Dodaj do ulubionych

PO, a potem długo, długo nic

24.06.11, 16:27
Znakomity artykuł! Wyważony i co najważniejsze merytoryczny. Zaraz pojawią się na tym forum niedopuszczalne w formie i pozabawione rzetelnej argumentacji wpisy zwolenników PiS, ale to nie ma najmniejszego znaczenia.
Edytor zaawansowany
 • wlekawa 24.06.11, 17:06
  Tak trzymać: Psy szczekają, karawana jedzie dalej. JK: hau, hau, hau..
 • rpq 24.06.11, 18:14
  Jest jeszcze inny bardzo negatywny aspekt zbyt długiego siedzenia u władzy jednej opcji. Mianowicie to, że rządzenie korumpuje i demoralizuje. Kadencja czy dwie, w warunkach polskich to miła odmiana po wariactwie pierwszych lat niepodległości, ale cokolwiek ponad ten okres będzie powodem do sporych obaw.
 • winniepooh 24.06.11, 18:55
  peło robi to samo, co kiedyś sld - neoliberalno-lewicowy szpagat. dzięki temu utrzyma się u wladzy aż znajdzie się ktoś kto wygarnie im afery, jak zrobił to swego czasu giertych z sld.

  kk zaczynając tradycyjną, przedwyborczą nawalankę o dziecko napoczęte tylko sprzyja platfusom, bo przez kontrast ich poparcie dla obecnej ustawy jawi się jako liberalne.
  sld zamiast skorzystać z okazji do ciętej riposty podkuliło ogon i siedzi jak mysz pod miotłą. gerzś ma chyba nierówno pod deklem jeśli myśli, że centrując się na wzór po pozyska wyborców. kto mu k*rwa doradza?
 • rozsadek.ltd 24.06.11, 19:13
  PO jak na razie wzmacnia ciągle swoje lewe skrzydło, właściwie już jest partią lewicową.
  No a czemu tak przoduje? Tutaj też pani redaktor nie powinna się dziwić. Polityka nienawiści mediów sprzymierzonych skutecznie buduje obraz dobrej, ale biednej i osaczonej przez opozycję Platformy oraz krwiożerczej, faszystowskiej reszty z prezesem na czele.
  I tak każdy siebie jest wart.
 • aramba 24.06.11, 19:51
  OK, niech będzie - PO to lewica. A PiS? Jedno pewne, na pewno nie prawica. A jeśli nie prawica to właściwie co?
 • rozsadek.ltd 24.06.11, 22:19
  PiS to też lewica, katolewica, narodowi socjaliści czy jak tam kto chce.
  Demokracja generalnie prowadzi do tego, że wszystkie ugrupowania z chęci zwabienia motłochu do głosowania mamią socjalem, chlebem i kiełbasą.
 • grek.grek 25.06.11, 10:38
  ano jasne, lepiej być zapędzanym pałą i terrorem na wiece poparcia dla "króla", "słońca narodu", czy innego Cudownego Hana Ustroju Jakże Antydemokratycznego. polecam kierunek : Korea Północna. tam nie "wabią kiełbasą", tam ci się spodoba. tam twoja godność doczeka się uwznioślenia.
 • michal.b09 24.06.11, 19:22
  Tusk kiedyś powiedział że nie ma z kim przegrać więc o co ten lament? Czy to jego wina? Twórzcie alternatywę dla jego rządów i sprawcie mu manto.Jaki problem?
  --
  mondobel
 • bezspokoju 24.06.11, 19:28
  Otóż to. Kto miałby polemizować i toczyć spory polityczne z PO ? Czy ma to być Kaczyński z Błaszczakiem wspierani Hofmanem, Brudzińskim, Kempą, Kurskim, Ziobrą i Szczypińską z błogosławieństwem Głódzia, Ryczana, Michalika i Rydzyka ? A może plastuś-Napieralski ?
 • grek.grek 25.06.11, 10:49
  a z kim tu polemizować ? z gowinem, niesiołowskim, radziszewską, grabarczykiem, gradem ?.. z kim ?

  taktyka samej PO, i mediów kierowanych przez- lub będących prywatynym interesem ludzi sprzyjających PO, jest taka, zeby każdą probę merytorycznego sporu deptać w zarodku, a zamiast nich wrzucać codziennie jakieś bzdety, które zajmują dzienniki i publicystykę. między te wrzutki co jakiś czas wbiega premier albo minister i ogłasza jakiś kolejny "sukces", albo kolejną "wojnę" i powstaje wrażenie, ze rząd ciągle coś robi, a opozycja w tyle, na nic nie reaguje, w niczym nie bierze udziału, zawsze jest o krok w tyle.

  opozycja się nauczyła, ze wszelkie wezwania rządu do informacji, do debaty, naświetlanie problemów jakichkolwiek, po prostu są ignorowane medialnie, jest wygaszane i zagłuszane przez wrzutki platfoidalne. po co się wysilać... lepiej używac tych samych metod i stawiać na ataki mało wybredne, ale na pewno cytowalne.

  to media psują debatę publiczną w Polsce. nie politycy. politycy są kiepscy, ale to co nam się wybitnie nie udało po 89, to swiat mediów, w których dzisiaj dominują dwa oboazy podzielone nie na podstawie poglądów, wizji świata lewicowej, albo konserwatywnej, ekonomii etc. jak to ma miejsce na Zachodzie, ale media pełne maluśkich ludzików robiących za murzynów dla konkretnych partii, z powodów personalnych i z powodów biznesowych, bo ich szefostwa zwyczajnie od tych partii oczekują profitów, albo, niewykluczone, już je czerpią lub liczą na wyrazy wdzięczności. taka jest Polska, taka była, i taka będzie zawsze.

  chce kto lepszego świata - niech jedzie na Zachód. róznie bywa, ale qrewstwa jakby mniej. a juz tak jaskrawo bijącego po oczach, jak w Polsce - na pewno.
 • ak102 24.06.11, 20:24
  Tylko PiS jest alternatywą, bo tylko PiS gwarantuje rozliczenie państwa Dzisiaj ludzie, którzy popierali morderstwa, kradzieże, porwania, handel ludźmi tak jak Kalisz i nie kiwnęli palcem, zeby to przerwać nie chcą za to odpowiadać. Tylko PiS gwarantuje, ze przestępcy będa odpowiadac za swoje zbrodnie.
 • jack.shaftoe 24.06.11, 20:42
  A ja mam w dupie morderstwa! Ja chcę niskich podatków, demontażu państwa opiekuńczego, deregulacji administracji publicznej oraz wolności gospodarczej. Dlaczego pytam, DLACZEGO żadna z tych rzekomo prawicowych partii nie jest w stanie mi tego obiecać? Dlaczego PiS udaje prawice? Dlaczego PO udaje prawice? Przecież to wszystko socjaliści! I kłamcy do tego.
 • antropoid 24.06.11, 20:57
  "Jak to możliwe, że jedna formacja zagospodarowuje kolejne fragmenty sceny politycznej? I czy z punktu widzenia demokracji taki układ jest zdrowy?"

  Nawet jeśli nie jest zdrowy, to wobec niższych wskaźników partii od 3 miejsca w dół i tak jest w tej chwili jedynym wyjściem. Przynajmniej dopóty, dopóki nie ubędzie naiwnych głupców chcących władzy w tym kraju dla bandy czubków i posmoleńskich łowców czarownic.
 • balcerek_jozef 24.06.11, 21:01
  Propaganda rodem z PRL
  --
  Targówek
 • notozobaczymy 24.06.11, 21:38
  co widać po ich debacie... a zróżnicowanie w kwestiach światopoglądowych czy społecznych w ramach dużej wielonurtowej partii jest czymś normalnych, a nawet pożądanym
 • krzyslbl 25.06.11, 08:30
  Chciałbym zobaczyć debatę publiczną Tuska i Kaczyńskiego,ciekawe który bardziej by bredził o cudach
 • iwano19 25.06.11, 08:32
  Obawiam się,że nasze życie polityczne ewoluuje.Celem tej ewolucji jest, stworzenie demokracji kabaretowej.Działanie państwa jest tu sprawą drugorzędną,nadrzędną jest za to promocja i autoreklama naszych "polityków".Wszystko to za nasze pieniądze
 • quaga 25.06.11, 08:44
  Dla Pani Redaktor Napieralski jest Kiepskim polskiej lewicy. To dlaczego jego miejsca nie zajmują takie tuzy jak Borowski, Cimoszewicz, Arłukowicz czy Pinior? Bo oni potrafią tylko gęgać okrągłymi zdaniami a poza tym niewiele im się chce chcieć. Pani Sierakowska przynajmniej powiedziała jasno że, idee lewicowe dawno jej wywietrzały z głowy. Ona chce po prostu na Platformie Jedności Narodu dojechać do Parlamentu.
  Mimo wszystko to obciachowe (wg Wyborczej) SLD sprawdziło ostatnio PO w kilku tematach. Platforma kombinuje jak koń pod górę ale widać jasno że sama ani in vitro ani związków partnerskich nie ruszy. Z komentarza Tuska do raportu Kalisza wynika że walka z IV RP to również tylko ściema.
 • grek.grek 25.06.11, 11:03
  właśnie, taki marek borowski już pokazał, jaką ma lewicową energię sprowadzając SDPl do podziemia :]] cenny facet, na każdym pokładzie przyda się wszak grabarz...

  Napieralski wyciągnął SLD z 5 % do ok. 20.
  w wyborach prezydenckich miał paść jak kawka, a zdobył 14 % i wygrał wśród młodzieży.
  w bandaniach zaufania społ. Napieralski ma najlepsze wyniki, czasami wyprzedza go
  komorowski, czasami zrównuje się z nim jeszcze premier.

  przecież tu idzie gra o lepszy wyniik PO. pismaki dobrze wiedzą, że te 45 % w sondażach dla Po, to popelina mająca ludzi ogłupić. realny wynik, to max 35, ale żeby i tyle było, to trzeba nie oddać głosów SLD, ba ! - częsciowo nawet mu je odebrać. zatem - walić trzeba w głowe, czyli w szefa, który się Po nie kłania. gdyby szefem był taki Kalisz, to by mozna dać spokoj, bo i tak ludzie by SLD nie popierali, widząc jak się on liże tyłek Platformie.

  rzecz w tym, żeby PO rządziła. PSL jest na progu, PJN i Palikot mogą PO urwać po 2-3 punkty... na końcu się okazać może, ze w Sejmie bedą tylko 3 partie i PO może rządzić albo z SLD w koalicji, albo albo mniejszościowo z jakimś warunkowym poparciem Napieralskiego, który nie wejdzie do koalicji, będzie udzielał poparcia niektórym projektom, inne odrzucał, i swoje własne przedkładał i wymuszał od PO poparcie w zamian za swoje dla jej ustaw, czyli będzie faktycznie rządził w Polsce, a SLD będzie rósł jak na drożdzach zdobywając kolejne przyczółki, przy jednoczesnym chaosie wewnątrz samej PO. no tragedia ;]

  zatem, teraz się rozstrzyga sytuacja. i tu nie chodzi o "plastusia", chodzi o to,żeby SLD osłabić maksymalnie celem ułatwienia życia Platformie. może nawet - UMOŻLIWIENIA jej życia :]
 • lionold 25.06.11, 09:04
  "Debata publiczna może się spokojnie toczyć pomiędzy socjaldemokratą Bartoszem Arłukowiczem a konserwatywnym liberałem Jarosławem Gowinem. A między nimi zasiądzie Michał Boni, który będzie przyznawał rację raz jednemu, raz drugiemu. I teoretycznie wszelkie potrzeby pluralizmu mogą zostać zaspokojone" - GOTÓW JESTEM się zgodzić. Więcej - aprobować! Dlaczego? DLATEGO, że tak powinien toczyć się wszelki dyskurs między partiami. Ale skoro większość z nich tego nie potrafi .............. to dla szkolenia trzeba wstąpić do PO.


  Więcej... wyborcza.pl/1,75968,9840678,PO__a_potem_dlugo__dlugo_nic.html#ixzz1QGiEM8uu
  --
  "Czy wiesz, że wiara we własny rozum i dobra pamięć to naprawdę dobra rzecz? Korzystajcie z tego dobra! Wówczas politycy przestaną Was lekceważyć, a w większości zaprzedana im >>dziennikarska<< banda tumanić".
 • grek.grek 25.06.11, 10:26
  Nie dajmy się zwariować... Platforma w ost. wyborach dostała ledwie ciut ponad 30 %. w tych - jesli dostanie 35, to będzie supersukces. i to razem z tymi "lewicowcami" ze szklanych willi za miastem. gdzież tu w ogóle mowa o "zagarnianiu wszystkiego dla jednej partii" ?

  niech no tylko zejdzie ze sceny PiS, a ściślej obecne kierownictwo, a nawet tylko sam prezes, po którym posprzatają juz inni - okaże się, ze Platforma nawet z Misiem Yogi i Marcelim Szpakiem z tych 30-35 zleci do 20 z groszami, albo i poniżej. ludzie nie kochają PO, ani jej nowych wynalazków, ludzie nie kochają radziów i donków, ludzie by ich najchętniej pogonili. tyle, że ludzie się obawiają PiSowskiej bolszewii.

  PO dobrze to wie, dlatego np. TS dla Kaczora i jego kolegi - nie bedzie. nie zarzyna się kury, która znosi złote jaja.

 • lzeelitytozwyklebydlonieelity 25.06.11, 13:29

  Jak ja was ku... nienawidzę
  I jak ja wami ku... gardzę
  Jak ja się za was ku... wstydzę
  Gdy za granicę czasem zajrzę
  Jak ja się wami ku... brzydzę
  Jak ja was dobrze ku... znam
  Jak ja się bardzo ludziom dziwię
  Którzy wybrali taki chłam Paweł Kukiz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka