Dodaj do ulubionych

Sondaż CBOS: Powoli zapominamy o Janie Pawle II

30.04.11, 07:34
Czas przekłuł wielki balon JP II nadmuchiwany przez usłużne mendia. Jego rady i wskazówki wlatywały jednym uchem, a drugim wylatywały. Za to dziennikarze nie mieli kłopotów z wyrobieniem wierszówki. I o zarobek wszystkim chodzi :
"Za pieniądze ksiądz się modli,
Za pieniadze lud się podli"
Edytor zaawansowany
 • annaste1 30.04.11, 07:40
  Moze to Panowie zapominaja
  My Polacy pamietamy!
 • pewuen 30.04.11, 08:17
  Dokładnie, na dobę przed beatyfikacją jedyne co gazetka przypomina to brzydkie obraz oraz słabnąca pamięć o JP2. Dziwne podejście, serio.
 • khair.el.budar 30.04.11, 08:40
  A powinni pisać wyłącznie z pozycji leżącej? Jaki był wspaniały, cudowny... geniusz Karpat i chorąży pokoju. Mało macie pomników i ulic jego imienia?
 • noducks 30.04.11, 09:26
  podobnie jak to mialo miejsce w innych bastionach religijnej ciemnoty jak hiszpania czy irlandia. beatyfikacja to ostatnia taka wielka impreza z wojtyla, pozniej beda tylko coraz bardziej zapomniane odgrzewane kotlety w stylu kolejnych rocznic.
  --
  Wytresowali swinie, kupili sobie psy
  I w pustych slow swiatyni stawiaja oltarz krwi
  Zawodzi przed balwanem polslepy kaplan-lgarz
  I kazdym nowym zdaniem hartuje pancerz nasz
 • strikemaster 30.04.11, 15:46
  > podobnie jak to mialo miejsce w innych bastionach religijnej ciemnoty jak hiszp
  > ania czy irlandia.

  Tam ujawniono kościelne przestępstwa na masową skalę (obozy dla nieletnich w Irlandii i handel dziećmi w Hiszpanii), u nas na razie tylko złodziejstwo powoli sie ukazuje (Komisja Majatkowa) i dobrze by było, gdyby się okazalo, ze dzieci u nas masowo nie gwałcono.
  --
  15 MAJA - DZIEŃ MĘSKICH SPÓDNIC
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki forum kiltowe
  Bravehearts in Kilts against trouser tyranny
  Blog społeczno-polityczny strikemastera
 • gl67 30.04.11, 09:29
  imagistyk złotko - pisz w swoim imieniu . Dla nas był wielki , jest wielki i będzie wielki i żadne umniejszanie , wyszydzanie i ośmieszanie ( tzw. wojenka medialna ) nic tu nie pomoże . Ja jestem z pokolenia JP II i wszyscy z którymi mam kontakt a jest tych ludzi nie mało utożsamiają się z głoszoną przez niego nauką . To był człowiek od którego szczerość i prawdę się czuło a jego słowa brzmią nadal w uszach pomimo prób zacierania jego wypowiedzi .

  Imagistyku jesteś w zastraszającej mniejszości albo jesteś zwykłym usłużnym .... . Dopowiedz sobie sam.
 • dio62 30.04.11, 09:48
  gl67 zacytuj choć trochę tych sławnych nauk JPII
 • kropekuk1 30.04.11, 09:53
  A świstak sobie siedzi i zawija, zawija, zawija...
 • totus.tytus 30.04.11, 10:04
  kto ty jesteś, że piszesz "nas"? Masz rozdwojenie lub może nawet większą multiplikację jaźni?

  Co to jest to "pokolenie JP2", o którym tak trąbią media?

  Czy to "pokolenie" słyszało może o tuszowaniu pedofilii na skalę masową na świecie (są na to dowody i kwity potwierdzające wypłacone odszkodowania, więc to nie są imaginacje "antyklerykałów"), czy pokolenie słyszało o przekrętach w banku watykańskim (również informowały o tym media i to nie te - jak to powiadacie - "polskojęzyczne"), czy znane pokoleniu są poglądy tego człowieka, od którego "czuło się prawdę" na antykoncepcję i walkę z AIDS?

  Niech szanowne "pokolenie" uwierzy, że to ono właśnie jest w zastraszającej mniejszości, niech "pokolenie" wyjdzie z zatęchłej kruchty i zaczerpnie świeżego powietrza. Poza Kościołem jest naprawdę wielki świat, i to na dodatek piękny. Trzeba tylko przebić ten wasz parawan z wizerunkami różnych "świętych", "świątków", bałwanów i figurek. Naprawdę warto!


  --
  www.youtube.com/watch?v=jp_sA2morfw&feature=player_embedded
  Precz z klerem!
  Wpis jest zachowywany, w przypadku usunięcia przez cenzurę zostanie ponownie dodany.
 • ff6 30.04.11, 10:16
  madrze prawisz
 • morqadir 30.04.11, 13:11
  to raczej Ty powinneś sobie zdawać sprawę że portal gazety to mały świat zamknięty sam w sobie ( na szczęście zresztą ) . Wszystko na co mogą liczyć wyznawcy tej linii światopoglądowej to góra 10% i to mocno naciągane...
 • ggg-gazeta 30.04.11, 10:12
  no ja podpisuje się pod przedmowca ... zacytuj. ja bym chociaz chcial zeby na lekcjach historii uczyli dokladniej o kosciele i ich namiestnikach,

  dla mnie osobiscie jutrzehjszy dzien bedzie bardzo smutnym dniem, szczegolnie jak jakims cudem spojrze na twarze ludzi zgromadzonych w watykanie, no ciezko to ogarnac czlowiekowi inteligentnemu, jeszcze pasterza 100 lub 1000 lat temu zrozumiec mozna, ale w XXI to jakas paranoja.
 • wiedmak3 30.04.11, 11:16
  bedzie zawsze wielki, zrozumiale. Kto by mogl zaciemnic obraz najwiekszego pedofila swiata, prawda polskojezyczny?
 • strikemaster 30.04.11, 15:47
  Niech żyje tow. Stalin. a że jakieś "wypaczenia" były w postaci koscielnych obozów koncentracyjnych dla dzieci i młodzieży, jak w Irlandii, czy też masowe gwałcenie dzieci przez księży? Coż, to tylko wypaczenia, bo katolicyzm jest słuszny, przecież.
  --
  15 MAJA - DZIEŃ MĘSKICH SPÓDNIC
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki forum kiltowe
  Bravehearts in Kilts against trouser tyranny
  Blog społeczno-polityczny strikemastera
 • strikemaster 30.04.11, 15:44
  Nie leżącej, a klęczącej. Przed majestatem byłego prezesa firmy KosKat Sp. b.o. należy klęczeć.
  --
  15 MAJA - DZIEŃ MĘSKICH SPÓDNIC
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki forum kiltowe
  Bravehearts in Kilts against trouser tyranny
  Blog społeczno-polityczny strikemastera
 • pak4 30.04.11, 09:15
  To i tak więcej niż ludzie na ulicy. Jedyne komentarze, które słyszę są podobne -- 'podarują nam obraz Jana Pawła II, ciekawe jak straszny wyjdzie, wolelibyśmy już zdjęcie...', 'szef zorganizował dla siebie wyjazd za pieniądze spółki na beatyfikację...'. (Swoją drogą, ten ostatni przykład jest wymowny dla wsłuchania się w naukę Jana Pawła II...)
  Powiedziałbym, że te wyniki i tak są bardzo politycznie poprawne w czci dla Jana Pawła II.
 • antobojar 30.04.11, 09:37
  dzień zapamiętają jako dzień okazanej im pogardy i zagrania im na nosie przez Kościół Rzymsko Katolicki i związanych z nim polityków.. cynicznych oszustów bez honoru i bez wstydu.. fuj..
 • polakonly 30.04.11, 12:19
  KK wywodzi sie z czasow, w ktorych pedofilia byla norma spoleczna. Byla naturalna relacja mistrz-uczen, lub wladca-poddany. Uprawiali ja cesarze rzymscy i filozofowie. Podobnie bylo z miloscia homoseksualna. Obie te formy relacji seksualnych byly wyzej cenione niz relacje heteroseksualne sluzace glownie prokreacji. W interesie KK lezalo uznanie kobiety za istote nieczysta (chocby z powodu krwawien miesiecznych), a pozniej nawet przesladowanie jej na czary. W ten sposob KK jest biznesem nalezacym do mezczyzn. Dla jednej kobiety Maryi (nie jakiejs tam Marii) zrobiono wyjatek tworzac legende "Swietej dziewicy" i "Niepokalanego poczecia" Inne kobiety staly sie tymsamym jej antyteza, jako skazane na ulomnosc "nieczystosci" Obawiam sie ze zniesienie celibatu nie interesuje KK dlatego, ze okazaloby sie dla jak wielu ksiezy kobieta nie jest seksualnie atrakcyjna. Znajduja sie bowiem w rezerwacie, w ktorym wzamian za "powolanie" i posluszenstwo moga realizowac dowolne sklonnosci seksualne, chronieni immunitetem tej wplywowej instytucji.
 • strikemaster 30.04.11, 15:55
  Zniesienie celibatu przede wszystkim wywolałoby lawinę spraw spadkowych, a to jest Kosciołowi niemiłe.
  --
  15 MAJA - DZIEŃ MĘSKICH SPÓDNIC
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki forum kiltowe
  Blog społeczno-polityczny strikemastera
 • zdybka 30.04.11, 17:59
  antobojar napisał:

  > dzień zapamiętają jako dzień okazanej im pogardy i zagrania im na nosie przez K
  > ościół Rzymsko Katolicki i związanych z nim polityków.. cynicznych oszustów bez
  > honoru i bez wstydu.. fuj

  Wychodzi na to ,ze pedofilia w kosciele jest oficjalnie popierana,tak to widze.
 • czarno_to_widze 30.04.11, 08:46
  że pedofilia w kościele jest dla nich przyjazna
 • pis-dryk 30.04.11, 09:00
  nie tylko pedofile, ale i ta kasa rozkradziona, kiedy biskupem w krakowie byl wojtyla. wiekszosci juz nie wystarcza santo subito i pomnik pod kosciolem. i dobrze.
  --
  Haters gonna hate anyway.
 • gl67 30.04.11, 09:35
  Tak tak właśnie pedofile - podgrzewajcie chłopaki atmosferkę , podgrzewajcie . Czy myślicie że trudno was przejrzeć ?? Zboczeńcy są wszędzie . Trzeba ich karać . Co do rozkradzionych pieniędzy . Hm ależ ty poinformowany jesteś fiu fiu. Może coś o napiszesz o FOZZ żabko co??? Też jesteś poinformowany ??
 • kropekuk1 30.04.11, 09:51
  A świstak sobie siedzi i zawija, zawija, zawija...
 • pis-dryk 30.04.11, 10:04
  po pierwsze: jestem kobieta, wiec nie wiem skad te "chlopaki". dwa - robienie autorytetu moralnego z czlowieka, ktory z jawnego pedofila zrobil sobie pupilka i ze spokojem serca ulatwial swoim ksiezom kradzieze, to hipokryzja. Ale takich sytuacji, gdzie Kosciol wynosil na oltarze modercow, zlodziei i szumowiny jest pelno, wiec santo subito wpisuje sie swietnie w ten zaszczytny poczet. latwo wam, katolicy, wytykac innym, a swoj KK krytycznym okiem spojrzec nie mozecie. to tez jest HIPOKRYZJA.
  --
  Haters gonna hate anyway.
 • cashsandra 30.04.11, 19:02
  Święte słowa.
 • ff6 30.04.11, 10:20
  typowa odpowiedz katola 'zboczency sa wszedzie' jasne ze sa ale nie na taka skale jak w kosciele (kilka %) to po pierwsze po drugie kosciol chyba powinien byc czysty jak lza skoro glosi taka dobroc i milosc (teraz widac o jaka milosc im chodzi)? malo tego wyspowiada innych ludzi z ich grzechow! Przejrzyjcie na oczy ludzie!
 • ggg-gazeta 30.04.11, 10:20
  a co ty chcesz od FOZZ ?:)

  kolega wytyka lamanie jednego z najwazniejszych przykazan katolikow ... chrzescijan .. nie kradnij, juz nie bede sie wypowiadal na temat innych ktore kosciol, ludzie wokol niego przez stulecia lamali nagminnie, i to inne szeregowi namiestnicy. Swoja sile zbudowali na krwi i zastraszaniu, a teraz spijaja tego smietanke, tego nie powinien nikt ignorować. Najgorsze jest to ze ludzie teraz nie wierza w jakies tam Pismo Swiete, zasady jakies w nim zarwarte ... a jedynie te ktore tworza panowie w purpurze z tym w bialym na czele ... a na koniec :

  nieźle trzeba być jeb..etym zeby pozwolic na siwbie mowic : Ojciec Świety , pierwszy czlowiek na ziemii po Bogu, no chyba ciezko znalezc wieksza kumulacje egocentryzmu, egozimu i megalomanii... to jest przerazajace.
 • polprawdy 30.04.11, 11:21
  Uważasz, że jeśli inni są źli, to Ciebie to rozgrzesza? Ty możesz grzeszyć aż inni przestaną? Nie sądzisz, że najpierw 'belkę z oka własnego'? Co ja plotę, kim był Chrystys w porównaniu z NASZYM PAPIEZEM.
 • gl67 01.05.11, 06:56
  Z twoim Papieżem ? Rozgrzeszyciel się znalazł . Łaskawca .
 • zezzem 30.04.11, 11:15
  Przez cały okres przed beatyfikacją GW wszystko przedstawia w negatywnym świetle by ludziom wmówić, że to już koniec Jan Pawła II, jak za czasów propagandy komunistycznej. Należy wnioskować że szanowna redakcja GW to byli działacze i urzędnicy im podlegli. Od czasu do czasu jakiś redaktorek jest wyłapywany na tym kim był za czasów komuny.
  Jeśli chodzi o mnie to jest wręcz przeciwnie i dłużej Jan Paweł II jest nieobecny tym częściej o nim myślę, poznaję i odczuwam Jego brak .
 • strikemaster 30.04.11, 15:18
  > Moze to Panowie zapominaja
  > My Polacy pamietamy!

  Ja pamietam. Pamiętam, ile energii włożył w ukrycie afery pedofilskiej w USA, kościelnych obozów koncentracyjnych w Irlandii, jak zakazywał używania prezerwatyw w krajach nawiedzonych przez epidemie chorob wenerycznych, pamiętam, że miał swój udzial w międzynarodowym handlu bronią, dostarczal wraz z niejaka Teresą z Kalkuty broń terrorystom z Tamiu i Kaszmiru. Miał tyle zasług, ze powinno sie go beatyfikować wspólnie z jego kolegami po fachu - Hitlerem i Stalinem.
  --
  15 MAJA - DZIEŃ MĘSKICH SPÓDNIC
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki forum kiltowe
  Bravehearts in Kilts against trouser tyranny
  Blog społeczno-polityczny strikemastera
 • cashsandra 30.04.11, 18:59
  Święta racja. Kościół powinien się samorozwiązać, a gromadzony od 2000 lat majątek rozdać biednym. To by dopiero był prawdziwy akt miłości i miłosierdzia:)
 • maxixxx 30.04.11, 07:43
  niestety politycy dający się doić watykańskiemu państewku obiecującemu raj po śmierci nie pozwalają zapomnieć o dżepitu i już tej materi uwielbienie zastanawiam się kiedy natrafię na skrzyżowanie ulicy Jana Pawła II z ulicą Karola Wojtyły

  Czytając i słuchając czasem nie polaków ogólnie ale dziennikarzy z wszystkich mediów którzy powinni być obiektywni to się czasem zastanawiam dlaczego Karol umarł jak zwykły człowiek a nie został jeszcze za życia zabrany razem z kopytami do nieba przez niezliczone zastęty aniołów

  Pokoleniu JPII życzę smacznych kremówek niekoniecznie po maturze i pisania pod dyktando kleru płaczliwych opowiastek o tym jak wielkim człowiekiem był papież, stawiajcie więcej pomników by ptaki miały na czym regulować cel swoich kup tylko proszę nie wmawiajcie nikomu swoich bajek jako prawdy objawionej


 • zawszelokomotywa 30.04.11, 07:55
  Bardzo trafny komentarz. Podpisuje się pod nim. Oczekuję, że coraz więcej polaków będzie podchodziło krytyczne do poczynań kleru.
 • khair.el.budar 30.04.11, 08:14
  Do największych grzechów Jana Pawła II, jego pielgrzymki, które rujnowały budżety zazwyczaj niezbyt bogatych krajów. Umiłowanie do celebry papieża-Polaka biło po oczach, zwłaszcza u nas, w Polsce, gdzie na czas pielgrzymek praktycznie stawał cały kraj, a całe życie (obojętnie czy był to komunizm czy III RP) koncentrowało się na monumentalnych ołtarzach i rozbudowanych rytuałach i milionowym spędzie. Żenujące jest też zachowanie tego papieża jeśli chodzi o promocję swojej osoby, posuniętej do skrajności, co w naszym kraju zaowocowało trwałymi przejawami kultu jednostki, które to przejawy "upiększają" każde większe miasto lub miasteczko, a nawet szlaki turystyczne. Również pozycja KK w Polsce po upadku komuny była po części dziełem JPII i jego "autorytetu", który był tak oczywisty, że każdy nowo mianowany prezydent czy premier zaczynał swoje urzędowanie od pielgrzymki - hołdu do Watykanu. Dziś ponosimy tego konsekwencje, nie mogąc doliczyć się co też kościół przenajświętszy zagarnął w ostatnim 20-leciu.
 • wanda43 30.04.11, 19:03
  ;)
  ale on hojny papa był. Pamietam jak powodzianom z Wroclawia przekazal bajonska kase w ramach pomocy. Az 10 tys. dolarow!
  --
  Wznieśmy toast za drzewa, z których zrobione zostaną nasze trumny - oby rosły jak najdłużej!
 • koloratura1 30.04.11, 09:32
  maxixxx napisał:

  > zastanawiam się kiedy natrafię na skrzyżowanie ulicy Jana Pawła II z ulicą Karola Wojtyły

  A od skrzyżowania będzie odchodziła trzecia: Świętego Lecha Męczennika.

  > tylko proszę nie wmawiajcie nikomu swoich bajek jako prawdy objawionej

  No - co Ty?
  Przecież to wszystko właśnie na tym stoi!
 • gl67 30.04.11, 09:41
  ;D;D śmieszne z was ludziki . Zawsze na straży co ??? ;D;D te same nicki , wpisy o tym samym nastawianiu . Dobrze Adaś płaci ??? ;D;D
 • kropekuk1 30.04.11, 09:50
  A świstak sobie siedzi i zawija, zawija...
 • koloratura1 30.04.11, 10:07
  gl67 napisał:

  > ;D;D śmieszne z was ludziki . Zawsze na straży co ??? ;D;D te same nicki , wpis
  > y o tym samym nastawianiu . Dobrze Adaś płaci ??? ;D;D

  Nie sądź wszystkich według siebie; niektórzy piszą bez wynagrodzenia...
 • honorny 30.04.11, 12:13
  gl67 napisał:
  > ;D;D śmieszne z was ludziki . Zawsze na straży co ??? ;D;D te same nicki , wpis
  > y o tym samym nastawianiu . Dobrze Adaś płaci ??? ;D;D

  Złudzenia to nie najlepsza recepta na życie...
  Jan Paweł 2 - Obrońca Księży Pedofilów
  Sex Crimes and the Vatican
 • arct 30.04.11, 08:00
  Cytat z sąsiedniego artykułu: Zwłaszcza hołubienie przez papieskie otoczenie ojca Marciala Maciela Degollada, w czasie gdy zarzuty przeciw niemu były już znane i badane w Watykanie, pozostanie na długo spornym punktem. "Jak można być świętym, skoro nie zdołało się obronić niewinnych dzieci?" - pytała niedawno Maureen Dowd, publicystka "New York Timesa".

  Krytycy papieża utrzymują, że sprawa Degollada obrazuje kulturę milczenia, której hołdował Watykan. Obrońcy przekonują, że Degollado potrafił po mistrzowsku oszukiwać współpracowników papieża, a inne skandale pedofilskie zaczęły wychodzić na jaw, kiedy Jan Paweł II był już ciężko schorowany, więc nie sposób obciążać go odpowiedzialnością za opieszałość.

  - To wręcz groteskowe, jak niewspółmiernie wielką uwagę poświęca się tym bolesnym sprawom w ocenach Jana Pawła II - przekonywał niedawno George Weigel, amerykański biograf Jana Pawła II. - Życie papieża zostało wnikliwie zbadane, był oszukiwany przez Maciela.

  Więcej... wyborcza.pl/1,86116,9519523,Beatyfikacja__krytycy_i_entuzjasci.html#ixzz1KyzOhGeE

  Otóż tak, papieża można było oszukiwać, ale co z setkami osób wokół niego, z Dziwiszem, Nazarrow - Valsem włącznie?

  Przecież oni wiedzieli o poważnych zarzutach wobec Degollado - i to przez kilka lat, kto więc oszukiwał Wojtyłę?

  Degollado czy Dziwisz?

  Zresztą i tak cokolwiek się nie stało - winny jest przełożony.

  A już skandale z ukrywaniem winnych pedofilii w Europie: Austrii, Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii i ... Polsce to tez dziedzictwo Jana Pawła II.

  Kolejna ciekawa sprawa, to działalność komisji majątkowej: kościół katolicki uzyskał w sposób nieprawny majątek wg róznych szacunków wart od 100 do 350 MILIARDÓW złotych a co roku dostaje od skarbu państwa ponad 14 miliardów.

  To największa afera nowoczesnej Europy, wszsytkie polskie afery razem wzięte nie dają łacznie nawet 10% tej jednej - afery koscielnej.
 • rozkoszny_bobasek 30.04.11, 08:01
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • wlekawa 30.04.11, 08:05
  Osobiście sądzę, że na zjawisko "zapominania" i dystansowania się Polaków od kościoła zasadniczy wpływ miały harce biskupów i niższego kleru po śmierci JPII.
 • kichchi 30.04.11, 08:08
  tacy ludzie tez potrzebuja opieki boskiej, a postac wojtyły i jego dokonania świetnie tu pasuje
 • zgryz3 30.04.11, 08:07
  Kiedy ktoś mówi, że kieruje się czyimiś wskazaniami moralnymi - to mówi...
 • sakral 30.04.11, 08:15
  Natalia Hipsz z CBOS pisze:

  "osób uważających świadectwo życia Jana Pawła II",

  to nie jest język poważnego ośrodka badawczego.
 • stefan261261 30.04.11, 08:19
  znowu gw szmatlawi w wigilie takiego wydarzenia bruzdza. typowo lewackie. w niemieckiej telewizji niema takich komentarzy sa bardziej wstrzemiezliwi. co ciekawe tv niemiecka bedzie live to transmitowalo. ale co sa warte statystyki ktore wczesnie michnik sfalszowal.

  michnik jak sie miewa twoj brudzio sb-sedzia ktory teraz w szwecji siedzi, kiedy bedzie mail prozes?
 • cozano 30.04.11, 08:33
  W niemieckiej TV to duzo bylo o weselisku w UK transmitowanego na zywo na polowie kanalow. Temat beatyfikacji JPII jest jedynie jako jeden z wielu tematow przedstawiany. Specjalnego zainteresowania on nie wzbudza. a raczej wrecz przeciwnie. Pamieta sie tu i owdzie m.in. jego osobista interwencje w rzadzie austriackim, coby wybronic przed sadem przyjaciela-pedofila kardynala wiedenskiego Groera.
 • koloratura1 30.04.11, 09:38
  stefan261261 napisał:

  > co sa warte statystyki ktore
  > wczesnie michnik sfalszowal.

  Masz na to jakieś dowody (jakie?) czy tylko - tak sobie wysysasz z brudnego palucha?
 • polprawdy 30.04.11, 11:31
  Czyny mówią więcej niż słowa, ale słowa też niosą ogromny ładunek emocjonalny. W Twoim wypadku agresji i nienawiści - jeśli tacy są katolicy, to należy trzymać się od nich z daleka. Chrystus mówił 'Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni'.
 • frida-a 30.04.11, 21:04
  Skoro stefanku powołujesz się na Niemcy,wprowadżmy taki system finansowania kościoła jaki tam panuje.Zobaczymy ilu mamy tak naprawdę "Prawdziwych Wierzących" w naszym kraju.
 • dinko11 30.04.11, 08:25
  Szef Związku Pedofilii Watykańskich pewnie sie smaży u swego kumpla Diabła za ukrywanie pedofilii w sukienkach w siedzibie żła Watykanie,Wojtyła umacniał antybiblijną wiare i zdeprawowaną instytucje ,to były szef mafii która okrada kraj bezkarnie,złodzieje jak Rydzyk ponad prawem,Wojtyła tez załatwił pasożytom watykańskim ze kraj utrzymuje darmozjadów,płaci składki i tp,wont z czarną mafią i ich szefem,sztucznie o diable mówią tylko media powiązane z mafią
 • quad76 30.04.11, 08:43
  "zapominamy"
  tak, na pewno "zapominają" o tym redaktorzy z czerskiej
  bo oczywiście do tej pory kierowali się zasadami jp2.

  widać to codziennie po zawartości koszernej gie wu, która nie przepuści żadnej okazji aby zdyskredytować, opluć, ponizyć ośmieszyć koościół katolicki

  ps. największym antysemitą jest wasz redaktor naczelny, który swoimi działaniami doprowadzi kiedyś do kolejnego 39 czy 68
 • koloratura1 30.04.11, 09:44
  quad76 napisał:

  > widać to codziennie po zawartości koszernej gie wu, która nie przepuści żadnej
  > okazji aby zdyskredytować, opluć, ponizyć ośmieszyć koościół katolicki

  Można wiedzieć co Ty tu właściwie robisz?
 • janusz114 30.04.11, 10:22
  @koloratura1

  Zrozum, proszę, człowieka. "quad76" pracuje już od rana, wyrabia pisowską normę postów, zarabia na życie, a Ty pytasz go, co on robi.....
 • koloratura1 30.04.11, 10:29
  janusz114 napisał:

  > @koloratura1
  >
  > Zrozum, proszę, człowieka. "quad76" pracuje już od rana, wyrabia pisowską normę
  > postów, zarabia na życie, a Ty pytasz go, co on robi.....

  O tym nie pomyślałam...
  A powinnam była, fakt.
 • atieq 30.04.11, 12:08
  Kościół Katolicki ośmiesza się sam za każdym razem jak zabiera głos w sprawach o których nie ma prawa się wypowiadać. Banda idiotów w sukienkach chce rządzić światem według swoich chorych dogmatów która za każdym razem w każdej epoce są dyskredytowane przez ludzi. W Średniowieczu wystarczyło kogoś spalić na stosie i nazwać go czarownikiem tudzież czarownicą, w XXI wieku nadejdzie koniec tej stonki bo ludzie w końcu przestaną się interesować historyjką dziewicy (HA HA HA) która urodziła syna bo ją duch święty zapłodnił. A następnie przez 2000 lat ludzie byli karmieni tymi bzdurami.
  --
  Świadom swego wyboru rezygnuje z wiary w jakiegokolwiek boga, i innych też do tego namawiam bo i po co tracić czas na bzdury czarnych molestujących młodych chłopców facetów w Kościołach
 • zero-cin 30.04.11, 08:50
  Trzeba pamiętać, że w Biblii bóg nigdzie, w żadnym miejscu ani nie zakazał, ani przynajmniej nie potępił stosowania przemocy wobec dzieci. Przeciwnie. Takie zachowanie jest chwalebne i w pełni usprawiedliwione, czego przykładów jest multum; od rozszarpania przez niedźwiedzie dzieciaków, które "ośmieliły się" podworować sobie z "proroka", po dokładne instrukcje handlu własnymi dziećmi na niewolników i niewolnice.

  W takiej sytuacji postępowanie JPII i Watykanu jest w pełni zrozumiałe. "Duchowni" dopuszczający się przemocy seksualnej wobec dzieci z chrześcijańskiego punktu widzenia nie zrobili niczego złego. Nie popełnili żadnego grzechu. Nie są niczemu winni. Już prędzej winne są dzieciaki, które prowokowały sprawców.
  --
  Odebrałem telefon. W słuchawce zabrzmiał żeński głos:
  - Cześć! Jak się miewasz?
  - Wspaniale!
  - Przepraszam, pomyliłam numer...
 • polakonly 30.04.11, 12:27
  czy ten cytat bedzie nadal przytaczany w "czytaniach"?
 • rozkoszny_bobasek 30.04.11, 15:01
  ja przyszedlem, ale admin mnie wypier.dolil
 • gadolinn 30.04.11, 08:50
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • emeryt21 30.04.11, 08:55
  Nie zapominamy o JP2,lecz przestajemy przesadzac z "pamiecia".
  To byl wybitny czlowiek,ale nie wszystko co mowil bylo takie wybitne....Napewno byl na tyle madry,ze zdawal sobie sprawe z tego,ze niektore jego "nauki" trafiaja jak kula w plot i sa wrecz szkodliwe na przelomie wiekow....
  Podejscie kierowanego przez niego kosciola do problemow AIDS i zwiazana z tym antykoncepcja,zaplodnienie in vitro,seks przedmalzenski itp problemy to wlasnie te nietrafione sprawy.Nalezy dodac tu jeszcze rozpowszechniona pedofilie z ktora wyraznie sobie nie radzil...
  Bylo wiele spraw,ktore prowadzily kosciol katolicki na manowce....
  Dla Polakow jednak to byla postac wybitna,bo Polacy zyja tradycja katolicka i nie biora pod uwage,ze nie wszyscy ludzie podzielaja ich entuzjazm....
 • 13perun 30.04.11, 09:07
  dziadek mamrotał równie ciekawie jak Gomułka, kto by chciał to pamiętać ?
 • hardy1 30.04.11, 09:11
  Starsi bedą przez pewien czas pamiętać - o ochranianiu przez JPII pedofilii wśród hierarchów i innych "ważnych duchownych", o jego konserwatyźmie, o przeciwstawianiu się wolności kobiety, o grożeniu duchownym którzy występowali przeciwko bogactwu latyfundystów i walczyli o poprawę bytu nędzarzy w Ameryce Łacińskiej...

  Potem nowe pokolenia zapomną o nim - na szczęście nasz świat rozwija się w kierunku wolności i sprawiedliwości a nie zakazów i ochronie np.pedofili i innych wyrodków w czarnych sukienkach...
  --
  hardy.bloog.pl/
  Hardy
 • j-agat 30.04.11, 09:12
  Zapominamy o naukach JP II bo nasze społeczeństwo coraz bardziej durnieje.Widać to wyraźnie na poparciu tej kłamliwej PO !!!!!! SZKODA SŁÓŁW .
 • koloratura1 30.04.11, 09:49
  j-agat napisał:

  > Zapominamy o naukach JP II bo nasze społeczeństwo coraz bardziej durnieje.Widać
  > to wyraźnie na poparciu tej kłamliwej PO !!!!!! SZKODA SŁÓŁW .

  Co poniektórzy jego (tego społeczeństwa) przedstawiciele, udzielający się na Forum, zdążyli już zdurnieć całkiem.
 • competent 30.04.11, 09:17
  Za rok-dwa tylko kaczy talibowie beda wspominali Zimnego Lecha.Za piec lat nikt w Polsce,poza grupka z sekty JarKacza,nie bedzie glosil wielkosci najgorszego z polskich prezydentow.A spuscizna "wielkiego" L.K. bedzie kilkadziesiat zniczy w miesiaczke kazdego 10-tego na chodniku przed Palacem...
 • cheffin 30.04.11, 09:21
  Nikt nie zapomina Papieza Polaka, problem polega na palowaniu tematu do obrzydzenia, pomyslmy co robimy i jak postepujemy a szczegolnie co mowimy. Niestety nasza narodowa wada zazdrosc i nienawisc do blizniego.
 • zbyszek.bejach 30.04.11, 09:23
  Prawda w oczy kole.
  Dekalog, przykazanie drugie: nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną. Do kogo się modlić?
 • koloratura1 30.04.11, 09:52
  zbyszek.bejach napisał:

  > Do kogo się modlić?

  ...to, oczywiście, do JP II.
 • entymolog 30.04.11, 09:27
  boss czarnej mafii gnębiącej Polskę?
 • heresy 30.04.11, 13:09
  Myślę, że masz rację to "boss czarnej mafii". Na szczęście jesteśmy coraz lepszym narodem i powoli zdajemy sobie sprawę, że właściwym podejściem jest szybkie zdyskredytowanie osoby JP2, a najchętniej wycofanie się z katolicyzmu. W końcu najlepiej jest, gdy żyjemy bez ograniczeń.
 • konuspremier 30.04.11, 09:28
  z lekarzem nie strach a z księdzem nie grzech.
 • kroplajp 30.04.11, 09:53
  www.youtube.com/watch?v=kr7P0mhddc0
  i to robiono na stare lata z papieżem.

  brak troski i czułości nad starym i schorowanym
  Człowiekiem.
 • korcia2000 30.04.11, 09:55
  Na nic oburzenie tych, którzy twierdzą, że "nie zapomnieli". Są jednostkami. Wystarczy spojrzeć na codzienne praktyki całego społeczeństwa, na nienawiść i awanturnictwo polityków podkreślających swój katolicyzm, na zachowania wielu funkcjonariuszy Kościoła i mamy pełny obraz. Postawić jeden, drugi i tysięczny pomnik jest najłatwiej. A zza tych pomników skrzeczy rzeczywistość.....
 • rolnik_jan 30.04.11, 10:00
  Nie mógł być i nie jest dla mnie autorytetem, ktoś, kto swoje całe życie był na utrzymaniu innych. Sam pracą się nie zbrukał. Nie zna trudu pracy, wychowania dzieci, pokonywania problemów życia codziennego. Miałem dość jego gadki o życiu skromnym głoszonymi z watykańskich sal ociekających złotem, o wstrzemięźliwości gdy jego biskupi wykorzystywali seksualnie dzieci, o pomocy biednym gdy sam leciał do głodujących krajów z gołymi rękoma i nawoływania do rozmnażania się w krajach gdzie do jednego źdżbła trawy pędzi kilku umierających z głodu dzieciaków. Żył jak rak na zdrowym organiźmie a teraz jego kumple robią z niego Świętego, by nadal doić kasę z ogłupiałych biedaków padających na twarz przed każdą czarną kiecką.
  Niech spoczywa w pokoju, ale ja przed nim klęczeć nie będę.
 • shadowthrone 30.04.11, 10:14
  Pozdrawiam.
 • 6.smiech 30.04.11, 10:59
  rolnik_jan napisał:

  > Nie mógł być i nie jest dla mnie autorytetem, ktoś, kto swoje całe życie był na
  > utrzymaniu innych. Sam pracą się nie zbrukał. Nie zna trudu pracy, wychowania
  > dzieci, pokonywania problemów życia codziennego. Miałem dość jego gadki o życiu
  > skromnym głoszonymi z watykańskich sal ociekających złotem, o wstrzemięźliwoś
  > ci gdy jego biskupi wykorzystywali seksualnie dzieci, o pomocy biednym gdy sam
  > leciał do głodujących krajów z gołymi rękoma i nawoływania do rozmnażania się...................

  BRAWO ! Doskonale !
 • elzberta 30.04.11, 11:14
  rolnik_jan napisał:

  > Nie mógł być i nie jest dla mnie autorytetem, ktoś, kto swoje całe życie był na
  > utrzymaniu innych. Sam pracą się nie zbrukał. Nie zna trudu pracy, wychowania
  > dzieci, pokonywania problemów życia codziennego. Miałem dość jego gadki o życiu
  > skromnym głoszonymi z watykańskich sal ociekających złotem, o wstrzemięźliwoś
  > ci gdy jego biskupi wykorzystywali seksualnie dzieci, o pomocy biednym gdy sam
  > leciał do głodujących krajów z gołymi rękoma i nawoływania do rozmnażania się w
  > krajach gdzie do jednego źdżbła trawy pędzi kilku umierających z głodu dziecia
  > ków. Żył jak rak na zdrowym organiźmie a teraz jego kumple robią z niego Święte
  > go, by nadal doić kasę z ogłupiałych biedaków padających na twarz przed każdą c
  > zarną kiecką.
  > Niech spoczywa w pokoju, ale ja przed nim klęczeć nie będę.

  nie musisz wystarczy , ze nie będziesz obrażał...nikt nie dal Ci prawa oceniania go... jesteś na to za malutki...wiec zajmij się swoim życiem...nie komentuj jak nie masz pojęcia co piszesz, zajmij się swoimi guru, którzy Cie prowadza przez życie...
 • bartolomeo_prignano 30.04.11, 11:55
  ...twoja stara jest za malutka ...od kiedy to tylko czarnokieckowi pedofile i ich sługusy mają prawo do oceny innych?

  --
  Papa Urbanus Sextus, Episcopus Romanus Bartolomeo Prignano
 • heresy 30.04.11, 13:21
  Generalnie jak spojrzysz na inne komentarze ludzie komentujący podzielają Twoje zdanie i potwierdzenie tego jest w sondażu. Papież w chwili śmierci nie był tak wyszydzany i obrażany, ale może faktycznie przez 'takt' ludzi, którzy wstrzymali się (w imię czego już nie wiem) z tego typu wypowiedziami. Świat faktycznie zmierza do odrzucenia narzucenia religii, ale musi się kierować jakimiś zasadami moralnymi, które - wg mnie - po części wynikały też z nauk kościelnych. Osoba duchowna nie zakłada rodziny, nie wychowuje dzieci, nie pokonuje takich problemów codziennych, jak my, ale również my nie stykamy się z tym, co dotyczy życia duchownego (w większym wymiarze zakonnym, niż stricte kościelnym). Problem pedofilii dotyka różnych grup zawodowych. Molestują w pracy, w szkole, na wyjeździe na kolonie. To nie jest problem kościoła, to problem w ogóle, ale w kontekście kościoła ma silniejszy oddźwięk, gdyż bezpośrednio dotyczy ludzie, którzy powinni stanowić autorytety. Wg mnie za dużo w wypowiedziach jest generalizowania, a teraz nawet ośmieszania, obrażania, czego nie powinno być nie tyle u osoby wierzącej, co po prostu kulturalnej i inteligentnej. Wg mnie większy problem, niż brak wiary, czy niechęć do kościoła stanowi stopniowa relatywizacja społeczeństwa, obojętność w stosunku do drugiego człowieka, traktowanie go przedmiotowo. Coraz więcej jest jadu i poniżania siebie nawzajem za wszystko - wygląd, zainteresowania, przynależność polityczną, stosunek do kościoła itd. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale jest w tym coś zgubnego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.