    wyprężony na baczność...
    Łatwo uczcić jak cie najdzie... szczególnie jak zobaczysz bliźniaka...
  • tow_rydzyk 12.04.11, 05:24
    "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."
    Winston Churchill

Fakt, ze w ubieglorocznej smolenskiej katastrofie starcilismy dwukrotnie wiecej generalow niz w Katynskim lesie z rak NKWD-zistow w 1940 roku jest ostatnim przykladem samodestrukcyjnej megalomanii niektorych naszych politykow. Nasi nadeci “mezowie stanu” III RP z dyplomami uzyskanymi na PRL-owskich uczelniach, na ktore dostali sie dzieki punktom za swoje robotniczo-chlopskie pochodzenie - w ramach leczenia sie ze slowianskich/wschodnio-europejskich (a moze zachodnio-azjatyckich) kompleksow i z post-komunistycznego kaca - onanizuja sie przed portretami kolejnych amerykanskich prezydentow. Wcale im nie przeszkadza fakt, ze przecietny Amerykanin nie potrafi wskazac Polski na mapie swiata. Dzierzac w drugiej rece lekko zardzewiala szabelke dzielnie i zamaszyscie nia wymachuja w strone sasiadow. Przypomina to troche szczekanie na niedzwiedzia przez malego pudelka...na smyczy. Koniunkturalnie zafundowalismy sobie innych malych pudelkow albo pekinczykow (tez na smyczy) jako nowych egzotycznych sojusznikow. Gruzja - gdzie nie tak dawno na zasadzie staropolskiego “zastaw sie ale postaw sie” nasz s.p. prezydent o wlos (“po raz pierwszy”) nie stracil zycia - jest tego klasycznym przykladem. Mowie o kraju, w ktorym do dzisiaj prawie w kazdym miasteczku i wiosze dumnie stoja pomniki najwiekszego Gruzina wszechczasow Josifa Dzugaszwili...ale oczywiscie o tym nasz dzielny “Maly Rycerz” sp. Prezydent Kaczynski-Wawelczyk i nasze “wolne” media nawet nie smialy i nadal nie smieja wspomniec. Oczywiscie plakat z geba Stalina w Moskwie to prawie anty-polska prowokacja.

Wracajac do okolicznosci katastrofy jestem ciekaw czy np. L.Kaczynski po otrzymaniu zalecenia ladowania na innym lotnisku od amerykanskiej lub brytyjskiej sluzby naziemnej w pelni by sie do niego zastosowal...Mozna spekulowac ale podejrzewam, ze tak. Ja tymczasem czekam na kolejne absurdalne zarzuty/argumenty PiS-wskiej tuby ”mecanasa” Rogalskiego.

Po kompromitacji smolenskiej, po farse z krzyzem na Krakowskim Przedmiesciu przestalem sie juz dziwic dlaczego na przestrzeni ostatnich paruset lat tak latwo bylo zaborcom upokorzyc, ujarzmic i rozszarpac na strzepy ten nasz - przeciez nie tak maly - Kraj. I to az czterokrotnie...Nie jestem pewien czy za ten stan rzeczy byli odpowiedzialni li tylko nasi oportunistyczni i bezwzgledni sasiedzi badz nasi zazwyczaj fatalnie dobierani i wiarolomni “sojusznicy”...
    Czyzbysmy byli narodem wybierajacym przywodcow bez instynktu samozachowawczego, panstwem w ktorym wszystkie priorytety sa postawione do gory nogami... W tej obecnej, sztucznie zreszta wywolywanej atmosferze ogolnonarodowej paranoi mimo woli nasuwaja mi sie slowa "Zelaznego Kanclerza" - Otto Bismarcka o Polakach : "Wystraczy dac Polakom wladze a sami sie wyniszcza".
    Az przykro patrzec na naszych panikujacych politykow i dostojnikow wojskowych, ktorzy infantylnie odsuwaja wine jak najdalej od siebie aby ratowac swoje kariery... i twarz , ktora i tak juz dawno utracili. Innymi slowy nasi wojskowi bawia sie w dzieci i to na oczach nas wszystkich nie mowiac juz o swiatowej opinii publicznej...
    Dajmy sobie spokoj z tym zenujacym odwracaniem kota ogonem w “smolenskiej sprawie” i po mesku uderzmy sie w piers.
    Czas wyzwolic sie z naszej pieniackiej sarmackiej albo raczej chlopo-panszczyznianej mentalnosci i zachowac sie po dzentelmensku pokazujac tym samym klase/fason naszym sasiadom i swiatu. Po “rewelacjach” gen.Packa i innych tajemniczo odtajnianych przeciekach dowiadujemy sie, ze sp. kpt. Protasiuk (najnizszy stopniem officer na pokladzie Tupolewa) wykazal wiecej rozsadku i wyobrazni niz cala genaralsko-admiralska swita Pana Prezydenta – badz co badz odpowiedzialna za bezpieczenstwo i obronnosc Naszego Kraju.
    Jak na razie polscy funkcjonariusze panstwowi zamiast zabrac sie do porzadkowania wlasnej stajni Augiasza emocjonalnie reaguja na marginalne szczegoly / przemilczenia w sprawozdaniu MAK-u. W klimacie nadchodzacych wyborow za rada swoich PR-owcow nasi politycy uciekli sie dosc pochopnie i nieroztropnie do topornej reguly, wg ktorej “najlepsza obrona jest atak” i to z oplakanym skutkiem. Bylo to jak musztarda po i tak nie smacznym obiedzie, ktory zreszta sami sobie zgotowalismy.
    Jak wielu forumowiczow mam dosc tego ogolnonarodowego histerycznego rozczulania sie nad soba. Czas na trzezwe myslenie. Wizerunek Polski w swiatowych mediach zostal powaznie nadszarpniety. Pora na bardziej wywazony jezyk, na bardziej rozwazna nawigacje dyplomatyczna. To musi nastapic zanim miedzynarodowa opinia publiczna straci do nas cierpliwosc i ostatecznie wystawi Nasz Kraj a zwlaszcza jego elity polityczne na medialne posmiewisko.
    Nie jest to tylko sprawa tak opacznie rozumianego przez naszych politykow honoru. Obawiam sie, ze jezeli nie wyciagniemy z tej i wielu poprzednich tragedii nalezytych wnioskow i nie wprowadzimy oprocz zmian personalnych ZELAZNE regulaminy dotyczace bezpiecznego przewozu/podrozowania osob piastujacych najwyzsze funkcje w panstwie nastepne nieszczescie jest tylko kwestia czasu. Sadzac z tego co dotychczas wladze Polski zrobily w tej sprawie obawiam sie, ze te wnioski utona w mdlym rocznicowym religijno-martyrologicznym pustoslowiu i... szyderczym smiechu Lecha K. z Wawelskiej krypty.
    Na domiar zlego Episkopat oglosi sp. Lecha Kaczynskiego-Wawelczyka swietym - opiekunem ofiar lotniczych zamachow bombowych.
    --
    I asked God for a bike, but I know God doesn't work that way. So I stole a bike and asked for forgiveness.
  • padafas 14.04.11, 14:45
    Z przytoczonymi niektórymi zdaniami jak słowa Bismarcka to się sprawdza i to że w parlamencie europejskim , może krążą jakieś kawały poczytał bym i karykatury po oglądał n,p,Jak Twardowski ukarał kaczorów za to że księżyc ukradli
  • rockawy 12.04.11, 05:35
    Podpisuje sie pod kazdym slowem tego sprzeciwu.Nareszcie uczciwa i obiektywna ocena tego wstretnego wydarzenia,farsy a nie rocznicy smierci.
    Zadnych pomnikow przez 5 lat .Zreszta na zyczenie Prezydencika Kaczki bo to on takie przepisy wprowadzil,zeby dla Kuronia zablokowac postawienie pomnika . Tym bardziej nie mozna ich lamac dla niego.
  • aekielski 12.04.11, 06:05
    Jeżeli już chcemy całej prawdy, to niech stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego z tablicą pamiątkową ufundowaną przez Janusza Palikota. On jeden odważył się nazwać prawdę po imieniu.
  • 123jna 12.04.11, 09:16
    aekielski - slusznie, to madry Palikot byl pierwszy. Odwazny - chwala mu za to.
  • wojtekd38 12.04.11, 06:13
    Jako Prezydent Warszawy tylko tropil UKLAD i wstrzymal remonty i inwestycje .Nie wyprowadzil autostrady i lotniska z Wawy jak obiecal i nie przywrocil szaletow. NIe zrobil NIC i zostal wybrany Prezydentem kraju glosami nie Warszawiakow. Jak Prezydent kraju zerwal trojkat Weimerski i wyszehradzki .W Brukseli spedzal wiecej czasu w WC bo mial biegunki nerwowe. Byl osoba pamietliwa i msciwa.Nie znosil sprzeciwu .Lot do Tbilisi to hanba a do Smolenska to katastrofa.
  • gderrdar 12.04.11, 08:27
    Za to teraz masz RAJ, nie wciskaj ciemnoty !!!
  • 123jna 12.04.11, 09:23
    wojtekd38 - jedyna zasluga Muzeum Powstania ma zle, "krwawe", niecywilizowane przeslanie. Jak "rusek" uwaza, ze u nas mnogije ludi - mozna poswiecic dla ich honoru 200 000 mieszkancow Warszawy, moja rodzine i jej dobytek. Nawe jedno zdjecie sie nie zachowalo, a siostra (6-cio letnia) po okropnej chorobie i braku pomocy lekarskij musiala przedwczesnie umrzec. To ten honorowy Munter spowodowal. Bor-Komorowski byl przeciw i chwala mu za to, ze choc jeden z nich zachowal sie jak humanista. Ta bogo-ojczyzniana tluszcza doprowadzila do smierci miasta i mieszkancow. Nie musieli czynic tego bledu, to skutek a nie checi sie licza. KLESKA powstania powinna zostac podkreslona a nie jest.
    Ani Oldakowski nie jest warszawiakiem ani Kaczynskich za takich nie uwazam (wychowali sie w Starachowicach, rodzice z kresow) - dlatego nas, warszawiakow od pokolen, tak latwo poswiecili - i nasze kochane, dumne miasto tez. Mowia dzis "warsiawka". Dzieki za filmiki i piosenki o warszawiakach.
  • michal.b09 12.04.11, 06:15
    Do siebie mówisz? To już jest delirium tremens!!
    --
    mondobel
  • mielech-bialystok 12.04.11, 06:40
    Proszę nie mówić, że były Prezydent nic nie osiągnął. Przecież cała Polska zapożyczyła sobie jego słynne powiedzenie: SPIEPSZAJ DZIADU.
  • mielech-bialystok 12.04.11, 06:42
    Swięte słowa. Gówna siedziba partii zostanie przeniesiona do Rydzykowa pod Toruniem
  • 0721x 12.04.11, 06:56
    pamiętam jak prokuratura po całym kraju ganiała pijaczka który wyraził swoje zdanie o Lechu zresztą jak najbardziej słuszne - tymczasem jego braciszek lubiący palić kukły prezydenta znieważa publicznie władze RP i co ? i nic
    czy to ochrona psychopatów? a może jednak leczenie było by słuszniejsze
  • black_yrek 12.04.11, 07:49
    0721x napisał:

> pamiętam jak prokuratura po całym kraju ganiała pijaczka który wyraził swoje zd
    > anie o Lechu zresztą jak najbardziej słuszne - tymczasem jego braciszek lubiący
    > palić kukły prezydenta znieważa publicznie władze RP i co ? i nic
    > czy to ochrona psychopatów? a może jednak leczenie było by słuszniejsze

Jarek Pali Kukłę Wałęsy
    www.youtube.com/watch?v=c8S487rSlaY
    --
    www.youtube.com/watch?v=ujeSDM6oNTI
  • 01zefka 12.04.11, 07:04
    kurelski napisał:

> Sprzeciwiam sie wypisywaniu kretynizmow przez bande niedorozwojow z GW .Jak dal
    > eko glupota
    > balwana jednego z drugim moze byc przez nawet pisemka scierki propagowana w cel
    > u klamstwa i oszustwa na polecenie Tuska -klamcy - oszusta i balwana i tego dru
    > giego kompletnie Dupowatego.Michnik zastanow sie - czy ty czasem myslisz -czlow
    > ieku?
    moim zdaniem ,winny jest kurdupel,jego brat,facet z obłędem,żądzą władzy - ten zimny był tylko wykonawcą żądań "mądrzejszego".spieprzaj dziadu w PISdu
  • iwano19 12.04.11, 07:06
    Jestem zdziwiony ustępstwami rządu a i społeczeństwa wobec Jareczka i PiS.Chyba naprawdę wierzymy,że to racjonalni ludzie.Niepotrzebnie.Nic nie tłumaczy nienawiści,negowania demokratycznie wybranych władz,oskarżeń o zdradę państwa i innych idiotyzmów.W normalnym kraju taki Brudziński za swoje obraźliwe brednie o rządzie i prezydencie siedziałby we więzieniu.Jarek za burdy uliczne też.Biada nam
  • skandy5 12.04.11, 07:24
    Tak jest grz.lew zrób to.
  • jaremma 12.04.11, 07:32
    On nie zrobil nic, tylko zafundowal ludziom kuroniowki, paskuden zupy w cuchnacych barach ponizenia, i bezrobocie.
    Co do uwznioslania Michnika, to ten sie sam uwzniasla, piszac o sobie, ze byl legenda solidarnosci.
    Zycze Michnikowi dlugich lat zycia, ale poza zyciem publicznym. Mimo tego mam juz przygotowane koszulki do dystybicji po jego smierci z napisem "Nie plakalem po Michniku'. Jak niedoczem, jestem starszy, to sprzedawac bedzie syn.
  • wujekzielarz 12.04.11, 08:23
    Mam nadzieję, że syn już sobie zrobił wasektomię...
  • aaannemarie 12.04.11, 21:07
    Spadaj Jaremma! Dowiedz się kim był Kuroń, czytaj więcej, A teraz zmiataj do swojej gazety.
  • andrew-live 12.04.11, 07:36
    ZGADZAM SIĘ CAŁKOWICIE Z TĄ OPINIĄ!!!
  • mrlusiek 12.04.11, 07:50
    zgadzam się z redaktora a nawet więcej czas na określenie ilości szkód jakie odniósł kraj po takiej nie udanej prezydenturze, zacząłbym od rafinerii w Możejkach, i utopionych mld euro i patronatu Lecha
  • terkli56 12.04.11, 07:52
    ZGADZAM SIĘ 200% z redaktorem i uważam że bardzo łagodnie potraktowal "zasługi" Kaczyńskiego
  • raxell 12.04.11, 07:53
    Oj mylisz sie i to bardzo, kacza sekta moze i pewnie sie posunie do jeszcze bardziej nikczemnych czynow.

Wedlug mojego skromnego zdania komendant warszawskeij policji powinien podac sie do dymisji jak nie jest w stanie zapobiegac takim wydarzeniom i pozwalac na ta szopke, nie mozna tolerowac obrazy rzadu, premiera i prezydenta...przypomne jak kacza sekta scigala bezdomnego jak nazwal lecha kaczynskiego "czlonkiem".
    Wtedy wedlug kaczej sekty bylo to w interesie panstwa, a teraz?

Moze pomnik w stylu "spieprzaj dziadu", Warszawiacy pamietaja chama ktory tak sie wyrazil ....
  • sprzeciw21 12.04.11, 08:03
    Zamiast kłamstw i obelg stasińskiego (np. że Kaczyński sparaliżował państwo wetując ustawę, niecałe 30 ustaw zostało zawetowanych lub skierowanych do TK na ponad 460 za rządów Tuska, można zarzucić prezydentowi raczej że nie wetował ustaw często szkodliwych), lepiej czytaj niezależną prasę np. Serwis21 serwis21.blogspot.com, Iskry, Bibuła, Blogmedia24, niepoprawni itd.
  • nozwwodzie 12.04.11, 08:10
    Dziekuje Panie Redaktorze za odwazne slowa prawdy!
    Zgroza ogarnia na mysl co nas czeka przed nadchodzacymi wyborami. Ile jeszcze podlych slow, hasel, czynow dzielacych Polakow i niszczacych demokracje uslyszymy i zobaczymy. Juz mi wystraczyl dzisiaj "posel" Hoffmann w Tok Fm!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka